Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Δοκίμασες να κάνεις hard reset και να ξαναδοκιμάσεις;

 

EDIT: Αφού το έλυσες ok. Πάντως καλό είναι μετά από το πέρασμα την καινούργιας ROM, να ακολουθεί και ένα hard reset πριν ξεκινήσουμε να στήνουμε τη συσκευή μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Agapitoi filoi kalispera, (sorry gia ta greeklish alla den exw ellinika)

 

prin merikes imeres agora to htc diamond vodafone branded, thelw na alaksw rom wste na apalagw apo ti vlakia tis vodafone, exw diavasei panw apo 300 selides apo tis 650 pou exei to olo thread alla akoma den exw katalavei me pio tropo tha kanw full backup tis siskevhs mou opos einai twra wste na borw na tin epanaferw gia na min xasw tin egihsh an simbei kati. mipos borei kapios na mou pei pws akrivos ginete i diadikasia?

 

rom:1.93.168.2 ELL

radio 1.00.025.05

protocol: 52.29.25.11U

 

 

exaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Full backup δεν μπορείς να πάρεις που να περιέχει και τη ROM. Πρέπει να βρεις τη ROM εάν υπάρχει πουθενά και να την κρατήσεις ούτως ώστε να την επαναφέρεις όταν και αν τη χρειαστείς. Όλα τα υπόλοιπα είναι εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το pimbackup μπορώ να κάνω μετα την αναβάθμιση restore για τισ επαφές τα μηνύματα κτλ.?

H θα έχει πρόβλημα η συσκευή?

Μπορείς κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Full backup δεν μπορείς να πάρεις που να περιέχει και τη ROM. Πρέπει να βρεις τη ROM εάν υπάρχει πουθενά και να την κρατήσεις ούτως ώστε να την επαναφέρεις όταν και αν τη χρειαστείς. Όλα τα υπόλοιπα είναι εύκολα.

 

ara prepei na psaksw na vrw ti rom pou xrisimopoiei h vodafone sigekrimena?

an kai vrika pare poles rom sto net den ida pouthena na anaferode se afth tis vodafone. ara den borw kai na piraksw ti siskevh xoris na xaso tin egihsh?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ara den borw kai na piraksw ti siskevh xoris na xaso tin egihsh?

 

Εάν περάσεις άλλη ROM... ταυτόχρονα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να την επαναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικότατα.

 

Κάτι που είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να κάνεις restore μετά την αναβάθμιση αφορούσε μόνο το sprite?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι που είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να κάνεις restore μετά την αναβάθμιση αφορούσε μόνο το sprite?

 

Αφορά όλα αυτά που επαναφέρουν και system files. Το PIM επαναφέρει μόνο προσωπικές πληροφορίες και με αυτά δεν έχεις κανένα φόβο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχει τρόπος για να κάνεις dump τη ROM της συσκευής σου αλλά απαιτεί ιδιαίτερες γνώσεις από εξειδικευμένους χρήστες.

 

How to dump a ROM

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, απαράδεκτη η πολυτική της Vodafone ελλάδας να μην προσφέρει firmware upgrades... Αν δεν είναι ικανοί να κάνουν κάτι τέτοιο μία φορά στους 3-4 μήνες, ας μην κάνουν αυτή τη... vodafonοποίηση των τηλεφώνων (που στο κάτω-κάτω μόνο κακογουστιά είναι)!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συμφωνήσω σε αυτό. Νομίζω ότι είναι υπερβολή για τη Vodafone να φτιάχνει στα WM branded ROMs. Δεν είναι απλό πράγμα η υποστήριξή τους όπως στα κλασσικά κινητά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω την νεα rom και εχω ενα σοβαρό πρόβλημα . Η συσκευή μου είναι ελληνική ( αγοράστηκε απο το http://www.e-click.gr ) . Βάζω το ΙΜΕΙ στο download center της ACE αλλά δεν το δέχεται . Τι κάνω λάθος ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κουτί της συσκευής σου έχει τις σφραγίδες της ACE Hellas; Εάν ναι επικοινώνησε με τα παιδιά εκεί να σου λύσουν το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα τη καινουρια ρομ ως τωρα ενα προβλημα που μου εμφανιζει ειναι οτι δεν συνδεεται στο ιντερνετ μεσω του activesync καποια λυση υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Diamond από expansys τι διαφορά έχει από αυτό της Ace Hellas? Δλδ τι προβλήματα έχει με τα ελληνικά? δεν έχει καθόλου ελληνικά? Στα μηνύματα διαβάζει τα ελληνικά που έρχονται? Οι επαφές περνιούνται μόνο στα αγγλικά?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ελληνικά διαβάζει ούτως ή άλλως κανονικότατα. Για να γράφεις, υπάρχουν πολλοί τρόποι, δες εδώ ;)

 

Το πιο σημαντικό που πρέπει να ξεκαθαρίσεις στην αγορά από expansys είναι ότι θα σου στείλουν ευρωπαϊκή συσκευή και όχι παραεισαγωγής από την Ασία γιατί μόνο έτσι θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα.

 

μολις εβαλα τη καινουρια ρομ ως τωρα ενα προβλημα που μου εμφανιζει ειναι οτι δεν συνδεεται στο ιντερνετ μεσω του activesync καποια λυση υπαρχει?

 

Κάμε μερικές επανεκκινήσεις και αν δεν δουλέψει... hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά διαβάζει ούτως ή άλλως κανονικότατα. Για να γράφεις, υπάρχουν πολλοί τρόποι, δες εδώ ;)

 

Το πιο σημαντικό που πρέπει να ξεκαθαρίσεις στην αγορά από expansys είναι ότι θα σου στείλουν ευρωπαϊκή συσκευή και όχι παραεισαγωγής από την Ασία γιατί μόνο έτσι θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα.

 

Πως καταλαβαίνεις την παραεισαγωγή από την ευρωπαϊκή?

Link to comment
Share on other sites

Κάμε μερικές επανεκκινήσεις και αν δεν δουλέψει... hard reset.

 

εκανα και hard reset αλλα τιποτα δε συνδεεται καποια αλλη λυση μου εχει σπασει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Πανε στις επιλογες του usb to pc απο τα connections και βγαλε την 2η επιλογη που λεει "Enable advanced network fuctionality" (η κατι τετοιο περιπου) και δοκιμασε ξανα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πιο μεγάλο για εμένα είναι το πρόβλημα με τον συγχρονισμό σε 2 PC, ο οποίος ουσιαστικά και τυπικά δεν είναι εφικτός.

 

δεν γινεται συγχρονισμος σε 2 pc?εχω κανει ηδη στο pc της εργασιας μου κ΄πριν 3 ημερες απεκτησα κ΄pc (εχει vista κ΄με μπερδευουν λιγακι-θαεπανελθω με αποριες)

 

στο outlook εμφανιζει μονο τις επαφες με εληνικους χαρακτηρες , γιατι??λαθος εχουν περαστει κ΄με αγγλικους χαρ-ρες αλλαλειπουν αρκετες

αν το ξανασυνδεσω τωρα που εκανα καποιες διορθωσεις στις επαφες τι θα γινει ,θα περασουν στο κινητο?η΄θαγινει αντιστοιχη ενημερωση?(στο diamond εχω σβησει τις διπλες επαφες που υπηρχαν)

 

εκανα αναζητηση για να μπορεσω να δυναμωσω τον ηχο κλησης αλλα δεν βρηκα καποια απαντηση..

 

πρεπει να εχω απενεργοποιημενο το 3g gprs(ti xreiazontai?) δεν θελω ανεπιθυμητες χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

αν το ξανασυνδεσω τωρα που εκανα καποιες διορθωσεις στις επαφες τι θα γινει ,θα περασουν στο κινητο?η΄θαγινει αντιστοιχη ενημερωση?(στο diamond εχω σβησει τις διπλες επαφες που υπηρχαν)

 

Tha ginei enimerwsi

 

πρεπει να εχω απενεργοποιημενο το 3g gprs(ti xreiazontai?) δεν θελω ανεπιθυμητες χρεωσεις.

 

Apenergopoise to me to No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέματα για τα Windows ή για το TF3D; :confused:

επειδη ειμαι ασχετος μην γελασεις αλλα δεν ξερω ποια ειναι η διαφορα.κατεβασα διαφορα θεματα τα περασα στην μνημη αλλα δεν εμφανιστηκαν στο μενου σημερα.μπορεις να βοηθησεις????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...