Jump to content

[Smartphones] Motorola MPx200: Προγράμματα, παιχνίδια κ.α.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jaeger ( 6 Μάι. 2004 , 23:34)

 

Ουσιαστικά αχρηστεύεται το voice dial γιατί 9 στις 10 το volume control βγαίνει. Κάποιο τρικάκι θα υπάρχει, δεν μπορεί...

 

Έμαθα ότι το mpx100 θα υποστηρίζει mp3 στους ήχους κλήσεις (με Windows 2003). Αυτό είναι θέμα λογισμικού ή τηλεφώνου?

 

Πραγματικά προβληματικό το jogaki!

 

Πάντως παρατήρησα ότι αν πατήσεις την προεξοχή με το νύχι και όχι με ολόκληρο το δάχτυλο (τον αντίχειρα) , έχει 99% επιτυχία σε αυτό που ζητάς (δηλ. βγαίνει ο recorder ή το voice dial και όχι το σπαστικό volume!).

 

Η λογική εξήγηση είναι οτι προφανώς με ολόκληρο το δάχτυλο προκαλείται χωρίς να το θέλουμε περιστροφή, οπότε μας πετάει στη μούρη το volume!

 

Επειδή λοιπόν μου είναι πολύ χρήσιμη η ηχογράφηση (όταν οδηγώ ιδίως) με το τρικάκι αυτο κατάφερα να το κάνω λειτουργικό και όχι σπαστικό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως παρατήρησα ότι αν πατήσεις την προεξοχή με το νύχι και όχι με ολόκληρο το δάχτυλο (τον αντίχειρα) , έχει 99% επιτυχία σε αυτό που ζητάς (δηλ. βγαίνει ο recorder ή το voice dial και όχι το σπαστικό volume!).

 

Κι εγώ εκεί κατέληξα, αν και πάλι θέλει προσοχή. Πάντως είναι μια ωραία ιδέα για να ξεχωρίζουμε εμείς οι κάτοχοι του mpx200, να αφήσουμε νυχάκι στο δείκτη! Θα ξεχωρίζουμε ο ένας τον άλλο στο πλήθος. :D :D

 

Σαν έναν καθηγητή μου στο Λύκειο που άφηνε το μικρό του νύχι να μεγαλώνει για να βιδώνει τα γυαλιά του! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jaeger (22 Μάι. 2004 , 17:32)

 

Κι εγώ εκεί κατέληξα, αν και πάλι θέλει προσοχή. Πάντως είναι μια ωραία ιδέα για να ξεχωρίζουμε εμείς οι κάτοχοι του mpx200, να αφήσουμε νυχάκι στο δείκτη! Θα ξεχωρίζουμε ο ένας τον άλλο στο πλήθος. :D :D

 

Σαν έναν καθηγητή μου στο Λύκειο που άφηνε το μικρό του νύχι να μεγαλώνει για να βιδώνει τα γυαλιά του! :wacko:

 

 

Ναί ντε! πού να κουβαλάει κατσαβίδια ο άνθρωπος...........................

 

Αλλά είπαμε στον αντίχειρα, είναι και πιο macho!

 

Πάντως για να εξάρουμε για μια ακόμη φορά το μεγαλείο της Motorola, και την άριστη εργονομία του Mpx, πρέπει να δηλώσουμε στα σοβαρά ότι το κόλπο δουλεύει και με κομμένα νύχια! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα αδέρφια! Πάρτε ένα μικρό δωράκι...

 

http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/DownLoadReaderStep1.asp

 

Μοbipocket δωρεάν e-book reader!

 

Υπάρχει έκδοση και για Win smartphone 2002! :D

 

Έκανα "αναζήτηση σε αυτό το θέμα" και δεν έχει αναφερθεί. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν αυτό που γράφω είναι ενάντια των κανονισμών του forum αλλά στο spv πέρασαν από τα χέρια μας διάφορες roms και μπορούσαμε να κάνουμε μόνοι μας upgrade...

για το mpx200 υπάρχει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Paidia psaxnomai gia MS smartphone:Akoma den exw kanei diko mou to mpx200.Proswpika h eleipsh BT einai logos pou den to exw agorasei...Ta ellinika den me apasxoloun grafw kai greeklish,oso kai gia ta menou epishs kseroume kai agglika...Alla ayto to BT...To mpx220 elpizw na einai sta lefta tou mpx200 alliws tha perimenw na dw to mpx100.

Pantws ena kako pou exoun oi perrisoteres etairies kinitwn me 1 kai "kalyterh" thn Nokia einai oti prepei na paw to kinito mou sth Nokia gia anabatmhish...Proswpika pisteyw oti h Siemmens exei to kalytero systhma oson afora tis anabathmiseis...tin kaneis monos sou apo to spiti kai xwris na ginei format olo to kinito!!!!

Anyway kai mia teleytaia erwtish...Sta windows mobile xrisimopoioume oti arxeia theloume opws tou ypologisth???Dil me kataliksh .exe .zip .jpg

.mov kai alla???Oi efarmoges dil. einai se .exe arxeia h' .sis kai den kserw ti pou exei to Symbian????

Sas eyxaristw ek twn proterwn...

Never Underestimate The Dark Side...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε maverick εχω το κινητο περιπου ενα μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το μονο σοβαρο προβλημα μεχρι τωρα ειναι η αυτονομια του, καθε μερα το φορτιζω, και δεν κανω βαρια χρηση.

Αυτο βεβαια ειναι ενα προβλημα που εχουν ολα τα smartphones, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας! Οσον αφορα το ΒΤ για μενα δεν ειναι προβλημα γιατι με καλυπτουν οι IRDA που διαθετει, δεν ειναι το ιδιο γρηγορη η μεταφορα δεδομενων βεβαια αλλα την δουλεια μου την κανω.

Τα αρχεια ειναι ακριβως οπως στον υπολογιστη, και οι εφαρμογες εκτελουνται σαν exe και σαν cab. Αυτα τα ολιγα, ελπιζω να σε βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm ( 9 Ιούν. 2004 , 11:07)

 

prepei na vroyme to InterKey kseklidoto kai oxi trial . einai gamato!!!! koynithite reeeeeeeeee

 

 

afto pou zitas einai para poli diskolo

epsaxa se para polla forums kai pages alla tipota

molis vro kati tha se enimeroso

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά με την αυτονομία του κινητού τι παίζει; Πόσο κρατάει;
History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (11 Ιούν. 2004 , 11:30)

 

kaliemra evale kapoios to interkey?

ego to evala kai otan pao na grapso kapoia epafi i sms mou vgazei mono noumera giati?

 

 

Κράτα πατημένο το *. Θα εμφανίσει μενού επιλογής.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ppsih (11 Ιούν. 2004 , 11:40)

 

Κράτα πατημένο το *. Θα εμφανίσει μενού επιλογής.

 

 

Παιδια εγω παταω τον * για πολυ ωρα, αλλα τιποτα...Τι κανω λαθος;;

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm (15 Ιούν. 2004 , 10:47)

 

to interkey to kaneis egkatastash stin mnimh tilefonoy kai oxi sthn karta mnhmhs giayto den trexei to programma

 

 

Απολυτα σωστος φιλε!Σ'ευχαριστω!

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr ( 5 Ιούν. 2004 , 20:43)

 

@ felixxx:

 

Στείλε μου με pm το e.mail σου να σου στείλω αυτό που έχει το cd.

 

 

Please , αν μπορεις στειλε το και σε εμενα γιατι δεν εχω το CD του κινητου .

 

rip@myphone.gr

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...