Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το expansys ανακοινωσε τιμη και ημερομηνια κυκλοφοριας:

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169420

 

Κατα τη γνωμη μου πολυ καλη η τιμη...

 

funkosgr μιλάω για αυτά ήδη στα μισά της σελίδας 10 και μετά ξανα-αναφέρει την διαθεσιμότητα ο b_bil2 στην 11

 

btw καλή τιμή αλλά το expansys είναι σύνηθες να αλλάζει και προς τα πάνω (γιατί την είχε βγάλει από το μυαλό τους) και προς τα κάτω (γιατί ήθελε αρχικά να πιάσει τους τρελαμένους)

 

όσο για την παράδοση (όπως ξαναλέω και στην #10), το diamond ήρθε ~10-15 μέρες ΝΩΡΙΤΕΡΑ από ότι έλεγε το Expansys αρχικά (ουψ!), αλλά συνηθέστερα έχουν ξεφύγει και προς το νωρίτερο σε ημερομηνίες πολλές φορές (μια και λένε μια αισιόδοξη ημερομηνία για να πιάσουν προπαραγγελίες)...

 

με λίγα λόγια μην το δένεις κόμπο ούτε για τιμή ούτε για παράδοση

 

πάντως στο FCC λέει ότι θα γίνει release το manual (αυτό θα έχει ενδιαφέρον) και οι φωτό του (επίσης θα έχουν ενδιαφέρον αφού θα είναι ξεβίδωτο) στις 20 Αυγούστου... άρα ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ θα ξεκινά και η διάθεση (δηλ. το 4 Σεπτέμβρη δεν είναι περίεργο) και μάλιστα και Αμερική όπως φαίνεται

 

...γενικά στο Touch Pro κάνουν πολλά πράγματα που δεν πρόλαβαν να τα κάνουν όπως πρέπει στο Diamond

 

little off topic, αντιθέτως οι αναφορές για το SE Xperia X1 αραιώνουν αντί να αυξάνονται... καλό Νοέμβρη και βλέπουμε άραγε;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...γενικά στο Touch Pro κάνουν πολλά πράγματα που δεν πρόλαβαν να τα κάνουν όπως πρέπει στο Diamond

 

Giati to les afto? Thewrw oti to Diamond bgike se xrono rekor kai malista me anyparkta hardwarika problimata kai ta anamenomena softwarika. Me exei entypwsiasei episis kai i HTC pou exei bgalei arketes ROMs beltiwsis me pragmatika enypwsiaka apotelesmata. Mi ksexname oti einai i prwti syskevi tou eidous kai kata synepeia to Touch Pro (pou tha bgei toulaxiston 3 mines meta) tha parei kapoia pragmata etoima! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξ΅ΟΟ Ξ΅Ξ½ΟΟΟΟΟΞΉΞ±ΟΟΡι ΞΊ Ξ΅Ξ³Ο Ξ±ΟΞΊΞ΅ΟΞ± ΡιΟΞ± ΟΞ±ΟΡι δανΡικο Ρνα Ο7500 αλλα Ξ±ΟοδΡιΟΟΞ·ΞΊΞ΅ ΟΞΏΞ»Ξ»Ο Ξ±Ξ²ΞΏΞ»ΞΏ ΟΞΏ Ξ³ΟΟΞΉΟΞ± ΟΞΉΟΟ :(
Link to comment
Share on other sites

Giati to les afto? Thewrw oti to Diamond bgike se xrono rekor kai malista me anyparkta hardwarika problimata kai ta anamenomena softwarika. Me exei entypwsiasei episis kai i HTC pou exei bgalei arketes ROMs beltiwsis me pragmatika enypwsiaka apotelesmata. Mi ksexname oti einai i prwti syskevi tou eidous kai kata synepeia to Touch Pro (pou tha bgei toulaxiston 3 mines meta) tha parei kapoia pragmata etoima! ;)

 

πράγματι hardwarικά δεν ΦΑΙΝΕΤΑΙ να έχει άξια λόγου

softwarικά έχει μάλλον αρκετά και η απόδειξη είναι ακριβώς τα πολλά updates

 

να σου πω κάτι ανέτοιμο;

η landscape λειτουργία... σε κάποιες ελάχιστες εφαρμογές (και για μένα ούτε καν όπως πρέπει), όχι στο touchflo home κλπ.

γιατί στα πρώτα demo touch pro δεν έδειχναν landscape το touchflo; γιατί δεν ήταν έτοιμο

(τώρα κάτι πάνε να κάνουν)

 

τέσπα δεν έχει σημασία - σε ένα fashion phone σαν το διαμάντι, το 95% των αγοραστών δεν παίρνουν καν χαμπάρι τι είναι στραβό (γιατί δεν είναι ούτε χρήστες του myphone, ούτε winmobilάδες ούτε τίποτα τέτοιο)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

H landscape leitourgia tou Touch Pro einai parapanw apo aparaititi (logw ekswterikou pliktrologiou) kati pou den isxyei gia to Diamond. :rolleyes:

 

Γιαννη εχει δικιο ομως ο NLS

πχ εγω ξερω αρκετους που θα ηθελαν και landscape λειτουργια στο διαμαντι;)

 

δεν θα χαλαγε κανεναν αν το ειχε και αυτο.

χωρις αυτο να σημαινει οτι υστερει η συσκευη απο αυτην την ελλειψη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το νεο θεμα που θα με απασχολει πια :)

σημερα μου χαλασε το 9000 που ειχα για αρκετο καιρο και αποφασισα να μη το φτιαξω και να παρω το pro.

το μονο προβλημα ειναι οτι ειμαι ανυπομονος, και εχουμε μπροστα μας 1 μηνα + για να ερθει στα χερια μας.

Απο οτι ειδα εχει τα παντα και ειναι μακραν οτι καλυτερο θα υπαρχει για αρκετο καιρο Ram > 264!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι η μνήμη φαίνεται ότι θα είναι 288 (αν και κάποια ανοίκουν στην gfx όπως με τα 192 του diamond)

 

από περιέργεια καθαρά πως σου ήρθε το νούμερο στη φράση "Ram > 264!!!";

είναι κάτι συγκεκριμένο το 264;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

υπερπληρες το pro...

αν εβγαινε με τις ιδιες προδιαγραφες και χωρις το πληκτρολογιο θα ηταν μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

256 ηθελα να γραψω απο τις παλιες μερες με τα pc ;)

οσο για το keyboard ειναι αλλο πραγμα να εχεις full qwerty πληκτρολογιο,σκετη μαγεια .

Εγω επειδη εχω συνηθησει απο το 9000 δεν θα μπορουσα να παρω κινητο χωρις keyboard :)

Εχω αρχισει και μετραω μερες αναποδα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν εβγαινε με τις ιδιες προδιαγραφες και χωρις το πληκτρολογιο θα ηταν μια χαρα...

 

Mporeis na symbibasteis me to Diamond. :rolleyes: h' me to anamenomeno Titanium pou tha exei alphanumeric hardware keyboard.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
256 ηθελα να γραψω απο τις παλιες μερες με τα pc ;)

οσο για το keyboard ειναι αλλο πραγμα να εχεις full qwerty πληκτρολογιο,σκετη μαγεια .

Εγω επειδη εχω συνηθησει απο το 9000 δεν θα μπορουσα να παρω κινητο χωρις keyboard :)

Εχω αρχισει και μετραω μερες αναποδα!!

πειραζει που ειμαι μαζι σου;:Dαπλα εγω εκ των πραγματων μετραω μηνες:D
Link to comment
Share on other sites

υπερπληρες το pro...

αν εβγαινε με τις ιδιες προδιαγραφες και χωρις το πληκτρολογιο θα ηταν μια χαρα...

 

περιμενε κανα χρονο ακομα.

πιστευω οτι κατι τετοιο θα ειναι η επομενη κινηση

Link to comment
Share on other sites

ε όχι και ένα χρόνο μην τρελαθούμε, ελπίζω το Titanium να με βγάλει αληθινό και να μην με κρεμάσει, διαφορετικά πάω και εγώ για touch pro :D
Link to comment
Share on other sites

λογικά το titanium θα το δούμε μέχρι τέλος του έτους ή αρχές 09... jimlost δεν καταλαβαίνω το δίλημα σου, τα δυο μηχανήματα απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό το καθένα... δεν μπορεί να ανήκεις και στις δυο σχολές (εκτός αν ανήκεις στην "τρίτη" των "υπερκαταναλωτών" όπου εκεί εδώ που τα λέμε τα features και πόσο δουλεύουν είναι δευτερεύον... αρκεί να έχει κάποιος το "latest and greatest")

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

λογικά το titanium θα το δούμε μέχρι τέλος του έτους ή αρχές 09... jimlost δεν καταλαβαίνω το δίλημα σου, τα δυο μηχανήματα απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό το καθένα... δεν μπορεί να ανήκεις και στις δυο σχολές (εκτός αν ανήκεις στην "τρίτη" των "υπερκαταναλωτών" όπου εκεί εδώ που τα λέμε τα features και πόσο δουλεύουν είναι δευτερεύον... αρκεί να έχει κάποιος το "latest and greatest")

 

καθε αλλο παρα υπερκαταναλωτης θα ελεγα οτι ειμαι,απλα το διλημα μου εχει να κανει οτι τοσο το diamond οσο και το pro εχουν για μενα ενα μεγαλο μειονεκτιμα(παντα γυρω απο τις απαιτησεις που εχω)

τοdiamond δεν εχει καρτα μνημης που την θεωρω απαραιτιτη και το pro εχει πληκτρολογιο που εγω προσωπικα δεν το πολυχρησιμοποιω

μαλλον σε μπερδεψα μου φενετε.

και επειδη σκεφτωμαι να αλλαξω το 3600,ηδη το εχω 2 χρονια περιπου(υπερκαταναλωτης??)σκεφτωμαι για τον αντικαταστατη του.

απλα ισως περιμενω να δω και το pro για να βγαλω συμπερασματα.

θα ηθελα ενα diamond με τις δυνατοτιτες του pro.

μαλλον πολλα ζηταω:lol:

οσο για το latest and greatest ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

jimlost παρε το cruise.σωστη μπαταρια,micro-sd τα χει ολα

εκτος απο vga οθονη.εκτος και αν σε εντυπωσιαζουν τα tf3d

Link to comment
Share on other sites

jimlost παρε το cruise.σωστη μπαταρια,micro-sd τα χει ολα

εκτος απο vga οθονη.εκτος και αν σε εντυπωσιαζουν τα tf3d

 

το cruise το ειχα υποψην μου,αλλα ποτε δεν ειμουν ζεστος με το συγκεκριμενο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

...

 

ωραία νομίζω απάντησες μόνος σου

 

από τη μια λες (για το diamond) "δεν εχει καρτα μνημης που την θεωρω απαραιτιτη"

 

και από την άλλη λες (για το pro) "εχει πληκτρολογιο που εγω προσωπικα δεν το πολυχρησιμοποιω"

 

δηλ. από τη μια λες για κάτι σαφώς αρνητικό και από την άλλη για κάτι που δεν ξέρεις αν είναι αρκετά θετικό για σένα :)

 

σου έχεις απαντήσει

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

καθε αλλο παρα υπερκαταναλωτης θα ελεγα οτι ειμαι,απλα το διλημα μου εχει να κανει οτι τοσο το diamond οσο και το pro εχουν για μενα ενα μεγαλο μειονεκτιμα(παντα γυρω απο τις απαιτησεις που εχω)

τοdiamond δεν εχει καρτα μνημης που την θεωρω απαραιτιτη και το pro εχει πληκτρολογιο που εγω προσωπικα δεν το πολυχρησιμοποιω

μαλλον σε μπερδεψα μου φενετε.

και επειδη σκεφτωμαι να αλλαξω το 3600,ηδη το εχω 2 χρονια περιπου(υπερκαταναλωτης??)σκεφτωμαι για τον αντικαταστατη του.

απλα ισως περιμενω να δω και το pro για να βγαλω συμπερασματα.

θα ηθελα ενα diamond με τις δυνατοτιτες του pro.

μαλλον πολλα ζηταω:lol:

οσο για το latest and greatest ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει.

 

Πιστευω οτι η συσκευη που σου ταιριαζει ειναι το samsung omnia...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τωρα το δικο μου προβλημα εχει να κανει με το τι να επιλεξω.

touch diamond η touch pro????

μητσο μαζι θα πορευτουμε εμεις,μην εχεις κανενα προβλημα,εγω θα σου πω τι να παρεις,μαζευε εσυ το "μαρουλι" να εισαι ετοιμος οταν θα ερθει η ωρα:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το pro εχει πληκτρολογιο που εγω προσωπικα δεν το πολυχρησιμοποιω

 

Κάτοχος του Qtek 9000 και δεν πολυχρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο; Παράξενο! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...