Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στις παραλίες του ΠΥΡΓΟΥ (στο Κατάκολο αλλά κι αλλού), που 'ναι ΚΑΙ οργανωμένες και ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ, οι ξαπλώστρες/ομπρέλα είναι... ΤΣΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!!

Μόνο το ποτό/καφέ σου πληρώνεις! Ο κολλητός μου ο Πυργιώτης, σήμερα που ήπιαμε καφέ στην Καπνικαρέα, μου τα 'λεγε...

 

το επιβεβαιωνω και εγω. στο καστρο μονο το καφε πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nταξ' εχω κανει διακοπες Κατακολο (1995).

 

Ηταν ΤΕΛΕΙΑ. καλα δε η παραλια...ατελειωτη. Θυμαμαι στην ακρη της και πιο ανοιχτα εδεναν τα υπερωκενανια.

Αφου μου αρεσε τοτε, φανταζομαι τωρα, 15 χρονια μετα θα ειναι ακομα πιο ταβλα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το επιβεβαιωνω και εγω. στο καστρο μονο το καφε πληρωνεις.

 

Βασικά, όλα είναι θέμα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ/ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ εμπειρίας...

Π.χ., εγώ έχω περάσει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ, στην Ικαρία... στα Κουφονήσια... στην Μήλο... στα Κύθηρα... στην Ζάκυνθο... και στην Χίο.

Μπορείτε να διακρίνετε το ΠΑΡΑΔΟΞΟ; Είναι ΕΝΤΕΛΩΣ αντίθετα και "άσχετα" νησιά, δεν ταιριάζουν. Άρα, ότι "σου κάτσει" θα θεωρήσεις (και εύλογα) ότι πέρασες φοβερά εκεί.

 

Τώρα, για τον Πύργο... Μου 'χουν "κάτσει" όχι μία... όχι δύο... αλλά ΤΡΕΙΣ φορές κάτι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ περιπτώσεις με ΓΥΝΑΙΚΑΡΕΣ (ντόπιες), καθώς και έχω κάνει (στο εξωτερικό) φιλίες με κάτι καταπληκτικά άτομα που αποδείχτηκαν Πυργιώτες τα παληκάρια.

Έχω πάει 2-3 φορές Πύργο καλοκαίρι, Κατάκολο και γύρω περιοχές... Ε, εμένα προσωπικά, μου άρεσε ΠΑΑΑΑΡΑ πολύ (το μέρος) και ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ οι... "παρέες" που είχα εκεί!

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγωπαλια ακουγα για πυργο και ψιλοετρεχα. μεχρι που παντρευτηκα πυργιωτισσα. το σοι της αψογοι. και τωρα που κατεβαινω συχνα κατω και γνωριζω πολυ κοσμο ,αλλαξα γνωμη.

 

το κατακωλο εχει γινει σουπερ. εφτιαξαν μεγαλο λιμανι και τα καφε ειναι πανω στη θαλασσα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγωπαλια ακουγα για πυργο και ψιλοετρεχα. μεχρι που παντρευτηκα πυργιωτισσα. το σοι της αψογοι. και τωρα που κατεβαινω συχνα κατω και γνωριζω πολυ κοσμο ,αλλαξα γνωμη.

 

το κατακωλο εχει γινει σουπερ. εφτιαξαν μεγαλο λιμανι και τα καφε ειναι πανω στη θαλασσα.

 

μολις γυρισα απο κουρουτα

η παραλια φοβερη

το ηλιβασιλεμα τελειο:D

στο kalua ηταν φοβερα με τον νικηφορο και στην παραλια το βραδυ πολυ κοσμο:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο κουρουτα

η παραλια φοβερη

το ηλιβασιλεμα τελειο:D

στο kalua ηταν φοβερα με τον νικηφορο και στην παραλια το βραδυ πολυ κοσμο:D

 

Σε καταλαβαίνω απολύτως τι εννοείς! Γέννημα-θρέμμα Αμαλιαδαίος :D και πάντα κάθε καλοκαίρι πηγαίνουμε στα πάτρια εδάφη μετά απο τις επισκέψεις μας σε νησιά.

Φέτος το πρόγραμμα έχει 8 ημέρες Κρήτη και 2 εβδομάδες στο καπάκι Αμαλιάδα. Καλά θα περάσουμε και φέτος!!! :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απολύτως τι εννοείς! Γέννημα-θρέμμα Αμαλιαδαίος :D και πάντα κάθε καλοκαίρι πηγαίνουμε στα πάτρια εδάφη μετά απο τις επισκέψεις μας σε νησιά.

Φέτος το πρόγραμμα έχει 8 ημέρες Κρήτη και 2 εβδομάδες στο καπάκι Αμαλιάδα. Καλά θα περάσουμε και φέτος!!! :lol:

 

ισως κατεβω ξανα...δεν ειμαι απο εκει...εχω γνωστους...

το κακο ηταν οτι παλι βρηκαμε κινηση στην κακια σκαλα

γυρναω απο πατρα...ξερεις:lol:

η παραλια ηταν ηρεμη αυτες τις μερες και ευχαριστιοσουν το μπανακι σου

προτεινω να πατε οσοι μπορειτε το επομενο σαββατοκυριακο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ισως κατεβω ξανα...δεν ειμαι απο εκει...εχω γνωστους...

το κακο ηταν οτι παλι βρηκαμε κινηση στην κακια σκαλα

γυρναω απο πατρα...ξερεις:lol:

η παραλια ηταν ηρεμη αυτες τις μερες και ευχαριστιοσουν το μπανακι σου

προτεινω να πατε οσοι μπορειτε το επομενο σαββατοκυριακο

 

Κι εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα Κουρούτα που είναι κοντά στην Αθήνα και έχει πολύ καλή νυχτερινή ζωή και γενικά είναι στέκι νεολαίας. Αλλά αυτή η κίνηση τις 2 τελευταίες Κυριακές στην Κακιά Σκάλα μου έχει κάτσει κι εμένα πολύ στραβά. :mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πυργο κατεβαινω απο τριπολη και κυπαρισια. τρελλος δρομος μεχρι τα παραδεισια.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πυργο κατεβαινω απο τριπολη και κυπαρισια. τρελλος δρομος μεχρι τα παραδεισια.

 

Πριν 2 χρόνια είχα παει Κυπαρισσια και εχει ωραια μερη για φαγητο, βολτα και φοβερες παραλίες.

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πυργο κατεβαινω απο τριπολη και κυπαρισια. τρελλος δρομος μεχρι τα παραδεισια.

 

απο το χωριο μου δηλαδη??...ειμαι κοντα στα τροπαια...απο εκει ειμαι...πατριωτης δηλαδη

οντως ειναι ο δρομος λιγο χαλια....για καποιον που ζαλιζεται καλυτερα ομως να παει απο πατρα...

γενικα η κουρουτα παντως εχει τις ωραιοτερες παραλιες στην ελλαδα....και ειναι καθαρες...δεν ειναι με σκουπιδια και τετοια...και γενικα για χωριο ειναι πολυ καλη...τα εχει ολα...

προτεινω εναν αλλο προορισμο...σελιανιτικα στο αιγιο...ειχα παει πριν χρονια...ηταν πολυ ωραια

και αυτο μαζι με την κουρουτα απο τα ωραιοτερα μερη της πελοποννησου που εχω παει

για να κλεισω το καλο με την κουρουτα ειναι οτι ειναι σε κοντινη αποσταση με την αμαλιαδα και αμα θες κατι που δεν το εχει η κουρουτα πας και το παιρνεις...και με τον πυργο...

ενημερωτικα με κινηση το ταξιδι μου ηταν 4 ωρες και κατι λεπτα...απο πατρα παντα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου ειναι απο πυργο εγω απο κεφαλονια καταγωγη.

παω πολυ συχνα κατω.

τροπαια κοντα ειμαστε.

οντως η κυπαρισια ειναι ωραια. και θαλασσα και καλο φαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκλεισα 5 νυχτες στη Λευκαδα στη Λυγια.

 

Ωστοσο,μου προτεινε ενας γνωστος,να κατσω 4 καλυτερα,και μετα να κατσω 1-2 μερες Συβοτα που ειναι απιστευτα.

 

Εχει κανεις αποψη επι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκλεισα 5 νυχτες στη Λευκαδα στη Λυγια.

 

Ωστοσο,μου προτεινε ενας γνωστος,να κατσω 4 καλυτερα,και μετα να κατσω 1-2 μερες Συβοτα που ειναι απιστευτα.

 

Εχει κανεις αποψη επι του θεματος?

 

και τα συβοτα ειναι παρα πολυ ομορφα. αν σε περνει καντο ετσι.

Link to comment
Share on other sites

η γυναικα μου ειναι απο πυργο εγω απο κεφαλονια καταγωγη.

παω πολυ συχνα κατω.

τροπαια κοντα ειμαστε.

οντως η κυπαρισια ειναι ωραια. και θαλασσα και καλο φαι.

 

εγω απο την κυππαρισια που εχω περασει σαν μερος μου φανηκε ωραιο...φαγητο δεν ηξερα...γενικα η πελοποννησος ειναι ωραια....παντως αμα θελετε καφε στην κουρουτα να παρετε απο την παραλια...ειναι πολυ φτηνος....ενας φιλος μου πηρε ενα τοστ και πληρωσε μονο 2 ευρω...και εδω στην αθηνα κανει 4...και στα φερνουν στην ξαπλωστρα;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την κυππαρισια που εχω περασει σαν μερος μου φανηκε ωραιο...φαγητο δεν ηξερα...γενικα η πελοποννησος ειναι ωραια....παντως αμα θελετε καφε στην κουρουτα να παρετε απο την παραλια...ειναι πολυ φτηνος....ενας φιλος μου πηρε ενα τοστ και πληρωσε μονο 2 ευρω...και εδω στην αθηνα κανει 4...και στα φερνουν στην ξαπλωστρα;)

 

πεστα ειναι φτηνα. 2 καφεδες και ενα τοστ με εμφιαλωμενο νερο στο κατακωλο 5,5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

πεστα ειναι φτηνα. 2 καφεδες και ενα τοστ με εμφιαλωμενο νερο στο κατακωλο 5,5 ευρω.

 

Ενώ στην Σίφνο, "ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ"!... Πέρσι που 'χα πάει, ένα κλαμπ-σάντουιτς, μια πορτοκαλάδα-χυμό κι ένα φραπέ... 22 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

πεστα ειναι φτηνα. 2 καφεδες και ενα τοστ με εμφιαλωμενο νερο στο κατακωλο 5,5 ευρω.

 

περυσι που ειχα ξανανεβει ειχα παει και στο παλουκι...ωραια παραλια...και σε ωραιο μερος παιδια....

την παραλια της κουρουτας την συστινω για φετος παιδες

μπορει να κατεβω τον αυγουστο και ολας

προχτες η θαλασσα ηταν τελεια

το μονο που με χαλασε ειναι οι πολλες ωρες ταξιδιου

αλλιως περνας φοβερα...βραδακια στην παραλια και βολτες...δεν αξιζει να καθεσαι μεσα

να ρωτησω και εγω κατι

τα καρτ στην εθνικη για πυργο εχουν ανοιξει???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην Σίφνο, "ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ"!... Πέρσι που 'χα πάει, ένα κλαμπ-σάντουιτς, μια πορτοκαλάδα-χυμό κι ένα φραπέ... 22 ευρώ!

 

Η Σίφνος χάλασε σε πολλά, από τότε που άρχισαν να κάνουν διακοπές εκεί πολιτικοί και οργανωμένα γκρουπ ξένων.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Η Σίφνος χάλασε σε πολλά, από τότε που άρχισαν να κάνουν διακοπές εκεί πολιτικοί και οργανωμένα γκρουπ ξένων.:cry:

 

ισως φταει οτι φετος γυνονται γυρισματα ταινιας....και αυξανανε τα χρεη γιατι οι ηθοποιοι εχουν λεφτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω,διαφορες ταινίες γυρίζονται γενικά στις Κυκλάδες,και πάντα η οργάνωση τους όπως διαμονή,φαγητό κλπ γίνεται με ειδικές τιμές σαν τα ξένα γκρουπ,με πακέτο.Μαλλον είναι θέμα του εύκολου κέρδους που είναι η γνωστή πληγή για τον Ελληνικό τουρισμό.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω,διαφορες ταινίες γυρίζονται γενικά στις Κυκλάδες,και πάντα η οργάνωση τους όπως διαμονή,φαγητό κλπ γίνεται με ειδικές τιμές σαν τα ξένα γκρουπ,με πακέτο.Μαλλον είναι θέμα του εύκολου κέρδους που είναι η γνωστή πληγή για τον Ελληνικό τουρισμό.:cry:

 

θα ρωτησω ενα φιλο μου τον σεπτεμβριο πως ηταν οι τιμες γιατι ειναι στην σιφνο και θα μεινει για πολυ καιρο....αλλα και η σιφνος ειναι ωραιο νησι για αυτο εχει τουρισμο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω ενα φιλο μου τον σεπτεμβριο πως ηταν οι τιμες γιατι ειναι στην σιφνο και θα μεινει για πολυ καιρο....αλλα και η σιφνος ειναι ωραιο νησι για αυτο εχει τουρισμο

 

AKΡΩΣ υπερ-τιμημήμενο νησί. Έχει ομορφιές, αλλά ξέρω καμιά δεκαριά νησιά ΠΟΛΥ πιο ωραιότερα με το ΕΝΑ ΤΡΙΤΟΝ της τιμής.

Link to comment
Share on other sites

μίλησα με ένα φίλο και είπαμε να πάμε Θάσο για 3-4 μέρες. λογικά θα μείνουμε στο λιμένα. αμάξι θα έχουμε δικό μας

που να πάμε; τι να δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...