Jump to content

Η Στιγμή της Αλήθειας (Αnt1)


fishfemale
 Κοινοποίηση

Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";  

119 members have voted

  1. 1. Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";

    • Δεν χάνω επεισόδιο
      25
    • Μερικές φορές
      44
    • Με αφήνει αδιάφορο
      24
    • Δεν θέλω να την δω καθόλου
      26


Recommended Posts

Όχι, αλλά από το να πιστέψω ότι απλά βγαίνει στο δρόμο και παίρνει κούρσα όποιον να ναι, μου στέκει περισσότερο να συνεργάζονται με κάποια εταιρεία ραδιοταξί, να πηγαίνει να πάρει τους πελατες και να συνεννοούνται όταν πηγαίνει στο ραντεβού να το παίξουν έκπληκτοι.

 

Δεν πίστεψα ποτέ ότι έτσι απλά γυρίζει στο δρόμο και βρίσκει όποιους να'ναι, αλλά από την άλλη για μένα στημμένο θα ήταν να π.χ. ήξεραν τις ερωτήσεις από πριν (και ακριβως με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσε να είναι στημμένο και το Στιγμή της Αλήθειας) και όχι για το αν τους καλούν και τους ρωτούν αν θέλουν να συμμετάσχουν ή συμμετέχουν με τον τρόπο που σου είπα πιο πριν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, αλλά από το να πιστέψω ότι απλά βγαίνει στο δρόμο και παίρνει κούρσα όποιον να ναι, μου στέκει περισσότερο να συνεργάζονται με κάποια εταιρεία ραδιοταξί, να πηγαίνει να πάρει τους πελατες και να συνεννοούνται όταν πηγαίνει στο ραντεβού να το παίξουν έκπληκτοι.

 

Δεν πίστεψα ποτέ ότι έτσι απλά γυρίζει στο δρόμο και βρίσκει όποιους να'ναι, αλλά από την άλλη για μένα στημμένο θα ήταν να π.χ. ήξεραν τις ερωτήσεις από πριν (και ακριβως με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσε να είναι στημμένο και το Στιγμή της Αλήθειας) και όχι για το αν τους καλούν και τους ρωτούν αν θέλουν να συμμετάσχουν ή συμμετέχουν με τον τρόπο που σου είπα πιο πριν.

 

Απο αυτην την αποψη οκ...και εγω δεν θα το πιστευα ποτε οτι ετσι απλα στον δρομο βρισκουν καποιον και τον βαζουν μεσα...αυτο βεβαια αφηνουν να εννοηθει...Για τις ερωτησεις αποτι μου ειπε ο Θειος μου οι δυο πρωτες τους ρωταν ποιες θελουν να ειναι ετσι για να ξεκινηση το παιχνιδι!

Α! Και ο προορισμος(αν ειναι δυνατον)αυτοι τον διαλεγουν για το που θα πανε και μετα τους γυριζουν πισω με mini bus!Δεν ειναι απιστευτο??

Επισης τους αναγκασαν να σιστηθουν με φανταστικα ανοματα και καποιες στιγμες τους σταματουσαν καποιες σκηνες για να της ξανακανουν και να βγαλουν πλακα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ειδα χτες (οχι ολοκληρο) για πρωτη φορα..

τι να πω.

πηγε και για 50.000ε παραδεχτηκε δημοσιως πως εχει κανει πανω απο 10 ουαν ναιτ σταντ,πως εχει βγει μονο και μονο για να βρει καποιος να κανει σεξ,πως κοροιδευει τον φιλο της σχετικα με τις συνομιλιες της στο ιντερνετ,πως εχει κανει σεξ με γυναικα...(αυτα κουσα εγω τουλαχιστον,πιο πριν ή πιο μετα μπορει να ειπε και αλλα)

ποιος σοβαρος ανθρωπος το κανει αυτο?

εκτος αν ειναι ολα στημενα πια,και οι παικτες επαγγελματιες ηθοποιοι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πώς ψάχνεις τη ζωή κάποιου και μαθαίνεις ότι έχει κάνει πάνω απο 10 one-night-stand ή οτι παραποιεί συνομιλίες στο ίντερνετ? Ιδιωτικό ντετέκτιβ βάζει η εκπομπή?:p

 

ΥΓ Εγώ τη βλέπω την εκπομπή και μου αρέσει αλλά είναι όντως περίεργο το πώς ξέρει η εκπομπή τι ακριβώς να ρωτήσει.

 

Φαντάζομαι ότι θα γίνεται κάποια γενική συνέντευξη από όπου σχηματίζουν μια γενική εικόνα για τον παίχτη. Όταν δουν π.χ. στη συγκεκριμένη περίπτωση ότι η κοπέλα είχε ποικίλη ερωτική ζωή, δεν είναι και δύσκολο να σκεφτούν ότι μάλλον είχε πολλές εμπειρίες και να ρωτήσουν. Δηλαδή στάνταρ θα ψαρεύουνε λίγο για ύποπτες ερωτήσεις, ειδικά αν ο άλλος φαίνεται σε κάποιο τομέα να προσπαθεί να κρύψει κάτι.

 

Όντως σε κάποια σημεία φαίνεται στημένο, δε διαφωνώ, αλλά γιατί να το κάνει αυτό ο άλλος, να παραστήσει τον παίχτη κλπ? Για τα στημένα τηλεφωνήματα Κους-Κους κλπ βγάζει μάτι, και μόνο η φωνή ακούγεται οπότε δεν υπάρχει θέμα, αλλά εδώ πάνε οικογενειακώς, επώνυμα και με τη φάτσα τους στο γυαλί για να ρεζιλευτούν? Παρεμπιπτόντως, για μένα το χειρότερο ήταν το άλλο τις προάλες που υπονοούσανε για έλξη μεταξύ ενός γυμναστή με την αδερφή του, κι εκείνος συγκεκριμένα έχασε στο τέλος.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

και αυτό σημαίνει ότι το Ταξί είναι στημμένο;

Δηλαδή αν δεν το έλεγαν Taxi Girl, αλλά Το Ραδιοταξί, θα ήσουν οκ;

 

το Taxi girl σιγουρα δεν ειναι στημενο...εχει μια παει γνωστη μου...:)

Link to comment
Share on other sites

το Taxi girl σιγουρα δεν ειναι στημενο...εχει μια παει γνωστη μου...:)

 

Mα δεν βλεπεις τι λεω πιο πριν??

Εγω απο το μυαλο μου τα βγαζω??

Αφου λεω και εγω οτι πηγε ο Θειος μου....:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν κρινω μονο την στιγμη τις αληθειας αλλα ειναι και το αλλο εσχος EXTREME MAKEOVER

 

τουλαχιστον αυτο βοηθαει του ανθρωπους και δεν τους ξεφτιλιζει για μερικα ευρο...

(λεμε τωρα... τους ξεφτιλιζει...αφου ειναι στημενο ετσι κι αλλιως:p)

Link to comment
Share on other sites

Για το Ταξί συγκεκριμένα είχε βγάλει και ο Θέμος βιντεάκια όπου έδειχνε "παίκτες" που και καλά μπαίνανε ανυποψίαστοι στο ταξί σαν πελάτες, να είναι μοντέλα-γλάστρες σε πρωινάδικα ή ψιλο-άγνωστοι ηθοποιοί σε σειρές, και κάθε βδομάδα έβγαζε και από άλλους οπότε καρα-στημένο είναι. Μπορεί να παίρνανε και κανάν άσχετο,μη-μιλημένο για ξεκάρφωμα αλλά στάνταρ είχε σκηνοθεσία και συνεννόηση από πριν.

 

Τώρα για τη Στιγμή της Αλήθειας, ΔΕΝ μου κάνει για στημένο, τα άτομα μου μοιάζουν πως είναι πραγματικοί παίκτες, απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται και είναι τόσο "στοχευμένες" οι ερωτήσεις. Άντε πες τους παίρνουν μια συνέντευξη αρχικά και βλέπουν που κολλάει ο καθένας, ο ένας στα σεξουαλικά, ο άλλος στα γκομενικά, η τρίτη στη σχέση της με τους γονείς, αλλά μερικές ερωτήσεις είναι σαν να τους είπαν οι άλλοι "ξέρετε έκανα αυτό και αυτό για το οποίο ντρέπομαι, αυτό ρωτήστε με", αυτό δε μπορώ να εξηγήσω.

 

Αλλά φαίνεται πως οι οικογένειες π.χ. είναι όντως συγγενείς, μοιάζουν εμφανισιακά, είναι όντως αμήχανοι κτλ. Πιστεύω πως απλά πας, ξεφτιλίζεσαι και τσιμπάς τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Για το Ταξί συγκεκριμένα είχε βγάλει και ο Θέμος βιντεάκια όπου έδειχνε "παίκτες" που και καλά μπαίνανε ανυποψίαστοι στο ταξί σαν πελάτες, να είναι μοντέλα-γλάστρες σε πρωινάδικα ή ψιλο-άγνωστοι ηθοποιοί σε σειρές, και κάθε βδομάδα έβγαζε και από άλλους οπότε καρα-στημένο είναι. Μπορεί να παίρνανε και κανάν άσχετο,μη-μιλημένο για ξεκάρφωμα αλλά στάνταρ είχε σκηνοθεσία και συνεννόηση από πριν.

Πες τα ντε....:rolleyes:

 

Τώρα για τη Στιγμή της Αλήθειας, ΔΕΝ μου κάνει για στημένο, τα άτομα μου μοιάζουν πως είναι πραγματικοί παίκτες, απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται και είναι τόσο "στοχευμένες" οι ερωτήσεις. Άντε πες τους παίρνουν μια συνέντευξη αρχικά και βλέπουν που κολλάει ο καθένας, ο ένας στα σεξουαλικά, ο άλλος στα γκομενικά, η τρίτη στη σχέση της με τους γονείς, αλλά μερικές ερωτήσεις είναι σαν να τους είπαν οι άλλοι "ξέρετε έκανα αυτό και αυτό για το οποίο ντρέπομαι, αυτό ρωτήστε με", αυτό δε μπορώ να εξηγήσω.

 

Αλλά φαίνεται πως οι οικογένειες π.χ. είναι όντως συγγενείς, μοιάζουν εμφανισιακά, είναι όντως αμήχανοι κτλ. Πιστεύω πως απλά πας, ξεφτιλίζεσαι και τσιμπάς τα λεφτά.

 

 

Αυτο εχει βαση..πας ξεφτιλιζεσαι... αλλα ξερεις οτι θα σου τα ακουμπησουν ισως και κατοπιν συνεννοησης!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω το ''ταξι''ειναι στημενο...τι μου λετε τωρα!

Ποσοι απο σας ξερετε οτι το ταξι δεν παιρνει απο τον δρομο οποιον βρει αλλα ειναι με ραντεβου και περναει και τον παιρνει διολου τυχαια!(Και μην ακουσω τιποτα γιατι μετειχε στο Ταξι ο θειος μου και ξερω τα παντα...αααα,,τηλεφωνικα τα ραντεβου)Ποιος ξερει οτι τους αναγκαζουν να βγαλουν γελιο για τηλεθεαση και οτι τα λεφτα που κερδιζουν τα περνουν ΜΟΝΟ αν το επεισοδιο παιχτει??(ξερετε ποσα δεν εχουν παιχτει γι αυτον τον λογο?)

Και μου λετε τωρα οτι δεν ειναι αυτο στημενο??;)

 

δεν πιστευω καποιος να νομιζει πως το taxi girl δουλευε με πελατες-περαστικους..Ολοι ειχαν δηλωσει συμμετοχη{επεφτε και σποτακι κατα καιρους} ή απο κανα ατζεντη που βρισκει κοσμο για τετοιου ειδους παιχνιδια και διαφημισεις...Το ενδιαφερον ειναι που λες πως δεν επαιρνες τα λεφτα αν δεν παιζοταν το επεισοδιο..Το μαθαμε και αυτο.Ωραιος ρε Χρηστο

Link to comment
Share on other sites

Το ενδιαφερον ειναι που λες πως δεν επαιρνες τα λεφτα αν δεν παιζοταν το επεισοδιο..Το μαθαμε και αυτο.Ωραιος ρε Χρηστο

 

 

Ναι..και μαλιστα ξερω οτι μια κοπελα που ειχε μπει πριν τον θειο μου τελικα δεν παιχτηκε το επεισοδιο και δεν τα πηρε!

Για να καταλαβεις..αυτα τα λεφτα που δινουν στο χερι τελικα δεν τα παιρνεις επιτοπου,αλλα μετα απο μερες που θα σε ειδιποιησουν αν παιχτει το επεισοδιο!

Ετσι εγινε και με τον Δικο μου!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου,είχε στείλει μήνυμα για να παίξει στην 'Στιγμή της αλήθειας' και πριν από λιγες ημέρες τον πήρανε τηλέφωνο και κλείσανε ραντεβού για αύριο σε ένα ξενοδοχείο της Θεσ/νίκης.

Αλλά αυτός τελικά το μετάνιωσε και απ'ότι φαίνεται δεν θα πάει τελικά!

 

 

Επίσης...

Στα εορταστικά επεισόδια της 'Στιγμής της αλήθειας' θα πάρουν μέρος διάφοροι επώνυμοι,ανάμεσα στους οποίους και πολύ γνωστοί δημοσιογράφοι!

Link to comment
Share on other sites

, για μένα το χειρότερο ήταν το άλλο τις προάλες που υπονοούσανε για έλξη μεταξύ ενός γυμναστή με την αδερφή του, κι εκείνος συγκεκριμένα έχασε στο τέλος.

 

Kαι για μένα εκείνο με τ'αδέρφια ήταν το χειρότερο.

Για τη χτεσινη που έκανε πάνω από 10 one night stand ή σεξ με γυναίκα, εγώ δεν τα βρίσκω και τόσο τραγικά. Δε ζούμε και στο 1900:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου,είχε στείλει μήνυμα για να παίξει στην 'Στιγμή της αλήθειας' και πριν από λιγες ημέρες τον πήρανε τηλέφωνο και κλείσανε ραντεβού για αύριο σε ένα ξενοδοχείο της Θεσ/νίκης.

Αλλά αυτός τελικά το μετάνιωσε και απ'ότι φαίνεται δεν θα πάει τελικά!

 

 

Επίσης...

Στα εορταστικά επεισόδια της 'Στιγμής της αλήθειας' θα πάρουν μέρος διάφοροι επώνυμοι,ανάμεσα στους οποίους και πολύ γνωστοί δημοσιογράφοι!

τους οποιους παω στοιχημα πως δεν θα ρωταν "εχεις παει με αλλον αντρα/εχεις κερατωσει την γυναικα σου/εχεις δει ερωτικα το αφεντικο σου"

αλλα χαζομαρουλες τυπου "εχεις γελασει ποτε μετα απο ειδηση "

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου,είχε στείλει μήνυμα για να παίξει στην 'Στιγμή της αλήθειας' και πριν από λιγες ημέρες τον πήρανε τηλέφωνο και κλείσανε ραντεβού για αύριο σε ένα ξενοδοχείο της Θεσ/νίκης.

Αλλά αυτός τελικά το μετάνιωσε και απ'ότι φαίνεται δεν θα πάει τελικά! !

 

Πες του να πάει να μάθουμε πώς γίνεται η διαδικασία και ας μην παίξει μετά;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι για μένα εκείνο με τ'αδέρφια ήταν το χειρότερο.

Για τη χτεσινη που έκανε πάνω από 10 one night stand ή σεξ με γυναίκα, εγώ δεν τα βρίσκω και τόσο τραγικά. Δε ζούμε και στο 1900:lol:

 

τρελα πουλας? 10+ one ns εκανε! και ενα να ειχε μια γυναικα, ******* θα την χαρακτηριζαμε. τι σχεση εχει το 1900 με τις ηθικες αξιες? αν εσυ τα θεωρεις ολα αυτα νορμαλ, θα βρεις πολλους για σχεση νασαι συγουρη αλλα για σοβαρη σχεση δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Πες του να πάει να μάθουμε πώς γίνεται η διαδικασία και ας μην παίξει μετά;)

 

Μπααα.

Μετά από αυτά που είδε στα πρώτα επεισόδια,να πατήσει δεν θέλει!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι γνωστή. Που ακριβώς κολλάτε;

 

Στο ότι αυτά που ρωτάνε είναι τόσο συγκεκριμένα που κάποιος πρέπει να τους τα είπε, λογικά ο ίδιος ο παίκτης. Αν όμως τους τα είπε, δεν καταλαβαίνει ότι αν τα αρνηθεί μετά, το μηχάνημα θα δείξει ότι λέει ψέματα? Εκεί κολλάω εγώ:cool:

Link to comment
Share on other sites

το ειδα χτες (οχι ολοκληρο) για πρωτη φορα..

τι να πω.

πηγε και για 50.000ε παραδεχτηκε δημοσιως πως εχει κανει πανω απο 10 ουαν ναιτ σταντ,πως εχει βγει μονο και μονο για να βρει καποιος να κανει σεξ,πως κοροιδευει τον φιλο της σχετικα με τις συνομιλιες της στο ιντερνετ,πως εχει κανει σεξ με γυναικα...(αυτα κουσα εγω τουλαχιστον,πιο πριν ή πιο μετα μπορει να ειπε και αλλα)

ποιος σοβαρος ανθρωπος το κανει αυτο?

εκτος αν ειναι ολα στημενα πια,και οι παικτες επαγγελματιες ηθοποιοι.

Kαλά εντάξει πού ζεις βρε FREAK; :worry: Δεν έκανε και τίποτα το τρομερό η κοπέλα. :shifty: Απλά τα είπε δημόσια. Στη σύγχρονη κοινωνία, μη πω ότι είναι ο κανόνας αυτά που είπε αυτή... :ninja: Απλά αποτελούν ταμπού.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά εντάξει πού ζεις βρε FREAK; :worry: Δεν έκανε και τίποτα το τρομερό η κοπέλα. :shifty: Απλά τα είπε δημόσια. Στη σύγχρονη κοινωνία, μη πω ότι είναι ο κανόνας αυτά που είπε αυτή... :ninja: Απλά αποτελούν ταμπού.

Ε όχι και κανόνας!Θα τρελαθούμε τελείως...

Link to comment
Share on other sites

εκει που ζεις κι εσυ.:p

απλα δεν ειναι συνηθες να βγαινει καποιος και να τα λεει δημοσια,και μαλιστα για λεφτα.

και αν μου πεις οτι ειναι ,σου απαντω(για να σε προλαβω) πως αν ηταν δεν θα μιλουσαμε τωρα για αυτο το θεμα,ουτε η εκπομπη θα ειχε τηλεθεαση.

 

δεν ξερω,για μενα ειναι σαν να πουλανε την οποια αξιοπρεπεια εχουν.

ποσο κοστολογει ο καθενας μας τα μυστικα του?και τι θυσιαζει προκειμενου να βγαλει λεφτα με την αποκαλυψη τους?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τρελα πουλας? 10+ one ns εκανε! και ενα να ειχε μια γυναικα, ******* θα την χαρακτηριζαμε. τι σχεση εχει το 1900 με τις ηθικες αξιες? αν εσυ τα θεωρεις ολα αυτα νορμαλ, θα βρεις πολλους για σχεση νασαι συγουρη αλλα για σοβαρη σχεση δεν ξερω...

 

Το τι θα την χαρακτήριζες εσύ είναι άλλο θέμα. Εμένα ας πούμε μου φάνηκε απλά σαν μια πολύ ανασφαλής κοπέλα που χρησιμοποιούσε το σεξ σαν επιβεβαίωση.

Δεν κρίνω την ηθική κάποιου από τις σεξουαλικές του επιλογές και στο κάτω κάτω ελεύθερη ήταν και όπως είπε κι η ίδια αυτά ηταν στο παρελθόν και είναι ερωτευμένη με το αγόρι της. Οσο για τις συνομιλίες στο ίντερνετ σιγά πιά το έγκλημα.

Το πρόβλημα μας τελικά δεν είναι τι κάνουμε αλλά να μην το μάθουν οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα αυτή με τα 10 one night stands ενώ περίμενα να αποδειχτεί πολύ slut τελικά δε μου έκανε πια και ΤΗΝ εντύπωση.

Αν έχεις μια Α εμφάνιση και είσαι στην ηλικία της, σιγά το πράμα, δεν νομίζω πως είναι πια και τόσο περίεργο. Κατακριτέο βέβαια το ότι βγαίνει και τα λέει αλλά στις ερωτήσεις π.χ. που όντως θα την χαρακτήριζα "κάπως" (π.χ. θα έκανες σεξ με κάποιον για να σε κάνει διάσημη κτλ) απάντησε αρνητικά.

 

Σαν την πιο άσχημη στιγμή στο παιχνίδι θα χαρακτήριζα την φάση με τον γυμναστή και την αδερφή του που καταφέρανε έναν νορμάλ σχετικά άνθρωπο να τον παρουσιάσουνε σαν τον ανώμαλο της γειτονιάς. Ακόμα και το ότι αγαπάει την αδερφή του το κάνανε να ακούγεται πρόστυχο, δηλαδή εμείς τί θα απαντούσαμε;

Οκ, πιστεύει πως είναι sexy. Ο άλλος που είπε πως πιστεύει πως η αδερφή του είναι μπάζο πιο άσχημο μου ακούστηκε. Ελεεινές ερωτήσεις του κάνανε του ανθρώπου.

 

Τώρα το να κρίνουμε το ότι κάποια νέα κοπέλα γνώρισε κάποιον στο ίντερνετ και έκανε σεξ ή ότι έχει πάει με 10 άντρες κτλ, μου κάνει λίγο υποκριτικό.

Ο κόσμος το 'χει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι.

 

Πάντως η εκπομπή είναι τρελή καφρίλα, "θα ήθελα άλλον για πατέρα", "η μάνα μου μου κατέστρεψε τη ζωή", "ο πατέρας μου δεν ήταν καλός γονιός", "πήρα το αφεντικό για να πάρω αύξηση"...ξεφτίλα.

 

Επαναλαμβάνω την απορία μου: Πώς γίνεται και είναι τόσο στοχευμένες οι ερωτήσεις; Πού ήξερε η άλλη για το τατουάζ του τύπου ή ότι τζογάρει;

Πού ήξερε ότι ο πατέρας της άλλης δεν της έδινε σημασία; Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...