Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

AYTO TO Σ/K MIΛA EΛEYΘEPA, ΓIATI EXEIΣ 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA KINHTA & ΣTAΘEPA ΔΩPO AΠO TH VODAFONE! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH KAΛEΣE ΔΩPEAN ΣTO 1252 EΠIΛOΓH 0 ..

Ήρθε σε κανέναν αυτό?

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν έχεις καρτοπρόγραμμα 350 καινουργιο με προσφορα 18,5 παγιο , αν το διακόψεις τι πληρώνεις μετά;

 

1.2-3 λογαριασμους αναλογος ποτε αιτηθηκες την διακοπη σου και ποσες ανανεωσεις μεσολαβουν μεχρι την ολοκλήρωση της

2.Την εκπτωση του προγραμματος για το διαστημα που ειχες ενεργη την γραμη

3.το τελος αποσυνδεσης

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο εκνευριστικό που έχει είναι :

Όταν μου τελειώνουν τα 100 ΜΒ του προγράμματος και ενώ έχω ήδη αγοράσει πακέτο με 500 μου στέλνει μήνυμα ότι θα χρεωθω κλπ κλπ.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
AYTO TO Σ/K MIΛA EΛEYΘEPA, ΓIATI EXEIΣ 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA KINHTA & ΣTAΘEPA ΔΩPO AΠO TH VODAFONE! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH KAΛEΣE ΔΩPEAN ΣTO 1252 EΠIΛOΓH 0 ..

Ήρθε σε κανέναν αυτό?

Ναι ήρθε κ σε εμένα όπως και πριν λιγες ημερες παρόμοιο για 1gb αλλά όταν Παταω 0 με λέει λάθος επιλογή ,εσένα στο έδωσε ?

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου το έδωσε. Το πήρα το έφαγα ☺..

Μήπως έχει ήδη ενεργοποιηθεί και βγάζει λάθος?

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ποιος ξέρει τι παιζει ...

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών βγάλεις άκρη?
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TA Σ/K 20-21&27-28/9 MIΛATE ΔΩPEAN, ΓIATI KAΘE Σ/K ΣAΣ ΠPOΣΦEPOYME 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE ΔΩPEAN "NAI" ΣTO 1252

Πήρε κανένας αυτό το μήνυμα?

Το ενεργοποίησα και όλα οκ.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σε ολους εχθες δεχτηκα μια προσφορα απο την vodafone για να κανω μετατροπη απο cu σε καρτοπρογραμμα και μου προσφεραν 600 λεπτα προς vodafone 300 λεπτα προς ολους 100 sms προς ολους και 1 gb internet με 17 euro το μηνα και τα 10 euro μου τα γυρνανε σε μορφη κουπονιων για super market ουσιαστικα μου βγαινει 7 euro το προγραμμα δεχτηκε κανενας τετοια προσφορα;Ααα μου ειπαν οτι σε λιγο καιρο θα καταργησουν και τις 10 euro καρτες και θα εχουν μονο απο 20 και πανω...
Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές πως το τελευταίο είναι δικαιολογία για να σε πείσουν να αποδεχτείς την πρόταση για το καρτοπρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

εκτος αν σου δινουν την δινατοτητα να βαζεις 10 euro μονο απο καταστηματα πλεον..παντως απ' οτι βλεπω ψαχνουν να κανουν συμβολαια...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω με την καμία. Επειδή είχα κι εγώ καρτοπρόγραμμα και περίμενα πως και πως να τελειώσει για να το κόψω, μου είχαν πει κάποιες παρόμοιες δικαιολογίες.

 

Ακόμα και να γινόταν όμως, ή θα έφευγε ο κόσμος να πάει σε άλλη εταιρεία ή θα έβαζε μεγαλύτερο ποσό ανανέωσης πιο αραιά. Γράφοντας βέβαια τα όποια bonus ανανέωσης. Τα οποία θα έπρεπε να αναπροσαρμοστούν αν δεν υπάρχει δυνατότητα για 10€. Για αυτό δεν το πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες πήρα προσφορά να αλλάξω το καρτοκινητό σε καρτοπρογραμμα με 500' προς όλους, 100 sms, 100mb με 15€ και κάθε μήνα 10€ εκπτωτικα κουπονια για S/M. Αλλά απ ότι το έψαξα λίγο τα εκπτωτικα κουπονια μάλλον είναι για ορισμένα προϊόντα της P.G όπως στο epithimies.gr (Αυτό θα το μάθουμε σίγουρα από κατάστημα Vodafone γιατί εκεί θα εκτυπώνω τα κουπονια με την πληρωμή της απόδειξης των 15€). Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που είχα το ίδιο πρόγραμμα όπως το περιγραφείς, πλήρωνα 22,5€ το μήνα, και για να μου το ανανεώσουν η καλύτερη προσφορά τους ήταν τα ίδια για 1 χρόνο...
Link to comment
Share on other sites

Αφού ξερεις...πρεπει να κανεις κίνηση για αλλου....Ενα θέμα δεν κατάλαβα. Αν μιλήσω τα 500 λεπτά μετα δεν μπορω να προσθέσω άλλο πακέτο ομιλίας? Χρεωνομαι 0,45€ /λεπτο? Συμφέρει?

Αν ξεφυγω κάποιο μήνα? Εσένα σε συμφερε?

Link to comment
Share on other sites

απ ότι κατάλαβα δεν θα μπορείς να διαλέγεις εσύ προϊόντα που θέλεις να έχεις έκπτωση αρα θα παίρνεις κουπόνια για προϊόντα τα οποία δεν χρησιμοποιείς

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα μόνα πακέτα αφήνει να ενεργοποιήσεις extra είναι για ίντερνετ και για διεθνείς προορισμούς αλβανία και ιταλία τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξερεις...πρεπει να κανεις κίνηση για αλλου....Ενα θέμα δεν κατάλαβα. Αν μιλήσω τα 500 λεπτά μετα δεν μπορω να προσθέσω άλλο πακέτο ομιλίας? Χρεωνομαι 0,45€ /λεπτο? Συμφέρει?

Αν ξεφυγω κάποιο μήνα? Εσένα σε συμφερε?

Το δικό μου θέμα είναι πως δεν το χρειαζόμουν. Όταν το είχα κάνει πριν σχεδόν 2 χρόνια μου φαινόταν καλό. Είχα τότε το απλό καρτοκινητό που έδινε 300' με κάθε ανανέωση 10€, και καμιά φορά έδινα 20€ για κάρτες γιατί δεν μου φτάνανε. Οπότε λέω ας δίνω 20€ το μήνα (τόσα μου είχανε τάξει) και με τα 500' είμαι οκ μιας και με το υπόλοιπο θα αγοράζω πακέτα Internet (5€ τα 500ΜΒ). Μετά από 6-8 μήνες έκανα φοιτητικό CU μιας και είχα πλέον τη δυνατότητα αυτή. Για να το διακόψω έπρεπε να πληρώσω 120€ γιατί είχα κάνει τη βλακεία να πάρω ένα τηλέφωνο που μου δίνανε δώρο. Οπότε το έδωσα στη μάνα μου με ένα κινητό dual sim και αντί να βάζει κάρτα στο δικό της, πληρώναμε το λογαριασμό και το χρησιμοποιούσε. Όταν έληξε τον περασμένο Σεπτέμβριο για την ανανέωση τους τόνισα πως δεν το χρειάζομαι και για αυτό το κόβω. Αν μπορείτε να μου κάνετε κάτι καλύτερο το συζητάω. Αλλά τίποτα.

 

Για μένα (και για πολλούς που το έχω συζητήσει) το καρτοπρόγραμμα είναι η χειρότερη μορφή συνδέσεως κινητού. Έχει τα μειονεκτήματα και του κανονικού συμβολαίου (λογαριασμός, δέσμευση κλπ) και των καρτοκινητών (3λεπτη χρέωση). Στο κανονικό συμβόλαιο έχεις χρέωση ανά λεπτό και στο καρτοκινητό έχεις κάθε λογής πακέτα να διαλέξεις. Στο καρτοπρόγραμμα ελάχιστα (και στο συγκεκριμένο αν θυμάμαι καλά κανένα για ομιλία. Με ελλάδα τουλάχιστον, γιατί για εξωτερικό έχει μερικά).

 

Με το CU μπορεί κανείς με μια ανανέωση των 10€ και αγοά ενός πακέτου που κοστίζει 7€ να έχει 400' προς όλους, 300' σε CU, 100SMS προς όλους, 500SMS σε CU και 1060ΜΒ Internet. Εναλλακτικά αν κάνει ανανέωση 15€ μπορεί να πάρει με συνδυασμό πακέτων 600-700' προς όλους, 300-600' σε CU ή και Vodafone αντίστοιχα,και όσα SMS και ΜΒ αναφέρω πριν. Για αυτό το λόγο δεν αξίζει για μένα πάντα το καρτοπρόγραμμα.

 

Επιπλέον, και να σου δώσουν το καρτοπρόγραμμα με 15€, η αρχική του τιμή είναι 28-30€ και πέφτει τόσο μετά από έκπτωση. Έχει πρώτα από όλα ένα μικρό ρίσκο να μην σου δώσουν από την αρχή την έκπτωση(το έχω πάθει) καθώς είναι πολλές φορές τόσο ανοργάνωτοι που παρά του ότι έχεις προσφορά με έκπτωση να μην έχουν ιδέα μετά στο αρμόδιο τμήμα όταν βγαίνει ο λογαριασμός. Το έχω γράψει νομίζω αρκετές φορές πως ενώ μου είχαν πει 20€ τελική τιμή ερχόταν για 2 μήνες 28€, και στο τμήμα εξυπηρέτησης μου λέγανε "μα τόσο είναι το πάγιο στο πρόγραμμά σας", και μου έφτιαξε την έκπτωση μια κοπέλα που ξέρω και δούλευε τότε εκεί. Επίσης όποτε θέλουν κάνουν αυξήσεις. Σου λέει 1,5€ πάνω και σου δίνω και 1,5€ υπόλοιπο, λες και το χρειάζεσαι. Αν θέλεις να το κόψεις επειδή δε συμφωνείς σου λένε πως πρέπει να πληρώσεις την επιδότηση ή την έκπτωση στα πάγια μέχρι τότε. Το υπόλοιπο που σου βάζουν στην κάρτα διαρκεί για 2 μήνες και χάνεται αν δεν το χρησιμοποιήσεις, και δεν μπορείς να το μεταβιβάσεις σε άλλο καρτοκινητό(όπως θα γινόταν αν είχες χρόνο από ανανέωση σε ένα απλό καρτοκινητό). Ενδεχομένως να μην δίνει υπόλοιπο στις προσφορές που βλέπω να γράφετε και να παίρνετε τα κουπόνια. Σε αυτό θέλει σκέψη για το αν κάποιος χρειάζεται τα προϊόντα αυτά. Και τέλος όταν τελειώνει το συμβόλαιό σου, αν δεν κάνεις ανανέωση μπορεί να πάει στην κανονική του τιμή. Αν θελήσεις να το κόψεις θα πληρώσεις 1-2 λογαριασμούς στην κανονική τιμή, και αν επιθυμείς να το ανανεώσεις δεν είναι καθόλου βέβαιο πως θα πάρεις την ίδια τιμή προσφορά που σου δώσανε 18-24 μήνες πριν.

 

Με συγχωρείτε αν κουράζω με το μήνυμα αυτό, αλλά ήθελα απλά να μεταφέρω τις εμπειρίες μου και τους λόγους για τους οποίους δεν συμφέρει να κάνει κάποιος καρτοπρόγραμμα. 1000 φορές καλύτερα καρτοκινητό(κατά τη γνώμη μου πάντα).

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ειχα καρτοκινητο vodafone.

Με παιρνουν το πρωι τηλεφωνο και μου κανουν την εξης προσφορα.

Απο αρχικη τιμη καρτοπρογραμματος 35 ευρω, θα πληρωνω 14,5 ευρω εκ των οποιων τα 10 ευρω, θα τα παιρνω πισω με μορφη κουπονιου για σουπερ μαρκετ σε συγκεκριμενα προιοντα.

Το καρτοπρογραμμα προσφερει:

600 λεπτα προς vodafone

300 λεπτα προς ολους

100 sms προς ολους

1 GB ιντερνετ.

 

Επειδη για τα δεδομενα μου το θεωρησα εξαιρετικη προσφορα, ειπα αμεσως ναι.

Πριν απο λιγο μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε το προγραμμα.

 

Στην τηλεφωνικη συνομιλια που ειχα, μου ειπαν οτι το μονο που θα κανω ειναι, να πηγαινω σε ενα καταστημα vodafone μια φορα τον μηνα να πληρωνω το ποσο των 14,5 ευρω και εκει θα παιρνω και το κουπονι των 10 ευρω.

 

Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το αν θα μου ερχεται καποιος λογαριασμος με τον οποιο θα πηγαινω στο καταστημα ή καποιο sms ή αν απλα θα λεω τον αριθμο μου και θα πληρωνω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.

Να ρωτησω και κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει στο πως λειτουργουν τα καρτοπρογραμματα.

Αυτα τα 14,5 ευρω τα εχω και ως μορφη καρτας, ετσι ωστε να αγοραζω με αυτα πακετα ομιλιας και ιντερνετ,

η αυτο ειναι το μηνιαιο παγιο και μπορω να βαζω αν θελω, επιπλεον καρτα απο το περιπτερο;

Link to comment
Share on other sites

To καρτοπρόγραμμα έχει συγκεκριμένες παροχές και σου αφήνει και κάποιο ποσό(11,5€ περίπου) για να αγοράσεις επιπλέον πακέτα. Στην περίπτωση με τα κουπόνια δεν ξέρω αν σου δίνει το επιπλέον ποσό, ίσως και όχι. Αν όχι βάζεις κάρτα αν χρειαστείς κάτι.

 

Αυτό που έχει σημασία είναι πρώτον αν σου χρειάζονται πραγματικά τα κουπόνια. Αν χρησιμοποιείς τα συγκεκριμένα προϊόντα όλα καλά. Από εκεί και πέρα, για μένα πάντα, μιας και το είχα για 1,5 χρόνο το καρτοπρόγραμμα έχει περισσότερα μειονεκτήματα παρά πλεονεκτήματα. Πληρώνεις λογαριασμό μηνιαίο σαν τη σύνδεση, ωστόσο τα δωρεάν λεπτά που σου δίνει έχουν ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών σαν τα καρτοκινητά σε αντίθεση με τη χρέωση 1 λεπτού που έχουν τα συμβόλαια. Επίσης παρά το γεγονός ότι μπορεί να σου δίνει κάποιο ποσό, τα πακέτα που έχεις διαθέσιμα για αγορά είναι πολύ λιγότερα και χειρότερα σε σχέση με αυτά των καρτοκινητών.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα ειναι εξαιρετικοτατη ακομα κι αν δεν μου μενουν σαν καρτα αυτα τα 14,5 ευρω που θα πληρωνω.

Και με κουπονια 10 ευρω το μηνα θα παιρνω τα απορυπαντικα μου, τα ξυριστηκα μου, τα καθαριστικα μου κτλ.

 

Αρκει να μην εχω καταλαβα κατι λαθος ή να μην με κοροιδεψαν.

Μολις μπηκα στο myaccount και βλεπω υπολοιπο καρτας 35 ευρω κι εχω μεινει ξερος.

Τι ειναι τωρα αυτα?

 

http://i61.tinypic.com/2s67ioi.png

 

Απ' οτι μπορω να καταλαβω μου μπηκαν τα mb ιντερνετ που ειχα υπολοιπο στην καρτα, αλλα οχι τα λεπτα ομιλιας.

Επισης πρεπει να ειχα καπου 2,5 ευρω υπολοιπο.

Edited by axibde
Link to comment
Share on other sites

Δες το μήνυμά μου πιο πάνω με αριθμό #444.

 

Κι εμένα είχε έρθει έτσι και έλεγα πως είναι ο πρώτος που συνήθως όταν έκανες σύνδεση ερχόταν αυξημένος. Το ίδιο ήρθε και ο 2ος και ο 3ος. Όταν λέω πως ακόμα και να σου κάνουν τρομερή έκπτωση και να σου φαίνεται ότι συμφέρει αρκετά, θα πληρώσεις αρκετά και στην αρχή, και αν επιλέξεις κάποια στιγμή να το κόψεις.

 

edit: λάθος, είδα ότι γράφεις υπόλοιπο κάρτας. Από αυτό ίσως σου αφαιρέσουν κάποια στιγμή γιατί το πακέτο που σου δίνουν με λεπτά,sms και MB και καλά έχει κάποια χρέωση που στην αφαιρούν από το υπόλοιπο που έχεις. Πρόσεξε πολύ όμως τον λογαριασμό αν έχει περαστεί η έκπτωση που σου τάξανε γιατί διαφορετικά θα έρθει 35€.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι σήμερα ανανεώθηκαν οι χρόνοι ομιλίας.

Άρα απ ότι καταλαβαίνω κάθε 8η του μηνός κλείνει ο μήνας.

Θα εχει γουστο να μου χρεώσουν για δυο ήμερες ολοκληρο μηνα.

Χαχαχαχαχ θα γίνει της πόπης.

 

Ξέρετε αν υπάρχουν κάποιες μέρες διορίας να ακυρώσω την σύνδεση.

Μου βρωμάει η υποθεση.

Edited by axibde
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...