Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας!! ες το ν95 με την αναβαθμιση 31.0.017 δεν μπορω να περασω ανιπογραφες εφαρμογες... εχω βγαλει πιστοποιητικο εχω κατεβασει και ενα προγραματακι αλα δεν γινετε τιποτα... οποιος μπορει ας με βοηθισει...

και κατι ακομη ουτε εφαρμογες tryal με crak μπορω να περασω βασικα το crak δεν εγκαθιστατε μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου επικινονιστε και τα λιπα τι μπορς να κανω???? ευχαρηστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο που κατεβασες πιστοποιητικο?

Πριν κανεις αναβαθμιση μπορουσες να υπογραψεις - περασεις unsigned εφαρμογες στην συσκευη σου?

Το προγραμμα που γραφεις ειναι για να μπορεις να υπογραφεις τις εφαρμογες μεσα στο pc? Ποιο ειναι το ονομα του?

 

Λογο αλλαγων στο opda o Balantis7[/member] ετοιμασε καινουριο οδηγο. Μπορειτε να τον κατεβασετε απο το 1 ποστ του παροντος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Μια ερωτηση...

 

Ειχα παρει πιστοποιητικο πιο παλια, αλλα επειδη το κινητο μου το εχω δωσει για service και μαλλον θα του κανουν format, μπορω να ξαναπαρω πιστοποιητικο οταν ξαναπαρω το κινητο στα χερια μου??

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις κανονικα ειτε εχεις ηδη λογαριασμο στο opda ειτε οχι ακολουθοντας τον οδηγο του balantis7 αλλα δεν ξερω αν χρειαζεται να ξαναπαρεις απτην στιγμη που εχεις.

Παντως αν τελικα χρειαζεται ακολουθα τον οδηγο και εισαι ok!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Μια ερωτηση...

 

Ειχα παρει πιστοποιητικο πιο παλια, αλλα επειδη το κινητο μου το εχω δωσει για service και μαλλον θα του κανουν format, μπορω να ξαναπαρω πιστοποιητικο οταν ξαναπαρω το κινητο στα χερια μου??

 

Ευχαριστω.

Δεν χρειάζεσαι άλλο πιστοποιητικό.

Με το format δεν αλλάζει το imei βάσει του οποίου εκδίδεται το πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :)

 

Θελω να τα ξαναπαρω ολα απο την αρχη γιατι δυστυχως εχω χασει και τα αρχεια που ειχα στο pc για τα προγραματα του κινητου :( καταραμενα formats...

Link to comment
Share on other sites

Αν τον φάκελο sign sis με τα αρχεία cer & key τον έχεις κρατήσει στον υπολογιστή σου, δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα. Απλά θα υπογράψεις ξανά τις εφαρμογές που θέλεις να εγκαταστήσεις και θα τις περάσεις στο κινητό σου.

 

EDIT:

 

Τώρα είδα το ποστ σου οτι τα έχασες. Δες το παρακάτω λινκ. Έτσι θα τα ξαναπάρεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2806394#post2806394

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα δοκιμασω το ποστ του Balantis7 λοιπον... ευχαριστω παιδια. :)

 

Πηρα το ιμει μου απο το κουτι του κινητου, μιας και το κινητο δεν το εχω στα χερια μου, εχω παει στο site της opda, εκανα register αλλα οταν βαζω τα στοιχεια στην Application form για ta Certificates, μου βγαζει "Wrong validation Email!". Το μαιλ που βαζω ειναι αυτο που εβαλα και οταν εκανα register...

Καμια ιδεα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις καθόλου log in, σωστά; Αν ναι, ίσως δεν δέχεται το μέιλ σου. Δέχεται μόνο μερικούς τύπους όπως hotmail.com. Για δες μήπως φταίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα το προβλημα ειναι στο βημα 7

 

Διαβασε ξανα τον οδηγο πρεπει να βαλεις ενα 11ψηφιο αριθμο που θα αρχιζει απο 13 ,15, 18

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα καταφερα.... Στο βημα 7 ειμουν ναι, αλλα ειχα πατησει την επιλογη για αγγλικη version του site οποτε καπου εκει εκανα το λαθος... Ελπιζω σε 20 ωρες να εχω το πιστοποιητικο.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αυτο το κολπο με τις unsigned εφαρμογες αλλα δεν μπορω. Ακολουθησα αυτους τους οδηγους αλλα δεν γινεται τπτ. Το opda δεν με αφηνει να εγγραφω και με τον δευτερο τροπο εχουν περασει περιπου 24 ωρες και μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν βαζω το IMEI μου:

 

symbiansigned暂时停止了开发者证书(TC Publisher ID)的申请,具体恢复日期敬请随时关注此平台通知

 

suspended symbiansigned developer certificate (TC Publisher ID) applications, specifically the restoration of the date of this platform you notice at any time!

 

 

 

返回

 

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ακριβως βημα κολλας στον οδηγο για το opda..

Επειδη εχει αλλαξει λιγο ο τροπος ισως το e-mail που βαζεις δεν το δεχεται γιατι πλεον δεχεται μονο συγκεκριμενα οπως π.χ. hotmail

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με τον δεύτερο τρόπο, όσες φορές και αν προσπάθησα, μου έβγαζε το παραπάνω μήνυμα. Δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα. Αν κάποιος τα έχει καταφέρει με αυτόν τον τρόπο, ας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα το IMEI μου στο opda, περασαν 12 ωρες, μου εβγαλε τα 2 κινεζικα εκει που λεει download αλλα δεν μπορω να τα κατεβασω. Τι πρεπει να κανω?

 

http://img190.imageshack.us/img190/4412/opdat.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατας στα κοκκινα δεν κατεβαινουν τα cer και key?

Οταν τα πατας κανονικα ξεκιναει να τα κατεβασει. Αργει λιγο βεβαια μεχρι να ξεκινησει αλλα τελικα τα κατεβαζει. Εσενα τι ακριβως κανει οταν πατας να κατεβουν?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα το IMEI μου στο opda, περασαν 12 ωρες, μου εβγαλε τα 2 κινεζικα εκει που λεει download αλλα δεν μπορω να τα κατεβασω. Τι πρεπει να κανω?

 

http://img190.imageshack.us/img190/4412/opdat.th.jpg

 

Φίλε μου πρέπει να περιμένεις λίγο ακόμα. Αν δεις στο screenshot που έχω ανεβάσει, οι σύνδεσμοι για τα αρχεία είναι αυτοί που είναι σημειωμένοι με μπλε. Εσένα δεν σου έχουν εμφανιστεί ακόμα από ότι φαίνεται στην εικόνα που ανέβασες. Υπομονή λοιπόν! Καμιά φορά αργεί λίγο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις εναν νεο λογαριασμο και να κανεις την διαδικασια παλι απ την αρχη...Μπορει να ετυχες στην περιπτωση γιατι καμια φορα δεν βγαινει γρηγορα!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

 

και γω ειμαι νεος στα συμπιαν και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον τσολια19

 

εγω κατεβασα το cer αλλα επειδη το πατησα πολλες φορες τελειωσαν τα κρεντιτς οπως φαινεται και στην εικονα που ανεβασε ο τσολιας .

 

δοκιμασε να φτια3εις εναν καινουργιο λογαριασμο και να 3αναδωσεις το ΙΜΕΙ

 

αυτο 8α κανω και γω.

 

 

edit:

 

φιλε τσολια εφτια3α εναν καινουργιο λογαριασμο 3αναεδωσα το ΙΜΕΙ και μετα πηγα στη 2/3 καρτελα που λεει IMEI Identify εδωσα το ΙΜΕΙ παλι , και μετα εδωσα παλι τον 11ψηφιο κωδικο που ειχα βαλει και την πρωτη φορα .

 

και ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα να ξερετε οτι μια φορα ΜΟΝΟ δεχετε το IMEI αν ξανακανεις registration δεν σου δινει την δυνατοτητα να ξανακαταβασεις .....giannispoul ετσι αν ξεμεινες απο credits κανε το εξης: πηγαινε στα forums και και κυριως στο ιταλικο(μια και ειναι στα αγγλικα) και γραψε μερικα σχολια για να παρεις credits ωστε να μπορεσεισ να ξανακατεβασεις.ελπιζω να βοηθησα εγω ετσι το ελυσα το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

359557011890205 KALISPERA TO IMEI MOU EINAI AYTO AN MPOREI KAPOIOS AS VOITHISI EYXARISTO

 

Zητησα εγω για σενα αντε να δουμε ποτε θα το εκδωσουν...

Αν μπορεις γραφε με ελληνικα και οχι με greeklish...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...