Jump to content

Α.Σ.Ε.Π. - Διαγωνισμοί, απορίες κλπ.


DeathMatch
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος φίλε μου??? σήμερα τηλεφώνησα στην Στρατολογία και μου είπαν πως πρέπει να έχω εκπληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις για να δώσω εξετάσεις. Παρουσιάζομαι σε 2 βδομάδες και είχα στο μυαλό μου να πάω δόκιμος (14μηνο) αλλά αν δεν μπορώ να δώσω εξετάσεις θα πάω κανονική θητεία (9μηνο) για να προλάβω! Έχω μπερδευτεί...!:wacko:

Οπα...μπορει να εχει δικιο. Δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Πάρε τηλ. στον ΑΣΕΠ

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις εξετάσεις του ΑΣΕΠ υπάρχει όρος που τονίζει το θέμα για την στρατιωτική θητεία!ΠΡΕΠΕΙ να την έχεις εκπληρώσει πριν δώσεις!

 

Α και εντελώς ενημερωτικά......αυτός ο όρος σε όλους τους διαγωνισμούς του δημοσίου (περί στρατιωτικής θητείας) είναι "παράνομος" γιατί σχετίζεται με τα προσωπικά δεδομένα του κάθε υποψήφιου!Στην υπόλοιπη Ευρώπη εννοείται ότι αυτό δεν γίνεται αλλά μόνο σε μας ισχύει αυτό το κουλό μέτρο!Άκου εδώ......να κριθεί το μέλλον μου σε μια δουλειά που μπορεί να έχω τ απροσόντα αλλά να μην μπω γιατί δεν έχω πάει....στρατό!!!ΕΛΕΟΣ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να το ξεχάσω το 14μηνο αν θέλω να δώσω εξετάσεις τον επόμενο Δεκέμβριο/Ιανουάριο??? Ατυχία...!:(

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομίζω στον τελευταίο διαγωνισμό για καθηγητές ο όρος ήταν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις την ημέρα που θα σε καλούσαν να διοριστείς οπότε χαλαρά προλαβαίνεις. Είχε μάλιστα γίνει θέμα με κάποιους δασκάλους οι οποίοι πέρασαν και πήγαν μετά στρατό και επειδή απολύθηκαν 2-3 μέρες μετά την κλήση τους έχαναν τον διορισμό. Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά τσέκαρέ το...
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στον τελευταίο διαγωνισμό για καθηγητές ο όρος ήταν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις την ημέρα που θα σε καλούσαν να διοριστείς οπότε χαλαρά προλαβαίνεις. Είχε μάλιστα γίνει θέμα με κάποιους δασκάλους οι οποίοι πέρασαν και πήγαν μετά στρατό και επειδή απολύθηκαν 2-3 μέρες μετά την κλήση τους έχαναν τον διορισμό. Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά τσέκαρέ το...

 

 

Ναι, αλλά εγώ δε μιλάω για την ώρα του διορισμού αλλά για την ημερομηνία των εξετάσεων! Δηλαδή, ότι απαγορεύεται ακόμα και να δώσεις εξετάσεις αν δεν έχεις τελειώσει στρατό. Για το διορισμό γνωρίζω ότι είναι αναγκαία προϋπόθεση η εκπλήρωση στρατιωτικής θητείας.

 

@agiorgitis Πάω 14μηνο για τα μόρια! Μου είπαν ότι είναι 200 ή 400 (δε θυμάμαι). Πάντως παίρνεις σίγουρα. Επίσης, αφού θα έκανα ένα 9μηνο "χάσιμο χρόνου" όπως λες (και συμφωνώ) χωρίς απολαβές, γιατί να μην κάνω +5 μήνες και να παίρνω 700-750ευρώ/μήνα??? Αφορολόγητα...!!!

 

 

Υ.Γ. Λοιπόν παλικάρια το πρωί μπαίνω. Άρα τα λέμε σε κάνα μήνα!!!

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω για το διαγωνισμό της εθνικής τράπεζας. Έχω κάνει αίτηση..και έχω τελειώσει το τνήμα της Εφαρμοσμένης Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας... Επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη....θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν το συγκεκριμένο τμήμα ανήκει στο 5ο επιστημονικό πεδίο. Διότι μόνο όι σχολές του 5ου πεδίου γίνονται αποδεκτές για το συγκεκριμένο διαγωνισμό....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Felicita

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στο 4ο επιστημονικό πεδίο (τεχνολογικές επιστήμες).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στο 4ο επιστημονικό πεδίο (τεχνολογικές επιστήμες).

 

 

Μαλιστα...............

Μα δεν είναι άδικο???????Τι να πω....τζαμπα και τα βιβλία που αγόρασα για το διαγωνισμό.. Όλο το Παμακ είναι στο 5ο! Μόνο η εφαρμοσμένη δεν ανήκει??? Και κάποια ΤΕΙ εφαρμοσμενης πληροφορικής ανήκουν στο 5ο από ότι είδα. Δηλαδή η αίτηση μου θα ακυρωθεί προφανώς ε??? Εφόσον ζητάνε όμως σχολές οικονομίας και διοίκησης και η εφαρμοσμένη ανήκει σε αυτές δεν γίνεται να γίνω δεκτή και ας μην ανήκω στο 5ο πεδίο???? Μήπως γνωρίζεις????

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ ων προτέρων......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να γνωρίζω, αλλά από τη στιγμή που αναφέρουν στις προϋποθέσεις πως η σχολή θα πρέπει να ανήκει στο 5ο επιστημονικό πεδίο, λίγο δύσκολο το βρίσκω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η προκήρυξη αναφέρει το εξής "Να έχουν πτυχίο τμήματος Ελληνικού Πανεπιστημίου (ΑΕΙ) ή Τεχνολογικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος (ΤΕΙ) του 5ου Επιστημονικού Πεδίου (Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης) ή ισότιμο τίτλο αντίστοιχης ειδικότητας τησ ημεδαπής ή της αλλοδαπής αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΣΑΠ."

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει δεκτή η αίτησή μου???? Αφου ζητά και αντίστοιχες ειδικότητες ισότιμου τίτλου???? Τεσπα....για να μην σας ζαλίζω άλλο..θα απευθυνθώ στο διευθυντή κάποιου υποκαταστήματος μπας κ βγάλω άκρη....

Ευχαρισώ πάντως για τη βοήθεια........

felicita

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...............

Δηλαδή η αίτηση μου θα ακυρωθεί προφανώς ε???

 

 

 

Βασικα η αιτηση σου δεν θα ακυρωθει,θα δωσεις κανονικα εξετασεις, αλλα αν περασεις δεν θα σε δεχτουνε για δουλεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η αιτηση σου δεν θα ακυρωθει,θα δωσεις κανονικα εξετασεις, αλλα αν περασεις δεν θα σε δεχτουνε για δουλεια.

 

Καλημέρα..

 

Πήγα στην Εθνική σήμερα στον Πειραιά και μου είπαν ότι μέχρι τις 4 του μηνός είχαν σταλεί στους ενδιαφερόμενους οι αιτήσεις που έχουν απορριφθεί. Εμένα δεν μου στάλθηκε κάτι...οπότε μήπως δεν απορρίφθηκε η αίτησή μου?????

 

Ή βλακείες μου είπαν?? Γνωρίζεις μήπως??

Ή κάποιος άλλος αν γνωρίζει θα το εκτιμούσα πολύ να μου απαντήσει...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
Θελω να παω να παρω πιστοποιηση για υπολογιστες...Πηγα ρωτησα και μου ειπαν για το ICP αυτο μετραει στον ΑΣΕΠ???Τι χρειαζεται για τον ΑΣΕΠ αυτο με τις 3 ενοτητες η τισ 6???
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλη χρονια σε ολους. Εχει βγει προκυρηξη για 8μηνη απασχοληση στα ΕΛΤΑ παιρνουν γυρω στα 200 ατομα. Εγω εχω τελιωσει ΤΕΙ Διοικ. επιχειρησεων πριν 1μιση χρονο και τοτε ειχα απευθυνθει στη γραμματεια του τμηματος και μου τυπωσε μια βεβαιωση που
κατα τη κριση του τμηματος εμπιπτουν τα προπτυχιακα μαθηματα σε ΗΥ στη περιοχη χειρισμου ηλεκτρονικων υπολογιστων.
Το θεμα ειναι οτι διαβαζω το νομο απο το σαιτ του ΑΣΕΠ και δινει πανεπιστημιακα και τεχνολογικα ιδρυματα ονομαστικα που αναγνωριζουν τη γνωση ΗΥ, δεν κανει ομως λογο για οικονομικα σαν και το δικο μου, τμηματα. Παρ ολα αυτα την αλλη βδομαδα ολοκληρωνω το βασικο επιπεδο της ICT EUROPE, κατι αντιστοιχο του ecdl, με κανονικη αναγνωριση και αυτο. Ζητησα λοιπον χτες απο το φροντιστηριο μου μια βεβαιωση που να καλυπτει τις ενοτητες που ζητουνται απο τα ΕΛΤΑ. Δηλαδη word, excel, internet.. Το εκανα γιατι επικοινωνησα με μια υπευθυνο στα ελτα και της διευκρινησα - οταν την επιασα στη γραμμη- οτι δεν εχει ακομη εκδοθει το πτυχιο μου. Μου ειπε η ιδια να ζητησω βεβαιωση απο το φροντιστηριο και οτι δεν θα εχω προβλημα...Η βεβαιωση που μπορει να εκδωσει η ιδια η ict κοστιζει 20 ευρω και ουτε καν λεω να μπω στο κοπο για μια θεση που δυσκολα βλεπω να καπαρωνω.. Ποιο απο τα δυο λετε με καλυπτει περισσοτερο; Η βεβαιωση του ΤΕΙ μου, ή του φροντιστηριου;
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Εχει βγει προκυρηξη για 8μηνη απασχοληση στα ΕΛΤΑ παιρνουν γυρω στα 200 ατομα. Εγω εχω τελιωσει ΤΕΙ Διοικ. επιχειρησεων πριν 1μιση χρονο και τοτε ειχα απευθυνθει στη γραμματεια του τμηματος και μου τυπωσε μια βεβαιωση που Το θεμα ειναι οτι διαβαζω το νομο απο το σαιτ του ΑΣΕΠ και δινει πανεπιστημιακα και τεχνολογικα ιδρυματα ονομαστικα που αναγνωριζουν τη γνωση ΗΥ, δεν κανει ομως λογο για οικονομικα σαν και το δικο μου, τμηματα. Παρ ολα αυτα την αλλη βδομαδα ολοκληρωνω το βασικο επιπεδο της ICT EUROPE, κατι αντιστοιχο του ecdl, με κανονικη αναγνωριση και αυτο. Ζητησα λοιπον χτες απο το φροντιστηριο μου μια βεβαιωση που να καλυπτει τις ενοτητες που ζητουνται απο τα ΕΛΤΑ. Δηλαδη word, excel, internet.. Το εκανα γιατι επικοινωνησα με μια υπευθυνο στα ελτα και της διευκρινησα - οταν την επιασα στη γραμμη- οτι δεν εχει ακομη εκδοθει το πτυχιο μου. Μου ειπε η ιδια να ζητησω βεβαιωση απο το φροντιστηριο και οτι δεν θα εχω προβλημα...Η βεβαιωση που μπορει να εκδωσει η ιδια η ict κοστιζει 20 ευρω και ουτε καν λεω να μπω στο κοπο για μια θεση που δυσκολα βλεπω να καπαρωνω.. Ποιο απο τα δυο λετε με καλυπτει περισσοτερο; Η βεβαιωση του ΤΕΙ μου, ή του φροντιστηριου;

Θα σου απαντήσω σύμφωνα με τις γνώσεις που είχα πριν καιρό....

Αν η σχολή σου, και εφόσον είχες πάνω από 4 μαθήματα σχετικά με Η/Υ, σου έχει δώσει χαρτί που αναφέρει αυτό που γράφεις, αλλά και ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ τα μαθήματα που αφορά, τότε είσαι καλυμένος.

Επίσης, επειδή δεν το διευκρινίζεις, αν έχεις περάσει επιτυχώς τις εξετάσεις του ICT (και δεν έχεις απλώς ολοκληρώσει τα μαθήματα) τότε πάλι είσαι ΟΚ.

Αυτά.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

μετα απο δυο χρονια....

Εχει βγει μια προκηρυξη για τοπικη προσληψη σε δημοσια υπηρεσια για ορισμενο χρονικο διαστημα.

ΣΤην Αιτηση που συμπληρωνουμε θελει τον αριθμ προκηρυξης. Ξερεις κανεις τωρα πλεον αν ο αριθμος της προκηρυξης, ειναι ο αριθμος της Διαυγειας?

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο δυο χρονια....

Εχει βγει μια προκηρυξη για τοπικη προσληψη σε δημοσια υπηρεσια για ορισμενο χρονικο διαστημα.

ΣΤην Αιτηση που συμπληρωνουμε θελει τον αριθμ προκηρυξης. Ξερεις κανεις τωρα πλεον αν ο αριθμος της προκηρυξης, ειναι ο αριθμος της Διαυγειας?

 

Πάρε την προκήρυξη και πάνω πάνω στην πρώτη σελίδα έχει έναν αριθμό π.χ. 10/2014!Αυτό θέλει!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν ειναι αυτο...τελικα.

Δεν ειναι ολες η προκηρυξης το ιδιο.

Ηθελε τον αριθμο πρωτοκολου της υπηρεσιας που εβγαλε την προκηρυξη!!!!!

....μηπως να γινουμε φακιρηδες :ninja:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Προκήρυξη ΑΣΕΠ

για την πλήρωση 65 θέσεων στη

“ΔΕΗ Ανανεώσιμες ΑΕ”

 

Εκει που λεει απαραιτητα προσθετα προσοντα: 001, 011, 019 ποιά ειναι;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει βγει η προκήρυξη που θα τα αναφέρει αναλυτικά. Βρήκα όμως την προκήρυξη από τον προηγούμενο διαγωνισμό της ΔΕΗ, δες στη σελίδα 234 έχει αναλυτικά τι είναι ο κάθε κωδικός. Ελπίζω μόνο να μην τους αλλάζουν από προκήρυξη σε προκήρυξη :) .
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει βγει η προκήρυξη που θα τα αναφέρει αναλυτικά. Βρήκα όμως την προκήρυξη από τον προηγούμενο διαγωνισμό της ΔΕΗ, δες στη σελίδα 234 έχει αναλυτικά τι είναι ο κάθε κωδικός. Ελπίζω μόνο να μην τους αλλάζουν από προκήρυξη σε προκήρυξη :) .

 

Μα φυσικά και αλλάζουν σε κάθε προκήρυξη......

Πρόκειται για διαφορετικές υπηρεσίες που ζητάνε διαφορετικά πρόσθετα προσόντα, ή ακόμα περισσότερο για διαφορετικούς βασικούς τίτλους σπουδών που ζητάνε διαφορετικά μεταπτυχιακά, ή διαφορετική εξειδικευμένη προϋπηρεσία......

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Έχω πρόβλημα με το site του ΑΣΕΠ.

Στην αναζήτηση:

με firefox μου βγάζει μήνυμα:

"Η σελίδα δεν ανακατευθύνει σωστά

Υπέρβαση του ορίου ανακατεύθυνσης για αυτό το URL. Η φόρτωση διακόπηκε.

Αυτό το πρόβλημα μπορεί να προέρχεται από την απενεργοποίηση ή την άρνηση αποδοχής των cookies."

(τα cookies είναι ενεργοποιημένα)

Με chrome:

εμφανίζονται τα combo boxes:

Κατηγορία Προσωπικού

Κλάδος / Ειδικότητα

Φορέας

Τόπος

 

αλλά δεν δουλεύουν!!!

 

Σ' εσάς δουλεύουν;

Edited by aetosa
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το βλέπω να διορθώνεται τα επόμενα 10 χρόνια...

Υπάρχει άλλος τρόπος να παρακολουθώ ποιες θέσεις προκηρύσσονται κάθε τόσο μέσω ΑΣΕΠ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...