Jump to content

Ράδιο Αρβύλα (Ant1)


hostolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποποινικωποιηση μαλακων ναρκωτικων..Ειπαν οτι ειχαν και φιλαρακια με τετοιο προβλημα..

Αποποινικοποίηση ινδικής κάνναβης. Όχι μαλακών ναρκωτικών γενικά.

 

Δεν την είδα την εκπομπή, αλλά αν όντως είχε αυτό το θέμα, απλά συμπληρώνει την εικόνα που είχα για τα άτομα αυτά, ειδικά τον Κανάκη. ;)

Αφου δεν την είδες, δεν μπορείς να έχεις εικόνα. Είχαν καλεσμένο και τον Γρίβα ο οποίος εξέθεσε πολλά σοβαρά επιχειρήματα, καθώς και αρκετούς ακροατές και τηλεθεατές.

 

Η προσωπική μου άποψη πάντως συνεχίζει να είναι η ίδια, είμαι κατά της αποποινικοποίησης κάθε ουσίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, έτσι. Να αποποινικοποιήσουμε το χασισάκι, για να μπορεί να το "απολαμβάνει" ο καθένας όπου θέλει, στη δουλειά, στο καφέ, στο δρόμο, στο μετρό, στις παιδικές χαρές, οι δάσκαλοι στα σχολεία, οι παρουσιαστές εκπομπών στο πλατό κ.ο.κ...

 

Ε να μην ξεβολεύουμε τον κάθε λάτρη του είδους.

Τι? Να θέλεις να τραβήξεις μία τζουρίτσα και να σε πιέζει ο νόμος? Κρίμα κι άδικο. :wacko:

 

Τις συνέπειες όλων αυτών τις σκέφτεται ο καθένας? Απορώ πραγματικά...

Εκτός αν έχουν στόχο αυτές ακριβώς τις συνέπειες... :cool:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, έτσι. Να αποποινικοποιήσουμε το χασισάκι, για να μπορεί να το "απολαμβάνει" ο καθένας όπου θέλει, στη δουλειά, στο καφέ, στο δρόμο, στο μετρό, στις παιδικές χαρές, οι δάσκαλοι στα σχολεία, οι παρουσιαστές εκπομπών στο πλατό κ.ο.κ...

 

Ε να μην ξεβολεύουμε τον κάθε λάτρη του είδους.

Τι? Να θέλεις να τραβήξεις μία τζουρίτσα και να σε πιέζει ο νόμος? Κρίμα κι άδικο. :wacko:

 

Τις συνέπειες όλων αυτών τις σκέφτεται ο καθένας? Απορώ πραγματικά...

Εκτός αν έχουν στόχο αυτές ακριβώς τις συνέπειες... :cool:

Όταν σε αυτούς τους χώρους απαγορεύεται το κάπνισμα (ή πρόκειται να απαγορευτεί), ποιος σου λέει ότι θα επιτρέπεται το "χασισάκι"?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στους κλειστούς χώρους ΟΚ. Στους ανοικτούς τι γίνεται? Φαντάζεσαι π.χ. στο διάλειμμα ο καθηγητής υπηρεσίας να κάνει το "τσιγαράκι" του στο προαύλιο, ανάμεσα στους μαθητές? Δεν τολμώ να το διανοηθώ... :wacko:

 

Είμαστε που είμαστε και χωρίς αποποινικοποίηση, στο ενδεχόμενο αποποινικοποίησης θα γίνουμε χώρα των ζόμπι.

 

Το όλο θέμα είναι για να ανοίξει ο φάκελος "ναρκωτικά" γενικά. Με την αποποινικοποίηση των λεγόμενων "μαλακών" ναρκωτικών, σε κάποιους θα ανοίξει η όρεξη για τα υπόλοιπα και θα βρουν το πρόσχημα να ζητήσουν αποποινικοπίηση όλων των ναρκωτικών. Δεν τρώμε κουτόχορτο, βλέπουμε τι μεθοδεύουν κάποιοι... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πολλες θεωριες συνομωσιας.Οτι μπορει καποιοι να ψαχνουν αλλαγη στην σημερινη κατασταση που παιδια πεθαινουν σωρηδον;

 

Μπορει. Απλα το να βγαζουν μονο εναν επιστημονα, ο οποιος ειναι δηλωμενα υπερμαχος της αποποινικοποιησης, δεν μου κανει και πολυ αντικειμενικο. ;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πω, ωραία λύση και προπάντων στη σωστή κατεύθυνση. Σαν να θέλεις να καταπολεμήσεις την παράνομη οπλοκατοχή παρέχοντας δωρεάν το τελευταίας τεχνολογίας όπλο που κυκλοφορεί στην αγορά.

 

Πώς το λένε αυτό να δεις... Α, το βρήκα! Ομοιοπαθητική! :grin:

 

Το ότι κάποιοι προωθούν την όλη συζήτηση ώστε να επιτύχουν εν τέλει να μπορούμε να μαστουρώνουμε νόμιμα, ώστε να μη σκεφτόμαστε τα προβλήματά μας, το σκέφτηκε κανείς??? Μπα, δε νομίζω.

 

Αλλά ξέχασα, αυτό είναι άλλη μία θεωρία συνομωσίας, οπότε a priori πάει στον κάλαθο των αχρήστων. :knife:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κι εγώ εκεί! :D Η συζήτηση πολύ ενδιαφέρουσα μπορώ να πω.. Φίλε Πάνο με την ίδια λογική θα έπρεπε να απαγορευτεί και το αλκόολ... Γιατί να είναι ελεύθερο και να μπεκρουλιάζει ο καθένας αντί να κάτσει να σκεφτεί τα προβλήματα του; Τέλος πάντων δεν είναι το κατάλληλο thread για να γίνει αυτή η συζήτηση. Πάντως είναι πολύ πιθανόν την άλλη εβδομάδα να γίνει άλλη μία συνέχεια της σημερινής εκπομπής.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

@htrul18: Ναι, κάλλιστα θα μπορούσε να απαγορευτεί και το αλκοόλ, αν και σίγουρα δεν είναι το ίδιο με τα ναρκωτικά.

Να σημειώσω εδώ ότι η όλη κουβέντα βασίζεται στο γεγονός ότι υπάρχει ο διαχωρισμός σε σκληρά και μαλακά ναρκωτικά, κάτι που κακώς γίνεται κατ' εμέ. Ξέρουμε πολύ καλά ότι τα λεγόμενα "μαλακά" ναρκωτικά είναι ο προθάλαμος των σκληρών.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

panozs, είναι καταφανές πως δεν είδες την εκπομπή και δεν άκουσες τα επιχειρήματα του Γρίβα. Προτείνω να πάψεις προς το παρόν ωστε να μην εκτίθεσαι, μέχρι να δεις την εκπομπή, και μετά γράψε τις απόψεις σου. Κανείς δεν μίλησε στην εκπομπή για αποποινικοποίηση των μαλακών ναρκωτικών γενικά. Ο Γρίβας μίλησε ΜΟΝΟ για την ινδική κάνναβη με επιχειρήματα. Τέλος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλύτερα να μη συνεχίσουμε τη συζήτηση εδώ. Αν θέλετε, κάνουμε ένα σχετικό thread στο Chat & Fun και το συζητάμε εκεί. :)
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλύτερα να μη συνεχίσουμε τη συζήτηση εδώ. Αν θέλετε, κάνουμε ένα σχετικό thread στο Chat & Fun και το συζητάμε εκεί. :)

Υπάρχει ήδη, από τον PNMEDNEDM

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη, από τον PNMEDNEDM

 

Ρε συ γραψτο σωστα, θα ψαχνεται ο ανθρωπος: Ειναι PMMN...κατσε...PNNMD...:wacko: :p

 

Τελος παντων, αυτο ειναι το link!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

panozs, είναι καταφανές πως δεν είδες την εκπομπή και δεν άκουσες τα επιχειρήματα του Γρίβα. Προτείνω να πάψεις προς το παρόν ωστε να μην εκτίθεσαι, μέχρι να δεις την εκπομπή, και μετά γράψε τις απόψεις σου. Κανείς δεν μίλησε στην εκπομπή για αποποινικοποίηση των μαλακών ναρκωτικών γενικά. Ο Γρίβας μίλησε ΜΟΝΟ για την ινδική κάνναβη με επιχειρήματα. Τέλος.

 

Ωραία, εφόσον σε αφορά το να μην εκτίθεμαι, παύω προς το παρόν. Μήπως να το βούλωσω κι όλας;

 

Αν η διαφορά είναι εκεί, όχι τα σκληρά, αλλά τα μαλακά,όχι τα μαλακά, αλλά μόνο η κάνναβη, εντάξει πάω πάσο. Μπορεί όποιος θέλει να είναι υπέρ της αποποινικοποίησης οποιουδήποτε ναρκωτικού. Δε μπορεί όμως να με πείσει για το δίκιο της γνώμης του, και πολύ περισσότερο δε μπορεί με αγενή τρόπο να μού λέει να μη συμμετέχω στη συζήτηση. ;)

 

Έγινεεε...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το χτεσινό επεισόδιο μου άρεσε. Είχε αφιέρωμα στις γενικές εξετάσεις.

Άκουσα κάτι που μπορώ να πω ότι με ξένισε. Μα για όνομα, να αγιάζουν τα στυλό και τα ρούχα των παιδιών που πάνε για τις εξετάσεις???

 

Αυτό είναι στα όρια της θρησκοληψίας. Έλεος, αυτό ούτε ο Θεός δεν το θέλει. Αν πιστεύεις, να πας να κάνεις το σταυρό σου, να προσευχηθείς, να ανάψεις και ένα κεράκι και μέχρι εκεί. Τα υπόλοιπα είναι γραφικότητες για μένα. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το χτεσινό επεισόδιο μου άρεσε. Είχε αφιέρωμα στις γενικές εξετάσεις.

Άκουσα κάτι που μπορώ να πω ότι με ξένισε. Μα για όνομα, να αγιάζουν τα στυλό και τα ρούχα των παιδιών που πάνε για τις εξετάσεις???

 

Αυτό είναι στα όρια της θρησκοληψίας. Έλεος, αυτό ούτε ο Θεός δεν το θέλει. Αν πιστεύεις, να πας να κάνεις το σταυρό σου, να προσευχηθείς, να ανάψεις και ένα κεράκι και μέχρι εκεί. Τα υπόλοιπα είναι γραφικότητες για μένα. :wacko:

 

Για τα ρούχα δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή ήταν υπερβολή της στιγμής με πρόθεση να σατυρίσει το θέμα αλλά αυτό με τα στυλό είναι αλήθεια. Μοιράζει η εκκλησία στυλό για τα παιδιά που δίνουν εξετάσεις. Και πέρσυ που έδινα εγώ και φέτος απ' ότι ξέρω. Σε πολλά μέρη της Ελλάδας.

 

Αύριο θα έχουν την Ελένη Ράντου και το συγκρότημα Ριγέ φανέλα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμαμαι πως οταν εδινα μια μερα ειχε γινει λειτουργια στην εκκλησια για τους υποψηφιους και μοιρασαν και στυλο αλλα αυτο που ειπαν στην εκπομπη νομιζω ηταν πως οι γονεις πηγαινουν στυλο για να τα αγιασουν και να τα δωσουν στα παιδια τους.Τουλαχιστον αυτο καταλαβα εγω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμαμαι πως οταν εδινα μια μερα ειχε γινει λειτουργια στην εκκλησια για τους υποψηφιους και μοιρασαν και στυλο αλλα αυτο που ειπαν στην εκπομπη νομιζω ηταν πως οι γονεις πηγαινουν στυλο για να τα αγιασουν και να τα δωσουν στα παιδια τους.Τουλαχιστον αυτο καταλαβα εγω.

 

Αυτό το είπαν για τα ρούχα... ;)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Στους κλειστούς χώρους ΟΚ. Στους ανοικτούς τι γίνεται? Φαντάζεσαι π.χ. στο διάλειμμα ο καθηγητής υπηρεσίας να κάνει το "τσιγαράκι" του στο προαύλιο, ανάμεσα στους μαθητές? Δεν τολμώ να το διανοηθώ...

 

Μήπως οι καθηγητές πίνουν ουίσκυ και βότκα στα σχολικά προαύλια επειδή δεν έχουμε ποτοαπαγόρευση? Έλεος με τους γελοίους λαϊκισμούς!

 

Το όλο θέμα είναι για να ανοίξει ο φάκελος "ναρκωτικά" γενικά. Με την αποποινικοποίηση των λεγόμενων "μαλακών" ναρκωτικών, σε κάποιους θα ανοίξει η όρεξη για τα υπόλοιπα και θα βρουν το πρόσχημα να ζητήσουν αποποινικοπίηση όλων των ναρκωτικών. Δεν τρώμε κουτόχορτο, βλέπουμε τι μεθοδεύουν κάποιοι... ;)

 

Ναι, είναι όλα μια συνομωσία των Νεφελίμ, της Μασσονικής Στοάς και της Νέας Τάξης Πραγμάτων για να σε αποτρέψουν από την επανάσταση. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι καθηγητές πίνουν ουίσκυ και βότκα στα σχολικά προαύλια επειδή δεν έχουμε ποτοαπαγόρευση? Έλεος με τους γελοίους λαϊκισμούς!

[....]

Ναι, είναι όλα μια συνομωσία των Νεφελίμ, της Μασσονικής Στοάς και της Νέας Τάξης Πραγμάτων για να σε αποτρέψουν από την επανάσταση. :rolleyes:

 

Το ποιος λαϊκίζει φαίνεται από τους χαρακτηρισμούς και τις ακρότητες που εκτοξεύεις. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παντως η εκπομπη εφτιαξε.και καλεσμενους φερνει και ροκ συγκροτηματα παιζουν μουσικη και νομιζω οτι γινονται πιο ο εαυτος τους τα παιδια με τον καιρο.

εγω οταν την βλεπω την εκπομπη τους παντως περναω ωραια.ειναι μια χαλαρη,αστεια αλλα και πολυ ενδιαφερουσα εκπομπη.και ασχολειται με σοβαρα θεματα.ουτε με ρουλες ουτε με ποπαρες ουτε με βας βας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...