Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το messenger όταν ο άλλος φαίνεται ενεργός στο κινητό στο messenger

Είναι συγουρη ότι μιλάει με κάποιον ή ότι μπορεί να είναι youtube κλπ και να τον δείχνει ενεργό χωρίς να μίλησε με κανέναν

 

Πχ. Ρώτησα κάποιο πρόσωπο ..γιατί δ εν μου έστελνε και μου είπε ότι δεν μπήκα καθόλου στο youtube ήμουν ..και λέω σίγουρα; Και μου λέει ναι και ότι δεν ξέρει πως γίνεται αυτό να τον δείχνει ενεργό ενώ είναι στο youtube ..

 

Θέλω την γνώμη σας πάνω σε αυτό

Γίνεται να μην μπεις καθόλου μεσετζερ και να σε δίνει ενέργεια επειδή χρησιμοποιείς το youtube??

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη για τα ορθογραφικα μου λάθη αλλά το κινητό γράφει ότι θέλει μερικές φορές

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν στο youtube και να τον έδειχνε ενεργό στο messenger!!

Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο.

 

1) η ήταν μέσα στο messenger και μίλαγε με κάποιον

2) η είχε μπει από υπολογιστή και είχε ανοιχτό το messenger αλλά δεν μιλούσε με κάποιον. Απλά είχε ανοίξει δεύτερη καρτέλα και ήταν στο YouTube ας πούμε.

Μια καρτέλα ανοιχτή με Facebook και άλλη μια με YouTube η οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το messenger όταν ο άλλος φαίνεται ενεργός στο κινητό στο messenger

Είναι συγουρη ότι μιλάει με κάποιον ή ότι μπορεί να είναι youtube κλπ και να τον δείχνει ενεργό χωρίς να μίλησε με κανέναν

 

Πχ. Ρώτησα κάποιο πρόσωπο ..γιατί δ εν μου έστελνε και μου είπε ότι δεν μπήκα καθόλου στο youtube ήμουν ..και λέω σίγουρα; Και μου λέει ναι και ότι δεν ξέρει πως γίνεται αυτό να τον δείχνει ενεργό ενώ είναι στο youtube ..

 

Θέλω την γνώμη σας πάνω σε αυτό

Γίνεται να μην μπεις καθόλου μεσετζερ και να σε δίνει ενέργεια επειδή χρησιμοποιείς το youtube??

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη για τα ορθογραφικα μου λάθη αλλά το κινητό γράφει ότι θέλει μερικές φορές

 

Θα τον περασεις απο λαϊκό δικαστηριο; Κακό που επαθε ο κακομοίρης !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και διαβάζοντας μου δημιουργήθηκε η απορία, στα κινητά που κρατάνε το messenger στο background στην μνήμη μέχρι να χρειαστεί να την αποδεσμεύσουν, στους άλλους σε δείχνει ενεργό ή όχι; Προσωπικά έχω απενεργοποίηση στο να δείχνει σε τι κατάσταση είσαι, για να μη με πρήζουν
Link to comment
Share on other sites

Katarxhn den anefera oti einai antras kata deuteron den prokeite gia erota h gia oti skeftetai to mualo tou kathenos

Kata triton euxaristo gia thn amesh apanthsh apo ton xristh pou me diafotise

Ενα αστειο εκανα. Αν δεν το δεχεσαι , ζητω συγνωμη.

Α, και γραψε ελληνικα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και διαβάζοντας μου δημιουργήθηκε η απορία, στα κινητά που κρατάνε το messenger στο background στην μνήμη μέχρι να χρειαστεί να την αποδεσμεύσουν, στους άλλους σε δείχνει ενεργό ή όχι; Προσωπικά έχω απενεργοποίηση στο να δείχνει σε τι κατάσταση είσαι, για να μη με πρήζουν
Στην δικιά μου συσκευή (Samsung Galaxy A5 2016) όταν έχω ενεργό το messenger στο παρασκήνιο, μετά από λίγα δευτερόλεπτα με δείχνει εκτός στην συνομιλία.

Σβήνει αυτό το κυκλάκι το πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να απενεργοποιησεις καποιος συγκεκριμενος χρηστης να μη μπορει να δει τη δρατηριοτητα σου (likes , post Κλπ)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να απενεργοποιησεις καποιος συγκεκριμενος χρηστης να μη μπορει να δει τη δρατηριοτητα σου (likes , post Κλπ)
Ναι. Πριν κάνεις μια δημοσίευση πάτα πάνω που λέει "εκτός από" και βάλε περιορισμό στα άτομα που δεν θες να δουν την δημοσίευση. Αυτό θα χρειαστεί να το κάνεις μια φορά μόνο. Την κρατάει την ρυθμιση και για τις επόμενες.

 

Πατάς στο τι σκέφτεστε και μετά εκεί που λέει φίλοι εκτός από.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πριν κάνεις μια δημοσίευση πάτα πάνω που λέει "εκτός από" και βάλε περιορισμό στα άτομα που δεν θες να δουν την δημοσίευση. Αυτό θα χρειαστεί να το κάνεις μια φορά μόνο. Την κρατάει την ρυθμιση και για τις επόμενες.

 

Πατάς στο τι σκέφτεστε και μετά εκεί που λέει φίλοι εκτός από.

ευχαριστω για τη βοηθεια

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω φτιαξει για κοινοποιηση λιτα "Φιλοι εκτος γνωστοι".Εχω βαλει στους ...γνωστους καποιους που δεν θελω να βλεπουν ολλα οτι οι αλλοι φιλοι .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πριν κάνεις μια δημοσίευση πάτα πάνω που λέει "εκτός από" και βάλε περιορισμό στα άτομα που δεν θες να δουν την δημοσίευση. Αυτό θα χρειαστεί να το κάνεις μια φορά μόνο. Την κρατάει την ρυθμιση και για τις επόμενες.

 

.

Δεν ισχυει ομως για τις προηγουμενες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει ομως για τις προηγουμενες
Εννοείται αυτό!! Ισχύει από την στιγμή που θα γίνει η ρύθμιση. Οι προηγούμενες φαίνονται κανονικά εκτός αν πας σε μια μια ξεχωριστά και τις ρυθμίσεις να μη τις βλέπουν αυτοί που δεν θες. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό!! Ισχύει από την στιγμή που θα γίνει η ρύθμιση. Οι προηγούμενες φαίνονται κανονικά εκτός αν πας σε μια μια ξεχωριστά και τις ρυθμίσεις να μη τις βλέπουν αυτοί που δεν θες.

 

Πολύ σωστα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για Facebook εξακολουθούμε να μπαίνουμε από browsers ; διορθώθηκε τίποτα στις εφαρμογές;

 

Edit ειπα να δοκιμάσω την εφαρμογή και έχω απορία, πώς βλέπουμε τις κορυφαίες δημοσιεύσεις και πώς τις πρόσφατες;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγω την εφαρμογή εμφανίζονται πάνω πάνω οι ιστορίες, πώς γίνεται να τις εξαφανίσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γίνεται αυτο.
Με το που ανοίγω την εφαρμογή εμφανίζονται πάνω πάνω οι ιστορίες, πώς γίνεται να τις εξαφανίσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Για Facebook εξακολουθούμε να μπαίνουμε από browsers ; διορθώθηκε τίποτα στις εφαρμογές;

 

Edit ειπα να δοκιμάσω την εφαρμογή και έχω απορία, πώς βλέπουμε τις κορυφαίες δημοσιεύσεις και πώς τις πρόσφατες;

 

Πας στις ενημερωσεις και επιλεγεις καθε φορα τις προσφατες αν θελεις .Προεπιλεγμενη εχει τις κυριες κατα την γνωμη του και δεν αλλαζει αυτο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γίνεται αυτο.

 

Πας στις ενημερωσεις και επιλεγεις καθε φορα τις προσφατες αν θελεις .Προεπιλεγμενη εχει τις κυριες κατα την γνωμη του και δεν αλλαζει αυτο .

 

Ok ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.... Αν κάνω block κάποιον, θα μπορεί να βλέπει σχόλια μου σε δημοσιεύσεις??

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...