Jump to content

[MOTO] Piaggio Carnaby


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...ΛΟΙΠΟΝ 700 KM ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ POST. ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΟΛΑΡΟ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΥΞΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ :worry:. ΤΟ ''ΜΑΛΛΟΝ'' ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΡΡΟΗ ΠΑΡΑΦΛΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΛΑΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΤΟΥ ΚΟΛΑΡΟΥ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΜΙΚΡΟΔΙΑΡΡΟΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΗ. ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΦΛΟΥ Η ΣΤΑΘΜΗ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ. ΑΛΗΘΕΙΑ ..Η ΣΤΑΘΜΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΕΞΟΓΚΩΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΤΟ MANUAL ; ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ..!!:up::up:
Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 183
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μηχανακι δεν εχει διαρροη.απλα το καπακι εκει ισως να θελει αλλαγμα.κλασικη περιπτωση.κι εγω σε ολα τα μηχανακια το ειχα αυτο το προβλημα.

απλα οταν ζεστενεται πολυ το μηχανακι δακρυζει σε εκεινο το σημειο.επισης το καπακι δεν θελει πολυ σφιξιμο.αυτο ειναι ενα tip για να μην χαλασεις την τσιμουχα που εχει μεσα το καπακι.

πηγαινε και ζητησε απο ενα ΣΤΕ service να σου το αλλαξουν με εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μηχανακι δεν εχει διαρροη.απλα το καπακι εκει ισως να θελει αλλαγμα.κλασικη περιπτωση.κι εγω σε ολα τα μηχανακια το ειχα αυτο το προβλημα.

απλα οταν ζεστενεται πολυ το μηχανακι δακρυζει σε εκεινο το σημειο.επισης το καπακι δεν θελει πολυ σφιξιμο.αυτο ειναι ενα tip για να μην χαλασεις την τσιμουχα που εχει μεσα το καπακι.

πηγαινε και ζητησε απο ενα ΣΤΕ service να σου το αλλαξουν με εγγυηση.

ΤΑ ΑΛΑΤΑ(;) ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΛΑΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ (ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΤΩ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΦΙΧΤΗΡΑΚΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ...

Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου το έφερε!!!!!! Το 200αρι!!!! Την Παρασκευή το παίρνω και θέλω την βοήθειά σας. Τι κάνω, πως το στρώνω κ.λ.π. (Δεν ξέρω από αυτά γιατί προέρχομαι από 50αρι και μάλιστα μεταχειρισμένο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις ότι σου πούνε στο κατάστημα και ότι λέει το manual, και τίποτα απο ότι σε συμβουλέψουν εδώ!

Το παιδι θελει καποια βοηθεια.γι'αυτο και την ζητησε.τι θελουμε εμεις..το κακο του???

απλα σαν κατοχος 10 χρονια σκουτερ εχω περασει απ'αυτο το σταδιο..και ξερω πανω κατω τι βλαβες βγαζουν!

Παιδιά μου το έφερε!!!!!! Το 200αρι!!!! Την Παρασκευή το παίρνω και θέλω την βοήθειά σας. Τι κάνω, πως το στρώνω κ.λ.π. (Δεν ξέρω από αυτά γιατί προέρχομαι από 50αρι και μάλιστα μεταχειρισμένο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

καλο ζεσταμα και το γκαζι προοδευτικα,οχι αποτομα.επισης τα πρωτα 500χλμ οχι μεγαλες μετακινησεις με την μια.την ταχυτητα μην την φοβασαι αλλα οχι για πολυ ωρα σταθερο γκαζι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω πατακι για το carnaby μου?για να μην γδερνεται το πατωμα απο τα παπουτσια..

Κοιτα μηπως εχει η piaggio σαν αξεσουαρ.αλλιως μονο με πατεντα! :)

κανε μια ερωτηση σε εναν εξουσιοδοτημενο εμπορο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παιδι θελει καποια βοηθεια.γι'αυτο και την ζητησε.τι θελουμε εμεις..το κακο του???

 

Εσύ μπορείς να ξέρεις κτλ, αλλά ένας άλλος μπορεί να μην ξέρει!

Και εάν στηρίζεται σε απόψεις απο ένα forum και όχι σε αυτά που θα του πεί ο πωλητής και η εταιρία, σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά, τότε θα βρεί το δίκιο του στο forum?

 

Απλά σε μερικά πράγματα κάνουμε αυτά που μας λένε οι κατασκευαστές για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Π.χ. εάν σου πεί ο κατασκευάστής σε ένα αυτοκίνητο, μην το πάς πάνω απο τις 3500 σαλ, και του πεί κάποιος εδώ ότι μην το πάς πάνω απο 4250σαλ, και το υιοθετήσει και πάθει κάτι ο κινητήρας, υπάρχει η περίπτωση να το δεί σε κανα log το συνεργείο και μετά να κλαίει τα λεφτά του...

Link to comment
Share on other sites

Στην προκειμενη περιπτωση του λεω τι πιθανη βλαβη να εχει το μηχανακι και του λεω να παει αμεσα στον αντιπροσωπο.δεν του ειπα κατι παραλογο :confused:

και μαλιστα μιλαω σαν κατοχος σκουτερ piaggio(10 χρονια).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην προκειμενη περιπτωση του λεω τι πιθανη βλαβη να εχει το μηχανακι και του λεω να παει αμεσα στον αντιπροσωπο.δεν του ειπα κατι παραλογο :confused:

και μαλιστα μιλαω σαν κατοχος σκουτερ piaggio(10 χρονια).

 

Μην το παίρνεις προσωπικά!

 

Φαντάσου να έμπαινε ένας και να του έλεγε ότι πρέπει να κάνει 500km για να τα κάνει γρήγορα ας το κάνει κάπου με "σταθερό" γκάζι ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμπειρία από δίκυκλα δεν έχω (τα ποδήλατα δεν μετράνε :lol:)... Έμαθα να οδηγώ σ'ένα suzuki fx125 με συμπλέκτη και μιας και το carnaby to περιμενω μέχρι το τέλος του μήνα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα για τα αυτόματα...

 

Δεν έχω οδηγήσει ποτέ αυτόματο και θα ήθελα να μάθω κάποιες χτυπητές διαφορές που πιστεύω ότι θα μου φανούν χρήσιμες στην αρχή... Π.χ. στην εκκίνηση, στο fx125 πολλές φορές έπρεπε να δώσω λίγο γκάζι για να πάρει μπρος, οκ λογικό... Μια απορία που έχω, αν κάνω κάτι τέτοιο σε αυτόματο τι γίνεται; Ρωτάω γιατί όταν το έκανα αυτό στο fx125 ή είχα νεκρά ή πατούσα συμπλέκτη...

 

Sorry αν οι απορίες μου σας φαίνονται αφελείς και άλλωστε θα πάρω απάντηση σε λίγες μέρες από πρώτο χέρι, απλά θα ένιωθα καλύτερα αν κάποιος με διαφώτιζε σε αυτά τα βασικά θέματα από τώρα. Μήπως υπάρχει κάποιο σχετικό λινκ για tips για αυτόματα; Οτιδήποτε! :stupid:

 

Σας ευχαριστώ πολύ :rolleyes:

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο δεν θέλει "ξερόγκαζα" αλλά σταθερό γκάζι διότι αλλιώς φθείρεται ο ιμάντας και ο δίσκος. Επίσης να υπολογίσεις ότι στις κατηφόρες δεν φρενάρει ιδιαίτερα η μηχανή του σκούτερ με αποτέλεσμα να θέλεις αρκετά το φρένο.Κάτι ακόμη είναι ότι αν μείνεις από μπαταρία καλό θα είναι να το βάλεις με καλώδια μπροστά διότι αν δοκιμάσεις να το σπρώξεις , το φθείρεις.Ελπίζω σε γενικές γραμμές να σε κάλυψα και αν κάποιος φίλος θέλει να με διορθώσει σε κάτι ή να συμπληρώσει ας το κάνει...Φιλικά
Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμπειρία από δίκυκλα δεν έχω (τα ποδήλατα δεν μετράνε :lol:)... Έμαθα να οδηγώ σ'ένα suzuki fx125 με συμπλέκτη και μιας και το carnaby to περιμενω μέχρι το τέλος του μήνα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα για τα αυτόματα...

 

Δεν έχω οδηγήσει ποτέ αυτόματο και θα ήθελα να μάθω κάποιες χτυπητές διαφορές που πιστεύω ότι θα μου φανούν χρήσιμες στην αρχή... Π.χ. στην εκκίνηση, στο fx125 πολλές φορές έπρεπε να δώσω λίγο γκάζι για να πάρει μπρος, οκ λογικό... Μια απορία που έχω, αν κάνω κάτι τέτοιο σε αυτόματο τι γίνεται; Ρωτάω γιατί όταν το έκανα αυτό στο fx125 ή είχα νεκρά ή πατούσα συμπλέκτη...

 

Sorry αν οι απορίες μου σας φαίνονται αφελείς και άλλωστε θα πάρω απάντηση σε λίγες μέρες από πρώτο χέρι, απλά θα ένιωθα καλύτερα αν κάποιος με διαφώτιζε σε αυτά τα βασικά θέματα από τώρα. Μήπως υπάρχει κάποιο σχετικό λινκ για tips για αυτόματα; Οτιδήποτε! :stupid:

 

Σας ευχαριστώ πολύ :rolleyes:

 

 

 

 

Καταρχας για να παρει μπροστα το σκουτερ θελει να πατησεις το φρενο.τωρα δεν χρειαζεται να ανοιξεις το γκαζι γιατι τα σκουτερ εχουν αυτοματο τσοκ,,επισης στην οδηγηση και ειδικα σε κατηφορα με κλειστο γκαζι η κινηση του τροχου θα ειναι με τον ιμαντα..και μολις πεσουν οι στροφες θα μπει νεκρα.

θα το καταλαβεις και μονος σου.στα νεκρα..πρεπει να πεσουν αρκετα οι στροφες για να ξανδωσεις γκαζι.αυτο θελει προσοχη γιατι με πολλα χιλιομετρα και νεκρα..αμα δωσεις με την μια γκαζι μπορει να κανεις ζημια.οτι επισης να κοιτας συνεχεια τις ασφαλειες γιατι τα ευρωπαικα μηχανακια απο το 2004 και μετα δεν εχουν διακοπτη για τα φωτα..και ειναι συνεχεια αναμενα.επισης με την παραδοση της μοτοσυκλετας θα σου δωσει ενα κλειδι και μια καρτα σαν πιστωτικη με εναν αριθμο.σε περιπτωση που η μηχανη εχει ιμομπιλαιζερ.επισης να σφραγισεις την εγγυση με την σφραγιδα του καταστηματος και ημερομηνια αγορας.ενα κρατς εσυ..και το αλλο το δινεις..σε αυτον.αλλο θελεις εδω ειμαστε..

Κάτι ακόμη είναι ότι αν μείνεις από μπαταρία καλό θα είναι να το βάλεις με καλώδια μπροστά διότι αν δοκιμάσεις να το σπρώξεις , το φθείρεις.

 

`αμα μεινεις απο μπαταρια ο μοναδικος τροπος για να παρει μπροστα ειναι αλλαγη μπαταριας η με καλωδια.και να το σμπρωξεις δεν θα πετυχεις τιποτα..γιατι απλουστατα το μηχανακι ειναι αυτοματο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα τελικά (το 200άρι). Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, αν και δεν είμαι ειδικός (καθόλου) θα έλεγα. Δεν έχει πλαινό stand. Είπα να μου φέρουν για να βάλω ένα. Εσείς τι λέτε, να το βάλω ή όχι? Επίσης για όσους το έχουν η ερώτηση. Τα αμορτισέρ είναι ρυθμισμένα στην θέση 1. Μήπως θα έπρεπε να τα ρυθμίσουμε στην 3 διότι όλο και κάποιον θα πάρουμε επάνω? Κατά τα άλλα πολύ καλά φρένα και σε κίνηση (όπως είναι φυσιολογικό θεωρώ) ο δείκτης θερ/σίας ανεβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε raver έχεις απόλυτο δίκιο !!(Δεν το έθεσα σωστά...)

Όσο για το πλαϊνό σταντ η γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται, αρκεί να μην προσπαθήσεις να το παρκάρεις κάθετα σε επικλινές έδαφος !! Όσο για τα αμορτισέρ εγώ τα έχω στην 2 θέση αλλά μάλλον θα ήταν καλύτερα στην 3 διότι προχθές με δεύτερο άτομο και αρκετά χιλιόμετρα διαδρομή ήταν πολύ μαλακό.

Καλορίζικο το μηχανάκι!!

Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα τελικά (το 200άρι). Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, αν και δεν είμαι ειδικός (καθόλου) θα έλεγα. Δεν έχει πλαινό stand. Είπα να μου φέρουν για να βάλω ένα. Εσείς τι λέτε, να το βάλω ή όχι? Επίσης για όσους το έχουν η ερώτηση. Τα αμορτισέρ είναι ρυθμισμένα στην θέση 1. Μήπως θα έπρεπε να τα ρυθμίσουμε στην 3 διότι όλο και κάποιον θα πάρουμε επάνω? Κατά τα άλλα πολύ καλά φρένα και σε κίνηση (όπως είναι φυσιολογικό θεωρώ) ο δείκτης θερ/σίας ανεβαίνει.

 

Οχι να μην βαλεις πλαινο σταντ.δεν σου ειναι χρησιμο.Το πλαινο σταντ ειναι οτι χειροτερο εχω δει σε μηχανακι.καμια ασφαλεια δεν σου παρεχει.

ασε που εχει αμεση επαναφορα.

τωρα για τα αμορτισερ να ξερεις οτι η μετρηση τους εχει γινει..με βαση τα 75 kg οδηγου +75 kg συνεπιβατη.

αρα η ρυθμιση επιβαλλεται.

ο δεικτης θρεμοκρασιας ανεβαινει σε ολα τα σκουτερ και αμεσως ανοιγει το βεντιλατερ.(ανεμιστηρας)

μην ανησυχεις! αυτη ειναι η σωστη λειτουργια.

 

Φίλε raver έχεις απόλυτο δίκιο !!(Δεν το έθεσα σωστά...)

 

Το κατάλαβα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά και κάθε παρατήρηση προφανώς δεκτή.

Και κάτι άλλο. Ο ανεμοθώρακας του είναι σχετικά μικρός σε ύψος. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος, ψηλότερος, όχι αυτός που είναι για τον χειμώνα (κάτι ενδιάμεσο ίσως) και που μπορώ να τον βρώ, καθώς και τιμή? Μηπως κάνει αυτός του Gillera?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά και κάθε παρατήρηση προφανώς δεκτή.

Και κάτι άλλο. Ο ανεμοθώρακας του είναι σχετικά μικρός σε ύψος. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος, ψηλότερος, όχι αυτός που είναι για τον χειμώνα (κάτι ενδιάμεσο ίσως) και που μπορώ να τον βρώ, καθώς και τιμή? Μηπως κάνει αυτός του Gillera?

Την απαντηση αυτη θα στην δωσει καλυτερα ο αντιπροσωπος σου! πηγαινε να δεις ολα τα αξεσουαρ για την μοτοσυκλετα σου.και αποφασισε.για μενα καλυτερα να το αφησεις ως εχει..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ...

 

Ερώτηση: όταν παραλαμβάνεις το carnaby τι σου δίνει ο αντιπρόσωπος; Εννοώ... "τι περιλαμβάνεται στο πακέτο" :) Π.χ. δεύτερα κλειδιά...? manual...? κ.λπ.

 

Ευχαριστώ!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα: α) Manual β) Βιβλιαράκι εγγύησης (το οποίο πρέπει να σφραγιστεί από τον αντιπρόσωπο) γ)Τα δύο κλειδιά της μηχανής δ) Την απόδειξη αγοράς ε) Σετ εργαλείων στ) Έναν 2ο ομφαλό κλειδαριάς για το original βαλιτσάκι.

Προτείνω πάντως να ελέγξεις διεξοδικά το μηχανάκι πριν το παραλάβεις, ειδικά: στάθμες υγρών , πίεση ελαστικών (τα δικά μου είχαν τον μισό αέρα απ' όσο θα έπρεπε :mad:) και γενικά εξωτερική κατάσταση (ένα νίκελ της εισαγωγής του ψυγείου ήταν ξεκολλημένο σε μένα).

Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα: α) Manual β) Βιβλιαράκι εγγύησης (το οποίο πρέπει να σφραγιστεί από τον αντιπρόσωπο) γ)Τα δύο κλειδιά της μηχανής δ) Την απόδειξη αγοράς ε) Σετ εργαλείων στ) Έναν 2ο ομφαλό κλειδαριάς για το original βαλιτσάκι.

Προτείνω πάντως να ελέγξεις διεξοδικά το μηχανάκι πριν το παραλάβεις, ειδικά: στάθμες υγρών , πίεση ελαστικών (τα δικά μου είχαν τον μισό αέρα απ' όσο θα έπρεπε :mad:) και γενικά εξωτερική κατάσταση (ένα νίκελ της εισαγωγής του ψυγείου ήταν ξεκολλημένο σε μένα).

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!! :)

 

Κάτι ακόμα... για εμάς που έχουμε το "μικρό" δίπλωμα (έως 25 kw) πώς αποδεικνύουμε σε έναν αστυνομικό που θα μας σταματήσει, ότι το μηχανάκι μας είναι όντως κάτω από 25 kw; Μας δίνει κάποiο χαρτί ο αντιπρόσωπος κατά την παραλαβή του σκούτερ; :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!! :)

 

Κάτι ακόμα... για εμάς που έχουμε το "μικρό" δίπλωμα (έως 25 kw) πώς αποδεικνύουμε σε έναν αστυνομικό που θα μας σταματήσει, ότι το μηχανάκι μας είναι όντως κάτω από 25 kw; Μας δίνει κάποiο χαρτί ο αντιπρόσωπος κατά την παραλαβή του σκούτερ; :)

Νομίζω ότι η ιπποδύναμη είναι γραμμένη στην άδεια κυκλοφορίας και άρα αποδεικνύεται άμεσα. Θα κοιτάξω την άδειά μου και θα σου πω για σιγουριά αργότερα.

Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η ιπποδύναμη είναι γραμμένη στην άδεια κυκλοφορίας και άρα αποδεικνύεται άμεσα. Θα κοιτάξω την άδειά μου και θα σου πω για σιγουριά αργότερα.

Ετσι ακριβως ειναι.οι ιπποι φαινονται πανω στην αδεια κυκλοφοριας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και αγόρασα και βαλιτσάκι (όχι το δικό του), μπορουμε να προσαρμόσουμε τον ομφαλό που μας δόθηκε με το μηχανάκι, με το κλειδί του Carnaby, για να ανοίγουμε και βαλιτσάκι και μηχανή με το ίδιο κλειδί! Καλό εεεεεεε!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...