Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sing with XSIGN

 

η διαδικασια εχει καποια προβληματα, ισως για καποιο λογο 3-4 εφαρμογες να περασαν, δεν περνανε ομως αλλες που δοκιμασα, μεχρι να δω τι ακριβς γινετε βγαζω την διαδικασια.

 

sorry

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για την συσκευή μου με αριθμό ΙΜΕΙ

356442014933695

σας ευχαριστώ πολύ:yahoo::bow:

 

@litsadia ο αριθμος σου ειναι:247047.Καλως ηρθες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xsign :

Sorry αλλα εβγαλα την διαδικασια, mexri να ειμαι απολυτα σιγουρος, ειχα δοκιμασει 3-4 εφαρμογες , περασανε, αλλα για καποιο λογο δεν περνανε αλλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηλθες.. :)

 

Aλλες unsigned εφαρμογες μπορεις να κανεις εγκατασταση? Μηπως δεν εβαλες το αρχειο installserver.exe στην σωστη θεση?

 

Δοκιμασε να κανεις την διαδικασια απο την αρχη τον οδηγο θα τον βρεις στο τελος αυτου του link με ονομα:

Προσβαση στους φακελους Sys, Private και εγκατασταση unsigned εφαρμογων.

 

Το 3ανακανα αλλα και παλι corupted τις βγαζει τις εφαρμογες... Γιατι μ συμβαινει αυτο???:cry:

Για installation unsigned εφαρμογων χρειαζεται μονο το installserver???:confused:

3ερει κανεις καποια δοκιμασμενη με8οδο για n73??

Link to comment
Share on other sites

to ιδιο τα ιδια αρχεια... ποιες ειναι οι προεκτασεις δε γραφουν κατι

τα .cer , .....poy einai ?

 

κατεβαζω το ζιπ signis kai to ξεζιπαρω στο υπολογιστη σε φακελο

κατεβαζω το αρχειο το οποιο εχει μεσα Security Certificate

Registration Entries κανενα δεν εχει προεκτασεις key ,cer

θεωρω οτι το πρωτο ειναι το cer ara ftiaxnv xyz.cer kai ομοιως το αλλο xyz.key

παιρνω μια εφαρμογη την βαζω στο φακελο (πως ξερω αν ειναι sis h sisx?)

dokimasa και τα δυο πατησα το batch alla τιποτα... μηπως επρεπε να κανω κατι πριν?(χ-πλορε)

 

 

βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Το 3ανακανα αλλα και παλι corupted τις βγαζει τις εφαρμογες... Γιατι μ συμβαινει αυτο???:cry:

Για installation unsigned εφαρμογων χρειαζεται μονο το installserver???:confused:

3ερει κανεις καποια δοκιμασμενη με8οδο για n73??

Νομιζω οτι κανεις κατι λαθος κανονικα επρεπε να λειτουργει στο Ν73.

Εαν θελεις δοκιμασε και τον:1ος τροπος -selfsign

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362113#post2362113

 

to ιδιο τα ιδια αρχεια... ποιες ειναι οι προεκτασεις δε γραφουν κατι

τα .cer , .....poy einai ?

 

κατεβαζω το ζιπ signis kai to ξεζιπαρω στο υπολογιστη σε φακελο

κατεβαζω το αρχειο το οποιο εχει μεσα Security Certificate

Registration Entries κανενα δεν εχει προεκτασεις key ,cer

θεωρω οτι το πρωτο ειναι το cer ara ftiaxnv xyz.cer kai ομοιως το αλλο xyz.key

παιρνω μια εφαρμογη την βαζω στο φακελο (πως ξερω αν ειναι sis h sisx?)

dokimasa και τα δυο πατησα το batch alla τιποτα... μηπως επρεπε να κανω κατι πριν?(χ-πλορε)

 

 

βοηθεια...

 

Για να δεις τις προεκτασεις των αρχειων θα πρεπει να μπεις μεσα σε ενα φακελο στο pc σου και να επιλεξεις:

Eργαλεια\ Επιλογες φακελων\ Προβολη\ Αποκρυψη επεκτασεων για γνωστους τυπους αρχειων\ ... και να βγαλεις το Τικ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κανεις κατι λαθος κανονικα επρεπε να λειτουργει στο Ν73.

Εαν θελεις δοκιμασε και τον:1ος τροπος -selfsign

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362113#post2362113

 

Τι κανω λα8ος ομως?? Κατβαζω το hackzip.zip και το CapsOn-Off.zip τα αποσυμπιεζω... κανω install στην συσκευη το x-plore σε demo και το HelloCarbide και αντιγραφω και το installserver.exe μεσα στον φακελο others της συσκευης ©...

Τρεχω στην συσκευη το x-plore επιλεγοντας "show hidden files,rom drives,ram drives και system files/folders" και το αφηνω να τρεχει στο παρασκηνιο... τρεχω το HelloCarbide και παταω options>menu 1>yes και μετα κλεινει... Yστερα 3ανανοιγω το x-plore βρισκω το installserver.exe και το κανω copy παω στο C:\sys\bin (τωρα το sys ειναι προσπελασιμο) και κανω paste... με ρωταει αν αν 8ελω να αντικαταστησω το ηδη υπαρχων αρχειο και λεω ναι... Μετα απο τις επιλογες του x-plore κανω restart... Υστερα παω να κανω install το CapsOff απο τον φακελο preFP1_CapsOnOff (το οποιο ειναι sis και οχι sisx) και η συσκευη μου γραφει file corupted... τι δεν παει καλα στην διαδικασια??? αν κανω τον 1ο τροπο μπορει να εχω προβλημα στην συσκευη??:confused:

σορρυ αν σας ζαλισα...

Link to comment
Share on other sites

Τι κανω λα8ος ομως?? Κατβαζω το hackzip.zip και το CapsOn-Off.zip τα αποσυμπιεζω... κανω install στην συσκευη το x-plore σε demo και το HelloCarbide και αντιγραφω και το installserver.exe μεσα στον φακελο others της συσκευης ©...

Τρεχω στην συσκευη το x-plore επιλεγοντας "show hidden files,rom drives,ram drives και system files/folders" και το αφηνω να τρεχει στο παρασκηνιο... τρεχω το HelloCarbide και παταω options>menu 1>yes και μετα κλεινει... Yστερα 3ανανοιγω το x-plore βρισκω το installserver.exe και το κανω copy παω στο C:\sys\bin (τωρα το sys ειναι προσπελασιμο) και κανω paste... με ρωταει αν αν 8ελω να αντικαταστησω το ηδη υπαρχων αρχειο και λεω ναι... Μετα απο τις επιλογες του x-plore κανω restart... Υστερα παω να κανω install το CapsOff απο τον φακελο preFP1_CapsOnOff (το οποιο ειναι sis και οχι sisx) και η συσκευη μου γραφει file corupted... τι δεν παει καλα στην διαδικασια??? αν κανω τον 1ο τροπο μπορει να εχω προβλημα στην συσκευη??:confused:

σορρυ αν σας ζαλισα...

 

Το λαθος που κανεις στο υπογραμμισα και το εβαλα κοκκινα γραμματα.

 

Στο οδηγο γραφει το παρακατω:

βρίσκουμε το αρχείο «installserver.exe» που είχαμε περάσει πριν στο κινητό και το αντιγράφουμε στο C:\sys\bin.

 

Δεν μας ζαλισες για αυτο ειναι τα forum! Kαλη επιτυχια.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το λαθος που κανεις στο υπογραμμισα και το εβαλα κοκκινα γραμματα.

 

Στο οδηγο γραφει το παρακατω:

 

 

Δεν μας ζαλισες για αυτο ειναι τα forum! Kαλη επιτυχια.. :)

 

Τι ενωει το περναμε στο κινητο γιατι και χυμα που το εβαλα στο data παλι corupted τα βγαζει τα αρχεια capsOn-Off... Δεν μπορω να καταλαβω:(

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ευχαριστω

δεν ανοιγουν ομως ολα αλλα αρκετα

 

εκανα ομως μια αλλη βλακεια

 

ειχα αρχεια unl kai ηθελα να τα ανοιξω με notepad το θεμα εινα τωρα οτι τα ανοιγει μονο με νοτπαντ και δε το διαβαζει η συσκευη

τα εσβησα-ξαναεγραψα αλλα τιποτα

τι κανω

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην θελω να πω κατι σε ολα τα μελη του forum. Oταν εχουμε καποιο προβλημα καλο ειναι να προσπαθουμε να το γραψουμε οσο πιο αναλυτικα γινετε για να μπορουν οσοι το διαβαζουν να καταλαβουν τι γινετε και εαν γνωριζουν να μας βοηθησουν.

 

Τι ενωει το περναμε στο κινητο γιατι και χυμα που το εβαλα στο data παλι corupted τα βγαζει τα αρχεια capsOn-Off... Δεν μπορω να καταλαβω:(

 

Απο οτι καταλαβαινω δεν βαζεις το αρχειο installserver.exe στην σωστη θεση. Το φακελο data που τον ειδες δεν τον γραφει στον οδηγο.

 

1. Εγκατεστησε στην συσκευη σου τον X-plore

2. Ανοιξε τον X-plore και πατησε το 0 για να σε παει στις ρυθμισεις. Βαλε Τικ και στα τεσσερα πρωτα κουτακια.

3. Ανοιξε το HelloCarbide και τρεξτο για να ανοιξουν ολοι οι φακελοι.

3. Μπες στον X-plore και παρε με copy το αρχειο installserver.exe και καντο paste στο φακελο C:\sys\bin.

 

Η διαδικασια υπαρχει Εδω με τιτλο:

Προσβαση στους φακελους Sys, Private και εγκατασταση unsigned εφαρμογων.

 

ενταξει ευχαριστω

δεν ανοιγουν ομως ολα αλλα αρκετα

 

εκανα ομως μια αλλη βλακεια

 

ειχα αρχεια unl kai ηθελα να τα ανοιξω με notepad το θεμα εινα τωρα οτι τα ανοιγει μονο με νοτπαντ και δε το διαβαζει η συσκευη

τα εσβησα-ξαναεγραψα αλλα τιποτα

τι κανω

 

Οταν λες οτι δεν ανοιγουν ολα αλλα αρκετα τι θελεις να πεις? Πια .unl? Δεν υπαρχουν αρχεια .unl στην συγκεκριμενη διαδικασια. Εαν διαβαζες προσεκτικα τον οδηγο μεχρι τωρα θα τα ειχες καταφερει..

 

Σου ετοιμασα εγω τον φακελο για την συσκευη σου:

http://rapidshare.com/files/154965665/indian_.rar.html

 

Eλπιζω απο εδω και περα να προσπαθεις περισσοτερο να εφαρμοζεις αυτα που διαβαζεις :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην θελω να πω κατι σε ολα τα μελη του forum. Oταν εχουμε καποιο προβλημα καλο ειναι να προσπαθουμε να το γραψουμε οσο πιο αναλυτικα γινετε για να μπορουν οσοι το διαβαζουν να καταλαβουν τι γινετε και εαν γνωριζουν να μας βοηθησουν.

 

 

 

Απο οτι καταλαβαινω δεν βαζεις το αρχειο installserver.exe στην σωστη θεση. Το φακελο data που τον ειδες δεν τον γραφει στον οδηγο.

 

1. Εγκατεστησε στην συσκευη σου τον X-plore

2. Ανοιξε τον X-plore και πατησε το 0 για να σε παει στις ρυθμισεις. Βαλε Τικ και στα τεσσερα πρωτα κουτακια.

3. Ανοιξε το HelloCarbide και τρεξτο για να ανοιξουν ολοι οι φακελοι.

3. Μπες στον X-plore και παρε με copy το αρχειο installserver.exe και καντο paste στο φακελο C:\sys\bin.

 

Η διαδικασια υπαρχει Εδω με τιτλο:

Προσβαση στους φακελους Sys, Private και εγκατασταση unsigned εφαρμογων.

 

 

 

Οταν λες οτι δεν ανοιγουν ολα αλλα αρκετα τι θελεις να πεις? Πια .unl? Δεν υπαρχουν αρχεια .unl στην συγκεκριμενη διαδικασια. Εαν διαβαζες προσεκτικα τον οδηγο μεχρι τωρα θα τα ειχες καταφερει..

 

Σου ετοιμασα εγω τον φακελο για την συσκευη σου:

http://rapidshare.com/files/154965665/indian_.rar.html

 

Eλπιζω απο εδω και περα να προσπαθεις περισσοτερο να εφαρμοζεις αυτα που διαβαζεις :rolleyes:

 

 

Σορυ αν δεν ε3ηγω κατι σωστα... και παρα8ετω το σημειο του οδηγου που δεν εχω καταλαβει "2. Περνάμε το αρχείο «installserver.exe» στο κινητό." οταν λεει περναμε... πως ακριβως γινεται αυτο??? με αντιγραφη του αρχειου απο το pc και επικοληση σε καποιο σημειο της μνημης(για να το κανουμε copy και paste μετα μεσω x-plore στο c:\sis\bin) η καπως αλλιως??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 352 942 022 697 590

 

Σας ευχαριστώ!

 

@Spikos ο αριθμος σου ειναι:248283.Καλως ηρθες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354172020323480

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ ένα πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354172020546874

 

Eυχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354172020323480

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

@lewnidasv ο αριθμος σου ειναι:248548

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ ένα πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 354172020546874

 

Eυχαριστώ πολύ!

 

@kyramas: ο αριθμός σου είναι 248673

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι δεν ανοιγουν ολα αλλα αρκετα τι θελεις να πεις? Πια .unl? Δεν υπαρχουν αρχεια .unl στην συγκεκριμενη διαδικασια. Εαν διαβαζες προσεκτικα τον οδηγο μεχρι τωρα θα τα ειχες καταφερει..

 

Σου ετοιμασα εγω τον φακελο για την συσκευη σου:

http://rapidshare.com/files/154965665/indian_.rar.html

 

ευχαριστω

 

Eλπιζω απο εδω και περα να προσπαθεις περισσοτερο να εφαρμοζεις αυτα που διαβαζεις :rolleyes:

μια χαρα τα διαβασα ακου να δεις που ηταν το προβλημα

οταν εκανα ρεναιμ το εκανα απο την εντολη ,μολις το εκανα απο τις ιδιοτητες το πηρε μια χαρα!!!!

 

ευχαριστω παντως πολυ

 

ta unl einai απο το garmin πηγα να ξεκλειδωσω to gps,an μπορεις βοηθησε και εδω...

παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τα του Garmin στο επίσημο θέμα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@kyramas: ο αριθμός σου είναι 248673

 

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

@lewnidasv ο αριθμος σου ειναι:248548

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!!!! :)

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν δεν ε3ηγω κατι σωστα... και παρα8ετω το σημειο του οδηγου που δεν εχω καταλαβει "2. Περνάμε το αρχείο «installserver.exe» στο κινητό." οταν λεει περναμε... πως ακριβως γινεται αυτο??? με αντιγραφη του αρχειου απο το pc και επικοληση σε καποιο σημειο της μνημης(για να το κανουμε copy και paste μετα μεσω x-plore στο c:\sis\bin) η καπως αλλιως??:confused:

 

Nαι! Απλα μεταφερεις το αρχειο στην μνημη της συσκευης σε ενα σημειο της επιλογης σου το παιρνεις με τον X-Plore και το κανεις paste στο φακελο C:\sis\bin

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nαι! Απλα μεταφερεις το αρχειο στην μνημη της συσκευης σε ενα σημειο της επιλογης σου το παιρνεις με τον X-Plore και το κανεις paste στο φακελο C:\sis\bin

 

Ε αυτο κανω... (ο φακελος DATA ειναι ο φακελος που εχει τα αρχεια της συσκευης) αλλα δεν πετυχαινει...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δες την παρακατω εικονα το αρχειο installserver.exe ειναι στην ιδια θεση και στην συσκευη σου?

 

http://img380.imageshack.us/img380/3872/bin0rk6.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...