Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελπίζω να μπορούμε να κρατάμε και τα παλιά μενού, αλλά και να φτιαχτεί και κανα skin της προκοπής γιατί αυτό που έχει βάλει το γκρί είναι χάλια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλό φαινετα όντως θα το δοκιμάσω.

 

Ερώτηση κάνα καλό movie player συμβατο με το touch pro ξέρουμε γιατί 3 δοκίμασα αλλά τζίφος :(

 

περισσότερο για avi kai divx

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 μέρες πλήρους ενασχόλησης έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα για τα Windows Mobile και τα έχω βάλει με τον εαυτό μου που δεν είχα αγοράσει μία WM συσκευή πιο νωρίς. Ήρθε η ώρα λοιπόν να αρχίσουμε να πειράζουμε πιο βαθιά το τηλέφωνο. Ξεκίνησα με την αναβάθμιση του Opera στο build 1938. To upgrade έγινε επιτυχώς με τον Resco. Επίσης έγινε η αλλαγή της γλώσσας του TF3D σε ελληνικά επιτυχώς. Στην συνέχεια πήγα να κάνω το λεγόμενο Boost TFL3D Performance στο οποίο πρέπει να αλλάξω την τιμή του Cachesize στο HKLM\System\Storagemanager\Fatfs από 16384 σε 32768. Το θέμα εδώ είναι ότι το CasheSize μου στην τιμή Hex αλλά και στην Dec είναι 0 και όχι 16384. Ποιο πρέπει να αλλάξω??
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βρω λύση στο πιο πάνω ζήτημα έκανα τα εξής:

Εγκατάσταση του .ΝΕΤ 3,5 έτσι ώστε να μπορέσει να εγκατασταθεί το καινούριο Advanced Config. Tool v3.0 το οποίο λειτουργεί κανονικότατα.

Αλλάχθηκαν οι τιμές File system cache σε 8mb και file system filter cache σε 131072. Η ανταπόκριση του TF3D είναι ακόμα καλύτερη!!!!!!

Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 μέρες πλήρους ενασχόλησης έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα για τα Windows Mobile και τα έχω βάλει με τον εαυτό μου που δεν είχα αγοράσει μία WM συσκευή πιο νωρίς. Ήρθε η ώρα λοιπόν να αρχίσουμε να πειράζουμε πιο βαθιά το τηλέφωνο. Ξεκίνησα με την αναβάθμιση του Opera στο build 1938. To upgrade έγινε επιτυχώς με τον Resco. Επίσης έγινε η αλλαγή της γλώσσας του TF3D σε ελληνικά επιτυχώς. Στην συνέχεια πήγα να κάνω το λεγόμενο Boost TFL3D Performance στο οποίο πρέπει να αλλάξω την τιμή του Cachesize στο HKLM\System\Storagemanager\Fatfs από 16384 σε 32768. Το θέμα εδώ είναι ότι το CasheSize μου στην τιμή Hex αλλά και στην Dec είναι 0 και όχι 16384. Ποιο πρέπει να αλλάξω??

 

Άκυρο μετα από 2 soft reset εμφανίστηκε η τιμή 16384 και αλλάχθηκε επιτυχώς.

Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι τα παραπανω κολπακια δουλευουν μια χαρα και βελτιωνουν λιγο αλλα αισθητα την αποδοση του touchflo...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά το touch pro φαινεται super και είμαι έτοιμος να το παραγγείλω.. Αλλα ακούω συνέχεια για αυτο το Titanium μήπως έχετε κανα link να δούμε τι ετοιμάζουν? & Πότε βγαίνει? ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

το titanium αν εχω καταλαβει καλα θα ειναι ο αντικαταστατης του touch dual,θα μοιαζει εξωτερικα με το diamond και το pro αλλα το πληκτρολογιο θα ειναι καθετα συρωμενο,οπως και στο dual.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά το touch pro φαινεται super και είμαι έτοιμος να το παραγγείλω.. Αλλα ακούω συνέχεια για αυτο το Titanium μήπως έχετε κανα link να δούμε τι ετοιμάζουν? & Πότε βγαίνει? ευχαριστώ..

 

αν σου κανει το pro χτυπα το.το titanium αν και οποτε βγει τοτε θα ακους για το gigantium και ουτω καθε εξης.

Link to comment
Share on other sites

αν σου κανει το pro χτυπα το.το titanium αν και οποτε βγει τοτε θα ακους για το gigantium και ουτω καθε εξης.

 

kalo!:lol::lol:

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν σου κανει το pro χτυπα το.το titanium αν και οποτε βγει τοτε θα ακους για το gigantium και ουτω καθε εξης.

 

Θα βγει, αλλά το θέμα είναι πότε!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το titanium αν εχω καταλαβει καλα θα ειναι ο αντικαταστατης του touch dual,θα μοιαζει εξωτερικα με το diamond και το pro αλλα το πληκτρολογιο θα ειναι καθετα συρωμενο,οπως και στο dual.

 

Καλά έχεις καταλάβει. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση κάνα καλό movie player συμβατο με το touch pro ξέρουμε γιατί 3 δοκίμασα αλλά τζίφος :(

 

Το καλύτερο είναι ο τελευταίος Core Player.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τοτε απομακτυνομαι αρκετα απο το titanium,χωρις δευτερη σκεψη.

απλα αναμεσα στο diamond kai το pro,ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα,αν και οι διθαφορες τους ειναι ξεκαθαρες.

τωρα αν η htc βγαλει ενα diamond με μεγαλυτερη μνημη και φυσικα να περνει και καρτα,αυτο ειναι το ερωτημα,μιας και μια τετοια συσκευη θα ηθελα να ειναι το επομενο κινητο μου.

αν και πιστευω οτι δεν θα αργησει να εμφανηστει μια τετοια συσκευη,γιατι μεγαλωσε και ο ανταγωνισμος το τελευταιο διαστημα:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά η μπαταρία πόσο κρατάει;

Και εγώ την ίδια απορία έχω.. Αα και τι μνήμη έχει?? Την ίδια με το Diamond 4GB?? Δεν το γράφει πουθενά στο site της HTC - Expansys ..

Να φανταστώ ότι όλες οι microSD HC είναι συμβατές ε??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εγώ την ίδια απορία έχω..

 

Πρέπει να ολοκληρωθούν κάποιοι κύκλοι φόρτισης για να μπορούμε να πούμε με σιγουριά.

 

Αα και τι μνήμη έχει?? Την ίδια με το Diamond 4GB??

 

Δεν έχει ενσωματωμένη μνήμη, μόνο microSD slot.

 

Να φανταστώ ότι όλες οι microSD HC είναι συμβατές ε??

 

Φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα προσπαθήσω να απαντήσω σε μερικές απορείες αν και είμαι καινούργιος στο χώρο των ppc

 

όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας με την πρώτη φόρτιση άντεξε 1 ημέρα μετά από λιώσιμο αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπεράσματα. στην 2η που διανύω μετά από 13 ώρες σκληρής χρήσης είμαι 3/4 .

 

στο multimedia κομμάτι δεν μπορώ να πω άμα αγοράσεις τον core player o οποίος είναι εντυπωσιακός και σε video και σε mp3 , σε καλύπτει απόλυτα (bye bye wmp) :). μια παρατήρηση μόνο αυτό το ηχείο γιατί το βάζουν από κάτω ρε παιδιά ;;; κρίμα.

 

το περίεργο είναι ότι επειδή το πίσω κάλυμα δενείναι τελείως flat,υπάρχει ένας τζόγος και το ηχείο δεν καλύπτεται από την επιφάνεια.

 

για το internet , με το 1938 build το surfing στο ιντερνετ είναι παιχνιδάκι μια και μπορείς να βλέπεις σχεδόν όλη την σελίδα (ά ρε vga :) ).

 

πάντως επειδή έχω δουλέψει λίγο το kaizer, δεν είναι τελικά τόσο μεγάλο μειονέκτημα το ότι δεν διαθέτει την περιστρεφόμενη οθόνη καθότι είναι πολύ πιο ελαφρύ και μαζεμένο το touch pro.

 

Η κάμερα από την άλλη δεν είναι κάτι το εξαιρετικό αλλά είναι οκ (ίσως το πιο αδύναμο σημείο της συσκευής αλλά δεν θεωρώ ότι θα μπορούσε να λειτουργήσει ανασταλτικά για την αγορά του.

 

Θεωρώ ότι για όποιον 8έλει ένα PPC απεριορίστων δυνατοτήτων, το touch pro τον καλύπτει.

 

αυτά προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειναι απλα τα πραματα

Η συσκευη κανει τα παντα εκτος απο το οτι ειναι λιγο (η πολυ) βαρυα, λιγο (η πολυ) παχυα και δεν ειναι η τελεια φωτογραφικη μηχανη.

Ολα τα αλλα τα κανει και μαλιστα καλυτερα απο καθε αλλη συσκευη που υπαρχει αυτη τη στιγμη στην αγορα.

Αν καποιο απο τα παραπανω σας ειναι σημαντικο τοτε σκεφτειτε το αλλιως μην το συζητατε καν...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα προσπαθήσω να απαντήσω σε μερικές απορείες αν και είμαι καινούργιος στο χώρο των ppc

 

όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας με την πρώτη φόρτιση άντεξε 1 ημέρα μετά από λιώσιμο αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπεράσματα. στην 2η που διανύω μετά από 13 ώρες σκληρής χρήσης είμαι 3/4 .

 

στο multimedia κομμάτι δεν μπορώ να πω άμα αγοράσεις τον core player o οποίος είναι εντυπωσιακός και σε video και σε mp3 , σε καλύπτει απόλυτα (bye bye wmp) :). μια παρατήρηση μόνο αυτό το ηχείο γιατί το βάζουν από κάτω ρε παιδιά ;;; κρίμα.

 

το περίεργο είναι ότι επειδή το πίσω κάλυμα δενείναι τελείως flat,υπάρχει ένας τζόγος και το ηχείο δεν καλύπτεται από την επιφάνεια.

 

για το internet , με το 1938 build το surfing στο ιντερνετ είναι παιχνιδάκι μια και μπορείς να βλέπεις σχεδόν όλη την σελίδα (ά ρε vga :) ).

 

πάντως επειδή έχω δουλέψει λίγο το kaizer, δεν είναι τελικά τόσο μεγάλο μειονέκτημα το ότι δεν διαθέτει την περιστρεφόμενη οθόνη καθότι είναι πολύ πιο ελαφρύ και μαζεμένο το touch pro.

 

Η κάμερα από την άλλη δεν είναι κάτι το εξαιρετικό αλλά είναι οκ (ίσως το πιο αδύναμο σημείο της συσκευής αλλά δεν θεωρώ ότι θα μπορούσε να λειτουργήσει ανασταλτικά για την αγορά του.

 

Θεωρώ ότι για όποιον 8έλει ένα PPC απεριορίστων δυνατοτήτων, το touch pro τον καλύπτει.

 

αυτά προς το παρόν

 

Αυτα ειναι!!!Μπραβο!!!Ετσι ρε παιδια πειτε τιποτα μας εχει φαει η περιεργια!!!:clap:

Link to comment
Share on other sites

σας έχω ένα πολύ κακό νεο... απο βδομάδα θα έχω το pro στα χέρια μου! έπαιζα λίγο με το kaiser σήμερα, και όταν άνοιξα το πληκτρολόγιο ήταν ωραία αίσθηση. οπότε το αποφάσισα αμέσως. :D
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλησπερα παιδια μπαινω καθημερινα στο τοπικ και παρακολουθω πολυ στενα και με μεγαλο ενδιαφερον τις συζητησεις,και ειλικρινα χαιρομαι που αρχιζει και καταφθανει στα χερια των πρωτων τυχερων,μιας και εγω περιμενω επισης να φανει για να το αγορασω.Ειμαι γερμανια και σκοπευω να το παρω απο ενα ηλεκτρονικο καταστημα κανοντας καποιο συμβολαιο για συνδεση ομιλιας μαζι με internet flatrate.Xωρις συμβολαιο τη συσκευη τη δινει 625€.

Αυτο που θα ηθελα να σας ρωτησω ειναι ,πως θα καταλαβω αν η συσκευη ειναι αυτο που λεμε "παραεισαγωγη"?Η ΗTC τι εθνικοτητας εταιρια ειναι?

Δηλαδη παιζει κατι αναλογο με τα nokia που τα κανονικα γραφουν made in finland ενω τα αλλα made in kati allo?

Τι πρεπει να γραφει μια συσκευη "οχι" παραεισαγωγη και ποια ερωτηση θα πρεπει να διατυπωσω στον πωλητη ωστε να παρω σαφη απαντηση και να χω το κεφαλι μου ησυχο?

Συγνωμη αν σας κουρασα ευχαριστω.

 

υ.γ. η συσκευη εδω δεν ειναι ακομα διαθεσιμη,το συγκεκριμενο shop αναφερει ως ημερομηνια αυτο:KW38/39 που θεωρω οτι ειναι η εβδομαδα του ετους.

Link to comment
Share on other sites

Η ΗTC τι εθνικοτητας εταιρια ειναι?

Δηλαδη παιζει κατι αναλογο με τα nokia που τα κανονικα γραφουν made in finland ενω τα αλλα made in kati allo?

 

Einai apo tin Taiwan.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...