Jump to content

Ikariam.gr


sp3cial
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσο το δυνατόν πιο κοντά οι αποικίες, τόσο το καλύτερο. Μέχρι 1 ώρα απόσταση πιστεύω οτι προλαβαίνει κάποιος να στείλει ενισχύσεις, μιας και ξέρουμε σε πόση ώρα θα μας επιτεθούν πάνω/κάτω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

na sas rwtisw mias kai exw mia vomada pou paizw ikariam.pws ginetai i mallon pote ginetai na katalavoume mia polli den to gnwrizw ginetai na katalavoume poli?

 

Δε μπορείς να καταλάβεις μια αντίπαλη πόλη.Μπορείς μόνο να την εκμεταλλευτείς παίρνοντας τους πόρους της μέσω έρευνας από την ακαδημία (Κυβερνήτης) η οποία δε λειτουργεί ακόμα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να την καταλάβεις, μόνο να κάνεις επιθέσεις και αν νικάς στην μάχη να πέρνεις λάφυρα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις λογαριασμό στον beta server γιατί ο Alpha έχει γεμίσει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και αυτό και έχω το ίδιο πρόβλημα...:(

 

Στειλε Pm σε εναν διαχειριστη παιχνιδιου. Θα τους βρεις εδω. Θα σου απαντησουν το συντομοτερο δυνατον.

 

http://board.ikariam.gr/team.php

 

:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδιά! έχω ένα πρόβλημα...

Στα γύρω νησιά μου δίνει την επιλογή για να λεηλατήσω να αποκλείσω λιμάνια και το ποιο σημαντικό να μεταφέρω αγαθά. Ένα παιδί απο εκεί του ζήτησα και μου έστειλε θείο κα εγώ τώρα δεν μπορώ να του στείλω τίποτα γιατί όταν πατάω πάνω στην πόλη του το μόνο μου λέει είναι διπλωματία και τίποτα άλλο! Τι φταίει???

Το λιμάνι μου είναι επίπεδο 4 και έχω 4 καράβια...

Να του έχουν αποκλείσει το λιμάνι μάλλον όχι γιατί όταν πατάω και σε άλλες πόλεις μόνο την διπλωματία μου βγάζει...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά! έχω ένα πρόβλημα...

Στα γύρω νησιά μου δίνει την επιλογή για να λεηλατήσω να αποκλείσω λιμάνια και το ποιο σημαντικό να μεταφέρω αγαθά. Ένα παιδί απο εκεί του ζήτησα και μου έστειλε θείο κα εγώ τώρα δεν μπορώ να του στείλω τίποτα γιατί όταν πατάω πάνω στην πόλη του το μόνο μου λέει είναι διπλωματία και τίποτα άλλο! Τι φταίει???

Το λιμάνι μου είναι επίπεδο 4 και έχω 4 καράβια...

Να του έχουν αποκλείσει το λιμάνι μάλλον όχι γιατί όταν πατάω και σε άλλες πόλεις μόνο την διπλωματία μου βγάζει...

 

Πρέπει να κάνεις μία έρευνα μέσω της ακαδημίας την οποία αυτή τη στιγμή δε θυμάμαι :(

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι αυτό???

 

 

edit: οκ παιδιά! έφτιαξε αποικία το παιδί και του τα έστειλα εκειπέρα...

Ευχαριστώ πάντως για την αμεσότητα της απάντησης!!!

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ξεκινησω και γω το παιχνιδι με ενα φιλο.

 

Λοιπον καμια σχεση με age of empires που ειπε καποιος. Το παιχνιδι ειναι μια μιξη civilization και των παιχνιδιων city-building της sierra/impression.

Παντως ειναι πολυ αργο. Δεν μπορεις να το παιζεις συνεχως απλα να ελενχεις το site 1-2 φορες τη μερα. Η πλακα ειναι κατι αναβαθμισεις που θελουν κατι αιωνες για να ολοκληρωθουν, το γ....αν οι σχεδιαστες.

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα λες!!!! καμια σχεση με ΑΟΕ!!!! αλλά ξέρεις τι κάνω??? βάζω το ikariam.gr βάζω να κάνω κάτι που θέλει πολλές ώρες και μετά ξεκινάω το ΑΟΕ!!!! lol...:P:P:P
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Οι ώρες αναβάθμισεις όσο ανεβαίνει κανείς είναι πολλές..αυτό φυσικά δεν απαιτεί και πολύ την παρουσία του παίχτη.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτό έλειπε να έπρεπε να περιμένεις όσο διαρκεί η αναβάθμιση!Αλλά πχ οι τελευταίες αναβαθμίσεις απαιτούν 1153 μέρες!αν είναι δυνατόν..Γιατί και να γεμίσεις την ακαδημία με επιστήμονες,κάτω του 1/3 η τιμή αυτή αποκλείεται να πέσει.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτό έλειπε να έπρεπε να περιμένεις όσο διαρκεί η αναβάθμιση!Αλλά πχ οι τελευταίες αναβαθμίσεις απαιτούν 1153 μέρες!αν είναι δυνατόν..Γιατί και να γεμίσεις την ακαδημία με επιστήμονες,κάτω του 1/3 η τιμή αυτή αποκλείεται να πέσει.

 

Αν εννοείς την έρευνα, είμαι πολύ μικρός ακόμα στο παιχνίδι, και οι τελευταίες έρευνες θέλουν γύρω στις 70 μέρες.

y4
Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε σε σημειο κολληματος. Το νησι μου εχει κρασι ενω πλεον η πετρα ειναι απαραιτητη. Ελα ομως που ολα τα γυρω νησια με πετρα ειναι full κατοικημένα απο καλους παικτες δηλ. δεν προβλεπεται να φευγει κανεις απο inactivity. Να πεις να αγορασεις, ουτε με σφαιρες με αυτες τις τιμες που εχουν βαλει, ουτε καρτελ να ηταν..

 

Αρα μονη λυση ειναι αποικια στου διαολου τη μανα και η επικοινωνια με τα καραβια θα γινετε καθε φορα που εχουμε εξεταστικη :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αδιέξοδο... Περίμενε να ανοίξει νέος κόσμος ή μπες σε μια συμμαχία για να κάνεις ανταλλαγές αγαθών. Δες τους γείτονες σου και αποφάσισε ποια συμμαχία είναι δυνατή στα μέρη σου... ;) Εγώ το προέβλεψα και έχω πλέον αυτάρκεια αγαθών με 4 κολλητά γειτονικές πόλεις στον κόσμο Βήτα. Βέβαια, τώρα έχω πρόβλημα με τη διαφθορά, αλλά θα λυθεί και αυτό σύντομα. :D

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι που εχω ρωτησει ποσα ατομα να κανουμε ανταλαγη 1:1 και δεν απανταει κανεις,ημαρτον! Λες και εχει να χασει κατι ο αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαφθορά μας εχει τσακισει.. Ουτε η κυβερνηση των σκοπιων να διοικουσε..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...