Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι ότι κάνει.

 

Για πιο γρήγορα αν θες, κατέβασέ το από εδώ, που έχει μέσα και τα layout για το Touch Pro.

 

αυτά δουλεύουν καλύτερα από αυτά που έχω φτιάξει και είναι στο site του AEKMAP;

Nikos2k5 ευχαριστώ για τις οδηγίες.

NLS τις δικές σου τις έιχα πάρει από το navi... δεν πρόλαβα να τις βάλω.

θα τα δοκιμάσω κ βλέπω.

 

ευχαριστώ παιδια.

 

Απορία: μήπως να έκανα ένα hard format πρώτα και έπειτα να έπαιρνα backup τα αρχεία πριν πειράξω οτιδήποτε ή προτείνετε μόνο σε περιπτώσεις αλλαγής ROM ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...

Απορία: μήπως να έκανα ένα hard format πρώτα και έπειτα να έπαιρνα backup τα αρχεία πριν πειράξω οτιδήποτε ή προτείνετε μόνο σε περιπτώσεις αλλαγής ROM ;:confused:

 

Το να πάρεις backup αμέσως μετά από hard reset, δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα, καθώς μπορείς να γυρίσεις σε αυτήν την αρχική κατάσταση οποιαδήποτε στιγμή θελήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά απενεργοποίηση του gprs ώστε να μην μπαίνει ιντερνετ και κατεβάζει πως το κάνω;

στα πρόχειρα άλλαξα από το network management το cosmote gprs και δεν κατεβάζει αλλά δεν νομίζω ότι ειναι ο ενδεδειγμένος τρόπος..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά απενεργοποίηση του gprs ώστε να μην μπαίνει ιντερνετ και κατεβάζει πως το κάνω;

στα πρόχειρα άλλαξα από το network management το cosmote gprs και δεν κατεβάζει αλλά δεν νομίζω ότι ειναι ο ενδεδειγμένος τρόπος..

 

κατεβασε το Nodata:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έλυσα το θέμα της θήκης για το Touch Pro μου. Βρήκα αυτήν στη φωτό, δερμάτινη, αρκετά ποιοτική, ακριβώς στο μέγεθος με 12,90 ευρά. Είναι Ducati Corse (http://www.sbs-power.it/product_detail.asp?pID=1445).

Αν ενδιαφέρεται κανείς για να μην κάνω διαφήμιση ας στείλει PM.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά! χάθηκα με τις δουλειές και δεν είχα χρόνο.

 

freco την θήκη την πήρες απο αυτό το site? ενδιαφέρομαι και εγώ, αλλά το site δεν με τράβηξε. η θήκη μ'άρεσε πολύ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έλυσα το θέμα της θήκης για το Touch Pro μου. Βρήκα αυτήν στη φωτό, δερμάτινη, αρκετά ποιοτική, ακριβώς στο μέγεθος με 12,90 ευρά. Είναι Ducati Corse (http://www.sbs-power.it/product_detail.asp?pID=1445).

Αν ενδιαφέρεται κανείς για να μην κάνω διαφήμιση ας στείλει PM.

 

Aσε με να φανταστω...ducati εεεεε! Φοβερα πλαγιασματα, τελεια φρενα, το εξαιρετικο πλαισιο, το κοκκινο της φωτιας και ολα τα καλα!!!!!!

Kαλα, το 1098 πηρες?

Ωραια η θηκουλα φιλε μου, μεγια...

Tο μονο μειον θα ελεγα για μενα παντα, οτι ειναι τυπου πορτοφολι και οταν χρησιμοποιείς το τηλ. πρεπει να το βγαζεις και ειναι εκτεθειμενο σε πτωσεις εκδορες κ.α. τοιουτα κακα...

Eγω πηρα την piel frama που δεχεται την συσκευη μονιμα μεσα. Eιναι απλα κορυφη σε ποιοτητα και αρκετα λεπτη.

Link to comment
Share on other sites

το να έχεις την συσκευή συνέχεια μέσα σε μια θήκη για μένα είναι απαράδεχτο. κάνει το τηλέφωνο απλά πολύ χοντρό και μεγάλο στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά! χάθηκα με τις δουλειές και δεν είχα χρόνο.

 

freco την θήκη την πήρες απο αυτό το site? ενδιαφέρομαι και εγώ, αλλά το site δεν με τράβηξε. η θήκη μ'άρεσε πολύ όμως.

 

Όχι. Από εδώ την πήρα. Σου στέλνω PM.

 

Aσε με να φανταστω...ducati εεεεε! Φοβερα πλαγιασματα, τελεια φρενα, το εξαιρετικο πλαισιο, το κοκκινο της φωτιας και ολα τα καλα!!!!!!

Kαλα, το 1098 πηρες?

 

Που τέτοια τύχη. Μου λείπουν κάτι χιλιάδες ευρώ (μα πολλές χιλιάδες...).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

το να έχεις την συσκευή συνέχεια μέσα σε μια θήκη για μένα είναι απαράδεχτο. κάνει το τηλέφωνο απλά πολύ χοντρό και μεγάλο στο χέρι.

 

Oλα θεμα συνηθειας ειναι...

Aλλα μια πτωση χωρις θηκη αφηνει σημαδια ισως και κουσουρια για παντα! Aλλα κι'αυτο, παλι θεμα συνηθειας ειναι θα μου πεις...

H "προστασια" άλλωστε ηταν παντα κατι, που εκλεβε ολιγον τι απο την απολυτη ευχαρίστηση, αλλα εχεις τα κεφάλια σου ησυχα...:):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας!

 

Με την οριτζιναλ Rom και windows οπως επισης και την ακολουθη χρηση ανα 24ωρο:

 

α) 1 ωρα ομιλια

 

β) 4-5 ΣΜΣ

 

γ) 1 ωρα σερφαρισμα

 

ποσο σας κραταει με την εργοστασιακη μπαταρια του;

 

Καποιος που ειχε και το Kaiser μπορει να πει με την ιδια χρηση ποιο κραταει περισσοτερο και ποσο;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, δεν είμαι και πολύ ικανοιποιημένος με την μπαταρία. Βέβαια είναι νωρίς ώστε να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα οπότε βλέπουμε... Παρόλα αυτά δεν νομίζω πως θα έπρεπε να είναι καθοριστικός παράγοντας για την αγορά σου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας!

 

Με την οριτζιναλ Rom και windows οπως επισης και την ακολουθη χρηση ανα 24ωρο:

 

α) 1 ωρα ομιλια

 

β) 4-5 ΣΜΣ

 

γ) 1 ωρα σερφαρισμα

 

ποσο σας κραταει με την εργοστασιακη μπαταρια του;

 

Καποιος που ειχε και το Kaiser μπορει να πει με την ιδια χρηση ποιο κραταει περισσοτερο και ποσο;

Υπολογίζω ούτε μια ημέρα δυστηχός. Αλλά σιγά σιγά με λίγη προσοχή στις λεπτομέριες αυτό αυξάνετε.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

με μια ρομ cooked οπως του DCS και το cab tou JUNO για την μπαταρία, έχω το bluetooth ανοιχτό όλη μέρα, και με κανονική χρήση με βγάζει γύρω στις 2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το Nodata:)

 

μπορεις να μου στειλεις σε pm καποιο link να το κατεβασω γιατι δεν το βρησκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το forum. Παιδια κατεβασα το αεκμαρ απο το site το εκανα εγκατασταση κατεβασα και τα layout τα οποια τα εβαλα στο φακελο του αεκμαρ αλλα οταν ανοιγω τις ρυθμισεις του για να τα επιλεξω δεν τα βρισκω πουθενα..Τι στο καλο; Γιατι δεν εμφανιζονται;Μηπως γιατι εσβησα κατι ρωσικα που ειχε μεσα; Ακριβως ετσι το ειχα κανει με μια παλιοτερη εκδοση που ειχα βαλει και δουλευε μια χαρα. Τωρα τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η καλύτερη coocked ROM πια νομίζεται είναι? ενοο σε απόδοση, ταχύτητα κτλ.

θενξ

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το forum. Παιδια κατεβασα το αεκμαρ απο το site το εκανα εγκατασταση κατεβασα και τα layout τα οποια τα εβαλα στο φακελο του αεκμαρ αλλα οταν ανοιγω τις ρυθμισεις του για να τα επιλεξω δεν τα βρισκω πουθενα..Τι στο καλο; Γιατι δεν εμφανιζονται;Μηπως γιατι εσβησα κατι ρωσικα που ειχε μεσα; Ακριβως ετσι το ειχα κανει με μια παλιοτερη εκδοση που ειχα βαλει και δουλευε μια χαρα. Τωρα τι παιζει;

 

Καλησπέρα. Τα ρώσικα δεν χρειάζονται, μπορείς με ασφάλεια να τα σβήσεις. Επιβεβαίωσε ότι τα layouts τα έβαλες στον φάκελο από τον οποίο τρέχεις το AEKMapSettings.exe

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις σε pm καποιο link να το κατεβασω γιατι δεν το βρησκω πουθενα

 

Αν δεν σου το έχουν στείλει το link ακόμα, δοκίμασε να ψάξεις για "modaco nodata"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η καλύτερη coocked ROM πια νομίζεται είναι? ενοο σε απόδοση, ταχύτητα κτλ.

θενξ

 

Είναι δύσκολο να βάλεις προγράμματα benchmarking για να μετρήσεις ποια είναι πιο γρήγορη κλπ. Δυο cooked rom που ενημερώνονται συχνά είναι η ROMeOS² και η DCS, δοκίμασέ τις και κράτα αυτή που σου ταιριάζει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου το έχουν στείλει το link ακόμα, δοκίμασε να ψάξεις για "modaco nodata"

 

οχι δεν μου ειχαν στειλει ακομα σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...