Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300i


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει εμφανιστεί και σε φιλανδικά e-shops http://hintaseuranta.fi/tuote.aspx/80591?tabi=hintatiedot

Αντε να μας έρθει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εφερε το e-click στα 200,τρομερη τιμη,το σαββατο θα το χω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το κινητό βγήκε σε μαγαζιά Βονταφον, κοσμοτέ και γουιντ? Αν όχι πότε θα βγει? Είμουν ανάμεσα στο Νοκια 5320, 5310 και Σάμσουνγκ υ600 όταν είδα κι αυτό:happy:Έχει όλα όσα ζητάω και με το παραπάνω.. Έχω όμως μερικές ερωτήσεις μιας και δεν ξέρω από νόκια.

1.Το κινητό παίζει καλή μουσική με ακουστικά?

2.Οι φωτογραφίες του τι λεν?

3.Το τζι πι εσ λειτουργεί μόνο του ή θέλει να αγοράσω και μια άλλη συσκευή?

4.Έχει χαμηλό σαρ?

5.Είναι το μιντια πλαιερ του ικανοποιητικό ως προς την εμφάνιση?

6. Είναι Σύμπιαν?

7. Μπορώ εύκολα να κατεβάζω θέματα, παιχνιδια και εφαρμογές γι αυτό το κινητο?

8. Τι είναι Wi-Fi?

9. Έχει τβ ουτ? αν ναι τα καλώδια για σύνδεση είναι μέσα?

 

 

Αυτά τα ολίγα για σήμερα

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

βγηκε στο πλαισιο του πειραια...σημερα το ειδα απο κοντα εχει wifi και στο μενου εχει ενα εικονιδιο χαρτες...μου φανηκε ομορφο...και εχει 217 νομιζω η και πιο φτηνα παντως ομορφο ψιλοειναι ολοιδιο με το παλιο...!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εντυπώσεις από όσους το αγόρασαν; Η μπαταρία παλεύεται με το Wi-Fi ανοιχτό;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο ΠΛΑΙΣΙΟ Βουλής. Ωραίο. Δοκίμασα για το VoiP με Skype αλλά δεν μπόρεσα να το ανοίξω. Ρώτησα πληροφ για VoiP και μου είπαν ότι το συγκεκριμμένο δεν είχε όλες τις εφατμογές αλλά ότι σίγουρα δουλέυει με Skype. Ψάχνοντας βρήκα ότι χρειάζεται ένα s/w to "IM+ for Skype for Java and S60v2 phones". Όμως αυτό είναι για S60, ενώ το 6300i έχει S40. Υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση? Και με ποιά διαδικασία γίνεται εγκατάσταση, ενεργοποίηση κλπ?

 

Επιπλέον στο http://discussion.forum.nokia.com/forum/showthread.php?t=136775&highlight=6300i είδα ότι δεν παίρνει Skype! Τι συμβαίνει ακριβώς? Δεν χρειάζεται μια ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συγγνώμη που επιμένω, αλλά είπα να ξαναφέρω το topic στο προσκήνιο, μήπως και υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να μας δώσει απαντήσεις στις ερωτήσεις των τελευταίων θεμάτων. :worry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον το αγορασα σημερα απο το Πλαισιο

αντικαθιστωντας ενα Ε51 το οποιο δεν με βολεψε καθολου

και το ειχα παρει μονο για το WI FI.

 

Παλιωτερα ειχα το 6300 και εκτος απο την αυτονομια το θεωρουσα

ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα που περασαν απο τα χερια μου.

Σαν εμφανιση ειναι πολυ ομορφο και πρωτοτυπο θα ελεγα σε χρωμα

το λειτουργικο του ειναι σαφως αναβαθμισμενο.

Το WI FI εχει πολυ γρηγορη συνδεση και εναι πιο απλο απο το Ε51,

απο μπαταρια δεν ξερω ακομα αλλα πιστευω σαν το 6300.

ΓΙΑ skype δεν ξερω πολλα γιατι δεν με ενδιαφερει και δεν το εχω ψαξει,

γραφει ομως στο manual οτι χρειαζεται συνδρομη με παροχεα ιντερνετικης τηλεφωνιας.

Απο λειτουργικης αποψης μικροφωνο και μεγαφωνο ειναι πολυ καθαρα

αρκετα καλη και δυνατη ειναι η ακροαση μουσικης.

Στα αρνητικα οτι η πρωτη συσκευη που πηρα ειχε προβλημα με το καπακι της usb

και στη δευτερη ετριζε το πληκτρο πλοηγησης εντονα,

και τις δυο συσκευες μου τις αντικατεστησαν στο Πλαισιο αμεσα,

μπραβο τους γιατι μου εχει ξανασυμβει.

Επισης κατα την μεταφορα μεγαλων αρχειων στην καρτα δυο φορες διακοπηκε στιγμιαια η συνδεση, και το Nokia updater δεν υποστηριζει την συσκευη.

Η βαση που εχει η συσκευασια ειναι ειναι πολυ καλη οπως γενικα και η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μας πεις τις εντυπώσεις σου! :happy: Για κάποιον ανεξήγητο λόγο σε κανένα site, ελληνικό ή ξένο, δε μπόρεσα να βρω σχόλια χρηστών του 6300i! :confused:

 

Αν σου είναι εύκολο, πες μας τη γνώμη σου και για τη διάρκεια της μπαταρίας με πλοήγηση με χρήση Wi-Fi, όταν μπορέσεις... Και πάλι ευχαριστώ!

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω πριν 4 μερες.

 

Η μεταφορα επαφων και αρχειων απο το 6500 classic (mp3, θεματα, ρυθμισεις, φωτο αρχεια κλπ κλπ) εγινε κανονικα στην καρτα μνημης και επιλεκτικα στην μνημη τηλεφωνου.

 

Εχει πολυ καλο και λειτουργικο μενου, μ αρεσει και η κατασκευη του αρκετα οπως και τα πρωτοτυπο χρωμα του (οπως σωστα ανεφερε πιο πανω και ο p_george).

 

Κολλησε και εμενα μια φορα με την καρτα μνημης αλλα εκανα επανεκκινηση και ολα καλα μεχρι στιγμης δεν το ξαναβγαλε.

 

Μπαταρια με ΜΕΡΙΚΗ (και οχι συνεχη) χρηση wi fi περιπου 2 μερες και κατι λιγο......

 

Οταν το αγορασα πρωτα την αποφορτισα πληρως και μετα εκανα την 1η φορτιση.

 

Εκτιμω οτι το nokia software updater θα λειτουργησει στο μελλον προσωρινα δεν λειτουργει ισως

επειδη ειναι καινουργιο το τηλεφωνο.

 

Μικροφωνο - μεγαφωνο - ραδιοφωνο & ακουστικα (HS-47 και HS-40) πολυ λειτουργικα και βοηθητικα.

 

 

Στα μειον οτι δεν παρεχεται καλωδιο συνδεσης usb DKE-2 μεσα στο κουτι που ομως πηγα την επομενη μερα και το αγορασα εξτρα περιπου 20€.

 

Γενικα μια συσκευη που καλυπτει πληρως το μεσο χρηστη σε γενικες γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια με ΜΕΡΙΚΗ (και οχι συνεχη) χρηση wi fi περιπου 2 μερες και κατι λιγο......

 

Και πόση περίπου είναι η ΜΕΡΙΚΗ χρήση Wi-Fi; :rolleyes:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια της μπαταριας με 1-2 ωρες WI FI την ημερα εφτασε τις δυο μερες,

κλεινοντας το το βραδι.

 

Φιλε dimitrisgr μπορουσες να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε καλωδιο mini usb

απο την αγορα με κοστος 1,5-2 ευρω χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Xairetw paidia kai exw mia erwtish , exw ena 6300 apo germania enos filou einai dld kai den exei ellhniko menou kai ithela na kserw pws mporw na tou valw ellhniko menou.To diko mou to nokia n95 8 gb to evala mesou update apo tin nokia ( afou prin eixa allaksei ,me nemesis ton kwdiko tis glwssas tou kinitou gia na kanei update to ellhniko software). Mipws kai sto 6300 ginete to idio i oxi giati kserw oti den ginete se ola ta kinita nokia auto .Tha me voithouse polu an mou legate me sigouria min tou to xalasw kai vrw ton mpela mou.Thanks prokatavolika.
Link to comment
Share on other sites

Xairetw paidia kai exw mia erwtish , exw ena 6300 apo germania enos filou einai dld kai den exei ellhniko menou kai ithela na kserw pws mporw na tou valw ellhniko menou.To diko mou to nokia n95 8 gb to evala mesou update apo tin nokia ( afou prin eixa allaksei ,me nemesis ton kwdiko tis glwssas tou kinitou gia na kanei update to ellhniko software). Mipws kai sto 6300 ginete to idio i oxi giati kserw oti den ginete se ola ta kinita nokia auto .Tha me voithouse polu an mou legate me sigouria min tou to xalasw kai vrw ton mpela mou.Thanks prokatavolika.

Γινεται

Διαβασε την συζητηση για το 6300

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

πηρα το NOKIA 6300 και οταν το συνδεω με το PC μεσω USB δεν φορτιζει...

ενω συχρονισμο με το PC Suite κανει κανονικοτατα.

Υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα?

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

σκεφτωμαι και εγω να το αγωρασω μιας και η τιμη του ειναι προσιτη το μονο που με ενδιαφερει ειναι το wifi και γιαυτο ελεγα να παρω το sony ericson g900 αλλα μολις ειδα το sar απαγοητευτηκα και γιαυτο λεω να παρω το νοκια αληθεια απο sar τι λεει :cry: ? επισεις δεν πιστευω να εχει κανενα symbian λειτουργικο γιατι το βλεπω λιγο αργο ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει Symbian OS, εφόσον είναι Series 40 άλλωστε...

Το SAR του είναι 0.97 W/kg.

 

ΥΓ: Κάθε άλλο παρά αργά είναι πλέον και τα Symbian S60.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω χθες. Το 6300 δε μου άρεσε καθόλου που είχα παλαιότερα, αυτό μου αρέσει πολύ όμως. Μου φαίνεται και πολύ πιο ποιοτική η κατασκευή, ίσως είναι και ιδέα μου λόγω του χρώματος που δίνει μια άλλη αίσθηση. Γενικά πάντως έχω πολύ καλές εντυπώσεις, πέρα από κάποια κολλήματα που τρώνε μερικές εφαρμογές. Βλέπω δεν το έχουν πολλοί, ε;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω χθες. Το 6300 δε μου άρεσε καθόλου που είχα παλαιότερα, αυτό μου αρέσει πολύ όμως. Μου φαίνεται και πολύ πιο ποιοτική η κατασκευή, ίσως είναι και ιδέα μου λόγω του χρώματος που δίνει μια άλλη αίσθηση. Γενικά πάντως έχω πολύ καλές εντυπώσεις, πέρα από κάποια κολλήματα που τρώνε μερικές εφαρμογές. Βλέπω δεν το έχουν πολλοί, ε;

 

Σε κανά δύο μέρες, κάνε ένα Review, να ξέρουμε που πατάμε... Όντως δεν το έχουν πολλοί αυτό το μοντέλο.

 

Υ.Γ. Με γειά σου φίλε και καλό ''λιώσιμο:devil:''

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω σημερα απο το πλαισιο ολα καλα μονο που τριζει το κουμπι που ειναι αντι για joystik δηλαδη το βελακι προς τα κατω τι να κανω λετε να το παω πισω ? αξιζει τον κοπο ? θα μου το αλαξουν αμεσως η θα με σκοτισουν ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...