Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1)Εντυπώνεται σύνεχεια το κάτω μέρος του touchflo στην οθόνη και το βλέπεις παντού(μέτα απο λίγη ώρα φέυγει αλλα είναι πολύ ενοχλητικό)

2)Το hardware πληκτρολόγιο είναι πολύ χαλαρό και κάνει "βολτα" και δεν μπορείς να πατήσεις τα κουμπιά της έντασης χωρίς να κρατάς το πάνω μέρος.

3)Επίσης το hardware πληκτρολόγιο δεν είναι και τόσο βολικό( δοκίμασα ένα xperia το πληκτρολόγιο μου φάνηκε πολυ πιο άνετο).

4)Η αποδόση του στα παιχνίδια(αυτό όμως ίσως στο μέλλον διορθωθεί με τπτ drivers

 

1 & 2) H συσκευή σου πρέπει να επισκεφτεί επειγόντως το service.

3) Είσαι από τους πρώτους που βρίσκουν πιο βολικό ένα πληκτρολόγιο με 4 γραμμές πλήκτρων αντί με 5.

4) Είναι θέμα drivers όπως λες αλλά μην περιμένεις να αλλάξει κάτι στο μέλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η συσκευή σου είναι ελλατωματική. το πληκτρολόγιο μου είναι μια χαρά

Τι εννοείς είναι μια χαρά?

Δοκίμασε να πιέσεις το κουμπί που σηκώνει την ένταση χωρίς να ασκείς δύναμη με το χέρι απο την άλλη. Επίσης δοκίμασε να πιέσεις τη συσκευή στην κάτω αριστερή γωνία με το δάκτυλό σου.....δεν κουνιέται καθόλου το πάνω μέρος?

 

Εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την συσκευή και αν κάποια πράγματα με χαλάνε:

1)Εντυπώνεται σύνεχεια το κάτω μέρος του touchflo στην οθόνη και το βλέπεις παντού(μέτα απο λίγη ώρα φέυγει αλλα είναι πολύ ενοχλητικό)

2)Το hardware πληκτρολόγιο είναι πολύ χαλαρό και κάνει "βολτα" και δεν μπορείς να πατήσεις τα κουμπιά της έντασης χωρίς να κρατάς το πάνω μέρος.

3)Επίσης το hardware πληκτρολόγιο δεν είναι και τόσο βολικό( δοκίμασα ένα xperia το πληκτρολόγιο μου φάνηκε πολυ πιο άνετο).

4)Η αποδόση του στα παιχνίδια(αυτό όμως ίσως στο μέλλον διορθωθεί με τπτ drivers)

 

Αυτα....

 

1. Δεν βλέπω πουθενά touchflo στην οθόνη μου...... ούτε με cooked rom ούτε με τη stock!!!

2. Μάλλον εμείς είμαστε άτυχοι...:(

3. Χωρίς να το έχω δει ακόμα απο κοντά, και μόνο που το pro έχει τα arrows keys και το ctrl key με κάνει να το προτιμώ απο του xperia. Το πληκτρολόγιο του pro μου φαίνεται πάρα πολύ βολικό.

4. Ταινίες και παιχνίδια αστα να πάνε.... απο την htc δεν πρόκειται να δούμε drivers ίσως μόνο αν βάλει τίποτα καλύτερο στα καινούρια μοντέλα και τους κάνουμε extract. Ρε ****το με το xperia έχουν το ίδιο hardware, πως αυτό βγάζει σχεδόν 25% καλύτερα αποτελέσματα σε video?:confused:

 

Σε όλα αυτά βάλε και την απόδοση της μπαταρίας που κάθε βράδυ θέλει φόρτιση!!!! και το gps που όταν θέλει δουλεύει και όποτε δεν θέλει...........!!!!

 

Η ace που βρίσκεται μπας και πέρναγα καμία βόλτα???

Link to comment
Share on other sites

Το πόσταρα στο site της htc και μου είπαν (χρήστης όχι επίσημο μέλος)πως είναι φυσιολογικό το πορτάκι και ότι το θέμα με την οθονή διορθώνεται με την καινουριά ρομ ,το οποίο μου φάνηκε ιδιαίτερα περίεργο.

 

Το ότι είναι πιο βολικό με τις 5 γραμμές είναι, αλλα δεν ξέρω μου φάνηκε καλύτερη η αίσθηση όταν πατάς τα κουμπιά στο xperia.

 

Ίσως ακούγομαι μελοδραματικός αλλα για να καταλάβαιτε το πορτάκι ειναι κάπως καλύτερα απο αυτή τη συσκευή.

 

Για service πρέπει να πάω στην ace η μπορώ μέσω του καταστήματος που την αγόρασα (eshop)?

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν βλέπω πουθενά touchflo στην οθόνη μου...... ούτε με cooked rom ούτε με τη stock!!!

Όταν λέω βλέπω το touchflo δεν φταίει αυτό , αλλά γα κάποιο λόγο η οθόνη (μόνο το κάτω μέρος) εντυπώνει αυτο που δείχνει εκείνη τη στιγμή, αχνά μεν αλλά φαίνεται. Άκομα δεν έχω καταλάβει τι προκαλεί αυτο μιας και εμφανίζεται τυχαίες στγμές

 

Ναι όντως η μπαταρία είναι κάπως μικρή αλλά έμαθα να ζω με αυτό..

Το service της ace είναι εδω:

Αθήνα:

ACE-Hellas AE

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγ. Παρασκευή 15341

Τηλ: 2106068674

Ώρες λετουργίας: 09:00-15:00 καθημερινές (εκτός αργιών)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για service πρέπει να πάω στην ace η μπορώ μέσω του καταστήματος που την αγόρασα (eshop)?

 

Κατευθείαν στην ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εν τελει πηρα την αποφαση να αναβαθμισω το κιν μου

σκεφτομαι να βαλω την energy rom αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι ειναι η radio ?

και καμια ιδεα για ποια ρομ προτεινεται

υποψιν πρωτη φορα κανω αυτη την διαδικασια και οποια βοηθεια ειναι δεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To Radio είναι ένα ξεχωριστό κομμάτι από τη ROM και έχει να κάνει με τις τηλεφωνικές λειτουργίες της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι συσκευές σας είναι ελλατωματικές. εγώ με ανοιχτό το πληκτρολόγιο ανεβάζω και κατευάζω τη φωνή χωρίς να πιέζω την οθόνη απο πάνω, δεν σηκώνεται το πληκτρολόγιο όταν πατάω κάτω αριστερά όπως λες, δεν τρίζει δεν κάνει τίποτα, και δεν έχω πρόβλημα με το touch flo.

 

όλοι εσείς τα έχετε αγοράσει απο την ACE?

 

υσ. komos βάλε την τελευταία Energy Rom και θα είσαι οκ. φυσικά δεν έχει ελληνικά, αυτό δεν χρειάζεται να το λέμε 300 φορές. η ρομ είναι σαν να λέμε (λάθος λίγο παράδειγμα αλλά είναι κοντά σε αυτό) ένα λειτουργικό σύστημα. στην πραγματικότητα το λειτουργικό (Windows Mobile) είναι ένα απο πίσω, απλώς ο κάθε χρήστης (cooker) φτιάχνει τις δικές του ρυθμίσεις, τα δικά του προγράμματα, τα δικά του update και την κάνει πακέτο. αυτό το πακέτο λέγεται ρομ.

 

το είπα όσο πιο απλά γίνεται

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω ξεκαθαρισει τι ειναι η ρομ...

απλα δεν εχω καταλαβει το radio τι ειναι και ποιες εκδοσεις εινα συμβατες μεταξυ τους αλλα μαλλον θελει τεσταρισμα... και περι ορεξεως....

Για τα ελληνικα ναι το καταλαβα θα δουλεψω το αεκ μαπ

απλα θα χασω την εγγυηση αν γινει κατι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν απαιτείται κάποιο συγκεκριμένο Radio θα αναφέρεται στην εκάστοτε ROM, αλλιώς... βάζεις το καλύτερο για τα δικά σου δεδομένα.

 

Όσον αφορά την εγγύηση... τη χάνεις μέχρι να επαναφέρεις τη συσκευή στην αρχική της κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι συσκευές σας είναι ελλατωματικές. εγώ με ανοιχτό το πληκτρολόγιο ανεβάζω και κατευάζω τη φωνή χωρίς να πιέζω την οθόνη απο πάνω, δεν σηκώνεται το πληκτρολόγιο όταν πατάω κάτω αριστερά όπως λες, δεν τρίζει δεν κάνει τίποτα, και δεν έχω πρόβλημα με το touch flo.

 

όλοι εσείς τα έχετε αγοράσει απο την ACE?

 

Η δική μου ελληνική είναι.

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα απλά έχει τζόγο, σε σημείο που εμένα με ενοχλεί!!!Δε μου αρέσει καθόλου ο τζόγος......

Δηλαδή οι δικές σας συσκευές είναι βράχος όπως λέμε?

 

Ρε παιδιά SOS... έχασα το λογαριασμό μου στην htc και δεν μπορώ να κατεβάσω την τελευταία rom με τα ελληνικά...... αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει κάπου??:(

Link to comment
Share on other sites

εγώ με ανοιχτό το πληκτρολόγιο ανεβάζω και κατευάζω τη φωνή χωρίς να πιέζω την οθόνη απο πάνω

Δεν εννοώ αυτό, αλλα με κλειστό το πληκτρολογιο αν μπορεις να πατήσεις τα κουμπιά της έντασης χωρις να κρατάς κόντρα το πάνω μέρος της συσκευής ωστε να μην ανοίξει το πορτάκι.

 

όλοι εσείς τα έχετε αγοράσει απο την ACE?

Ναι απο ace

 

Όπως είπε ο alex2539 δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με το πληκτρολόγιο και ίσως να είμαι λίγο τελειομανής, απλώς είναι εκνευριστικό να βλέπεις σε μια συσκευή 700 ευρώ να έχει τέτοια μικροπροβλήματα.

 

Ρε παιδιά SOS... έχασα το λογαριασμό μου στην htc και δεν μπορώ να κατεβάσω την τελευταία rom με τα ελληνικά...... αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει κάπου??

 

Τα ανεβάζω τώρα εγώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά SOS... έχασα το λογαριασμό μου στην htc και δεν μπορώ να κατεβάσω την τελευταία rom με τα ελληνικά...... αν μπορεί κάποιος να τα ανεβάσει κάπου??:(

 

Μπορείς να τον ανακτήσεις εύκολα... μπες στο forum της ACE Hellas και θα το βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον ανακτήσεις εύκολα... μπες στο forum της ACE Hellas και θα το βρεις.

 

Χάθηκε τελείως, ούτε username ούτε pass θυμάμαι!!! Άνοιξα καινούριο αλλά δυστυχώς δεν μου δέχεται το ime και δεν μπορώ να κατεβάσω....

 

Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω την PROven 3.2 ρομ... είναι αντίστοιχα γρήγορη με την energy αλλά μου φαίνεται πως έχει καλύτερη διάρκεια μπαταρίας!!!!

Αλλά μετά το φλασαρισμα έμεινε η εικόνα της energy όταν ξεκινά το τηλέφωνο και κάθε φορά που κάνω boot τη δείχνει...πως την αφαιρώ???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καμιά ιδέα πως να στη στείλω γτ με rapidhshare και megaupload δεν ανεβαίνει με τπτ,3 ώρες το χω και ανεβαίνει και ακόμα στο 40% είναι.

 

Και μάλλον αυτό που ζητάς για την εικόνα είναι αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=436105&highlight=splash+screen

 

Δε το χω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω αν θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

εν τελει δεν εκανα τιποτα γιατι ο τυπος στο xda θελει φραγκα για sim unlocking η κατι τετοιο...

τεσπα βλεπωντας και ψαχνωντας

Link to comment
Share on other sites

εν τελει δεν εκανα τιποτα γιατι ο τυπος στο xda θελει φραγκα για sim unlocking η κατι τετοιο...

τεσπα βλεπωντας και ψαχνωντας

Security unlock(που πρέπει να πληρώσεις) χρεάζεσαι μόνο όταν θές να περάσεις radio από άλλη συσκευή. Για τις radio του raphael δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά μετά το φλασαρισμα έμεινε η εικόνα της energy όταν ξεκινά το τηλέφωνο και κάθε φορά που κάνω boot τη δείχνει...πως την αφαιρώ???

 

Υπάρχουν δύο τρόποι. Ο ένας είναι να περάσεις μία δικιά σου boot εικόνα (με μια κάποια διαδικασία) και ο άλλος... βάλε την official και μετά όποια θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καμιά ιδέα πως να στη στείλω γτ με rapidhshare και megaupload δεν ανεβαίνει με τπτ,3 ώρες το χω και ανεβαίνει και ακόμα στο 40% είναι.

 

Και μάλλον αυτό που ζητάς για την εικόνα είναι αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=436105&highlight=splash+screen

 

Δε το χω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω αν θα δουλέψει

 

Security unlock(που πρέπει να πληρώσεις) χρεάζεσαι μόνο όταν θές να περάσεις radio από άλλη συσκευή. Για τις radio του raphael δεν χρειάζεται.

οταν λες αλλη συσκευη εννοεις πχ απο hd η απο pro απλα με αλλο imei

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εν τελει δεν εκανα τιποτα γιατι ο τυπος στο xda θελει φραγκα για sim unlocking η κατι τετοιο...

 

Πάντως SIM unlock και Security unlock δεν χρειάζεσαι... τα άλλα που χρειάζεσαι είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε μου!!!!

Ο τρόπος για αλλαγή της splash screen που περιγράφεται πιο πάνω σε ένα λινκ δουλεύει, μόλις άλλαξα τη δική μου με την original της htc!!!

Για radio προτείνω την 1.12.25.19 που δεν χρειάζεται secure unlock και τέτοια......

 

Ρε παιδιά διάβαζα σε κάτι παλιά posts οτι σε αρκετούς η μπαταρία τους κρατάει απο 3 μέχρι 5 μέρες με normal χρήση. Ξέρω οτι στον καθένα είναι διαφορετική η normal χρήση, αλλά πόσο στο περίπου είναι? Κάνω 1-2 κλήσεις των 5 λεπτών και κανα δύο μηνύματα και μετά το αφήνω και δεν το πειράζω καθόλου..... αυτή είναι normal χρήση?

 

Δοκίμασε κανένας το android στο pro?

Δεν είναι ακόμα πλήρης λειτουργικό, αλλά είναι ωραία η αίσθηση το να το έχεις στο pro!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Ελεγα και εγω να βαλω την "καινουρια" γνησια (εργαστασιακη) ΡΟΜ και χαθηκα...

 

Απο που κατεβαζω τι; προκειμενου να:

 

1) Εχω την γνησια, original της HTC εκδοση

 

2) Η οποια βεβαιως-βεβαιως να περιλαμβανει τα ελληνικα στην αναγνωση και στη γραφη.

 

Σας ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...