Jump to content

SonyEricsson T303


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω παρατηρησει κι εγω. Με καρτα cosmote στο se k750 πολλες φορες δεν ερχεται καθολου ενω στο soul ερχεται μολις ανοιξω το κινητο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω παρατηρησει κι εγω. Με καρτα cosmote στο se k750 πολλες φορες δεν ερχεται καθολου ενω στο soul ερχεται μολις ανοιξω το κινητο.

 

και στο δικο μου κ750 με cosmote μπορει να κανει και μια μερα να ερθει μπορει να ερθει και αμεσως..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 2-3 μέρες το Τ303 και παρατήρησα οτι το σήμα "ανεβοκατεβαίνει" συνέχεια.

Δίπλα σε ένα Κ800 το οποίο εχει σταθερό σήμα, το Τ303 μια δεν εχει καθόλου, μια full, μια λίγο , ολα αυτά σε δευτερόλεπτα.

Παρατήρησε κανείς από τους κατόχους τέτοια συμπεριφορά?

Λέω να το πάω για αλλαγή γιατί μου έσπασε τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 2-3 μέρες το Τ303 και παρατήρησα οτι το σήμα "ανεβοκατεβαίνει" συνέχεια.

Δίπλα σε ένα Κ800 το οποίο εχει σταθερό σήμα, το Τ303 μια δεν εχει καθόλου, μια full, μια λίγο , ολα αυτά σε δευτερόλεπτα.

Παρατήρησε κανείς από τους κατόχους τέτοια συμπεριφορά?

Λέω να το πάω για αλλαγή γιατί μου έσπασε τα νεύρα.

Και για αλλαγη να το πας δεν νομιζω να το δεχθουν.

τωρα αμα χανει το σημα,και δειχνει οτι το κινητο ειναι κλειστο,αλλαζει το πραγμα.αλλα για στιγμιαιο χασιμο,δεν νομιζω να παιζει και προβλημα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και για αλλαγη να το πας δεν νομιζω να το δεχθουν.

τωρα αμα χανει το σημα,και δειχνει οτι το κινητο ειναι κλειστο,αλλαζει το πραγμα.αλλα για στιγμιαιο χασιμο,δεν νομιζω να παιζει και προβλημα.:cool:

Ναι αλλά αυτό πρώτη φορά το βλέπω σε κινητό (είχα πάνω από 10 συσκευές στην κατοχή μου μέχρι τώρα) και βασικά δεν είναι στιγμιαίο ακριβώς, το σήμα χάνεται (στο display) για αρκετά δεύτερα. Πάντως έχω δικαίωμα αλλαγής μέσα στις 10 πρώτες μέρες (ετσι μου είπαν στον Γερμανό)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το αγόρασα πριν ένα μήνα από το e-shop, δεν έχω συναντήσει τέτοιο πρόβλημα. Από τότε έχω να κλείσω και το κινητό ;)

Πάντως η μόνη παραφωνία που θέλει διόρθωση, είναι ότι για μια ακόμη φορά δεν έχουν βάλει το "ς", ούτε στη προσθήκη συμβόλου.. Ας ελπίσουμε σε διόρθωση σε κάποιο μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό πρώτη φορά το βλέπω σε κινητό (είχα πάνω από 10 συσκευές στην κατοχή μου μέχρι τώρα) και βασικά δεν είναι στιγμιαίο ακριβώς, το σήμα χάνεται (στο display) για αρκετά δεύτερα. Πάντως έχω δικαίωμα αλλαγής μέσα στις 10 πρώτες μέρες (ετσι μου είπαν στον Γερμανό)

Εχεις! μεσα σε 7 εργασιμες μερες.:)

Πηγαινε'το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν υπαρχει τροπος να συγχρονισουμε το κινητο με PC (βλ. Outlook) ? Εγκατεστησα το SE PC Suite, λλα δεν μπορεσε να δει το κινητο μεσω Bluetooth. Τι κανουμε τωρα ? Εχω περιπου 500 επαφες με αρκετα πεδία η κάθε μια. Τι κανουμε ?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ηταν το πρώτο που δοκιμασα πριν το PC Suite, αλλα δυστυχως τιποτα

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν υπαρχει τροπος να συγχρονισουμε το κινητο με PC (βλ. Outlook) ? Εγκατεστησα το SE PC Suite, λλα δεν μπορεσε να δει το κινητο μεσω Bluetooth. Τι κανουμε τωρα ? Εχω περιπου 500 επαφες με αρκετα πεδία η κάθε μια. Τι κανουμε ?

 

ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΣΤΟ PC SUITE ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ? ΝΟΜΙΖΩ OTI ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΣΤΟ PC SUITE ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ? ΝΟΜΙΖΩ OTI ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

 

Με καλωδιο δεν δοκιμασα γιατι δεν ειχα. Ξερουμε τυπο καλωδιου και απο που θα το παρω (εννοω καποιο καταστημα που να ξερουμε οτι το εχει σιγουρα και οχι γενικα "κατστηματα ηλεκτρονικών") ?

Και πως θα κανουμε το PC Suite να διαβασει τα δεδομενα του Outlook σε επαφες, ημερολογιο, σημειωσεις κλπ ?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το καλώδιο που είχα από το P990i.

 

Και κανεις κανονικα συγχρονισμο ? Διαβαζει το MyPhoneExplorer τα αρχεια του Outlook ? Μπορεις να μου πεις τον τυπο του καλωδιου να ψαξω αυριο να το βρω ? Δεν με παιρνει για οτιδηποτε αλλο (βλεπε χειροκινητη αποστολη)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μόνη παραφωνία που θέλει διόρθωση, είναι ότι για μια ακόμη φορά δεν έχουν βάλει το "ς", ούτε στη προσθήκη συμβόλου.. Ας ελπίσουμε σε διόρθωση σε κάποιο μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού.

 

Για να γράψει ένα SE το ''ς'' θα πρέπει να γράφεις με Τ9.Όταν δεν έχεις ενεργοποιήσει το Τ9 και γράφεις το μόνο σίγμα που σου εμφανίζει είναι το ''σ'',ενώ το Τ9 ξέρει τη λέξη και την γράφει με ''ς'';).Δοκίμασε το και πες μου:).

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό, αλλά στο K750i και αρχικά στο P990i το είχε μέσω της προσθήκης συμβόλου.

Δε μου αρέσει καθόλου η χρήση του λεξικού και ευελπιστώ σε κάποια μελλοντική διόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

Και κανεις κανονικα συγχρονισμο ? Διαβαζει το MyPhoneExplorer τα αρχεια του Outlook ? Μπορεις να μου πεις τον τυπο του καλωδιου να ψαξω αυριο να το βρω ? Δεν με παιρνει για οτιδηποτε αλλο (βλεπε χειροκινητη αποστολη)

 

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο, όταν συνδέεις το καλώδιο έχει μόνο λειτουργία file transfer και όχι phone mode, θα είναι λίγο δύσκολο να συγχρονιστεί με το outlook.

Η SE δεν δίνει software για το συγκεκριμένο μοντέλο και το MyPhoneExplorer δε το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο, όταν συνδέεις το καλώδιο έχει μόνο λειτουργία file transfer και όχι phone mode, θα είναι λίγο δύσκολο να συγχρονιστεί με το outlook.

Η SE δεν δίνει software για το συγκεκριμένο μοντέλο και το MyPhoneExplorer δε το αναγνωρίζει.

 

Και εγω ετσι λεω. Κοινως τον ηπιαμε. Αρα το ξεχναμε και το παω πισω, ετσι κι αλλοιως ειχε πρόβλημα στην αναπαραγωγη των ηχων κλήσης

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πρόβλημα στην αναπαραγωγή των ήχων κλήσης;

 

Εννοω οταν πας στους ηχους κλησης και επιλεγεις να κανεις αναπαραγωγη καποιον ηχο για να τσεκαρεις πως ακουγεται, ωστε στη συνεχεια μετα να τον επιλεξεις σαν ηχο κλησης στο συγκεκριμενο προφιλ που επεξεργαζεσαι. Ενω δειχνει οτι κανει αναπαραγωγη, ο ηχος δεν ακουγεται. Πηγα σημερα στο ΠΛΑΙΣΙΟ απο οπου το πηρα χθες το μεσημερι και δοκιμασα το εκθεσειακο και επαιζε κανονικα. Ασε δε που στο site τους σε παραπλανουν λεγοντας οτι κανει συγχρονιμο με PC ενω δεν κανει. Οποτε αυριο παω για επιστροφη και αλλαγη μοντελου

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τότε έχεις προβληματικό τηλέφωνο.

Μάλλον όταν λένε ότι συγχρονίζεται με τον υπολογιστή, θα εννοούν τη μεταφορά αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με καλώδιο της SE σύνδεση και παίζει μόνο σε file transfer mode. Ξεχάστε το phone mode. Ό μόνος τρόπος να περάσεις τηλέφωνα είναι μέσω bluetooth από άλλο τηλέφωνο, εγώ το έκανα απο Κ800, δεν ξέρω αν παίζει σωστά με άλλα non-SE κινητά
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ένας γνωστός μου το συγκεκριμένο κινητό και παραπονιέται ότι ακούει έναν θόρυβο όταν μιλάει. Σα να τρίβονται καλώδια ή κάτι τετοιο. ΤΟ έχετε παρατηρήσει? Είναι ενοχλητικό αλλά του είπα πως από τη στιγμή που δουλεύει δεν πρόκειται να το αλλάξουν. Το καλό είναι πως το αγόρασε από το πλαίσιο. Εχετε μήπως καμιά ιδέα?
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to SonyEricsson T303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...