Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να μου εξηγησει καποιος ΕΝΑ πλεονεκτημα που εχει το καρτοπρογραμμα απο το καρτοκινητο; και μη μου πειτε τα απεριοριστα, γιατι και στο καρτοκινητο με 7ε εχεις 600'...

 

Τα απεριόριστα SMS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

γιατι δεν ανανεωνουν την προσφορα;

Δεν ξέρω ρε φίλε. Είναι χαζό αυτό. Αγοράζεις 5c και πουλάς 30-50c/min. Θα πάω σε καρτοκινητό και θα μου βγαίνει τζάμπα. Αυτοί χάνουν.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα μηνυμα που ελεγε οτι δεν υπηρχε κανενα προβλημα τελικα και με τηλεφωνικη συνομιλια με το τμημα εξυπηρετησης η

κοπελα μου ειπε οτι για να λενε απο το τεχνικο τμημα οτι μπηκαν τα 30mb σημαινει οτι ετσι ειναι....

ειπα στην κοπελα οτι τα mb αν εχουν μπει ειναι αορατα γιατι εγω δεν τα ειδα πουθενα...αντε τωρα βγαλε ακρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει πριν 4-5 μέρες αίτηση αποσύνδεσης για μετατροπή σε καρτοκινητό, μιας και το δωρεάν 1500 τελείωσε (είχα και έκπτωση 50%). Με πήραν χθες από τη Vodafone και μου πρότειναν ξανά 50%. Επειδή με πιάσανε στο Μορφέα, δεν κατάλαβα αν ήταν 50% στο 20 ή στο 25 και 45% αντίστοιχα.

Οπως και να χει, μπορείτε να μου πείτε πόσο θα βγαίνει το κάθε πρόγραμμα γιατί δεν έχω τους λογαριασμούς να υπολογίσω τα πάγια;

Το θέμα είναι ότι έχω ήδη ένα υπόλοιπο 20€ και σε 10 μέρες θα μπουν άλλα 25€ και είναι αμαρτία να χαθούν έτσι...Βλέπω με αυτά τα 45€ να τη βγάζω 5-6 μήνες με καρτοκινητό...

Link to comment
Share on other sites

Έχω what's up και σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας για Καρτοπρόγραμμα.

 

Έχω μερικές απορίες όμως:

 

1. αν πχ επιλέξω το Καρτοπρόγραμμα 20, θα αφαιρείται κάποιο ποσό κάθε μήνα από το λογαριασμό μου ή τα 20 ευρώ θα μου μένουν και θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω;

 

2. Επίσης αυτό που κατάλαβα είναι ότι για να ενεργοποιήσω κάποιο extra πακέτο ομιλίας ή ιντερνετ θα πρέπει να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου ακόμη και αν έχω κάποιο διαθέσιμο υπόλοιπο, έτσι δεν έιναι;

 

3. Και τέλος, το υπολοιπόμενο ποσό του κάθε μήνα μπορεί να μεταφερθεί στον επόμενο;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω what's up και σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας για Καρτοπρόγραμμα.

 

Έχω μερικές απορίες όμως:

 

1. αν πχ επιλέξω το Καρτοπρόγραμμα 20, θα αφαιρείται κάποιο ποσό κάθε μήνα από το λογαριασμό μου ή τα 20 ευρώ θα μου μένουν και θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω;

 

2. Επίσης αυτό που κατάλαβα είναι ότι για να ενεργοποιήσω κάποιο extra πακέτο ομιλίας ή ιντερνετ θα πρέπει να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου ακόμη και αν έχω κάποιο διαθέσιμο υπόλοιπο, έτσι δεν έιναι;

 

3. Και τέλος, το υπολοιπόμενο ποσό του κάθε μήνα μπορεί να μεταφερθεί στον επόμενο;

 

Ευχαριστώ :)

 

1. Ναι τα 20 τα κανεις ο,τι θελεις

2. Σωστα (για αυτο και πλεον δεν συμφερει πολυ το καρτοπρογραμμα)

3. Ναι το υπολοιπο μεταφερεται κανονικα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι τα 20 τα κανεις ο,τι θελεις

2. Σωστα (για αυτο και πλεον δεν συμφερει πολυ το καρτοπρογραμμα)

3. Ναι το υπολοιπο μεταφερεται κανονικα.

 

Οπως τα είπε ο Stathis123 απλα οσον αφορα το υπολοιπο, μεταφερετε το υπολοιπο μεχρι 2 μηνες.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα είπε ο Stathis123 απλα οσον αφορα το υπολοιπο, μεταφερετε το υπολοιπο μεχρι 2 μηνες.

 

και, εαν δε κανω λαθος, πρωτα σου τρωει τα χρηματα του παροντος μηνα και μετα ξοδευεις το υπολοιπο του προηγουμενου μηνα... Για μενα κοροιδία, γιατι τα πληρωνεις ηδη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει μια προσφορά για μεταφορά από καρτοκινητό , όπου δίνει δωρεάν τα 1500 για 1 χρόνο . Η προσφορά ισχύει μόνο online , προωθείτε με e-mail και την βρίσκεις στο παρακάτω link:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10683&menuId=1728&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=Pre2Kartopro&utm_campaign=2011oct20Pre2Kartopro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει μια προσφορά για μεταφορά από καρτοκινητό , όπου δίνει δωρεάν τα 1500 για 1 χρόνο . Η προσφορά ισχύει μόνο online , προωθείτε με e-mail και την βρίσκεις στο παρακάτω link:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10683&menuId=1728&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=Pre2Kartopro&utm_campaign=2011oct20Pre2Kartopro

 

''Η προσφορά ισχύει έως 14/01/2012 για μετατροπή καρτοκινητού σε σύνδεση στο Καρτοπρόγραμμα 15 και άνω.'' και γιατί να δινω 16 ευρω/μηνα, αφου μπορω με 7 ευρω να εχω unlimited απο το καρτοκινητο; Βαλε και τις 2 ωρες δωρο με ανανεωση 10ε... Μακρυα απο συμβολαια παιδια...

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι τα 20 τα κανεις ο,τι θελεις

2. Σωστα (για αυτο και πλεον δεν συμφερει πολυ το καρτοπρογραμμα)

3. Ναι το υπολοιπο μεταφερεται κανονικα.

 

Οπως τα είπε ο Stathis123 απλα οσον αφορα το υπολοιπο, μεταφερετε το υπολοιπο μεχρι 2 μηνες.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το πάγιο δεν είναι ακριβώς 20 ευρώ, έτσι; Τι φόροι προστίθενται σε αυτό;

Άρα αν έπρεπε να επιλέξω μεταξύ Καρτοπρογράμματος 20 και Unlimited 20, θα μου προτείνατε το 2ο;

Link to comment
Share on other sites

Aφού το Καρτοπρόγραμμα 15 έχει καταργηθεί... Τι έγινε η Βόντα τα βρήκε σκούρα και το άνοιξε περιορισμένα για τους καρτοκινητούς;:lol:

 

Όχι 20+12% τέλη κινητής = 22.4 ευρώ πάει. Για τις διαφορές Καρτοπρογράμματος με Συμβόλαιο δεν ξέρω να πω. Πολύ με μπερδεύουν τα καρτοπρογράμματα!:O

Link to comment
Share on other sites

''Η προσφορά ισχύει έως 14/01/2012 για μετατροπή καρτοκινητού σε σύνδεση στο Καρτοπρόγραμμα 15 και άνω.'' και γιατί να δινω 16 ευρω/μηνα, αφου μπορω με 7 ευρω να εχω unlimited απο το καρτοκινητο; Βαλε και τις 2 ωρες δωρο με ανανεωση 10ε... Μακρυα απο συμβολαια παιδια...

 

Με 7 euro έχεις 600' και άλλα τόσα μηνύματα. Το καρτοπρόγραμμα δίνει 1500.

Link to comment
Share on other sites

Με 7 euro έχεις 600' και άλλα τόσα μηνύματα. Το καρτοπρόγραμμα δίνει 1500.

 

δικιο εχεις, αλλά για πολλους που δε καταναλωνουν ουτε τα 600/μηνα, συμφερει...

Link to comment
Share on other sites

''Η προσφορά ισχύει έως 14/01/2012 για μετατροπή καρτοκινητού σε σύνδεση στο Καρτοπρόγραμμα 15 και άνω.'' και γιατί να δινω 16 ευρω/μηνα, αφου μπορω με 7 ευρω να εχω unlimited απο το καρτοκινητο; Βαλε και τις 2 ωρες δωρο με ανανεωση 10ε... Μακρυα απο συμβολαια παιδια...

α) διότι έχεις εντελώς δωρεάν τα 1500 λεπτά.

Τα 15 ευρώ σου μένουν στην κάρτα.

β) στό τέλος του χρόνου , μεταφέρεσε σε κάρτα , παίρνοντας μαζί το όποιο υπόλοιπο σου έχει μείνει .

γ) όπως ακριβώς στο συμβόλαιο πρόσθεσες τον φόρο κινητής ( σύνολο 16,80) θα έπρεπε να το προσθέσεις και στα 7 ευρώ ( και να πείς 7,84)

δ) Αν δεν ταιριάζει σε κάποιον , μπορεί να ταιριάζει σε κάποιον άλλον . Για αυτόν τον λόγο παρέθεσα και το Link , για αυτούς που το χρειάζονται.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις, αλλά για πολλους που δε καταναλωνουν ουτε τα 600/μηνα, συμφερει...

 

Όπως και να το κάνουμε είναι δίκοπο μαχαίρι έτσι σκ..ά που τα έχουν κάνει όλα...

Link to comment
Share on other sites

α) διότι έχεις εντελώς δωρεάν τα 1500 λεπτά.

Τα 15 ευρώ σου μένουν στην κάρτα.

β) στό τέλος του χρόνου , μεταφέρεσε σε κάρτα , παίρνοντας μαζί το όποιο υπόλοιπο σου έχει μείνει .

γ) όπως ακριβώς στο συμβόλαιο πρόσθεσες τον φόρο κινητής ( σύνολο 16,80) θα έπρεπε να το προσθέσεις και στα 7 ευρώ ( και να πείς 7,84)

 

Πονηρή ερώτηση... Αντί να κρατήσεις μόνο τα 15 ευρώ των 2 τελευταίων μηνών που έχεις δικαίωμα, δηλαδή 30 ευρώ, μπορείς να τα "αδειάζεις" κάθε μήνα τα 15 σε 1 άλλο καρτοκινητό, ώστε να μαζέψεις στο τέλος του έτους 180? Ή έστω στην οικογένειά σου κλπ...

Link to comment
Share on other sites

α) διότι έχεις εντελώς δωρεάν τα 1500 λεπτά.

Τα 15 ευρώ σου μένουν στην κάρτα.

β) στό τέλος του χρόνου , μεταφέρεσε σε κάρτα , παίρνοντας μαζί το όποιο υπόλοιπο σου έχει μείνει .

γ) όπως ακριβώς στο συμβόλαιο πρόσθεσες τον φόρο κινητής ( σύνολο 16,80) θα έπρεπε να το προσθέσεις και στα 7 ευρώ ( και να πείς 7,84)

 

α+γ: οκ

β) αφου το υπολοιπο χρηματων του προηγουμενου μηνα μεταφερεται μονο στον επομενο (ή κανω λαθος; ). π.χ. εαν εχω υπολοιπο τον ιανουαριο, αυτο το υπολοιπο χανεται το μαρτη. Ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

α) διότι έχεις εντελώς δωρεάν τα 1500 λεπτά.

Τα 15 ευρώ σου μένουν στην κάρτα.

β) στό τέλος του χρόνου , μεταφέρεσε σε κάρτα , παίρνοντας μαζί το όποιο υπόλοιπο σου έχει μείνει .

γ) όπως ακριβώς στο συμβόλαιο πρόσθεσες τον φόρο κινητής ( σύνολο 16,80) θα έπρεπε να το προσθέσεις και στα 7 ευρώ ( και να πείς 7,84)

δ) Αν δεν ταιριάζει σε κάποιον , μπορεί να ταιριάζει σε κάποιον άλλον . Για αυτόν τον λόγο παρέθεσα και το Link , για αυτούς που το χρειάζονται.

 

1. Στα άλλα πακέτα τα 15, 20, 25 κλπ euro του εκάστοτε πακέτου δεν μένουν στην κάρτα;

2. Επίσης η προσφορά για μετατροπή σε καρτοπρόγραμμα 15 ισχύει μόνο για καρτοκινητά vodafone, cu κλπ ή αν κάνω αίτηση φορητότητας από cosmote θα ισχύσει και για μένα;

3. Και κάτι τελευταίο το καρτοπρόγραμμα 15 τι ακριβώς προσφέρει εκτός από την "unlimited" επικοινωνία με vodafone?

Edited by DaRkWeAvEr
Link to comment
Share on other sites

Στα άλλα πακέτα τα 15, 20, 25 κλπ euro του εκάστοτε πακέτου δεν μένουν στην κάρτα;

Σε όλα τα πακέτα , το υπόλοιπο μένει στην κάρτα , αν μεταφερθείς από το link που παρέθεσα.

Είναι προσφορά που σου την στέλνουν με E-mail

Αν κάνεις σύνδεση κανονικά , πληρώνεις τα Unlimited .

Δηλαδή από τα 15 ευρώ μπαίνουν στην κάρτα 6 ευρώ περίπου , τα υπόλοιπα τα κρατάνε για το unlimited.

Αν το κάνεις από το link της προσφοράς σου μένει όλο το ποσό στην κάρτα ( για 1 χρόνο μόνο)

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις από το link της προσφοράς σου μένει όλο το ποσό στην κάρτα ( για 1 χρόνο μόνο)

λες 'ολο το ποσο', δηλαδη εαν χρησιμοποιω μονο τα λεπτα προς vodafone, θα μεινουν συνολο 180 ευρω; Εχεις καποιο link που να επιβεβαιωνει αυτο που λες; Να το σιγουρεψουμε, μη μας λενε άλλα, μετά την υπογραφη...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το e-mail πού έλαβα

 

Δωρεάν Unlimited Ομιλία, SMS και 30 MB για χρήση Internet

Και 15 ευρώ κάθε μήνα (αυτόματη ανανέωση στην κάρτα) για ό,τι χρήση εσύ θέλεις (Ομιλία / SMS / Internet)

Απόλυτο έλεγχο του κόστους με σταθερό μηνιαίο λογαριασμό, για να μην ξεπερνάς ποτέ το πάγιό σου

Δυνατότητα ανανέωσης χρόνου ομιλίας όπως στο καρτοκινητό σου καλώντας δωρεάν το 1252

 

Στείλε μου το e-mail σου με ΠΜ να στο προωθήσω

Link to comment
Share on other sites

τα 15 euro αντιστοιχούν σε 45' ή 120 sms και μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Αν δεν τα χρησιμοποιήσεις ούτε και στον επόμενο όμως, τότε χάνονται. Πήρα τηλ πριν λίγο και ζήτησα να γίνει η μετατροπή και θα γίνει κάποια στιγμή σήμερα και στις 4/1 θα μου φέρουν το συμβόλαιο στο σπίτι για να το υπογράψω..

 

Κάτι τελευταίο: οσοι έχουν cu ή καρτοκινητό vodafone, αν έχουν κάποιο πακέτο με μηνύματα προς καρτοκινητά, θα χρεώνονται όταν μου στέλνουν μηνύματα;

Edited by DaRkWeAvEr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...