Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πειράζεις τα δύο που έχουν νούμερα και τα μετονομάζεις σε xyz....;)

 

Edit : Τώρα κατάλαβα τί εννοείς...Λοιπόν, διπλό κλικ στο αρχείο με το νούμερο και σου βγάινουν τριά άλλα, ένα εκ των οποίων το ένα έχει κατάληξη .txt. Aυτό δεν το πειράζεις και μεταφέρεις τα δύο άλλα στον φάκελο signSis, αφού πρώτα τα μετονομάσεις όπως προείπα σε xyz....

 

 

Αυτό που ουσιαστικά λέω είναι οτι όταν πατάω στο μοναδικό αρχείο που προκείπτει απο τη συμπίεση με τα νούμερα (χωρίς καμία επέκταση .ser ή .key) εμφανίζεται ο τυπικός διάλογος "Ανοιγμα με" των Windows. Δεν ξέρω απο'κει και έπειτα αν πρέπει να επιλέξω κάποιο πρόγραμμα, ή αν δεν έχει κατέβει σωστά το αρχείο στο PC μου. Το'χεις testάρει;;;; Περιέχει σίγουρα 3 αρχεία ή είναι όντως κατεστραμμένο;;;;;;;; Δε δοκιμάζεις να το ανεβάσεις στο Rapidshare μήπως έχω καλύτερα αποτελέσματα;;;;;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Forthnet εχω gianpithio, ομως δεν εχω προβλημα με καμια αλλη ιστοσελιδα εκτος του OPDA.Νομιζω ο Balantis7 εχει δικιο, θα περιμενω λιγο...:)

 

Υ.Γ. Αν μπορει καποιος ας μου στειλει σε P.M. ξανα τις σελιδες, την κενρικη του opda και την αλλη που ζηταμε το πιστοποιητικο.Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.opda.net.cn
http://www.opda.net.cn/thread-26592-1-1.html

 

Tις ανεβασα εδω! Δεν υπαρχει καποιο προβλημα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρότι χρησιμοποίησα ακόμα και τους τρόπους που αφορούν τον άλλο τ΄ροπο με το Sysman και το ΤΚR Αpp δεν κατάφερα τίποτα παρότι εγκαταστάθηκε σωστά στο νέο Ε65 οπότε πρεπει να αναζητηθούν άλλο τρόποι, το κινέζικο σατ που περιγράφεται δεν μου ανοίγει μερες τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ουσιαστικά λέω είναι οτι όταν πατάω στο μοναδικό αρχείο που προκείπτει απο τη συμπίεση με τα νούμερα (χωρίς καμία επέκταση .ser ή .key) εμφανίζεται ο τυπικός διάλογος "Ανοιγμα με" των Windows. Δεν ξέρω απο'κει και έπειτα αν πρέπει να επιλέξω κάποιο πρόγραμμα, ή αν δεν έχει κατέβει σωστά το αρχείο στο PC μου. Το'χεις testάρει;;;; Περιέχει σίγουρα 3 αρχεία ή είναι όντως κατεστραμμένο;;;;;;;; Δε δοκιμάζεις να το ανεβάσεις στο Rapidshare μήπως έχω καλύτερα αποτελέσματα;;;;;

Aς δοκιμάσει κάποιος άλλος να δει αν το αρχείο που έδωσα είναι χσαλασμένο ή όχι...Εμένα μου ανοίγει κανονικά και μάλιστα αποσυμπιεσμένο είναι 23,3 ΚΒ και όπως είπα περιλαμβάνει μέσα 3 αρχεία....Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο....:(

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Aς δοκιμάσει κάποιος άλλος να δει αν το αρχείο που έδωσα είναι χσαλασμένο ή όχι...Εμένα μου ανοίγει κανονικά και μάλιστα αποσυμπιεσμένο είναι 23,3 ΚΒ και όπως είπα περιλαμβάνει μέσα 3 αρχεία....Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο....:(

 

Ο φάκελος είναι μια χαρά και το πιστοποιητικό δουλεύει μια χαρά.. Μόλις τώρα το δοκίμασα και λειτουργούν όλα, μάλλον ο φίλος μας πρέπει να κάνει κάποιο λάθος..

 

Edit: Με πρόλαβε ο Balantis7 και όπως λέει και ο ίδιος το αρχείο δεν έχει πρόβλημα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεzipάρισα το αρχείο, πρόσθεσα σ'αυτό που προέκειψε την επέκταση .zip και τώρα είναι όλα OK! Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας...
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο κόπυς και προσπάθειες τα κατάφερα!!! Πάνω που κυριαρχούσε η απογοήτευση και θα τα παρατούσα η επιφοίτηση ήρθε και τελικά ανακάλυψα τι έφταιγε(Δεν γινόταν καμιά εγκατάσταση εφαρμογής στο Ν81 μου).

Έφταιγε όσο κι αν ειναι απίστευτο το ΤRK το οποίο είχα εγκαταστήσει ακολουθώντας οδδηγίες απο αυτό εδώ το φόρουμ :mad::mad::mad::mad::mad:

 

Σκέφτηκα να το κάνω απεγκατάσταση μήπως και γ΄νει κάτι και πέτυχε! Προσπαθώ να βγάλω τώρα και το Rompatch γιατί μ έσπασε τα νέυρα αλλά δεν το κανει απεγκατάσταση!

ΕΛΕΟΣ!! Προτείνω αυτές οι οδηγίες για τo TRK να κατέβουν προκειμένου να μη δημιουργήσουν προβλήματα και σε άλλους

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πρωτη φορα διαβαζω κατι για το ΤRK τοσο καιρο στο forum δεν εχω συναντησει κατι τετοιο και δεν ειμαι 100% σιγουρος εαν εφταιγε αυτο. Προσωπικα εχω το TRK στην συσκευη μου και μπορω να κανω εγκατασταση οποια εφαρμογη θελω.

 

Για την εγκατασταση του ROMPatcher δες τον παρακατω οδηγο που τον εχουν ακολουθησει αρκετα μελη χωρις κανενα προβλημα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2363399#post2363399

 

Τοσες ημερες στο forum προσπαθουμε να σε βοηθησουμε και να καταλαβουμε που ειναι το προβλημα και δεν μπορουσες να κανεις εγκατασταση της Unsigned εφαρμογες. Νομιζω οτι ειναι λαθος να μηλας ετσι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

"φιλε" μου kasmanfm οι οδηγιες που αναφερονται ειναι αναλυτικες και σωστες.με αυτον τον τροπο καταφερα να περασω αρκετες εφαρμογες στο τηλεφωνο μου και σε τηλεφωνα φιλων και γνωστων.

οπως ειπε και ο φιλος gianpithio δεν ειναι σωστο να μιλας με αυτον τον τροπο στα ατομα που προσπαθησαν να σε βοηθησουν!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 358082018066155

 

Σας ευχαριστώ!

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 358082018066155

 

Σας ευχαριστώ!

 

@rhmomanhs: Ο αριθμός σου είναι ο 232283

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι θα ήθελα κι εγώ ένα πιστοποιητικό. ΙΜΕΙ 357290010722243

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Προς gianpithio+mol:

Σκοπός μου δεν ηταν να προσβάλω κάποιον ή να κακολογήσω αυτούς που πράγματι και ομολογουμένως κάνουν προσπάθειες για να βοηθάνε του υπόλοιπους.. Είναι όμως επίσης γεγονός ότι το πρόβλημα που είχε η συσκευή μου οφειλόταν σ'αυτό το πρόγραμμα. Και αυτό είναι βέβαιο διότι είχα δοκιμάσει όλα όσα έγραφαν οι οδηγίες και όσα μου προτείνατε και εσείς, χωρίς όμως να γίνετι τίποτα. Μόλις το απεγκατέστησα όλα δούλευαν κανονικά. Μπορείι να έφταιγε κάποια ρύθμιση της εφαρμογής και όχι αυτή καθ'αυτή η εφαρμογή, κάτι τέτοιο όμως δεν αναγράφεται στις οδηγίες εγκατάστασης.

Ο σκοπός του παραπάνω ποστ ήταν περισσότερο να βοηθήσει κάποιους που πιθανον αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα, να το δουν και να μη ταλαιπωρηθούν. Η μόνη ένσταση που δέχομαι είναι οτι ίσως να ταίριαζε σε άλλο τοπικ και όχι εδώ προς αποφυγή παρεξηγήσεων (όπως και έγινε)

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα με το ποιος ειταν ο σκοπος σου επρεπε να γραψεις με ομορφοτερο τροπο για ολους εμας που σπαγαμε το κεφαλι μας για να καταλαβουμε τι μπορει να φταιει. Το forum ειναι παντα ανοικτο σε νεες προτασεις - διορθωσεις και οτιδηποτε αλλο. Οπως σου ειπα και χθες τους παρακατω οδηγους τους εχουν ακολουθησει αρκετα μελη και δεν ειχε κανεις ποτε προβλημα. Πραγματικα δεν γνωριζω τι μπορει να ειχε συμβει στην συσκευη σου και χαιρομαι που βρεθηκε λυση με τον ενα η τον αλλο τροπο.

 

Επειδη διαβασα χθες οτι δεν μπορεις να κανεις απεγκατασταση το ROMPatcher εαν σε ενδιαφερει ακομη να ξερεις οτι υπαρχει λυση.

 

Φίλοι θα ήθελα κι εγώ ένα πιστοποιητικό. ΙΜΕΙ 357290010722243

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

@rafm ο αριθμος σου ειναι 232659

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 358082018070827

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI:

356260016481400

ευχαριστω πολυ!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI: 358082018070827

 

Σας ευχαριστώ!

 

@enormous: Ο αριθμός σου είναι ο 232902

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από rafm

Φίλοι θα ήθελα κι εγώ ένα πιστοποιητικό. ΙΜΕΙ 357290010722243

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

@rafm ο αριθμος σου ειναι 232659 ΄

 

gianpithio ευχαριστώ πολύ..!!

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI:

354172020553482

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου χορηγηθεί πιστοποιητικό για τη συσκευή μου με IMEI:

356260016481400

ευχαριστω πολυ!

 

@CHIEF: Ο αριθμός σου είναι ο 233243

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή βρε παιδιά αν πάρω αυτον τον κωδικο τον δικό μου τι μπορω να κανω με αυτον?

 

γτ δεν μπορω να απεγκαταστήσω το rompatcher kai to secman...δεν υπάρχει τρόπος γι απεγκαταστσαση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...