Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ανεβάσω σε ένα άλμπουμ στο facebook κάτι φωτογραφίες από το Αρχαιολογικό Μουσείο Ηρακλείου. Ενώ έχω βρει αυτή τη σελίδα δε μπορώ να την κάνω tag. Υπάρχει κάποιος τρόπος αυτή τη σελίδα να την προσθέσω σαν tag ως τοποθεσία στις φωτογραφίες μου;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα,

 

Μια ερώτηση γιατί κόλλησα. Έχω το Samsung galaxy s6 και θέλω να αποθηκεύσω μια φωτογραφία από το facebook φίλου και μου γράφει: "η φωτογραφία δεν αποθηκεύτηκε" ενώ από το τάμπλετ ή το προηγούμενο κινητό μου (Samsung galaxy s3) την ίδια φωτογραφία μπορώ να την κατεβάσω. Τι μπορεί να φταίει; Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω;

 

Καλή σας ημέρα,

 

Μια ερώτηση γιατί κόλλησα. Έχω το Samsung galaxy s6 και θέλω να αποθηκεύσω μια φωτογραφία από το facebook φίλου και μου γράφει: "η φωτογραφία δεν αποθηκεύτηκε" ενώ από το τάμπλετ ή το προηγούμενο κινητό μου (Samsung galaxy s3) την ίδια φωτογραφία μπορώ να την κατεβάσω. Τι μπορεί να φταίει; Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω;

 

Κάποιος καμία άποψη; έχω απεγκαταστήσει το facebook 3 φορές και το έχω ξαναεγκαταστήσει αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω φωτογραφία από χρήστη στο facebook.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Επιτρεπονται δυο λογαριασμοι απο την ιδια ip?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καμία άποψη; έχω απεγκαταστήσει το facebook 3 φορές και το έχω ξαναεγκαταστήσει αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω φωτογραφία από χρήστη στο facebook.

Δεν ξέρω γιατί στο κάνει αυτό. Γιατί δεν πέρνεις την φωτογραφία που θες να στιγμιότυπο οθόνης;;; ίσως να είναι η μόνη λύση. Εγώ κατεβάζω κανονικά πάντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτρεπονται δυο λογαριασμοι απο την ιδια ip?

Τι εννοείς ? Να έχεις 2 λογαριασμούς facebook στο ίδιο κινητό ; γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί στο κάνει αυτό. Γιατί δεν πέρνεις την φωτογραφία που θες να στιγμιότυπο οθόνης;;; ίσως να είναι η μόνη λύση. Εγώ κατεβάζω κανονικά πάντως

 

Έτσι το κάνω προσωρινά. Θα δοκιμάσω να σβήσω το antivirus να δω αν το κολλάει αυτό..

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το κάνω προσωρινά. Θα δοκιμάσω να σβήσω το antivirus να δω αν το κολλάει αυτό..

Να τις μπλοκάρει το antivirus;; Δεν το έχω ξανακουσει αλλά δες το κ αυτο. Ποτέ δεν ξέρεις

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Να τις μπλοκάρει το antivirus;; Δεν το έχω ξανακουσει αλλά δες το κ αυτο. Ποτέ δεν ξέρεις

 

Τελικά ούτε αυτό είναι.. Άντε να καταλάβω γιατί δεν τις κατεβάζει τώρα..

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε αυτό είναι.. Άντε να καταλάβω γιατί δεν τις κατεβάζει τώρα..

 

παιζει να ειναι "πειραγμενο" το λογισμικο απο τη συσκευη που προσπαθεις να κατεβασεις?

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

παιζει να ειναι "πειραγμενο" το λογισμικο απο τη συσκευη που προσπαθεις να κατεβασεις?

 

Τι εννοείς; Το κινητό το έχω μια εβδομάδα και δεν του έχω κάνει κάνει καμία παρέμβαση τύπου root. Το facebook το κατεβάζω από το play store.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Το κινητό το έχω μια εβδομάδα και δεν του έχω κάνει κάνει καμία παρέμβαση τύπου root. Το facebook το κατεβάζω από το play store.

 

γιατι εμενα μου εκανε κατι παρομοιο ενα ταμπλετ με μη εργοστασιακο λογισμικο, δεν εψαξα βεβαια ποτε να βρω τον λογο

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

γιατι εμενα μου εκανε κατι παρομοιο ενα ταμπλετ με μη εργοστασιακο λογισμικο, δεν εψαξα βεβαια ποτε να βρω τον λογο

 

Εμένα είναι αυτό πού είχε οταν το αγόρασα απο Γερμανό. Ενα update εκανε μόνο.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση βλάβης....... Μια φορά τη μέρα θα το πετάξει σίγουρα αλλά φτιάχνει σχεδόν αμέσως όταν πατήσω "επαναληψη"

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/0478fda1b13fec3b8b51a68b3f94d472.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια για όποιον γνωρίζει..

όταν βλέπω το προφίλ ενος χρήστη αγνώστου εντελώς σε μενα, δηλαδή δεν είμαστε φίλοι ουτε τον ακολουθαω αλλά ούτε έχουμε και κοινούς φίλους, υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί το προφίλ μου στην λίστα με τους προτεινομενους φίλους στο δικό του προφιλ; Εννοείται χωρίς να του έχω κάνει like ποτέ ή οποιαδήποτε άλλη δραστηριοτητα.. μονο παρακολουθηση απλά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια για όποιον γνωρίζει..

όταν βλέπω το προφίλ ενος χρήστη αγνώστου εντελώς σε μενα, δηλαδή δεν είμαστε φίλοι ουτε τον ακολουθαω αλλά ούτε έχουμε και κοινούς φίλους, υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί το προφίλ μου στην λίστα με τους προτεινομενους φίλους στο δικό του προφιλ; Εννοείται χωρίς να του έχω κάνει like ποτέ ή οποιαδήποτε άλλη δραστηριοτητα.. μονο παρακολουθηση απλά :rolleyes:

 

αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι οταν προσεθεσα καποιον στις επαφες μου στο gmail, μαλλον λογω του οτι εχω συνδεσει και το νουμερο μου με το fb με εβγαλε στους προτεινομενους του φιλους ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι οταν προσεθεσα καποιον στις επαφες μου στο gmail, μαλλον λογω του οτι εχω συνδεσει και το νουμερο μου με το fb με εβγαλε στους προτεινομενους του φιλους ;)

 

ναι αυτο όντως τα συνδέει κάπως.. στη δική μου περίπτωση είναι το προφιλ μου απο άλλο mail και ειναι άδειο, χωρίς φίλους και δημοσιεύσεις..δεν είναι το κανονικό μου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου ήρθαν αλλαγές στο facebook. Άλλαξε λίγο το προφιλ μου. Έγινε πιο εμφανισιμο. Βάλανε την φωτο του προφίλ των χρηστών στο κέντρο ! Άλλαξε αυτόματα και στο application του facebook χωρίς να κάνω κάποιο update ! Παράδειγμα προφίλ (για να μη βάλω το δικό μου) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/ba09288ddd4d12922f0cab3acd36e82f.jpg

Εκεί που έχει μαύρο δείχνει την φωτο του εξωφυλλου

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειστε στο προφιλ ενος ατομου, στην ενοτητα φιλοι δειχνει απο τους κοινους φιλους αν εχει unseen posts και ποσα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειστε στο προφιλ ενος ατομου, στην ενοτητα φιλοι δειχνει απο τους κοινους φιλους αν εχει unseen posts και ποσα.

Ισχύει ! Αυτό πλέον το κάνει και όταν είσαι στην αρχική σελίδα και πατάς στην πλαϊνή στήλη για να δεις πΠοιος είναι on line. Πλέον έχει μια μπλε κουκίδα όταν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις από φίλο. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160217/b51c22be48767c73cfb944a7fa514f49.jpg

Και κάτω από το ονοματεπώνυμο του λέει και πόσες νέες δημοσιεύσεις υπάρχουν.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μία ερώτηση όταν δημοσιεύω κάτι από την σελίδα μου στο fcebook βγάζει πάντα μια συγκεκριμένη φωτογραφία πώς μπορώ να το αλλάξω αυτό ξέρει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση μου παιδια ειναι αυτη ακριβως που λεει ο τιτλος,γινεται καποιος να σου χακαρει το facebook σου;
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερει ουτε το email ουτε τον κωδικο και απο απομακρυσμενα κιολας;

 

Να σας κανω μια ερωτηση παιδια;Γινεται να σου χακαρει καποιος το fb απο μακρια χωρις να ξερει email και κωδικο;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια ερωτηση παιδια;Γινεται να σου χακαρει καποιος το fb απο μακρια χωρις να ξερει email και κωδικο;

 

Οχι.Θεωρητικα τουλαχιστον

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση μου παιδια ειναι αυτη ακριβως που λεει ο τιτλος,γινεται καποιος να σου χακαρει το facebook σου;

Επειδή δεν μπαίνουμε όλοι από τον browser του υπολογιστή αλλά από το tapatalk ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΤΛΟΥΣ να ξερετε!! Να γράφετε λοιπόν την ερώτηση σας ολοκληρωμένη μέσα στο σχολιο για να μπορούμε να σας απαντήσουμε αν ξέρουμε. :)

Έτσι μπορεί να πάρεις και περισσότερες απαντήσεις !

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σας κανω μια ερωτηση παιδια;Γινεται να σου χακαρει καποιος το fb απο μακρια χωρις να ξερει email και κωδικο;

Είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να γίνει από έναν απλό χρήστη Αυτό! Γίνεται, αλλά πρέπει ο άλλος να είναι πολυ εξπερ στα χακαρισματα!

 

Μια απορία κ από μένα. Έχω περιορίσει το κοινο που βλέπει τις δημοσιεύσεις που ανεβάζω. Εχω δηλαδή μπλοκάρει μερικά άτομα από τους φίλους μου να μην βλέπουν τι ανεβάζω. Όταν όμως ανεβάσει κάτι ένας φίλος μου στο χρονολόγιο μου δεν ισχύουν αυτές οι ρυθμίσεις. Δηλαδή την βλέπουν όλοι μου οι φίλοι! Πως αλλάζει αυτό;;;;

 

 

Όταν ανεβάζει ένας φίλος μου κάτι στο χρονολόγιο μου δεν ισχύουν πλέον οι δικές μου ρυθμίσεις;;; Το αλλάξανε κ αυτό; Παλια οταν εβαζε κατι ενας φιλος μου στο χρονολογιο μου ίσχυαν οι ρυθμίσεις που είχα ορίσει εγώ. Δεν ήταν δηλαδή ορατό σε όλους μου τους φιλους

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπαίνουμε όλοι από τον browser του υπολογιστή αλλά από το tapatalk ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΤΛΟΥΣ να ξερετε!! Να γράφετε λοιπόν την ερώτηση σας ολοκληρωμένη μέσα στο σχολιο για να μπορούμε να σας απαντήσουμε αν ξέρουμε. :)

Έτσι μπορεί να πάρεις και περισσότερες απαντήσεις !

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να γίνει από έναν απλό χρήστη Αυτό! Γίνεται, αλλά πρέπει ο άλλος να είναι πολυ εξπερ στα χακαρισματα!

 

Ευχαριστω πολυ φιλε συγνωμη δεν το ηξερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...