Jump to content

Namedays 1.1 (Ελληνικό εορτολόγιο + today plugin)


sski
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Namedays 1.1

 

Ελληνικό εορτολόγιο για συσκευές Windows Mobile.

 

Αρχείο εγκατάστασης Namedays.cab

 

Δωρεάν προς όλα τα μέλη του myphone.gr, μια εναλλακτική εφαρμογή με τις ελληνικές ονομαστικές γιορτές, τις ελληνικές αργίες και άλλες μεγάλες γιορτές.:up:

 

Η εφαρμογή έχει υλοποιηθεί σε C# και υποστηρίζει και today plugin για να εμφανίζει τις ονομαστικές γιορτές στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου.

 

Η εφαρμογή έχει ελεγθεί και λειτουργεί άψογα σε συσκευές με Windows Mobile 6 και συγκεκριμένα στα μοντέλα: HTC TyTN, HTC TyTN II, HTC Touch.

 

Σημ.: Για να ενεργοποιηθεί το today plugin πρέπει να επιλέξετε την επιλογή Namedays από τις ρυθμίσεις του today items.

 

http://www.sportcafe.com.gr/Namedays/namedays1.jpg

http://www.sportcafe.com.gr/Namedays/namedays2.jpg

http://www.sportcafe.com.gr/Namedays/namedays3.jpg

 

Θα χαρώ πολύ να μου πείτε εντυπώσεις και σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Το εορτολόγιο του WindowsNT έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες.

Απλά αυτό αποτελεί μιά άλλη υλοποίηση κι όποιος επιθυμεί τη χρησιμοποιεί δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!! Νομίζω πως είναι μια πολύ καλή υλοποιηση για κάποιον που θέλει απλώς να βλέπει τις γιορτές στην Today και τίποτα παραπάνω. Είναι και πολύ ελαφρύ.

 

Αλλά βλέπω ένα θέμα με τις γιορτές. Τι εννοώ? Ας πούμε στις 6/5 γιορτάζει ο Σεραφείμ. Το πρόγραμμα βγάζει "ΙΩΒ, ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΟΣΙΟΥ" αλλά από κάτω λέει "Δεν βρέθηκαν γιορτές", που σημαίνει ότι δεν θα μου το βγάζει στην Today... Why????

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει στη λογική, ότι στην today screen εμφανίζει τα ονόματα ενώ στην εφαρμογή τη γιορτή όπως αυτή γράφεται στο ημερολόγιο. Τώρα, αν κάποια ονόματα μου έχουν ξεφύγει ή δεν έχω συμπεριλάβει υποκοριστικά κάποιον ονομάτων συγχωρέστε με για την ώρα...σε κάποιο επόμενο update...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμφωνούμε με τη λογική! Απλώς το συγκεκριμένο ας πούμε δεν είναι υποκοριστικό κι όχι τίποτα άλλο αλλά έχω κ άνθρωπο που γιορτάζει κ θα την πατήσουμε!!!

Και κάτι ακόμα: Τις κινητές εορτές δεν τις έχει???? Δεν βλέπω πουθενά την γιορτή του Αγίου Γεωργίου :O

 

Δες τα λίγο γιατί είναι ωραία η εφαρμογή, δεν είναι κ μνημοβόρα, κρίμα είναι!

 

Και πάλι μπράβο για την προσπάθεια!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι ιδιαίτερα για τις επισημάνσεις που μου λέτε!

Θα τσεκάρω και θα κάνω τις απαραίτητες βελτιώσεις που προτείνετε. Θα ενημερωθείτε από το ίδιο thread όταν έχω έτοιμο το update.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν μπράβο για την προσπάθεια.

 

Το έβαλα σε wm5 και δεν λειτουργεί το today plugin.

 

Στις ρυθμίσεις του today plugin δεν υπάρχει πουθενά το Namedays.

 

Μετά την εγκατάσταση έκανα και soft reset αλλά και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το εγκαταστησα και . ..

 

Μου το βγαζει στο today αλλα δεν μου βγαζει τις γιορτες. . .

 

Π.Χ. το εορτολογιο του WindowsNT για σημερα μου λεει οτι γιορταζουν ο Δρόσος και η Δροσουλα αλλα στο NameDays δεν βγαζει τιποτα . . .

 

Τι εκανα λαθος??? Η ετσι ειναι και σε αλλους???????????

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Απλώς από ότι έχω δει δεν έχει όλες-όλες τις γιορτές ακόμα. Υπάρχουν πράγματα που πρέπει να διορθωθούν όσον αφορά τις γιορτές (καλά δεν με πειράζει ο Δρόσος κι η Δροσούλα) αλλά λείπουν αρκετές και κάποιες σημαντικές, όμως ο δημιουργός είπε ότι θα το φτιάξει κι αυτό είναι πολύ θετικό γιατί το κυριότερο σε μια εφαρμογή είναι η υποστήριξη.

 

 

Δίκιο έχει του WindowsNT για σήμερα πάντως!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

θα δούμε κάτι για blackberry ;;;

εσείς που γνωρίζετε και τα φτιάχνετε αυτά ;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...