Jump to content

Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο (ΕΑΠ)


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκα χθες και κοίταξα αλλά για τις αιτήσεις δεν έχουν βγάλει τπτ. Είδα μια ανακοίνωση που έλεγε για τις θεματικές ενότητες ότι τις πληρώνεις 600 ευρώπουλα το χρόνο. Αληθεύει??? Αν ναι τότε δε συμφαίρει το πακέτο (3 Θ.Ε. 1.800)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ νόμιζα ότι είναι 700€ η θεματική ενότητα... :O :!:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Απο το ακαδημαϊκο ετος 2005-2006 και μετα καθε θεματικη ενοτητα θα στοιχιζει 700€.

 

Τα 600€ ισχυουν για φοιτητες προηγουμενων ετων (ακ.ετος 2004-2005).

 

Για υποβολη αιτησης να εχεις το νου σου να επισκεφθεσε συχνα το site (http://www.eap.gr) απο τον Νοεμβριο και μετα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο το ακαδημαϊκο ετος 2005-2006 και μετα καθε θεματικη ενοτητα θα στοιχιζει 700€.

 

Τα 600€ ισχυουν για φοιτητες προηγουμενων ετων (ακ.ετος 2004-2005).

 

Για υποβολη αιτησης να εχεις το νου σου να επισκεφθεσε συχνα το site (http://www.eap.gr) απο τον Νοεμβριο και μετα.

Αυτό το site ή το www1.eap.gr? Έχει 2 πλέον και το καθένα έχει άλλες ενότητες πχ το αρχικό έχει τα μαθήματα για κάθε τομέα ενώ το δεύτερο δεν τα έχει, νομίζω περιέχει περισσότερους κανονισμούς. Πάντως τα θέματα του οικονομικού τα είδα στο δεύτερο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε χρειαζεσαι να πηγαινεις στο http://www.eap.gr

 

Εμας τουλαχιστον μας προτρεπουν σ'αυτο το site να ενημερωνομαστε (ειτε για οικονομικα θεματα, ειτε για οποιαδηποτε ενημερωση)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pantos aporo gia tin piotita spoudon pou prosferi.

Pos ginete na spoudazeis ex apostaseos!

Oso gia na mpi kapios pitsirikas ine diskolo, protimounte atoma megalis ilikias.

Link to comment
Share on other sites

Pantos aporo gia tin piotita spoudon pou prosferi.

Pos ginete na spoudazeis ex apostaseos!

Oso gia na mpi kapios pitsirikas ine diskolo, protimounte atoma megalis ilikias.

για την ποιοτητα να μην απορείς καθόλου.για δες τα βιβλία και τις εργασίες και πές μου.και να σου δώσω και ένα παράδειγμα περι ποιότητας: στο τμήμα της πληροφορικής απο τα 700 ατομα τα οποία περνάνε πληρώνουν και ξεκινούν ξέρεις πόσοι σταματάνε σχεδόν με το καλημερα επειδή τα βρίσκουν σκούρα? σε πληροφορώ το 60% πάνω-κάτω.οπότε μην αναρωτιέσε για την ποιοτητα,απλά καλείται ο φοιτητής να μελετήσει και να ασχοληθει μόνος του.απλό.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

luke an ine etsi kalo akougete tote.

Bebea se mathimata mathimatikon kai fisikis pou exi h pliroforiki pali mou meni auti i aporia.

Kalo tha itan auto 60% pou ta paratai na to pernoun i epomeni pou eixan sira ke den mpikan i mipos ginete?

Link to comment
Share on other sites

luke an ine etsi kalo akougete tote.

Bebea se mathimata mathimatikon kai fisikis pou exi h pliroforiki pali mou meni auti i aporia.

Kalo tha itan auto 60% pou ta paratai na to pernoun i epomeni pou eixan sira ke den mpikan i mipos ginete?

 

δυστυχώς δεν γίνετε...

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγήκε ανακοίνωση για την υποβολή αιτήσεων στο site του ΕΑΠ. Η υποβολή γίνεται από 1/11 έως 10/12 αλλά δεν μου ανοίγει τη σελίδα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε να γραφτειτε μπορειτε. Λειτουργει κανονικα η σελιδα. Μαλλον ειχες πεσει σε ωρα αιχμης που ηθελαν να γραφτουν ολοι εκεινη την ωρα :O
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω οτι όποιος βγεί επιλαχών ας κάνει τα χαρτιά του και μην απογοητευτεί διότι κεγώ πέρσι απο επιλαχών μπήκα στην πληροφορική. ;) ;)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά "προτιμούν" άτομα πάνω από 23 ετών.Εγώ έκανα αίτηση 4 φορές μέχρι τελικά να με δεχθούν. Νομίζω ότι πολλοί το παίρνουν στην πλάκα(τουλάχιστον 700 ευρώ πλάκα) και είναι κρίμα για όσους το θέλουν αληθινά.

 

Για οποιαδήποτε απορία απλά ρωτήστε με. Θα χαρώ να φανώ χρήσιμη!

 

P.S. Καλή αρχή μου! :-) Μόλις έκανα εγγραφή!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφη;; Δηλαδη σε επελεξαν; Για πες σε ποιο τμημα και απο δυσκολια πως ειναι;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγραφή αναφερόταν στο myphone. Σε μπέρδεψα μάλλον λίγο :-)

 

Όσον αφορά τον ΕΑΠ, ναι με επέλεξαν την τελευταία φορά. Αρχές Οκτώβρη ξεκινήσαμε τα μαθήματα. Είμαι στο τμήμα Πληροφορικής. Ακόμα είναι αρχή και δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολο (προς το παρόν) γιατί ασχολούμαι ήδη επαγγελματικά με την πληροφορική αλλά το επίπεδο και οι εργασίες είναι πολύ καλό. Από το πρώτο βιβλίο δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένη.

 

Για την ιστορία με πήραν μόλις πέρασα τα 24. Βέβαια παίζει ρόλο και η τύχη αλλά νομίζω διαλέγουν πάνω από κάποια ηλικία.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγραφή αναφερόταν στο myphone. Σε μπέρδεψα μάλλον λίγο :-)

 

Όσον αφορά τον ΕΑΠ, ναι με επέλεξαν την τελευταία φορά. Αρχές Οκτώβρη ξεκινήσαμε τα μαθήματα. Είμαι στο τμήμα Πληροφορικής. Ακόμα είναι αρχή και δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολο (προς το παρόν) γιατί ασχολούμαι ήδη επαγγελματικά με την πληροφορική αλλά το επίπεδο και οι εργασίες είναι πολύ καλό. Από το πρώτο βιβλίο δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένη.

 

Για την ιστορία με πήραν μόλις πέρασα τα 24. Βέβαια παίζει ρόλο και η τύχη αλλά νομίζω διαλέγουν πάνω από κάποια ηλικία.

 

καλως ήρθες στο myphone συνάδελφε κεγώ πληροφορική ξεκίνησα φέτος και έκανα αιτήσεις για 3 συνεχομενα χρόνια.φέτος με το ξεκίνημα πήρα μόνον πλη10 για να δώ πως θα πάει... :cry:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχαριστώ luke! (αν και καθυστερημένα αλλά έχει πέσει πολύ δουλειά)

 

Εννοείται πως πήρα μόνο ΠΛΗ10. "Δε λέει"" να χάνουμε τα μαθήματα χωρίς λόγο. Και γιατί κοστίζουν αλλά και γιατί δεν έχουν αμέτρητες ευκαιρίες να τα περάσουμε. Πώς σου φαίνεται ως τώρα?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 26!

σκεφτομαι για ανοιχτο πανεπιστημιο αλλα μου φαινονται πολλα τα χρηματα(αυτη την εποχη εχω πολλα εξοδα)

επισης σκεφτομαι να διαβασω και το 2007 να δωσω πανελληνιες.

τι λετε ποιο απο τα δυο?θα τα καταφερω για πανελληνιες?ημουν μαθητρια του 17 (απολυτηριο λυκειου).

να σημειωσω οτι θελω πολυ να σπουδασω .

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες πολύ, νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα... Βέβαια δεν τα παίρνουμε τα γράμματα όσο εύκολα τα παίρναμε στα 20+ (εγώ είμαι 30), αλλά αν υπάρχει θέληση, όλα γίνονται.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι 34 έχω κάνει 5 φορές άιτηση και δε με έχουν πάρει. Ναξερα μόνο τον αλγόριθμο που χρησιμοποιούν. Αραγε έχει σχέση ο βαθμός απολυτηρίου που είναι και το μόνο requirement?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι 34 έχω κάνει 5 φορές άιτηση και δε με έχουν πάρει. Ναξερα μόνο τον αλγόριθμο που χρησιμοποιούν. Αραγε έχει σχέση ο βαθμός απολυτηρίου που είναι και το μόνο requirement?

Μάλλον είναι καθαρά θέμα τύχης... εμένα με πήραν με την τρίτη προσπάθεια!

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ luke! (αν και καθυστερημένα αλλά έχει πέσει πολύ δουλειά)

 

Εννοείται πως πήρα μόνο ΠΛΗ10. "Δε λέει"" να χάνουμε τα μαθήματα χωρίς λόγο. Και γιατί κοστίζουν αλλά και γιατί δεν έχουν αμέτρητες ευκαιρίες να τα περάσουμε. Πώς σου φαίνεται ως τώρα?

ψιλο παλούκι μου φαίνεται ως τώρα αλλα το παλεύω.παρακολουθείς φόρουμ του εάπ? eap-forums.gr (ανεπίσημο site)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου φαίνεται και τόσο δύσκολο προς το παρών αλλά παρόλο που τα έχω ξανακάνει παλιότερα θέλει αρκετό διάβασμα. Εγώ τα πιο μετά φοβάμαι και τα μαθηματικά. Τα τρέμω γιατί είμαι σκράπας. Σίγουρα θα κάνω ιδιαίτερα στα μαθηματικά και σκέφτομαι ότι θα πρέπει να αρχίσω να διαβάζω τα βιβλία του λυκείου για να θυμηθώ τα βασικά.

Μπαίνω στο online.eap.gr και στο forum.pli.eap.gr. Και στα δύο το τμήμα μου έχει δικό του forum. Ο καθηγητής σας πως σου φαίνεται? Εμάς είναι πολύ καλός στην δουλειά του. Μακάρι να είναι όλοι έτσι.

 

Παιδιά μάλλον η διαδικασία γίνεται με κλήρωση.

 

Τα λεφτά όντως μπορεί να είναι πολλά αλλά όχι τόσα όσα δίνει ο κόσμος στα φροντιστήρια για να περάσει τις πανελλήνιες. Ένα μείον είναι ότι δεν έχει και πολλές ειδικότητες το ΕΑΠ και προσωπικά για εμένα "δεν λέει" να παρακολουθήσεις μόνο και μόνο για να είσαι σε κάποιο πανεπιστήμιο. Αν πάντως μας ενδιαφέρουν αυτά τα τμήματα πιστεύω αξίζει. Το μέλλον θα δείξει :-)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....χωρίς να θελω να σε απογοητευσω ενας φιλος μου εδω και 1,5 χρονο κανει ιδιαιτερα στα μαθηματικα, γιατι τα ειχε βρει σκουρα στην αρχη!....Τωρα καταφερνει και τα περναει ενα ενα.. :blink: στα υπολειπα μαθηματα δεν εχει προβλημα,γιατι ασχολειται με την πληροφορικη, και διαβαζει οσο χρειαζεται!

 

...Εγω παντως εχω δωσει 4 φορες και δεν με περασα..... ο φιλος μου που σου λεω δηλωσε την τελευταια μερα και με την πρωτη περασε!! ουτε θεμα ηλικιας ειναι, αλλα ουτε και θεμα γενικου....υπαρχουν ατομα 18αρηδες που περασαν με την πρωτη,οπως υπαρχουν ατομα πανω απο 30+ που επισης περασαν με την πρωτη...και ουτε και κανενα υψηλο βαθμο γενικο ειχαν....Εγω νομιζω οτι ειναι θεμα καθαρα και μονο τυχης, αφου γινεται με κληρωση.. :rolleyes:

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...