Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να κάνεις μετονομασία στα τρία αρχεία (to unsigned και τα δύο πιστοποιητικά που πήρες) σε xyz...(προσέχοντας στο unsigned αρχείο να κρατήσεις την κατάληξη .sis - δηλ. xyz.sis- )

 

Όσο για τα αρχεία .jar δεν νομίζω πως κυκλοφορούν σε unsigned μορφή. Το εγκαθιστάς κατευθείαν όπως είναι ζιπαρισμένο.....;)

 

Τα κάνω όλα αυτα.. Τις unsigned τις κάνει signed κανονικα. Κάτι άλλο φταίει, γιατί ούτε τις .jar τις παίρνει. Οπως είπα βγάζει ενα εικονιδιο 'εγκατασταση'' για 1-2 δευτερολεπτα και μετα τπτ....

 

τχ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το νεο αρχειο signed που δημιουργειτε δεν κανει εγκατασταση στο κινητο σου?

 

Οπως σου ειπε και ο @ion83 τα .jar δεν χρειαζεται να τα κανεις sign

 

Δες εαν εχεις ετσι τις παρακατω ρυθμισεις:

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνετε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάτε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζετε στο:
  • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
  • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, την έκανα και αυτή τη ρύθμιση χτες. Και πάλι δεν γίνεται τιποτα. Κάποια άλλη ιιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω καλυτερα! Τα εχεις κανει ολα σωστα και οταν κανεις sign μια unsigned εφαρμογη με τον τροπο που αναφερουμε στο 1 ποστ του παροντος το νεο αρχειο που δημιουργειτε δεν κανει εγκατασταση στην συσκευη σου.

Edit:

 

Απο οτι βλεπω ΔΕΝ εχει ανεβει ακομη το πιστοποιητικο που κανει στην συσκευη σου. Ο αριθμος σου ειναι 229004 και εχουν φτιαξει μεχρι το 228900 για αυτο δεν μπορουν να κανουν εγκατασταση οι unsigned εφαρμογες. Περιμενε να ετοιμασουν το πιστοποιητικο που κανει για την συσκευη σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ειτε είναι signed ειτε unsigned δε κάνει τίποτα. και όπως έγραψα και παραπάνω, κάνω sign τις εφαρμογές σύμφωνα με το πρώτο ποστ και γίνεται κανονικα. Έβαλα και java εφαρμογές και ούτε αυτές τις παίρνει. Κάτι που σκέφτηα είναι μήπως φταίει που τις βάζω χύμα στη κάρτα μνήμης. Μήπως θέλουν σε κάποιο ξεχωιστό φάκελο?? Εντωμεταξυ δε βγάζει ούτε σφάλμα ούτε τπτ. Μόνο αυτο της εγκαταστασης για λίγο και μετά νεκρική σιγη...

 

Α! έχω το Ν81 αν αυτο είναι καθόλου διαφωτιστικό..

Link to comment
Share on other sites

Δες το edit στο επανω ποστ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2494662#post2494662

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ion83!!!

 

Παιδιά μια απορία: Πήρα το πιστοποιητικό, αλλά όταν πάω να το βάλω στο φάκελο το πρόγραμμα και τρέχω το autosign_sis..... σύμφωνα με τη πρώτη μέθοδο δε δημιουργεί κανένα αρχείο. Έβαλα φυσικά τα .key και το άλλο. Φαίνεται να τα κάνω όλα σωστά. Έχει κανείς κα΄ποια ιδέα? Επίσης με τα προγράμματα με κατάληξη .jar τι γίνεται?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Τα κάνω όλα αυτα.. Τις unsigned τις κάνει signed κανονικα. Κάτι άλλο φταίει, γιατί ούτε τις .jar τις παίρνει. Οπως είπα βγάζει ενα εικονιδιο 'εγκατασταση'' για 1-2 δευτερολεπτα και μετα τπτ....

 

τχ

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω ποιό το πρόβλημα....Την όλη διαδικασία την κάνουμε ΜΟΝΟ για να μετατρέψουμε τα unsigned .sis αρχεία σε signed .sis και να μπορέσουμε να τα εγκαταστήσουμε κανονικά στο συγκεκριμένο τηλέφωνο που έχουμε δηλώσει το ΙΜΕΙ του. Μόνο αυτό, ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ....:confused:

 

Edit:[/color][/b][/size]

 

Απο οτι βλεπω ΔΕΝ εχει ανεβει ακομη το πιστοποιητικο που κανει στην συσκευη σου. Ο αριθμος σου ειναι 229004 και εχουν φτιαξει μεχρι το 228900 για αυτο δεν μπορουν να κανουν εγκατασταση οι unsigned εφαρμογες. Περιμενε να ετοιμασουν το πιστοποιητικο που κανει για την συσκευη σου.

Φίλε Γιάννη, καλό θα ήταν να αναφερθεί και στην πρώτη σελίδα του θέματός μας, ότι πλέον ο συνοπτικός πίνακας με τα νούμερα δεν ενημερώνεται σωστά από το ρώσικο site. Όλοι οι φίλοι που αναμένουν τα πιστοποιητικά τους πρέπει να τα αναζητήσουν όχι στην σύνοψη του αρχικού ποστ (του επισημασμένου) αλλά στη ροή των τελευταίων ποστ....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν έχει σχέση το οτι το βρήκα διάσπαρτο στα ποστ... πρέπει να περιμένω να ανέβει και εκεί? Και έστω οτι συμβαίνει αυτό.. Τις εφαρμογές που δεν θέλουν sign γιατι δεν τις παίρνει??
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη, καλό θα ήταν να αναφερθεί και στην πρώτη σελίδα του θέματός μας, ότι πλέον ο συνοπτικός πίνακας με τα νούμερα δεν ενημερώνεται σωστά από το ρώσικο site. Όλοι οι φίλοι που αναμένουν τα πιστοποιητικά τους πρέπει να τα αναζητήσουν όχι στην σύνοψη του αρχικού ποστ (του επισημασμένου) αλλά στη ροή των τελευταίων ποστ....;)

Δεν εχουν αναφερθει ακομη καποια σημαντικα προβληματα προσπαθησαμε να τα γραψουμε οσο ποιο αναλυτικα γινετε. Θα το συζητησω μαζι με τον nervous και Itchrist86 και μπορει να γινουν καποιες αλλαγες. Να σαι καλα :)

 

δε ξέρω αν έχει σχέση το οτι το βρήκα διάσπαρτο στα ποστ... πρέπει να περιμένω να ανέβει και εκεί? Και έστω οτι συμβαίνει αυτό.. Τις εφαρμογές που δεν θέλουν sign γιατι δεν τις παίρνει??

Eαν το βρηκες διασπαρτο στα ποστ τοτε ειναι ok! Μπορεις να ανεβασεις το αρχειο? Επισης ποιο ειναι το μηνυμα που σου βγαζει οταν δεν κανει εγκατασταση μια εφαρμογη?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι το θέμα οτι δεν βγάζει κάποιο σφάλμα.. ΕΜφανίζεται η μπάρα της εγκατάστασης, και ξαφνικά επειτα απο λίγο εξαφανίζεται απο την οθόνη. όταν κάνω εγκατάσταση απο το pcsuite, όταν φευγει η μπάρα απο το κινητό, εμφαν΄ζεται στην οθόνη του υπολογιστή "ολοκληρώστε την εγκατάσταση απο το κινητό σας.."
Link to comment
Share on other sites

Mετεφερε ολοκληρο το αρχειο .sis σε ενα φακελο του κινητου σου οπου θελεις εσυ και μετα πηγαινε επανω στο αρχειο με τον διαχ. αρχειων που υπαρχει στην συσκευη σου ανοιξε το και καντο εγκατασταση..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Αλλαξε κατι στο OPDA?Γιατι δεν μπορω να μπω στη σελιδα που στελνουμε το ιμει, ωστε να παρουμε τον αριθμο για το πιστοποιητικο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Αλλαξε κατι στο OPDA?Γιατι δεν μπορω να μπω στη σελιδα που στελνουμε το ιμει, ωστε να παρουμε τον αριθμο για το πιστοποιητικο?

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα απο χθες το μεσημερι! Το περιεργο ειναι οτι απο το κινητο μου μπαινω κανονικα :confused: σκεφτομαι να κανω format στο pc σημερα η αυριο :)

 

Εαν τελικα κανω format θα σας ενημερωσω για το αποτελεσμα :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπαίνει κανονικά. Μπορεί να είναι θέμα παρόχου. Μην βιάζεστε για φορματ. Μπορεί να διορθωθεί!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mετεφερε ολοκληρο το αρχειο .sis σε ενα φακελο του κινητου σου οπου θελεις εσυ και μετα πηγαινε επανω στο αρχειο με τον διαχ. αρχειων που υπαρχει στην συσκευη σου ανοιξε το και καντο εγκατασταση..

 

Και πάλι τα ίδια. Σταματάει στην προετοιμασία εγκατάστασης. Δε μπορώ να καταλάβω τι συμβάινει.. ¨Εχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις πυ υπάρχουν σε ολα τα τοπικ αλλά και πάλι τίποτα.. Δεν έχει αρουσιαστεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο??

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

@AgentGolder: Ο αριθμός σου είναι ο 223868

 

OK. Βρήκα το κατάλληλο αρχείο στη σελίδα που υποδεικνήετε στην αρχή. Αλλα μόλις πατάω το link, μου εμφανίζεται μιά σελίδα με ακατανόητη γλώσσα (μ'άλλον Ρώσικα). Δε φαίνεται να ξεκινάει κάποια Λήψη Αρχείου. Εμένα προσωπικά που είμαι άτομο με ολική τύφλωση και χρησιμοποιώ Screen Reader δε με βοηθάει καθόλου αυτό!!.. Λίγη περισσότερη βοήθεια;;;;;

Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου και συγχαριτήρια στην καταπληκτική αυτή προσπάθεια όλων σας!!!!!!

Περιμένω μιά απάντηση.

Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!

AGENT GOLDER

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

OK. Βρήκα το κατάλληλο αρχείο στη σελίδα που υποδεικνήετε στην αρχή. Αλλα μόλις πατάω το link, μου εμφανίζεται μιά σελίδα με ακατανόητη γλώσσα (μ'άλλον Ρώσικα). Δε φαίνεται να ξεκινάει κάποια Λήψη Αρχείου. Εμένα προσωπικά που είμαι άτομο με ολική τύφλωση και χρησιμοποιώ Screen Reader δε με βοηθάει καθόλου αυτό!!.. Λίγη περισσότερη βοήθεια;;;;;

Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου και συγχαριτήρια στην καταπληκτική αυτή προσπάθεια όλων σας!!!!!!

Περιμένω μιά απάντηση.

Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!

AGENT GOLDER

To αρχείο που ψάχνεις βρίσκεται εδώ. Κατέβασέ το ξεζιπάρισέ το, βάλε τα δύο αρχεία στον φάκελο signsis και ακολούθα τις οδηγίες, όπως περιγράφονται στην πρώτη σελίδα του θέματος : [ATTACH]12328[/ATTACH] :)

 

Αν χρειαστείς και άλλη βοήθεια, εδώ είμαστε....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπαίνει κανονικά. Μπορεί να είναι θέμα παρόχου. Μην βιάζεστε για φορματ. Μπορεί να διορθωθεί!

 

@Balantis7 αφου εσυ μπαινεις κανονικα, εχει μεινει στη σελιδα 48 ενα παιδι, ο @funkyhead χωρις πιστιποιητικο,στο αναφερω επειδη ειναι αρκετα πισω να μην τον ξεχασουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ ένα πιστοποιητικό!

ΙΜΕΙ : 358082017918323

 

Ευχαριστώ!

 

@funkyhead: Ο αριθμός σου είναι ο 231471

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

To αρχείο που ψάχνεις βρίσκεται εδώ. Κατέβασέ το ξεζιπάρισέ το, βάλε τα δύο αρχεία στον φάκελο signsis και ακολούθα τις οδηγίες, όπως περιγράφονται στην πρώτη σελίδα του θέματος : [ATTACH]12328[/ATTACH] :)

 

Αν χρειαστείς και άλλη βοήθεια, εδώ είμαστε....:)

 

 

Το κατέβασα, πήγα να το αποσυμπιέσω, αλλά το μόνο που είδα οτι περιέχέι είναι ένα αρχείο με τους παραπάνω αριθμούς χωρίς όμως επέκταση. Οπότε, εμφανίζεται το παράθυρο Ανοιγμα με. Το έσβησα και το ξανα κατέβασα μήπως δεν είχε κατέβει σωστά την πρώτη φορά, αλλά μία απο τα ίδια!... Αυτά με το Win Rar. Στην εφαρμογή Συμπιεσμένων φακέλων των Windows το zip φαίνεται κατεστραμένο...! Τί κάνουμε σ'αυτήν την περίπτωση;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

δεν περιεχει 1 αρχειο αλλα 3.

πειραζεις αυτο που εχει καταληξη .cer και αυτο που εχει .key

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, πήγα να το αποσυμπιέσω, αλλά το μόνο που είδα οτι περιέχέι είναι ένα αρχείο με τους παραπάνω αριθμούς χωρίς όμως επέκταση. Οπότε, εμφανίζεται το παράθυρο Ανοιγμα με. Το έσβησα και το ξανα κατέβασα μήπως δεν είχε κατέβει σωστά την πρώτη φορά, αλλά μία απο τα ίδια!... Αυτά με το Win Rar. Στην εφαρμογή Συμπιεσμένων φακέλων των Windows το zip φαίνεται κατεστραμένο...! Τί κάνουμε σ'αυτήν την περίπτωση;

Πειράζεις τα δύο που έχουν νούμερα και τα μετονομάζεις σε xyz....;)

 

Edit : Τώρα κατάλαβα τί εννοείς...Λοιπόν, διπλό κλικ στο αρχείο με το νούμερο και σου βγάινουν τριά άλλα, ένα εκ των οποίων το ένα έχει κατάληξη .txt. Aυτό δεν το πειράζεις και μεταφέρεις τα δύο άλλα στον φάκελο signSis, αφού πρώτα τα μετονομάσεις όπως προείπα σε xyz....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2311496#post2311496

 

Αν γίνεται να χρησιμοποιείς μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες, για να γίνεται η ζωή μας πιο εύκολη στο forum ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα παρακαλώ ένα πιστοποιητικό για το imei: 3548-2902-8367-294

 

Ευχαριστώ πολύ

@gogosbmx o αριθμος σου ειναι 231607

 

Καλησπερα!Αλλαξε κατι στο OPDA?Γιατι δεν μπορω να μπω στη σελιδα που στελνουμε το ιμει, ωστε να παρουμε τον αριθμο για το πιστοποιητικο?

Σημερα μπαινεις κανονικα? Εγω μετα απο format Nαι! Αλλα PC με PC εχει διαφορα στο δικο ου μπορει να φταιει κατι αλλο. Τι συνδεση εχεις? Εγω εχω conn-x :)

 

Εμένα μπαίνει κανονικά. Μπορεί να είναι θέμα παρόχου. Μην βιάζεστε για φορματ. Μπορεί να διορθωθεί!

Εψαχνα εδω και ημερες μια αφορμη για να κανω format και τελικα μπαινω κανονικα, δεν ξερω τι μπορει να ειχε συμβει :confused: Το κακο ειναι οτι απο το πρωι το PC μου εκανε κολπα και αργησα να ξεμπερδεψω. Παω να κανω ενα διαλυμα και επιστεφω :dizzy:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...