Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερώτηση: υπάρχει τρόπος ή πρόγραμμα που να μπορούμε να βάζουμε τα mp3's μας σαν ήχο κλήσης ή ήχος μηνυμάτων?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Βάζεις τους ήχους σου στον φάκελο /Storage Card/My documents και θα τα βλέπεις μετά κανονικά στους ήχους κλήσης.

 

Εναλλακτικά πας στο mp3 σου και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του set as ringtone.

 

Για sms πρέπει να είναι σε wav μορφή και φρόντισε να είναι μικρής διάρκειας.

 

Εάν δεν βγάλεις άκρη υπάρχει και third party εφαρμογή για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Εγκατέστησα το [55897-Touch_Pro_GR_1.4.3.1.Package.zip] και μου έβγαλε το γνωστό εικονίδιο με την Ελληνική/Αγγλική σημαία και επέλεξα όλες τις επιλογές αλλά παρόλο που τα menu έγιναν Ελληνικά, γλώσσα εισαγωγής Ελληνικά στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχει!

Κάνω κάτι λάθος;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση έκανες κανονικά; Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το αρχείο των ελληνικών.

 

Επανεκκίνηση έκανα πολλές φορές.

Στο μενού (γλωσσες πληκτρολογίου) μου βγάζει Eng, Fre, Ger, Ita, Spanish

 

Το περιβάλλον το κάνει Ελληνικό αλλά το πληκτρολόγιο αρνείται... :blink:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Greek Diamond keys.cab.

 

Με έσωσες athanaso77!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Εγκατέστησα το [55897-Touch_Pro_GR_1.4.3.1.Package.zip] και μου έβγαλε το γνωστό εικονίδιο με την Ελληνική/Αγγλική σημαία και επέλεξα όλες τις επιλογές αλλά παρόλο που τα menu έγιναν Ελληνικά, γλώσσα εισαγωγής Ελληνικά στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχει!

Κάνω κάτι λάθος;

Όταν εγκαταστήσεις το πακετάκι με τα ελληνικά, νομίζω πως μετά θέλει hard reset για να δουλέψει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπαρχει καποιος τροπος για να ανοιγουν sites που εχουν flash videos πχ του antenna που εχει συνταγες μαγειρικης και αλλα βιντεο;(οχι youtube)

Ο ie,opera,mini opera που δοκιμασα τιποτα και ο skyfire προβληματικος.

Καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Σε ένα touch pro από την Expansys UK ανέβασα rom tael παλιότερα και πιο πρόσφατα energy και τελευταία captains με sense 2.5 η τελευταία. Στις δύο τελευταίες σίγουρα, στην tael δεν θυμάμαι δεν λειτουργούσε σωστά το G-Sensor ενώ το calibration ποτέ δεν αποθήκευε το calibration, αλλά αμέσως επέστρεφε όπως ήταν πριν το calibration.

 

Το ήξερα για το diamond και το hero, αλλά όχι για το touch pro και αυτά πριν καιρό. Έχει τύχει αυτό σε κανένα εδώ;

 

Ευχαριστώ,

 

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σε ένα touch pro από την Expansys UK ανέβασα rom tael παλιότερα και πιο πρόσφατα energy και τελευταία captains με sense 2.5 η τελευταία. Στις δύο τελευταίες σίγουρα, στην tael δεν θυμάμαι δεν λειτουργούσε σωστά το G-Sensor ενώ το calibration ποτέ δεν αποθήκευε το calibration, αλλά αμέσως επέστρεφε όπως ήταν πριν το calibration.

 

Το ήξερα για το diamond και το hero, αλλά όχι για το touch pro και αυτά πριν καιρό. Έχει τύχει αυτό σε κανένα εδώ;

 

Ευχαριστώ,

 

Ηλίας

 

Είχα στήσει εγώ την ROM του Tael. Δεν είχα κανένα πρόβλημα εκτός του ότι έπινε την μπαταρία σαν να ήταν πορτοκαλάδα... (10% / h)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σε ολους!

Εδω και μερικες μερες το htc μου παρουσιαζει ενα περιεργο προβλημα,

εκει που δουλευε κανονικα εκανε restart μονο του και την ωρα που κανει

loading το λειτουργικο (εικονα Windows Mobile 6.1 λιγο πριν ανοιξει) ξανασβηνει και κανει restart μονο του. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι εαν βγαλω το πενακι δουλευει κανονικοτατα! Μόλις κανω αποπειρα να το ξαναβαλω σβηνει!

Καμια ιδεα παιδια??

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!!

χρηστης HTC TOUCH PRO,NOKIA 9500,NOKIA 9210i,NOKIA 6270
Link to comment
Share on other sites

Sorry! Ξεχασα να το γραψω! Εκανα και hard reset και κανει παλι τα ιδια...

Και κατι αλλο, δοκιμασα και soft reset εχθες και μολις bootαρε (χωρις το πενακι παντα) μου εβγαλε προβλημα με ενα αρχειο shell32.dll και πατησα το κλασσικο "don't send".

χρηστης HTC TOUCH PRO,NOKIA 9500,NOKIA 9210i,NOKIA 6270
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τουλαχιστον 2 φορες hard reset και κανει παλι το ιδιο. Και επιτηδες εχω βγαλει και την mmc και δεν εχω εγκαταστησει απολυτως τιποτα..Μολις κανω να βαλω το πενακι,μολις μπει η μυτη μεσα καινει restart...Μεχρι και πενακι αλλαξα!!!
χρηστης HTC TOUCH PRO,NOKIA 9500,NOKIA 9210i,NOKIA 6270
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις κανω να βαλω το πενακι,μολις μπει η μυτη μεσα καινει restart...

 

Ελπίζω να έχεις ξεκαθαρίσει ότι αυτό που κάνεις είναι το soft reset και όχι το hard reset, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες...Δεν βαζω το πενακι στο κουμπι του reset...Στη θεση του παω να το βαλω,στην υποδοχη που ειναι για το πενακι!και μολις μπει λιγο μεσα κανει restart!
χρηστης HTC TOUCH PRO,NOKIA 9500,NOKIA 9210i,NOKIA 6270
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα εκανα update τη rom (5.05.401.1 - δεν ξερω αν υπαρχει νεοτερη) και δειχνει να δουλευει κανονικα!

Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!

χρηστης HTC TOUCH PRO,NOKIA 9500,NOKIA 9210i,NOKIA 6270
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...