Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα hardreset και το ξαναστησα απο την αρχη.τωρα ειναι ολα οκ.μαλλον κατι δεν ειχε κατσει καλα .ευχαριστω Γιαννη

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια εχω ενα μικρο bug μου χε ερθει μηνυμα αλλα η ενδειξη οτι μου εχει ερθει μηνυμα δεν εχει σβησει εχει παραμεινει και λεει οτι εχω ενα μηνημα παρολο που τα διεγραψα ολα καποια λυση ?

 

ξερετε αμα υπαρχει καποια λυση εκτος απο hard reset?

Link to comment
Share on other sites

:ninja: Ρε παιδια το εβαλα να κανει συχρονισμο και μου βγαζςι μυνημα οτι γεμισε η μνημη και μου λεει να την αδειασω πως παει στο στην internal memory μου το βγαζει συνεχεια ολη την μερα:blink: Edited by amar
Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξα μπηκα και εσβησα οτι εβρησκα και δεν μου καθοτανε καλα απο αρχεια, τελικα ειχε κανει copy αρχεια απο την καρτα μνημης ? .τελος καλο ολα καλα ,ευτηχως σε μερικα που πηγα να σβησω και θα εκανα ******* μου εβγαζε μυνημα και σταματαγα ..............
Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ ερωτεύομαι το τηλεφωνάκι:happy:Βλαστημάω τη στραβωμάρα μου που δεν είχα αγοράσει HTC τόσα χρόνια!Αυτό που μου έχει πάρει τα μυαλά πραγματικά όμως είναι το ενσωματωμένο GPS που έχει....Μιλάμε είναι το κάτι άλλο!Δεν έχω ξαναδεί πιο γρήγορο και δυνατό σήμα από μηχάνημα....Ούτε καν από όλα τα PNA που έχω ασχοληθεί τα τελευταία χρόνια!Φοβερός δέκτης!Δεν ξέρω αν συμβαίνει και με τα υπόλοιπα HTC,πάντως αυτό με έχει εντυπωσιάσει!Αν είχε ρε π@@τη μου και μια SD,θα ήταν μαγικό...

Επίσης,κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει,όταν πατάω μια φορά το κουμπί on/off για να σβήσει η οθόνη,ναι μεν κλείνει,αλλά παραμένει ένα backlight περιμετρικά της οθόνης συνεχώς αναμένο,με αποτέλεσμα να μου τρώει τη μπαταρία:(Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φαντάσου ότι κατά γενική ομολογία το Diamond έχει από τα χειρότερα σήματα GPS σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές της HTC. Μάλλον θα είσαι από τους τυχερούς :rolleyes:

 

Σχετικά με το πρόβλημα σου... δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιο είναι. Η οθόνη δεν σβήνει τελείως όταν πατάς το on/off πλήκτρο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου ότι κατά γενική ομολογία το Diamond έχει από τα χειρότερα σήματα GPS σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές της HTC. Μάλλον θα είσαι από τους τυχερούς :rolleyes:

 

Σχετικά με το πρόβλημα σου... δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιο είναι. Η οθόνη δεν σβήνει τελείως όταν πατάς το on/off πλήκτρο;

Κλείνει,γίνεται μαύρη,αλλά το backlight μένει αναμένο και το λαμπάκι του joystick κάνει breathing όπως την ώρα που φορτίζει χωρίς να είναι συνδεδεμένο:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχω πολύ καιρό να πιάσω την εν λόγω συσκευή στα χέρια μου και θα χρειαστώ τη βοήθειά σου. Όταν εννοείς backlight εννοείς στον χώρο των πλήκτρων, σωστά;

 

Αυτό (αλλά και το breathing του joystick) στο έκανε πάντα; Από την αρχή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καιρό να πιάσω την εν λόγω συσκευή στα χέρια μου και θα χρειαστώ τη βοήθειά σου. Όταν εννοείς backlight εννοείς στον χώρο των πλήκτρων, σωστά;

 

Αυτό (αλλά και το breathing του joystick) στο έκανε πάντα; Από την αρχή;

Backlight εννοώ στην οθόνη.Ενώ γίνεται μαύρη,παραμένει ένας οπίσθιος φωτισμός στην ελάχιστη στάθμη.Το breathing γίνεται μόνο στο joystick.Δεν το έκανε από την αρχή,αλλά τώρα τις τελευταίες μέρες το άρχισε.Μήπως φταίει η απότομη αποσύνδεση από τον υπολογιστή μέσω usb ενώ είναι συνδεδεμένο με το ActiveSync?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε νομίζω να φταίει αυτό. Μήπως έχει έρθει η ώρα για hard reset;

Δεν παίζει με τίποτα!Ποιός κάθεται να το ξαναστήσει μετά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις την επιλογή να πάρεις ένα backup αν θέλεις με το Spb Backup και το επαναφέρεις μετά το hard reset και να επαναφέρεις την συσκευή σου στην παρούσα φάση. Αυτό στην περίπτωση αν θες να δεις ότι όντως θα λυθεί το θέμα μετά το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει μπαταρία μεγαλύτερης διάρκειας αλλά ίδιου μεγέθους με την αρχική, ώστε να ταιριάζει στο αρχικό καπάκιΆν ναι ασς κάνει ποστ και το λινκ!Ευχαριστώ εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το εξει προβλημα.απεγκατεστησα ενα προγραμα στο οποιο ειχα κανει συντομευση στο μενου εναρξη.μετα την απεγκατασταση το εικονιδιο παρεμεινε στο μενου και οταν παω να το ξετσεκαρω μου λεει cannot move that item πωσ μπωρω να το ξετσεκαρω γιατι μου πιανει ασκοπα μια θεση στην εναρξη.το προγραμα ηταν το S2P για τραγουδια.

υσ

αφαιρεσα και καποια στοιχεια απο τη registy οπως λεει για πληρη απεγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Έχει ένας φίλος το Diamond και είναι κλειδωμένο στην Orange UK, υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει και να βάλουμε κάποια ROM με 6.5 ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η γυναικα μου στο ασχετο χτες ερχεται σπιτι και μου λεει οτι η οθονη αφης στο diamond δεν δουλευει. δειχνει τα παντα λειτουργει το τηλεφωνο κανονικα αλλα δεν μπορεισ να πατησεις πανω στην οθονη να επιλεξεις πχ καποια επιλογη. πατας αλλα δεν γινεται τιποτα. εχει εμφανισει βεβαια και αυτο που φαινεται στις φωτογραφιες. Η γυναικα μου μου ειπε πως το ειχε βαλει στην τσαντα της και τα κλειδια της μαλλον εκαναν χτυπηματα στην οθονη. Λογικα το digitizer της οθονης δεν θα φταιει ετσι δεν ειναι?η οθονη απεικονιζει τα παντα...οποτε παραγγελνω digitizer και το τοποθετω?δε νομιζω να θελει αλλαγη ολη η οθονη...
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Η γυναικα μου στο ασχετο χτες ερχεται σπιτι και μου λεει οτι η οθονη αφης στο diamond δεν δουλευει. δειχνει τα παντα λειτουργει το τηλεφωνο κανονικα αλλα δεν μπορεισ να πατησεις πανω στην οθονη να επιλεξεις πχ καποια επιλογη. πατας αλλα δεν γινεται τιποτα. εχει εμφανισει βεβαια και αυτο που φαινεται στις φωτογραφιες. Η γυναικα μου μου ειπε πως το ειχε βαλει στην τσαντα της και τα κλειδια της μαλλον εκαναν χτυπηματα στην οθονη. Λογικα το digitizer της οθονης δεν θα φταιει ετσι δεν ειναι?η οθονη απεικονιζει τα παντα...οποτε παραγγελνω digitizer και το τοποθετω?δε νομιζω να θελει αλλαγη ολη η οθονη...

 

Μην το κανεις αυτο! Πηγα να το κανω μονος μου και τωρα δεν εχω τηλ... :( το digitizer ειναι κολλημενο στην οθονη με αποτελεσμα αν δεν εισαι τυχερος (οπως εγω) να σπασεις και την οθονη η και να κανεις αλλη ζημια. Εγω πχ γ@#($Α και την πλακετα.....

 

Εχω ανταλλακτικο οθονη και digitizer παντως τα οποια αν θες στα πουλαω για να βγαλω τα σπασμενα εως ενα βαθμο. Πες μου αν σε ενδιαφερει σε τι τιμη θα τα βρεις εξω.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το εξει προβλημα.απεγκατεστησα ενα προγραμα στο οποιο ειχα κανει συντομευση στο μενου εναρξη.μετα την απεγκατασταση το εικονιδιο παρεμεινε στο μενου και οταν παω να το ξετσεκαρω μου λεει cannot move that item πωσ μπωρω να το ξετσεκαρω γιατι μου πιανει ασκοπα μια θεση στην εναρξη.το προγραμα ηταν το S2P για τραγουδια.

υσ

αφαιρεσα και καποια στοιχεια απο τη registy οπως λεει για πληρη απεγκατασταση.

 

Πήγαινε Windows\Start Menu (αν η συσκεή σου είναι στα ελληνικά νομίζω είναι Start_Menu) και σβήσε το εικονίδιο της συντόμευσης.

 

Η γυναικα μου στο ασχετο χτες ερχεται σπιτι και μου λεει οτι η οθονη αφης στο diamond δεν δουλευει. δειχνει τα παντα λειτουργει το τηλεφωνο κανονικα αλλα δεν μπορεισ να πατησεις πανω στην οθονη να επιλεξεις πχ καποια επιλογη. πατας αλλα δεν γινεται τιποτα. εχει εμφανισει βεβαια και αυτο που φαινεται στις φωτογραφιες. Η γυναικα μου μου ειπε πως το ειχε βαλει στην τσαντα της και τα κλειδια της μαλλον εκαναν χτυπηματα στην οθονη. Λογικα το digitizer της οθονης δεν θα φταιει ετσι δεν ειναι?η οθονη απεικονιζει τα παντα...οποτε παραγγελνω digitizer και το τοποθετω?δε νομιζω να θελει αλλαγη ολη η οθονη...

 

Έχει λήξει η εγγύηση να υποθέσω?? Αν ναι, καλύτερα να το κάνει κάποιος τεχνικός για να αποφύγεις τα χειρότερα. Εκτός αν έχεις ειδίκευση στο θέμα! Διαφορετικά, όπως λέει και κάποιος πιο πάνω, υπάρχει πιθανότητα να κάνεις μεγαλύτερη ζημιά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Την υπηρεσία 3G στο κινητό πως την ενεργοποιούμε; Εμένα ποτέ δεν μου έχει εμφανιστεί το σήμα 3G. Τα μόνα που έχω δει είναι G, H, E.

Ευχαριστώ.

Για ρομ, έχω την 6.5.3 όπως την δίνει η htc από το επίσημο site.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Την υπηρεσία 3G στο κινητό πως την ενεργοποιούμε; Εμένα ποτέ δεν μου έχει εμφανιστεί το σήμα 3G. Τα μόνα που έχω δει είναι G, H, E.

Ευχαριστώ.

Για ρομ, έχω την 6.5.3 όπως την δίνει η htc από το επίσημο site.

 

 

Αφού λες οτι σου δείχνει το H και το Ε τότε έχεις ήδη ενεργοποιημένο το 3G!

Ενημερωτικά τα γράμματα αυτά σημαίνουν: G (GPRS), E (EDGE) και H (HSDPA). Ανάλογα με την περιοχή που βρίσκεσαι και με το σήμα που πιάνεις κάθε φορά θα σου εμφανίζει και το ανάλογο γράμμα, με το GPRS να είναι η πιο αργή σύνδεση κ το HSDPA η πιο γρήγορη (με διαφορά!). Το 3G βρίσκεται κάπου ενδιάμεσα (σε ταχύτητα) αλλά νομίζω πως σπάνια θα πιάσεις κάπου τέτοιο σήμα.

Επίσης ενημερωτικά...... θα πας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Μπάντα και θα βάλεις τον Τύπο Δικτύου στο Auto για να έχεις 3G (όπου πιάνει 3G σήμα) ή θα βάλεις το GSM για να έχεις μόνο GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Αφού λες οτι σου δείχνει το H και το Ε τότε έχεις ήδη ενεργοποιημένο το 3G!

Ενημερωτικά τα γράμματα αυτά σημαίνουν: G (GPRS), E (EDGE) και H (HSDPA). Ανάλογα με την περιοχή που βρίσκεσαι και με το σήμα που πιάνεις κάθε φορά θα σου εμφανίζει και το ανάλογο γράμμα, με το GPRS να είναι η πιο αργή σύνδεση κ το HSDPA η πιο γρήγορη (με διαφορά!). Το 3G βρίσκεται κάπου ενδιάμεσα (σε ταχύτητα) αλλά νομίζω πως σπάνια θα πιάσεις κάπου τέτοιο σήμα.

Επίσης ενημερωτικά...... θα πας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Μπάντα και θα βάλεις τον Τύπο Δικτύου στο Auto για να έχεις 3G (όπου πιάνει 3G σήμα) ή θα βάλεις το GSM για να έχεις μόνο GPRS.

 

Ευχαριστω φιλε. Κατατοπιστικος σε ολα.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...