Jump to content

Αυτοκίνητα που έχετε δει στο δρόμο (Supercars κ.α.)


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος palaboul156 (11 Φεβ. 2004 , 00:53)

 

Εγω παιδια εχω δει την ROLLS ROYCE PHANTOM μεσα στο γκαραζ του Προεδρου Κοκκαλη. Μολις ειχα γυρισει απο βολτα στη πεντελη και κατεβαιναμε και με σταματαει ενας τυπος. μου λεει περιμενε. Περιμενω και βγαινουν 2 scoda εκεινα τα γρηγορα δε θυμαμαι ονομα και αλογα, και στη μεση η 7αρα.. Τα scoda ασφαλιτικα παντα με τα λαμπακια τους τα μπλε κλπ λκπ.. και λοιπον καθως φευγουν, με αφησε να περασω,και περασαμε μπροστα απο το γκαραζ του και απλα ηταν εκει μεσα.....

 

Εχω δει και ενα supra βυσσινι στον φαναρι στο ναρκισσο προς Δροσσια.

 

μια porsche παλια και πρεπει να ηταν αγωνιστηκη γιατι εκανε τρελλο θορυβο περα απο τα αυτοκολλητα που ειχε πανω της, μια πορτοκαλι η κιτρινη Λαμπο στη κηφισσια, και ενα τζιπ Λινκολν Navigator η καπως ετσι στην οδο Σταδιου στην Αθηνα! Αυτα!!!!

 

ti le re phantom o kokkalis tifla na xoun oi vasiliades :confused: :)

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pininfarina (11 Φεβ. 2004 , 20:43)

 

ti le re phantom o kokkalis tifla na xoun oi vasiliades :confused: :)

 

Μπραβο ο Κοκαλης :confused: τι λεφτα εχει αφτος ο αθροπος :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν 4-5 χρόνια είδα μια κίτρινη Diablo VT στην Α. Τούμπα Θεσσαλονίκης. Με ελληνικές πινακίδες παρακαλώ, αλλά δεν θυμάμαι από που ήταν. Απίστευτο αυτοκίνητο...

Τώρα μου έρχονται ένα ένα. Πριν δύο περίπου χρόνια είδα μια κόκκινη Modena με σαλονικιώτικες πινακίδες στην Χαριλάου (στην Παπαναστασίου, μπροστά από το Cafe για όσους ξέρουν). Ο τύπος που την οδηγούσε σταμάτησε όλη την κυκλοφορία για να κάνει μια μανούβρα και μάλιστα χωρίς να τον κορνάρει κανείς κι' ας έκανε αρκετή ώρα...

Στην Ρώμη τα Χριστούγεννα είδα την Murcielago και την Gallardo στην ίδια έκθεση.

 

http://www.ospek.gr/FILES/lambo.jpg http://www.ospek.gr/FILES/lambo2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να ονειρεύεται πάντως, στην αντιπροσωπία μεταχειρισμένων"AutoView" κοντά στην "Μαύρη"(στο ρεύμα προς κέντρο) υπάρχει προς πώληση μια κούκλα Toyota Supra '96. Η τιμή της είναι γύρω στα 56000 euro!!!!!!! To αμάξι είναι εντελώς μαμά αλλά είναι τρέλα..
takareas
Link to comment
Share on other sites

menw bologna kai ws fisikon exw dei polla....ta lew me seira axias

 

1 enzo kokkini konta sto maranello.i diafimistiki me tis diafimoiseis panw

 

2 pagani zonda c12s apithano

 

3 diablo sv.(2001)mou efige i anasa

 

4 575m maranello mayri

5 gallardo

 

6 360 modena spider(parkarei sto gkaraz apenanti mou...einai enos kathigiti mou

 

7aston martin vanquish

 

8 aston martin db7

 

9 oles tis 911 carrera turbo c4s gt3 gt2

 

10 oles tis maserati

 

11 oles tis mercedes

 

12 oles tis bmw(kai Z8)

 

13 ena tvr tuscan s

 

meta apo ola ayta pou exw dei eilikrina oti kai na dw den me endiaferei...exw pathei anosia...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Prepei na pw kai egw apo th lista ta tou pik mono thn enzo kai th kainourgia 6ara BMW den exw dei, alla exw dei 2 f50, kai 3 f40, mia murcielago, mia bugatti(de 3erw ti modelo), kai mpolikes dodge viper me 900+ aloga. Exw dei kai 2 porsche 959!! Trela! Na pros8esw kai ta polla acura/honda NSX, oles tis SHaguar, oles tis lotus, ola ta rs audi, ena klassiko AC cobra, ena ford GT500. Ta 2 skyline kai ta panw apo 30 supra de 8a ta anaferw mias kai mprosta sta alla de pianoun kai polla. Apo perierga toutou...eida kati pou mou fanike san to lancia stratos se street legal version!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexel (11 Φεβ. 2004 , 00:42)

 

...και εκεί ήταν που τσαντίστικα και πάτησα τα υπόλοιπα 9/10 του γκαζιού, έβαλα από πρώτη που είχα πέμπτη απευθείας και από τα 140χαω που πήγαινα εκτοξεύθηκα (από τα 200kg ροπής που έχει το αμάξι μου :p ) στα 350χαω και πέρασα πάνω από την PORSCHE.

:wacko: :blink: :wacko: :blink: :wacko:

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΗΣΑ, επανήλθα στην πραγματικότητα των 60 (και αν αλόγων) και συνέχισα να προσπαθώ να κρατήσω τα 140 που είχα πλέον (επιτέλους και μετά από πολύ προσπάθεια) πιάσει, ξεχνώντας πως είδα μια 911 να με περνά σαν σταματημένο... :cry:

 

 

Alexel φιλε μου πρεπει να σου πω οτι καθε φορα που αναφερεσαι στο καημενο το Kadett σου πεθαινω στο γελιο απο τις περιγραφες σου! :lol: :lol: Ειδικα στο thread με τα +/- των αυτοκινητων μας δεν μπορουσα να κρατηθω πανω στην καρεκλα μου οταν διαβασα πως ενα απο τα + ηταν οτι ο 3ος (αν θυμαμαι καλα) κυλινδρος δουλευει ρολοι!!!!!!!! Νομιζω πως ηταν το δορυφαιο!

 

Well done my fellow!

Link to comment
Share on other sites

pedia egw exw dei stin glyfada porche cayenn,f50,porche carrera kai kapoies gt3 i think.oles tis mercedes,sxedon oles tis bmw kai z8 parakalw.exw dei kai lambo alla den thymamai pia.exw dei mia kitrini kai mia portokali.exw dei aston martin ayti tou james bond stin tainia,maseratti,lotus.xamos ginete.ayto pou exw paratirisei einai oti kykloforoun polla porche cayenn?ta vlepw kathe mera les kai einai punto.tosa polla.o kosmos exei xrima.:)
Link to comment
Share on other sites

χθες μπροστά από το Hilton BMW 645 σε μάυρο χρώμα και με ελληνικές πινακίδες...:) καιρό είχα να εκπλαγώ τόσο στον δρόμο..:o
Link to comment
Share on other sites

Έχω δεί transam,corvete,πολλές πόρσε, φεράρι,ακριβές σπόρ και 600άρες μερσεντές,ακριβά τζιπάκια(και το νέο πόρσε) και τελευταία είδα και το σπάνιο θέαμα μιάς DIABLO στο φανάρι της παναγίτσας στον Σταυρό Αγ.Παρασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (17 Φεβ. 2004 , 07:21)

 

χθες μπροστά από το Hilton BMW 645 σε μάυρο χρώμα και με ελληνικές πινακίδες...:) καιρό είχα να εκπλαγώ τόσο στον δρόμο..:o

 

 

Και εγω πετυχα μια 645i με ελληνικες πινακιδες στην Θεσσαλονικη ομως! (Λαμπρακη) Σε μαυρο χρωμα! Φανταστικο αυτοκινητο και πολυ εντυπωσιακο!

Link to comment
Share on other sites

ego tha po giayta poy eblepe prin merika xronia ekei poy doyleya

aystralia

epeidh opos xerete yparxoun polloi fan ton palion klasikon aytokiniton

anafero merika pou ontos einai keimhlia

ford cobra 429 - camaro chevrolet 350ss - challenger427 by dodge- corvette454 chevrolet-ford mustang shelby (shaker)351 ltd - monaro 350 holden antistoixo ths gm (manta opel eyropi) ford 351 shaker tetraporto parakalo kai ayto austrleziko kai arketes e type jaguar v12 cabrio

 

o kollimenos me ta palia klasika

lololol

 

 

filika

Link to comment
Share on other sites

stis 12,00 wra topiki(bologna)eida ena apisteyto....

 

edonis...**** to kerato mou exw pathei tin plaka mou edw stin bologna thelwwwww leftaaaaaaaaaa

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

akriva exw dei para polla alla afta pu maresun pio poli ine ena skyline R-33 kai mia Supra se mia mandra aftokinitwn sto edimvurgo(skotia) !

apistefto omws alli8ino .......... i times tus itan 4800 lires kai 6000 lires andistoixa----------------> I D O N I

Master Chief: GET ME A WEAPON!!!
Link to comment
Share on other sites

O amelidis έγραψε:

 

Alexel φιλε μου πρεπει να σου πω οτι καθε φορα που αναφερεσαι στο καημενο το Kadett σου πεθαινω στο γελιο απο τις περιγραφες σου!http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/laugh.gifhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/laugh.gif. Ειδικα στο thread με τα +/- των αυτοκινητων μας δεν μπορουσα να κρατηθω πανω στην καρεκλα μου οταν διαβασα πως ενα απο τα + ηταν οτι ο 3ος (αν θυμαμαι καλα) κυλινδρος δουλευει ρολοι!!!!!!!! Νομιζω πως ηταν το δορυφαιο!

 

Well done my fellow!

 

Εγώ απλά αναφέρομαι στην πραγματικότητα του κορυφαίου και θρυλικού kadett μου... :whistle: Εμπειρίες! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

paidia proxtes me to kalimera pou mpika sti thessaloniki vlepo mia murcielago se ena kitrinaki xroma meta to vradaki epiase to mati mou mia f355 kai mia maserati 3200 gt . Mpravo oi thessalonikois!!
http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το περασμένο 3μερο πήμαμε με το σχολίο Αθήνα, και συγκεκρημένα.......ΓΛΥΦΑΔΑ!!!!!!

 

Ποπο, έπαθα την πλάκα μου :!:

 

Είδα:

911,Carrera,Cayene,7ares,5ares,X5,E-class,Rang Rover και όχι μόνο :blink:

 

Τι λεφτά έχουν αυτοι οι Αθηναίοι δε λέγαιτε....

http://www.peugeot-avenue.com/design/home/images/commun/visu_concept-car.jpgPoWeR DeSigN
Link to comment
Share on other sites

Audi Rs6

Ferrari 575M

''''''''''''' 360

Diablo

Gt2

apeira boxster kai carrera 4 kai Cayenne

edonis B.engeneering(Stin Italia eeeee)

sl55

4200gt

m5

m3

supra mauri stin kifissias

http://briefcase.pathfinder.gr/download/woca1/23907/378388/0/Survival.JPG
Link to comment
Share on other sites

Μολις προχθες εμαθα οτι λιγο πιο πανω απο το σπιτι μου (σε ενα δρομο παραλληλο της Σοφουλη) υπαρχουν κατω απο ενα σπιτι παρκαρισμενες μια Ferrari 360 Modena χρωματος ασημι(Μπλιαχ!!! για το χρωμα) και μια καταμαυρη Mercedes Sl 500! Απο προχθες εχω "αλλαξει" λιγακι τα δρομολογια που κανω απο και προς το σπιτι μου και περναω για να τα χαζεψω καμια φορα..! Α! και το καλυτερο ειναι οτι κανενα απο αυτα τα αυτοκινητα δεν βρισκεται σε γαραζ!!!! Ειναι παρκαρισμενα στο δρομο οπως και τα "κανονικα" αυτοκινητα :blink: :blink: :blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amelidis (29 Φεβ. 2004 , 02:45)

 

Μολις προχθες εμαθα οτι λιγο πιο πανω απο το σπιτι μου (σε ενα δρομο παραλληλο της Σοφουλη) υπαρχουν κατω απο ενα σπιτι παρκαρισμενες μια Ferrari 360 Modena χρωματος ασημι(Μπλιαχ!!! για το χρωμα) και μια καταμαυρη Mercedes Sl 500! Απο προχθες εχω "αλλαξει" λιγακι τα δρομολογια που κανω απο και προς το σπιτι μου και περναω για να τα χαζεψω καμια φορα..! Α! και το καλυτερο ειναι οτι κανενα απο αυτα τα αυτοκινητα δεν βρισκεται σε γαραζ!!!! Ειναι παρκαρισμενα στο δρομο οπως και τα "κανονικα" αυτοκινητα :blink: :blink: :blink: :blink:

 

 

Την επομενη φορα,κινητο με καμερα,γωτογραφια,και up-load εδω για να την χαζεψουμε κι εμεις λιγο... :p :cool:

 

Χτες ειδα στο Ster μια ωραια 911 cabrio σε κιτρινο χρώμα...Καλη ηταν δεν λέω... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

un-apaftouli o tipakos einai ksenos!!! exi ena m..................o.................u.......................n...................i

dipla tou, mikro kai trifero!!! trogame mazi tostaki kato stin krini to kalokeri!!!

ego simera eida dio E55 AMG (enan progono kai enan apogono)

kai ta dio me boulgarikes pinakides!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κολλημενοι!!ειχα παει με γονεις Λονδινο το χριστουγγενο και τα ψιλοεπαιξα!λεμε εμεις εδω για Β.Π. και Γλυφαδες οτι και καλα εχουν τρελα αυτοκινητα αλλα αν βγουμε λιγο εξωτερικο οι περισσοτεροι θα την ακουσουμε(φταιει και η διαφορα στα εισοδηματα)!Ειδα λοιπον απειρα καλα αλλα να τονισω οτι μεσα σε 4 μερες πετυχα:

2-3 ROLLS

KAMIA 10ΡIA LIMO(τεραστιες!)

ASTON(σε εκθεση κεντρικου δρομου)

Mc LARREN F1(σε εκθεση,λιγο πιο διπλα!)....ξερετε αυτη την 3θεσια..το πιο γρηγορο παραγωγης για πολλα χρονια..το τελειο......ναι αυτο!!

 

δεν ξερω για εσας αλλα εγω 1η φορα(και μαλλον τελευταια!)ειδα F1!!μπροστα της λοιπον υποκλεινονται ολοι αυτοι οι νεοπλουτοι......με τα μπρικια τους

http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...