Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί γιατί το gps κάποιες φορές το βρίσκει το στίγμα κατευθείαν και κάποιες φορές καθυστερεί? έχω βάλει το Garmin.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται απο πολλές συνθήκες το πόση ώρα θα κάνει το κινητό σου να βρει στίγμα. Πού βρίσκεσαι (αν βλέπεις ουρανό ή είσαι σε κλειστό χώρο), αν κινείσαι, αν είναι κοντά στο σημείο που είχε βρει δορυφόρο την τελευταία φορά και άλλα.
Link to comment
Share on other sites

paidia evala to neo me tous xartes to destinator gia symbian alla den vriskei to gps.kserei kaneis an thelei kati allo?den pistevw na thelei ekswteriko gps e?pws ginetai?

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς Βασίλη χρησιμοποιούσες μέχρι σήμερα την κάρτα μνήμης που είχε στο πακέτο αγοράς. Οι κάρτες της Nokia είναι ΓΤΠ και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να τις χρησιμοποιούμε καθώς έχουν καταγραφεί πολλά περιστατικά παρόμοια με το δικό σου.

 

Ελπίζω αυτή που πήρες να είναι Sandisk γιατί είναι οι μόνες που δουλεύουν άψογα και απροβλημάτιστα με τα Nokia. Κάνε της μορφοποίηση μέσα απο το τηλέφωνο πριν της βάλεις αρχεία. Κάνε και στην παλιά μήπως και συνέλθει.

 

e όχι μονο η sandisk. εγώ πήρα μια veho (5 years warranrty )και παίζει τζαμι :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την έχεις μόνο εσύ. Ενώ sandisk έχει το 80% του φόρουμ και δεν έχει παρατηρηθεί το παραμικρό. Οπότε...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα μια αντικειμενικη γνωμη για το τηλεφωνο γιατι το εβαλα στο ματι και το ψηνω να το παρω τωρα στις γιορτες.θα ηθελα μια αποψη για τα χαρακτηριστικα του και τα τυχον προβληματα που εχετε αντιμετωπισει?:)
Link to comment
Share on other sites

Μια ανάγνωση του θέματος θα σε καλύψει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την έχεις μόνο εσύ. Ενώ sandisk έχει το 80% του φόρουμ και δεν έχει παρατηρηθεί το παραμικρό. Οπότε...

 

 

βασικά η veho είναι αγγλική κατά συνέπεια πουλιέται μονο εδώ :p (στην αγγλία δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα Nokia 6280 και μετα απο κανα 4μηνο η οθονη μεσα απο το πλαστικο ειχε γεμισει σκονη και γενικα το πλαστικο ειχε θαμπωσει.Καλα δεν μιλαω για τον μηχανισμο slide που πηγαινε και ερχοταν.Γενικα η ποιοτητα ηταν μαπα.Στο Ε66 πως ειναι η ποιοτητα.Τα χρωματα εξωτερικα ξεβαφουν?Το πλαστικο της οθονης εχει θαμπωσει καθολου?.Μπορει να μου πει καποιος αν συμβαινει το ιδιο και στο E66?Α και κατι αλλο.Το gps ποση ωρα κανει να κλειδωσει δορυφορους στο περιπου και με ποιο προγραμμα.Υπαρχει καποιο προγραμμα για symbia τυπου quick gps?
Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή του Ε66 είναι μακράν η καλύτερη, στριβαρό, κανένα πρόβλημα με τα πλαστικά ή τις μεταλλικές επιφάνιες του. Ο μηχανισμός slide είναι τέλειος, δεν έχει τζόγο, είναι πολύ σταθερός, ούτε "πηγαίνει και έρχεται". Το GPS με nokia maps βρίσκει δορυφόρο σε λιγότερο απο λεπτό. Διάβασε λίγο το θέμα και θα καταλάβεις για την ποιότητα του Ε66.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ενσωματωμένο Νokia Maps,μπορείς να βάλεις πολλά ακόμα όπως τα Garmin, Sygic, Route 66, Navigon, Tom Tom, Google Maps Mobile και πολλά ακόμα. Ειδικά το πρώτο απο αυτά, έχει τους καλύτερους χάρτες για Ελλάδα και, φυσικά, το "βρίσκεις" εντελώς δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

από χθες που ήρθα Κύπρο και άναψα το κινητό μου έβγαλε αυτό: "unable to install from memory card. please go to Application Manager to manually install any programs". Τι θέλει να πει ο ποιητής; Το έβαλε άλλες 2-3 φορές! :p

 

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Στην κάρτα μνήμης τα υπάρχοντα προγράμματα χρησιμεύουν σε τίποτα; Κάτι "device manager" κτλ. Αν όχι μπορείτε να προτείνετε τι να σβήσω και τι να αφήσω;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απο αυτά μη σβήνεις. Τα περισσότερα βέβαια, όπως αυτό που αναφέρεις, δεν σου επιτρέπει να τα σβήσεις.

 

Σϋνδεσε το κινητό σου με τον υπολογιστή με μαζική αποθήκευση, κράτα δεδομένα όπως εικόνες, μουσική βίντεο κτλ, όχι όμως φακέλους συστήματος, και κάνε φορματ στην κάρτα από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σϋνδεσε το κινητό σου με τον υπολογιστή με μαζική αποθήκευση, κράτα δεδομένα όπως εικόνες, μουσική βίντεο κτλ, όχι όμως φακέλους συστήματος, και κάνε φορματ στην κάρτα από το τηλέφωνο.

 

Με αυτό "καθαρίζεις" τη μνήμη από αχρείαστα προγράμματα και φακέλους;

Φαντάζομαι δεν έχει στη μνήμη αρχεία του κινητού που χρειάζονται στη λειτουργία του; (λαλακία ερώτηση, αλλά να το επιβεβαιώσω) :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τίποτα σημαντικό δεν είναι στην κάρτα. Είναι καλό να κάνεις καθαρισμό στην κάρτα. Με το φορμάτ πολλές φορές εξαλείφονται προβλήματα όπως περίεργα μηνύματα σαν το δικό σου ή πιο χοντρά όπως εξαφάνιση ή καταστροφή αποθηκευμένων δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία! Ε όταν γυρίσω στην Αθήνα τότε θα το κάνω γιατί δεν έφερα μαζί μου ούτε το καλώδιο ούτε το cd!

 

Τέλος, ποιο gps πρόγραμμα προτείνετε για το μοντέλο μας; Garmin απ' ότι διαβάζω έχεις τις καλύτερες κριτικές! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν προσοχή όσοι χρησιμοποιούν την συσκευή με το πάγιο i-100 κλπ της WIND.Όταν μπαίνουν στο internet πρέπει να διαλέγουν το προφίλ wind-internet ΚΑΙ ΜΟΝΟ.Αλλιώς με οποιοδήποτε άλλο προφίλ της wind χρεώνονται με ογκοχρέωση και όχι με τα δωρεάν ΜΒ του προγράμματος.

 

Κατά δεύτερον τα προγράμματα στην κάρτα μνήμης που έλεγε ο aloutosCY πιο πριν,τώρα που μου κράσαρε η κάρτα εμένα,τι γίνεται;Μπορώ να τα βρω από κάπου αλλού;Πρέπει να τα βρω,χρειάζονται δηλαδή;

 

Επίσης κάτι άλλο,γίνεται όταν επιλέγεις ήχο για κάποιο γεγονός να μην ψάχνει όλα τα mp3 που έχεις στη μνήμη αλλά από ένα συγκεκριμένο φάκελο; 2 cd με τραγούδια έβαλα μέσα και μου τα εμφάνισε όλα ένα προς ένα όταν πήγα να αλλάξω ήχο κλήσης.Είναι λίγο άβολο αυτό..

 

Και κάτι ακόμα,έχει κανείς b/t i-tech mini;Τις τελευταίες μέρες μου αποσυνδέεται και ξανασυνδέεται μόνο του πολλές φορές.Στις αρχές θυμάμαι δούλευε απροβλημάτιστα..

Link to comment
Share on other sites

Για την κάρτα, κάνε αυτό. Ότι προγράμματα χρειαστείς μετά το φορμάτ, τα βρίσκεις είτε απο το απίσημο site της Νοκια ή απο το xxxxxxxx.

 

Ποιά κάρτα χρησιμοποιείς;

 

Και γω έχω 500+ mp3 και όταν πάω να ορίσω ήχο κλήσης μου βγάζει όλη την λίστα και είναι λίγο δύσκολο να βρω αυτό πυο θέλω. Αυτό που κάνω είναι να μπω με έναν file manager, βρίσκω το mp3 που θέλω ν απειλέξω, το μεταφέρω στην μνήμη τηλεφώνου, αφαιρώ την κάρτα μνλημης και ξαναμπαίνω στο προφίλ για να επιλέξω τον ήχο. Το mp3 το αφήνω μόνιμα στην μνήμη τηλεφώνου. Άλλωστε δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου.

 

Για το i-tech bluetooth ένα παιδί στο θέμα του Ν85 είπε οτι υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας και γι' αυτό παρουσιάζει αυτά τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να επαναφερω την καρτα μνημης στην εργοστασιακη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Τι αρχεία είχε στην αρχή?

Πάντως μετά από φορμάτ δεν θα έχει τίποτα μέσα.

Μόνο τους απαραίτητους φακέλους(πχ sounds,videos κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγει το τηλ. κανει καποια εγκατασταση απο την καρτα και τελεικα λεει οτι δεν βρεθηκαν τα αρχεια????

τι προσπαθει να εγκαταστησει???

Link to comment
Share on other sites

Αυτο format δεν κανει???

Θελω να εχει τα αρχεια της "μανας" του....τα επαναφερει???

Κάνει αυτό ακριβώς που σου είπε ο Βασίλης. Σβήνονται τα πάντα και δημιουργούνται απλά οι παραίτητοι φάκελοι. Αν κατά λάθος έσβησες κάποια αρχεία όπως βίντεο φωτο και ήχους, δεν μπορείς να τα επαναφέρεις με αυτό τον τρόπο. Πρέπει να ζητήσεις απο κάποιον άλλο κάτοχο να στα στείλει.

 

Οταν ανοιγει το τηλ. κανει καποια εγκατασταση απο την καρτα και τελεικα λεει οτι δεν βρεθηκαν τα αρχεια????

τι προσπαθει να εγκαταστησει???

Ίσως κάποιο θέμα η εφαρμογή της κάρτας μνήμης που ήταν παλιότερα εγκατεστημένη και έχει γίνει φορματ η αφαίρεση της κάρτας μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...