Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραξενο, εγω αυτα εχω κανει (και τα δυο) και εχω την εντυπωση οτι φαινομαι ανενεργος
Τώρα δεν λειτουργεί αυτό.
Link to comment
Share on other sites

παραξενο, εγω αυτα εχω κανει (και τα δυο) και εχω την εντυπωση οτι φαινομαι ανενεργος
Λογικά θα φαίνεσαι ανενεργός για συνομιλία.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ναι, ανενεργος για συνομιλια, αυτο δεν ειναι;

 

δεν νομιζω να φαινομαι, το δοκιμασα με δευτερο account και απο αλλη εφαρμογη,

 

μετα για εναλλακτικες παμε σε xposed και xmessenger privacy οπως ειπα,

που κανεις παπαδες: βλεπεις οτι θελεις, χωρις να σε βλεπουν,

διαβαζεις μηνυματα, χωρις να στελνεις "seen" (οτι το ειδες) κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδιά σε μια ομάδα θέλω να ανεβάσω μια φώτο, βίντεο, και πατώντας (στην ομάδα εκεί που πατάς) ένα εικονίδιο και ανοίγει μια λίστα με οοολα τα αρχεία, φωτο μου να διαλέξω ). όμως τα έχει εντελώς χύμα!!! δεν γίνεται να ψάξω 3000 αρχεία! έλεος! δεν γίνεται πιο εύκολα;;;; πχ από την συλλογή ΠΡΏΤΑ να βρω το το βίντεο και ΜΕΤΆ να το ανεβάσω στην ομάδα;;;; για βοηθήστε γιατί ρωτάει η γυναίκα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε μια ομάδα θέλω να ανεβάσω μια φώτο, βίντεο, και πατώντας (στην ομάδα εκεί που πατάς) ένα εικονίδιο και ανοίγει μια λίστα με οοολα τα αρχεία, φωτο μου να διαλέξω ). όμως τα έχει εντελώς χύμα!!! δεν γίνεται να ψάξω 3000 αρχεία! έλεος! δεν γίνεται πιο εύκολα;;;; πχ από την συλλογή ΠΡΏΤΑ να βρω το το βίντεο και ΜΕΤΆ να το ανεβάσω στην ομάδα;;;; για βοηθήστε γιατί ρωτάει η γυναίκα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Βρισκεις την φωτογραφια πρωτα την κλικαρεις επανω αριστερα στην γωνια της και μετα επλεγεις κοινη χρησση και την δημοσιευεις οπου θελεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις την φωτογραφια πρωτα την κλικαρεις επανω αριστερα στην γωνια της και μετα επλεγεις κοινη χρησση και την δημοσιευεις οπου θελεις .
οκ αλλά έτσι έχω βρει μόνο να την δημοσιεύω στο χρονολογιο μου. σε γκρουπ πως γίνεται να ανέβει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει για facebook εχει δεξια ενα βελακι αν πατησεις εχει και για ομαδα .Τωρα το δοκιμασα .

 

Samsung Galaxy J7 2017 αν εχει σημασια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει για facebook εχει δεξια ενα βελακι αν πατησεις εχει και για ομαδα .Τωρα το δοκιμασα .

 

Samsung Galaxy J7 2017 αν εχει σημασια .

ναι τώρα το βρήκα! πατάς το εικονίδιο του fb και μετά πάνω πάνω στην δημοσίευση έχει δημόσια, Facebook, κλπ εκεί πατάς και έχει και ομάδα! ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι τώρα το βρήκα! πατάς το εικονίδιο του fb και μετά πάνω πάνω στην δημοσίευση έχει δημόσια, Facebook, κλπ εκεί πατάς και έχει και ομάδα! ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ετσι ακριβως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να σβήσω όλες μου τις δημοσιεύσεις ?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ομαδικα δεν νομιζω να γινεται . Εκτος κα κλεισεις τον λογαριασμο σου .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σβήσω όλες μου τις δημοσιεύσεις ?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι μαζικά δεν γίνεται δυστυχώς. Μια μια μπορείς να τις σβησεις.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω π.χ. το facebook - delete my timeline,

για pc/laptop μιλαμε παντα, ετσι;

αυτο τι κανει;

αναλαμβανει να σκρολαρει το timeline σου και σβηνει τα παντα,

το ειχα κανει παλιοτερα επιτυχως!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω π.χ. το facebook - delete my timeline,

για pc/laptop μιλαμε παντα, ετσι;

αυτο τι κανει;

αναλαμβανει να σκρολαρει το timeline σου και σβηνει τα παντα,

το ειχα κανει παλιοτερα επιτυχως!

Τι λες τώρα???

Αν το ήξερα αυτό πριν 4 χρονια θα είχα σωθεί. Αναγκάστηκα να σβήσω τον παλιό μου λογαριασμό και να ανοίξω νέο.

Link to comment
Share on other sites

γινεται με firefox addon

 

εγω εχω π.χ. το facebook - delete my timeline,

για pc/laptop μιλαμε παντα, ετσι;

αυτο τι κανει;

αναλαμβανει να σκρολαρει το timeline σου και σβηνει τα παντα,

το ειχα κανει παλιοτερα επιτυχως!

Μιλάς για αυτή την διαδικασία ή κάτι άλλο;

https://www.itsupportguides.com/knowledge-base/facebook-articles/how-to-delete-all-facebook-profile-wall-posts/

Link to comment
Share on other sites

Ναι παρόμοιο είναι κι αυτό, εγώ το είχα κάνει με το add-on παραπάνω

Έχεις κάποιον σύνδεσμο;

Link to comment
Share on other sites

αυτη ηταν η σελιδα:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/facebook-delete-my-timeline/

 

αλλα δεν βλεπω να δουλευει πια, βγαζει:

"This add-on has been disabled by an administrator."

 

γιατι δεν ακολουθεις την διαδικασια που ποσταρες;

 

εντωμεταξυ εχω και μια ερωτηση:

εχουμε εναν friend που τον κανουμε close friend για να παιρνουμε ειδοποιησεις οταν ποσταρει,

οκ, μου εστειλε χθες mail οταν ποσταρε φωτογραφια (share links κλπ δεν στελνει, ευτυχως),

το θεμα ειναι, αν αυτος ο friend κανει share πολυ spam και τον κανουμε unfollow,

θα συνεχισουν να λειτουργουν οι ειδοποιησεις του "close friend";

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σ ένα άτομο δεν μου δινόταν η δυνατότητα να στείλω μήνυμα και είμαι σίγουρος ότι το είχε επιλέξει εκείνος. Σήμερα μου ξανά δίνει κανονικά τη δυνατότητα να στείλω. Έγινε χειροκίνητα ή είναι αυτόματη επιλογή μετά από ένα χ διάστημα να ξανα ανοίξει;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σ ένα άτομο δεν μου δινόταν η δυνατότητα να στείλω μήνυμα και είμαι σίγουρος ότι το είχε επιλέξει εκείνος. Σήμερα μου ξανά δίνει κανονικά τη δυνατότητα να στείλω. Έγινε χειροκίνητα ή είναι αυτόματη επιλογή μετά από ένα χ διάστημα να ξανα ανοίξει;
Να φανταστώ ότι δεν τον έχεις προσθέσει στους φίλους.

 

Το είχε επιλέξει εκείνος από τις ρυθμίσεις να μην μπορούν να του στείλουν μήνυμα άτομα που δεν τα είχε στους φίλους. Και τώρα το ρυθμισε να μπορούν να στέλνουν.

Δεν ανοίγει αυτόματα. Το κάνει χειροκίνητα από μόνος του.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι δεν τον έχεις προσθέσει στους φίλους.

 

Το είχε επιλέξει εκείνος από τις ρυθμίσεις να μην μπορούν να του στείλουν μήνυμα άτομα που δεν τα είχε στους φίλους. Και τώρα το ρυθμισε να μπορούν να στέλνουν.

Δεν ανοίγει αυτόματα. Το κάνει χειροκίνητα από μόνος του.

 

Γνωστός μου είναι που τον έσβησα, αλλά άλλοι ξένοι μπορούσαν να του στείλουν κανονικά. :rolleyes:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπέρα σας. Ελπίζω το μνμ αυτο να φανεί ως νέο ερώτημα γιατί η μόνη επιλογή που βρίσκω ειναι ΑΠΑΝΤΗΣΗ και οχι νεα σύνταξη.

 

Λοιπόν, πριν ένα μήνα εμφανίστηκε ξαφνικα η λιστα των φιλων μου στο fb να ειναι κλειστή χωίς εγω ποτέ να έχω αλλαξει τισ ρυθμίσεις. Μπαίνω πάντα απο το απ του κινητου κ υπερβολικα σπανια απο το λαποπ. Μπαίνοντας λοιπόν στο λαποπ ειδα οτι ειχε αλλαχτει ξαφνικα η ρυθμιση ωστε η λιστα φιλων να φαινεται ΜΟΝΟ στους close friends και οχι σε όλους οπως το ειχα πάντα (στο απ δεν ειχε αλλαξει η ρυθμιση αυτή αλλα και εκει το αποτελεσμα ηταν το ιδιο). Δε γνωρίζω ΠΩ΅Σ ειναι δυνατον να εγινε κατι τέτοιο και ουτε στο activity log προφανως δεν ειδα τπτ αφου δεν ειχα πειραξει εγω τπτ.

 

μιαμισι εβδομαδα μετα αρχισε 2ο περιεργο φαινομενο. Ενω ποτέ δεν εχω κλειστο το last seen στο απ του μεσεντζερ αρχισε ξαφνικα να μην εμφανιζει το πότε ημουν τελευταια φορα ονλαην. και πάλι καμια ρυθμιση δεν ειναι αλλαγμένη και αυτό το βγαζει οποτε του καπνισει, δλδ αλλες φορες με δειχνει πότε ημουν ονλαην και αλλες φορες οχι. Ο,τι ναναι.

 

μέχρι στιγμης

1.εχω γκουγκλαρει και κανεισ δεν εχει δηλωσει το ιδιο προβλημα στην υφήλιο

2. εχω ανοιξει και κλεισει το availiability μπας και ειχε κολλησει το απ- ακομη συνεχιζεται το ιδιο τροπαριο

3. εχω στειλει μνμ στο facebook σα χαζη λες και θα μου απαντουσαν ποτέ να δω τι συμβαινει αλλα τριζονια (προφανως και λογικο)

4. εχει συμβει τπτ παρομοιο σε καποιον εδω μέσα ή τοχει ξανακούσει ποτέ? Οπως καταλαβαινετε προσπαθω ναποδειξω οτι δεν εχω πειραξει ποτε τπτ και δε μπορω.

μα σε εμενα μόνο???

Edited by Elenidion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...