Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.εχω κατεβασει το X-plore v1.41 για το ν86,αλλα μου βγαζει μυνημα οτι

δεν δοθηκε η ζητηθεισα προσβαση στην εφαρμογη! την εχω υπογραψει μεσα απο το κινητο.τι φταιει; ευχαριστω

 

καλημερα.εχω κατεβασει το X-plore v1.41 για το ν86,αλλα μου βγαζει μυνημα οτι

δεν δοθηκε η ζητηθεισα προσβαση στην εφαρμογη! την εχω υπογραψει μεσα απο το κινητο.τι φταιει; ευχαριστω

οκ περασα την v1.42

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, ακολουθησα πιστα τα βηματα απο τον οδηγο, αλλα αντιμετωπιζω δυσκολιες στο Ν85..

 

Εκανα την διαδικασια και εκανα singed το HalloOX2 και το εγκατεστησα κανονικα στο κινητο και το ετρεξα.

Στη συνεχεια εβαλα και το patch αλλα απο το μενου του RomPathcer ενα κοκκινο βελακι, με αποτελεσμα να μην μπορω να ολοκληρωσω το Hack.

 

Πατατηρησα ομως οτι το patch λεει v.11 ενω η εκδοση λογισμικου του κινητου ειναι η 10.045.

Υπαρχει μηπως το patch για την 10.045 ή πρεπει να τρεχω για αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Nokia E72. Αν το χακαρω ειναι δυνατον να αυξηθει με καποιο τροπο η ενταση στο mp3 player του κινητου?? Απ'οτι καταλαβαινω πρεπει να εχει ενεργοποιημενο τον περιορισμο που ισχυει λογω ευρωπαικης εντολης. Εχει βγει μεχρι τωρα καποιος τροπος απενεργοποιησης??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

E63/E66/E71 firmware 410.21.010 are Hackable!

 

E63/E66/E71 new firmware was released a few days ago. The version number is 410.21.010, they are confirmed Hackable with current version HelloOX2 v2.03.

 

http://helloox2.com/?page=news

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Call beep off E52 :)

 

http://share1t.com/9o6jzr

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ενεργοποιησεις το patche μεσα απο το HelloOX. Υπαρχουν οδηγιες στην πρωτη σελιδα.. Mπορει να λειτουργει κα στην συσκευη σου!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ενεργοποιησεις το patche μεσα απο το HelloOX. Υπαρχουν οδηγιες στην πρωτη σελιδα..

 

Ναι αλλά στα νέα firmware το helloOX δεν παίζει... νόμισα πως δεν είχε σχέση με το HelloOX για αυτο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δες το βιντεο στο YouTube. Λογικα θα υπαρχει κατι και για την συσκευη σου..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ non hackable firmware (033.002 σε E52) και επομένως περιορισμό ως προς τις εφαρμογές που μπορώ να εγκαταστήσω. Υπάρχει τρόπος να στείλω ως MMS κάποιο αρχείο midi χωρίς να μου το απαγορεύει λόγω "κλειδωμένου αντικειμένου"; Έχω δοκιμάσει Ybrowser και X-plore χωρίς αποτέλεσμα (με το X-plore μπορώ να στείλω με bluetooth αλλά δεν υπάρχει επιλογή για MMS). Ένας άλλος τρόπος είναι να μετονομάσω το αρχείο (π.χ. σε .mi_ ή .jpg), αλλά αυτό δεν βοηθάει αν ο παραλήπτης δεν έχει τρόπο να επαναφέρει την κατάληξη του αρχείου στην αρχική της μορφή. Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ non hackable firmware (033.002 σε E52) και επομένως περιορισμό ως προς τις εφαρμογές που μπορώ να εγκαταστήσω.

Mπορεις να ζητησεις ενα πιστοποιητικο για την συσκευη σου για να κανεις εγκατασταση τις εφαρμογες που θελεις. Διαβασε την πρωτη σελιδα του αναλογου θεματος.

 

Υπάρχει τρόπος να στείλω ως MMS κάποιο αρχείο midi χωρίς να μου το απαγορεύει λόγω "κλειδωμένου αντικειμένου"; Έχω δοκιμάσει Ybrowser και X-plore χωρίς αποτέλεσμα (με το X-plore μπορώ να στείλω με bluetooth αλλά δεν υπάρχει επιλογή για MMS). Ένας άλλος τρόπος είναι να μετονομάσω το αρχείο (π.χ. σε .mi_ ή .jpg), αλλά αυτό δεν βοηθάει αν ο παραλήπτης δεν έχει τρόπο να επαναφέρει την κατάληξη του αρχείου στην αρχική της μορφή. Υπάρχει λύση;

 

Υπηρχε μια εφαρμογη αλλα δεν ειναι συμβατη με την συσκευη σου και νομιζω οτι δεν θα βρεις κατι :( (για την ιστορια λεγοταν mms_it την ειχε γραψει ο mikem4600[/member] και καπου ειχε βοηθησει ο petran[/member]). Παλιοτερα που το ειχα ψαξει λιγο δεν υπηρχε καποια λυση. Ειχα δοκιμασει να στειλω απο το Ν82 ενα αρχειο .sis που αλλαξα την επεκταση του σε .jpg αλλα δεν εφυγε. Στο δικο σου φευγει κανονικα?

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα mid φεύγουν κανονικά αν τα μετονομάσω σε mi_. Δοκίμασα και ένα sis τώρα αλλά δεν έφευγε ως mi_. Στο τέλος όμως έφυγε ως mp3. Νομίζω ότι ως mp3 πρέπει να φεύγουν οι περισσότεροι τύποι αρχείων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλώς σας βρήκα!:D

μετά από hack του Ε72 με χρήση του Hello OX οι εφαρμογές που είχε μέσα το τηλέφωνο κ χρησιμοποιούν νετ(web,facebook myspace youtube) δεν λειτουργούν,δεν πετάνε κάποιο error,ξεκινούν κ μετά από δευτερόλεπτα κλείνουν απλά (του youtube κάτι φορές λέει πως το wifi που είναι ορισμένο δεν είναι διαθέσιμο κ να αλλάξω ρυθμίσεις...κ μετα πριν προλάβω να το κάνω κλείνει :blink:)

ενώ την ίδια στιγμή Opera windows live skype κτλ λειτουργούν κανονικά ακολουθώντας τις ρυθμίσεις που έχω ορίσει στο connectivity !καμία ιδέα?

 

EDIT δεν φταίει το hack λάθος μου...η εγκατάσταση του core player δημιουργεί το παραπάνω πρόβλημα...

Edited by Profring
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω 2 ερωτήσεις γιατί έφαγα τον τόπο και άκρη δεν βρήκα:

 

1) Σε περίπτωση που χρησιμοποιήσει κάποιος τον πρώτο τρόπο (youtube video) πώς θα αποκτήσει αυτό το πειραγμένο αρχείο που χρειάζεται;

 

2)Εάν κάποιος δεν κάνει αυτήν την αλλαγή στο αρχείο και συνεχίσει κανονικά θα κάνει απλά μία εγκατάσταση του αντίστοιχου firmware που επέλεξε στι navifirm ή υπάρχει κίνδυνος το κιν να παραδώσει το πνεύμα του; Ρωτάω κυρίως για κάποιον που θα επιλέξει να εγκαταστήσει ένα firmware παλαιότερο από το δικό του.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ακολουθησα πιστα τα βηματα απο τον οδηγο, αλλα αντιμετωπιζω δυσκολιες στο Ν85..

 

Εκανα την διαδικασια και εκανα singed το HalloOX2 και το εγκατεστησα κανονικα στο κινητο και το ετρεξα.

Στη συνεχεια εβαλα και το patch αλλα απο το μενου του RomPathcer ενα κοκκινο βελακι, με αποτελεσμα να μην μπορω να ολοκληρωσω το Hack.

 

Πατατηρησα ομως οτι το patch λεει v.11 ενω η εκδοση λογισμικου του κινητου ειναι η 10.045.

Υπαρχει μηπως το patch για την 10.045 ή πρεπει να τρεχω για αναβαθμιση?

Εκανα αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση 31.002 αλλα παλι τα ιδια.

Μηπως υπαρχει καποιο αλλο patch για αυτην την εκδοση λογισμικου?

 

ΕDIT: τα καταφερα τελικα, επρεπε να βγαλω το Installserver_FP2 και να βαλω το Installserver_all_FP2 που βρηκα μετα απο ψαξιμο

Edited by dinosss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα παιδιά.

Εγκατέστησα το HelloOX 2.0 στο κινητό μου Ν95 8GB firmware v35.0.01

Εγκαταστάθηκε μαζί ο RomPatcher Plus+

Τα εγκατέστησα στην μνήμη του τηλεφώνου,αλλά δε μπορώ να δω τους κρυφούς φακέλλους στο C και στο Ε.

Με ποιο τρόπο θα τους δώ;

Με τον X-plore δε τους βλέπω...

Καμμιά βοήθεια μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Menu > tools > configuration και βαλε Τικ στις 4 πρωτες επιλογες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια έχω το νοκια ν82 με fw v35 και δε μπορώ να το χακαρω με το HelloOX2.v2.03 υπογεγραμμένο κανονικά κολαει στο unpacking file γιατί ???:X:worry::mad:

οκ τελικά το έκανα χακαρισμα, δεν έπιανε το φορματ με το *#7370#, και το έκανα πατώντας τα κουμπιά ,( πράσινο- * - 3, κρατημένα και το άνοιξα κρατώντας και το power,όλα αυτά μαζί μέχρι να βγάλει επιλογή χώρας, και όλα οκ,,,,:lol::):D

Edited by azakan5678
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να χακαρω το Ν86 μου εχω την εκδοση 30.009 με τον τροπο που λεει το ******** δεν μπορω να το χακαρω:worry: Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά σε σελίδες που περιέχουν παράνομο υλικό.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να χακαρω το Ν86 μου εχω την εκδοση 30.009 με τον τροπο που λεει το ******** δεν μπορω να το χακαρω:worry:

 

με το HelloOX2.v2.03 υπογεγραμμένο μπορεις να κανεις με φορματ, το εξης, κλεινεις το τηλεφωνω μετα πατώντας τα κουμπιά ,( πράσινο) ( * ) ( 3 ), κρατημένα και το άνοιξα κρατώντας πατημενο και το (power),δηλαδη 4 κουμπια πατημενα μαζί δεν τα αφηνεις, καθολου μέχρι να βγάλει επιλογή χώρας, και όλα οκ,

μετα δεχετε κανονικα το HelloOX2.v2.03 οκ καταλαβες???:lol: το εχω κανει σε Ν86 ενος φιλου μου και πετυχε τελεια, μονο ετσι γινετε, κανε πρωτα φορματ την καρτα μνημης για να ειναι ολα ενταξει...

Edited by azakan5678
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε και μενα κάπως να χακάρω το Ν96 θα σας ήμουν ευγνόμων. Πήγα και έβαλα το drakkariusαλλά στην εγκατάσταση του x-plore μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού. Καμια βοήθεια????
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με το 2ο οδηγο που υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος.. Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθειαααα. Μάλλον κάτι πήγε στραβά δοκίμασα με τον 1ο οδηγό και το μόνο που κατάφερα ήταν να αλλάξω το firmware και πλεον να μην υποστηρίζει ελληνικά το Ν96. Αν μπορεί κάποιος ας μου πει τι να κάνω παρακαλώ.....

 

Και όσον αφορά το 2ο ποστ, ποιο από τα δύο ΟΧ να κατεβάσω?

 

επίσης μπορεί να μου κάποιος από που θα κατεβάσω το install server RP+.rmp & Open4allRP+.rmp???

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανες τη διαδικασια με τον πρωτο οδηγο επελεξες το product code που εχει η συσκευη σου? Για να επαναφερεις τα ελληνικα θα πρεπει να κανεις ξανα την διαδικασια και να επιλεξεις το product code που εχει η συσκευη σου Η να ακολουθησεις την διαδικασια που υπαρχει Εδω.

 

Αλλο ο πρωτος οδηγος και αλλο ο δευτερος. Eιναι διαφορετικες διαδικασιες που εχουν το ιδιο αποτελεσμα. Στο Ν96 εαν δεν κανω λαθος μπορεις να ακολουθησεις τον δευτερο τροπο που ειναι ευκολοτερος. Για το αρχειο θα κατεβασεις στον δευτερο τροπο αυτο εξαρτατε απο εσενα. Εαν ΔΕΝ εχεις πιστοποιητικο κατεβαζεις το πρωτο αλλα θα πρεπει να το δωσεις κατι λιγα $ εκτος εαν κατεβασεις το δικο σου πιστοποιητικο και το υπογραψεις μονος σου αρα θα κατεβασεις το δευτερο αρχειο. Οδηγιες θα βρεις Εδω.

 

Τα 2 αρχεια που ψαχνεις xxx.rmp θα εγκατασταθουν αυτοματα με το helloox.

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ο πρώτος οδηγός δεν περιλαμβάνει το helloox αλλά αναφέρεται στα 2 rmp αρχεία.΄

Έχω μπερδευτεί αρκετά δεν ξέρω τι να κάνω... Αν είναι να δώσω ΙΜΕΙ σε κάποιον και να υπογράψει για μένα, αν είναι εύκολο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...