Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν επιτρέπονται αγγελίες.:!:

Γι αυτή τη δουλεία υπάρχει αντίστοιχο section Buy & Sell, αλλά δεν πληροίς τις προϋποθέσεις ώστε να έχεις πρόσβαση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για το gps του e66 θελω να ρωτησω στο μενου γενικεσ0- εντοπισμος θεσησ- μεθοδοι εντοπ. θεσης πια απο τα 4 πιο κατω πρεπει να εχουμε επιλεγμενα γιατι δεν μου λειτουργει το gps.Προχθες μoυ ειχαν πει σε αλλο ποστ να βγαλω το υποβοηθουμενο gps για μην χρεωνομαι. Εγω αυτη τη στιγμη εχω επιλογη μονο στο ενσωματομενο gps.Χρειαζεται και καποιο αλλο ή να εχω αλλο προβλημα!!

 

bluetooth gps

υποβοηθουμενο gps

ενσωματομενο gps

βασει δικτυου

 

τιποτα τα επελεξα ολα εκτος απο απο το bluetooth gps καμια συνδεση και το nokia maps και το garmin. Τι αλλο μπορει να φταιει?? Πριν 3 μερες δουλευαν κανονικα και τα δυο , δεν θυμαμαι τι πειραξα.

 

 

 

Σορρυ που επανερχομαι παλι στο προβλημα μου αλλα εχω το κινητο μια εβδομαδα και μια φορα οταν το ανοιξα μου δουλεψε το gps.Μετα εγω πειραξα τις ρυθμισεις και δεν ξερω τι εγινε. Με βοηθησε και καποιος φιλος με pm με τις ρυθμισεις

αλλα δεν εβγαλα ακρη.Στο μενου σημειο προσβασης αφηνω το web vodafone?? Απο κατω διευθ.διακομιστη μου γραφει αυτο: supl.nokia.com, τι κανω με αυτο??

Μεθοδοι εντοπισμου μου ειπαν να αφησω μονο το ενσωματομενο gps για να μην χρεωνομαι, ισχυει αυτο?Οταν παταω να μπω στους χαρτες μου ζηταει συνδεση τωρα; μου ειπαν να παταω οχι για να μην χρεωνομαι, τι γινεται και με αυτο? Σορρυ και παλι αλλα θελω να βγαλω μια ακρη.Ευχαριστω

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην πρεπει να διαβασεις το παρακατω που απευθυνοταν σε εσενα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2598239#post2598239

 

Μετα να κανεις τις ερωτησεις σου στο σωστο θεμα και εαν κανεις αυτα που θα σου προτεινουμε λογικα θα βγαλεις ακρη.

 

Ευχαριστω :bow:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην πρεπει να διαβασεις το παρακατω που απευθυνοταν σε εσενα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2598239#post2598239

 

Μετα να κανεις τις ερωτησεις σου στο σωστο θεμα και εαν κανεις αυτα που θα σου προτεινουμε λογικα θα βγαλεις ακρη.

 

Ευχαριστω :bow:

 

Εχω απαντησει σε αυτο και ειπα οτι ειναι ενταξει ειναι επιλεγμενο το εσωτερικο Gps αλλα δεν ειναι μονο το garmin αλλα και το nokia maps που δεν λειτουργει τωρα. Κανω την ερωτηση μου σε αυτο το θεμα για να μου πουν ρυθμισεις αυτοι που εχουν το nokia e66

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες αλλα ΔΕΝ πρεπει να μην βγαινουμε εκτος θεματος και στην ερωτηση σου αναγκαστηκα θα πρεπει να σου απαντησουμε για το nokia maps και το garmin απο την στιγμη που υπαρχουν τα επισημα θεματα. Δες εαν μπορεις να βρεις σημα μεσα απο το εικονιδιο δεδομενα gps εαν δεν γινει τιποτα θε πρεπει να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες αλλα ΔΕΝ πρεπει να μην βγαινουμε εκτος θεματος και στην ερωτηση σου αναγκαστηκα θα πρεπει να σου απαντησουμε για το nokia maps και το garmin απο την στιγμη που υπαρχουν τα επισημα θεματα. Δες εαν μπορεις να βρεις σημα μεσα απο το εικονιδιο δεδομενα gps εαν δεν γινει τιποτα θε πρεπει να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη.

 

σορρυ που βγαινω εκτος θεματος απλως ηθελα τις ρυθμισεις που εχουν βαλει τα παιδια στο ε66.

Τωρα κατι αλλο που σκεφτηκα και δεν ξερω αν εχει σχεση με το προβλημα μου. Στην περιοχη μου σε καμια σημεια πιανει και σε αλλα οχι σημα 3g εχει να κανει αυτο με το gps?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Όχι, καμία σχέση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει καμία σχέση με το gps. Το υποβοηθούμενο gps το έχεις ενεργοποιημένο;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει καμία σχέση με το gps. Το υποβοηθούμενο gps το έχεις ενεργοποιημένο;

 

Οχι δεν το εχω μου ειπαν να το απενεργοποιησω γιατι θα χρεωνομαι, βλακεια μου ειπαν? να το ενεργοποιησω?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι μηδαμινή περίπου 5kb.

Εγώ στη θέση σου θα το είχα ενεργοποιημένο.

Βοηθάει πολύ στον εντοπισμό και το κλείδωμα των δορυφόρων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Destinator μπορούμε να βάλουμε στο Ε66??? 'Η κάποιο άλλο πρόγραμμά πλοήγησης εκτός απο το garmin???
Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Sygic, Nokia Maps, Tom Tom, Route 66.

Το Destinator δεν διατίθεται ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα τα Navigon, Mobile Nokia Maps και Garmin. Το πρώτο δεν το συνιστώ, οι χάρτες του δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, το δεύτερο, φοβερό πρόγραμμα, αρκεί βέβαια να υπάρχει σύνδεση wi-fi, αλλιώς χρεώνει πολύ. Το Garmin, είναι οτι καλύτερο αυτή την στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν συνδέω το κινητό μου μέσω pc suite.΄Οταν πάω να κάνω ασφαλή απεγκατάσταση υλικού για να το αποσυνδέσω και ενώ έχω βγει από το pc suite μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η αποσύνδεση επειδή χρησιμοποείται από κάποιο άλλο πρόγραμμα και έτσι αναγκάζομαι να κλείνω το κινητό για να το αποσυνδέσω με ασφάλεια.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι μηδαμινή περίπου 5kb.

Εγώ στη θέση σου θα το είχα ενεργοποιημένο.

Βοηθάει πολύ στον εντοπισμό και το κλείδωμα των δορυφόρων.

 

Ενεργοποιησα και τις τρεις επιλογες

υποβοηθουμενο gps

ενσωματομενο gps

βασει δικτυου

 

(εκτος απο το bluetooth gps) το δοκιμασα και δουλεψε αμεσως , μετα αφησα παλι μονο το ενσωματομενο gps και παλι δουλεψε. Δεν ξερω γιατι αυτο , το αφησα ετσι

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη διαφορά ευθύνεται στο A-GPS (Assisted GPS) το οποίο βοηθά στον προσδιορισμό της τοποθεσίας σου ταχύτερα χρησιμοποιώντας τη σύνδεση μεταφοράς πακέτων δεδομένων (GPRS ή 3G).

Άστο ετσι, καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ποίους φακέλους στην κάρτα μνήμης πρέπει να βάλουμε τα mp3 και σε ποίο τις εικόνες ώστε απο την έκθεση να ανοίγουν αμέσως???
Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Σε ποίους φακέλους στην κάρτα μνήμης πρέπει να βάλουμε τα mp3 και σε ποίο τις εικόνες ώστε απο την έκθεση να ανοίγουν αμέσως???

Εγώ τις εικόνες τις έχω στον φάκελο Images και τα mp3 στον φάκελο Music. Ανοίγουν κανονικά απο την έκθεση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις εικόνες τις έχω στον φάκελο Images και τα mp3 στον φάκελο Music. Ανοίγουν κανονικά απο την έκθεση.

 

Και εγώ τις εικόνες τις έχω βάλει στον φάκελο Images αλλα μου ανοίγει μαζί και τον φάκελο Images που είναι μέσα στον φάκελο Garmin...

 

Επίσης οταν ανοίγουμε τις εικόνες απο τήν έκθεση μπορούμε να τις βλέπουμε σε πλέγμα και όχι σε λίστα???

 

Επίσης στο φάκελο Images έχω ενα φάκελο με φωτογραφίες που απο την Εκθεση->Εικόνες δεν μπορώ να τον δώ

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τις εικόνες τις έχω βάλει στον φάκελο Images αλλα μου ανοίγει μαζί και τον φάκελο Images που είναι μέσα στον φάκελο Garmin...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2184110#post2184110

 

Επίσης οταν ανοίγουμε τις εικόνες απο τήν έκθεση μπορούμε να τις βλέπουμε σε πλέγμα και όχι σε λίστα???

Eνα παρα πολυ καλο προγραμμα για την διαχ. εικονων οπου εχει και την επιλογη που θελεις ειναι το Resco Photo Viewer

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2184110#post2184110

 

 

Eνα παρα πολυ καλο προγραμμα για την διαχ. εικονων οπου εχει και την επιλογη που θελεις ειναι το Resco Photo Viewer

 

:)

 

Ok ευχαριστω φίλε μου.

 

Αυτό πάνως με το φάκελο στο garmin δεν το κατάλαβα πώς γίνετε.

 

Υ.Γ.: Υπάρχει κάποιο ελληνικό site με έφαρμογες???

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Oχι ,μονο τα γνωστα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253365#post2253365

 

Επειδη εδω θα ειμαστε εκτος θεματος εαν θελεις ρωτησε στο επισημο θεμα του garmin και καποιος θα βρεθει να σου απαντησει.

 

Aπο εμενα καλο βραδυ σε ολους :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αλλή μία ερώτηση(πρέπει να σας έχω ζαλήσει απόψε:p):

 

Πώς κλείνει το wifi??? ψάχνω αλλα δεν.:wacko:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...