Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη μπαταρία μας τα χαλάει πολύ!:p

 

Ο Paul λέει πως είναι επιβεβαιωμένο για την μπαταρία αλλά κάτσε να δούμε

το επίσημο.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο Paul λέει πως είναι επιβεβαιωμένο για την μπαταρία αλλά κάτσε να δούμε

το επίσημο.

Θα μπορούσαμε να υποθέσουμε οτι ο νέος επεξεργαστής κάνει οικονομία, αλλά η vga είναι ενεργοβορα.

Τα 900 είναι πολύ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

καλά μην σκάμε για την μπαταρία θα πάρουμε μεγαλύτερη μόλις κυκλοφορήσει. γιατί μόνο το Raphael tv-out ρε παιδιά :( θα είναι σκληρή η μάχη για μένα μεταξύ Diamond και Raphael :D

 

ο επεξεργαστής γιατί είναι τόσο χαμηλός σε σχέση με το gigabyte? ξέρετε?

 

καλά και θα έχει και orientation? λες και κάποιος άκουσε τις προσευχές μου για iphone με wm6! :D

 

και έχει και FLASH και radio. καλά μιλάμε για τρελό εργαλείο. αργήσανε βέβαια 1 χρόνο αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. (βγάλτε με απο τη λίστα του gigabyte :))

Link to comment
Share on other sites

 

ο επεξεργαστής γιατί είναι τόσο χαμηλός σε σχέση με το gigabyte? ξέρετε?

 

Eίναι άλλης αρχιτεκτονικής, οπότε δε μπορούμε ούτε να κάνουμε σύγκριση, ούτε να βγάλουμε συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

διάβαζα και το modaco, φοβερό pda το Raphael. Πραγματικά θα τα σαρώσει όλα. πάει το XPERIA, πάνε όλα. μπράβο στην HTC, πιστευώ ότι για μια φορά, ακούσανε 100% τους καταναλωτές και εκπληρώσανε 100% τα αιτηματά τους. (δεν πιστεύω να λείπει κάτι απο αυτές τις συσκευές εκτός απο το HDMI που έχει το nvidia :D)

 

ανυπομονώ πως και πως. θα μου λείψει πολύ η αναδιπλόμενη οθόνη του kaiser όμως. μερικοί λένε πως θα το έχει, άλλοι λένε πως δεν θα το έχει. εγώ πιστεύω πως δεν θα το έχει, αν το μέγεθος που λένε είναι πραγματικά αυτό.

 

θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

υπομονη :)

 

μην βιαζομαστε ακομη...ειναι πολυ νωρις για ασφαλη συμπερασματα;)

 

καθε πραγμα στον καιρο του και ...ο κολιος τον αυγουστο ......

 

που λεει και το σοφο ρητο:)

 

εμεις να ειμαστε καλα πανω απο ολα . η τεχνολογια προχωραει και αυτο ειναι συμφερον δικο μας.

 

ολα θα περασουν απο τα χερια μας αργα η γρηγορα :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπομονη :)

 

μην βιαζομαστε ακομη...ειναι πολυ νωρις για ασφαλη συμπερασματα;)

 

καθε πραγμα στον καιρο του και ...ο κολιος τον αυγουστο ......

 

που λεει και το σοφο ρητο:)

 

εμεις να ειμαστε καλα πανω απο ολα . η τεχνολογια προχωραει και αυτο ειναι συμφερον δικο μας.

 

ολα θα περασουν απο τα χερια μας αργα η γρηγορα :rolleyes:

 

Συμφωνώ. Είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

καλά εγώ θα το πάρω, και θα σας πω συμπεράσματα :D
Link to comment
Share on other sites

Από τα χέρια μας θα περάσουν όλα, είναι σίγουρο, αλλά θα ...ματώσει η τσέπη μας!!!!!

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Αλλα παλι 2.8 οθονη,χαθηκαν οι 3.5αρες;Εστω λιγο πιο μικρη,ακομα και τα μη απλα Viewty k Samsung εχουν πλεον 3 και 3και,α και ειναι και πιο στενα!,για να μη μιλησω για την οθονη του iphone.

Ειπαμε τα αφης θελουν και χωρο για να δουλεψουν τα δαχτυλα σου!

 

Εδω ακομα και το μη αφης Ν95 τις εφτασε και εχει και αυτο 2.8,ελεος:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

έλα έλα μην τα θέλετε όλα δικά σας. :)

 

εγώ ανυπομονώ! ξεκίνησα ήδη κουμπαρα :D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παντως το diamond αρχισε δειλα δειλα να κανει την εμφανιση του

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=167599

 

(εστω και εν αναμονη :lol:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν εμφανιστεί στην αγορά τόσο σύντομα όσο λένε (Ιούνιο) είναι εντυπωσιακά σύντομο χρονικό διάστημα, ειδικά μετά την τόσο καιρό αναμονή του Polaris!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως το diamond αρχισε δειλα δειλα να κανει την εμφανιση του

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=167599

 

(εστω και εν αναμονη :lol:)

 

Πότε είπαμε ότι θα το πάρεις να μας πεις νέα????:D

 

Φτου, ξέχασα... Θες κ πληκτρολόγιο!!! Όλο απαιτήσεις είσαι ρε παιδάκι μου!!!!!:lol::p:lol:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σου ρε NLS με τα τρομερά post σου. τι έκανες? έψαχνες σελίδες με το τι έχω πει για να κάνεις παράθεση σε κάτι που είπα?
Link to comment
Share on other sites

όχι έκανα απλά rephresh από εκεί που είχα σταματήσει να διαβάζω το thread

 

δεν είμαι κανενός δάσκαλος αλλά απλά μικρή ελάχιστη συμβουλή μου και χωρίς παρεξήγηση, να λέμε κάτι που μετά από δυο μήνες, ένα χρόνο κλπ. να μην μας εκθέτει

 

πχ. αν το post σου ήταν "αν είναι όπως λέει το modaco και ανακοινωθεί εγκαίρως, τότε πάει το xperia" (το "πάνε όλα" ήταν too much έτσι κι αλλιώς), τότε δεν θα είχα απαντήσει έτσι

 

φυσικά αν κάποιος βάλει κάτω τα θεωρητικά δεδομένα του τελείως ανύπαρκτου raphael (μια φωτό έχουμε δει -που είναι ουσιαστικά ένα diamond με keyboard- και ποτέ δεν εμφανίστηκε περαιτέρω ίχνος του), με τα επιβεβαιωμένα (έχει σελίδα μέσα στην SE) δεδομένα του επίσης ανύπαρκτου (αλλά επιβεβαιωμένου επίσημα) xperia, τότε και πάλι δεν βλέπω πουθενά το "πάει το xperia"

 

αν πούμε ότι θα βγει και ότι θα βγει πριν ή έστω και μέχρι τέλος του έτους, τότε τι βλέπουμε ακριβώς που "πάει το xperia";

 

για να δούμε τα + και - ΠΙΣΤΕΥΩ λίγο πιο αντικειμενικά (χωρίς να εγγυώμαι την απόλυτη αντικειμενικότητα μου), πέρα από τα περίπου ίδια χαρακτηριστικά μόνο οι διαφορές:

 

- Το xperia έχει μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης.

 

- Το xperia έχει εμφανώς (δεν έχουμε πιάσει κανένα από τα δυο, αλλά με βάση τις φωτό, σχήμα κλπ.) ανετότερο keyboard.

 

- Και τα δυο είναι πολύ "ντιζαϊνάτα" και είναι θέμα γούστου τι είναι ομορφότερο (πχ. εμένα οπτικά μου αρέσει μάλλον το -ανύπαρκτο- raphael λίγο περισσότερο).

 

- Η μια εταιρία έχει τεράστια εμπειρία στην κατασκευή και έχει πια αρκετή εμπειρία και στη σχεδίαση του είδους (η HTC) ή άλλη ΓΕΝΙΚΑ έχει τεράστια εμπειρία, λιγότερη βέβαια (if any) στα PDA, αλλά τεράστια στα κινητά και στην κατασκευή εμπιστεύτηκε την... πρώτη.

 

- Και τα δυο έχουν κάνει μια προσπάθεια interface με το χρήστη που "ή το αγαπάς ή το μισείς" (HTC με το manila, η SE με τα panels)... προσωπικά προτιμώ ΜΑΛΛΟΝ το manila (χωρίς να έχω πιάσει τα SE panels), αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ όχι σε βαθμό να με κάνει να επιλέξω μηχάνημα (εκτός αν πραγματικά όλα τα άλλα είναι "ίσα", που δεν είναι). Άσε που με μια επίσκεψη από την SPB, μια χαρά front end φτιάχνεις στο μηχάνημα σου.

 

- Από πλευράς κατασκευής και τα δυο είναι HTC, όμως το xperia είναι μεταλικό (παρόλα αυτά ελαφρύ).

 

- Αν και η κατασκευή είναι HTC, αν φακούς κλπ. τα στέλνει η SE, τότε οι πιθανότητες είναι ότι η κάμερα θα είναι σαφώς ανώτερη στο xperia.

 

- Το HTC έχει accelerometer, πράγμα που μπορεί να είναι από καλό μέχρι αδιάφορο. Πχ. από το ελάχιστο implementation που έχει στο manila interface, δεν τρελαίνομαι (ενώ πχ. στο iphone, το λατρεύεις γιατί δουλεύει σχεδόν με όλα). Θα δείξει.

 

- Η μπαταρία του raphael είναι γελοία (αν είναι σαν του diamond).

 

Για τα "περίπου ίδια" details είπαμε δεν μιλάω (πχ. και τα δυο πιθανά έχουν πια 2D/3D acceleration, για το xperia το ξέρουμε από αρκετές δηλώσεις και από το ότι ποτέ δεν θα παίξουν σοβαρά τα panels αν δεν το κάνουν, ενώ για το raphael το ξέρουμε βασισμένοι στο diamond).

 

Bonus:

 

- ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΠΙΖΩ να έχει microSD το raphael γιατί αν δεν έχει, τότε το "πάει το xperia" είναι μόνο ανέκδοτο.

 

- Δεν μου αρέσει καθόλου η (νέα) φιλοσοφία της HTC "και να φτερνιστείς σε χρεώνουμε" (δυο παραδείγματα: -1- αν δεν θες γελοία αλλά θες μέτρια μπαταρίας, έχουμε αλλά "πλερώ", -2- αν θες θήκη πλερώ και αυτή ...δεν αρκεί δηλαδή που εδώ και χρόνια μας έχουν κόψει τα cradles;...)

 

Προσωπικά με βλέπω να καταλλήγω με ένα από τα δυο, εκτός απροόπτου και εκτός φυσικά αν έρθει κάνας άλλος κατασκευαστής και κάνει το μπαμ (όπου "μπαμ" δεν ορίζεται με "σας λέω τι μάλλον θα βγάλω το 2012"). As simple as that. ΦΥΣΙΚΑ πουθενά δεν φαίνεται το "πάει το xperia" ("ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε" κλπ.) στην ανάλυση μου, αλλά εδώ είμαστε να κάνετε και εσείς τις δικές σας.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω την αλήθεια, δεν το διάβασα όλο το post σου αλλά λίγο που διάβασα συμφωνώ μαζί σου.

 

αυτό που με "έστειλε" ήταν ο τρόπος απάντησης. για την εποχή που έκανα εκείνο το post όντως έτσι ήταν (και μπορεί να είναι), απλώς έγινε παρεξήγηση.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παντως το diamond αρχισε δειλα δειλα να κανει την εμφανιση του

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=167599

 

(εστω και εν αναμονη :lol:)

 

Δημήτρη δεν μας είπες τι σειρά είσαι στην λίστα. Μονοψήφιο να φανταστώ?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη δεν μας είπες τι σειρά είσαι στην λίστα. Μονοψήφιο να φανταστώ?:lol::lol::lol:

 

Περικλη φιλε μου θα ειναι δυσκολο να αποφασισω αν θα το παρω αμεσα...;)

 

ειναι η ελλειψη πληκτρολογιου που με γονατιζει αλλα και η ολη σταση της htc απεναντι μας τον τελευταιο καιρο :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

έλα όλο παράπονα είσαι. άντεξες ένα χρόνο χωρίς drivers, θα αντέξεις λίγο ακόμα μέχρι να πάρεις άλλο :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...