Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Destinator ελληνικό υπάρχει ?

οι χάρτες και το προγραμμα σε πια μνήμη πρέπει να μπούν ?

 

Ναι.

Στην Internal,λογω μεγεθους.

 

Oταν σε κάποιο SMS πατάω απάντηση για να μην ψάχνω το νούμερο από κατάλογο, δεν στέλνει το sms. Είναι από κάποια ρυθμηση?

 

 

Τι ενννοεις "δεν στελνει το sms?"Κανονικα θα'πρεπε οταν εχεις ενα μηνυμα,στο

tf3d,να πατησεις δεξια στο μενου-απαντηση.Αν εχεις "ανοιξει" το μηνυμα,εχεις την επιλογη απο το δεξι πληκτρο μενου-απαντηση-απαντηση η' απο το αριστερο πληκτρο Απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Στην Internal,λογω μεγεθους.

 

έτρεξα το cab αλλά δεν με ρώτησε που θέλω να γίνει η εγκατάσταση

οπότε που να βάλω του ς χάρτες που δεν χωρούν στο φάκελο με το πρόγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Τι ενννοεις "δεν στελνει το sms?"Κανονικα θα'πρεπε οταν εχεις ενα μηνυμα,στο

tf3d,να πατησεις δεξια στο μενου-απαντηση.Αν εχεις "ανοιξει" το μηνυμα,εχεις την επιλογη απο το δεξι πληκτρο μενου-απαντηση-απαντηση η' απο το αριστερο πληκτρο Απαντηση.

 

Ναι, καλά μέχρι εδώ... πατάω απάντηση, γράφω το μήνυμα, πατάω "αποστολη" και μου λέει ότι το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί. Αυτό μου το κάνει μόνο όταν κάνω "απάντηση"

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

έτρεξα το cab αλλά δεν με ρώτησε που θέλω να γίνει η εγκατάσταση

οπότε που να βάλω του ς χάρτες που δεν χωρούν στο φάκελο με το πρόγραμμα ?

 

destinator apps-Cut-past στην internal storage

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

destinator apps-Cut-past στην internal storage

 

όλα οκ το μετέφερα και τρέχει κανονικά. Το εικονίδιο όμως που έχει μέσα στα προγράμματα δεν δουλεύει επειδή μετέφερα το πρόγραμμα από την αρχική του θέσει (θέση εγκατάστασης) (από την μια μνήμη στην άλλη)? πως το διορθώνω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όλα οκ το μετέφερα και τρέχει κανονικά. Το εικονίδιο όμως που έχει μέσα στα προγράμματα δεν δουλεύει επειδή μετέφερα το πρόγραμμα από την αρχική του θέσει (θέση εγκατάστασης) (από την μια μνήμη στην άλλη)? πως το διορθώνω αυτό?

 

Πήγαινε με τον explorer της συσκευής σου στο εν λόγω shortcut που βρίσκεται στο path /Windows/Start Menu/Programs και με παρατεταμένο πάτημα στο pop-up μενού επέλεξε Properties και από εκεί άλλαξε το path του shortcut ανάλογα με τη νέα του θέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε με τον explorer της συσκευής σου στο εν λόγω shortcut που βρίσκεται στο path /Windows/Start Menu/Programs και με παρατεταμένο πάτημα στο pop-up μενού επέλεξε Properties και από εκεί άλλαξε το path του shortcut ανάλογα με τη νέα του θέση.

 

ok

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος HTC Diamond :p Το πήρα από τη Vodafone, καθώς έκανα περίεργα πράγματα με τις επιδοτήσεις και έπρεπε να απευθυνθώ στα αντίστοιχα καταστήματα. Το theme με χαλάει λίγο, αλλά ευτυχώς δεν είναι όσο άσχημο νόμιζα.

 

Έχω βάλει ήδη τα βασικά (TF3DConfig, Advaced config tools κλπ.). Θα ήθελα, όμως, να κάνω μερικές ερωτήσεις για να πάρω συμβουλές:

 

1) Η ROM που φοράει είναι η 1.93.κάτι ELL. Δυστυχώς διάβασα ότι δε δουλεύει η αλλαγή του TF3D theme από το TF3DConfig για τις συγκεκριμένες ROM. Ξέρετε τι εναλλακτικές έχω προκειμένου να αποφύγω αυτό το άτιμο το theme της Voda; Κάποιος, πάντως, ανέφερε ότι κατάφερε να αλλάξει theme χωρίς πρόβλημα με 1.93. Μήπως να το δοκιμάσω ή πιθανόν να χρειαστέι μετά hard reset και να τρέχω;

2) Όλα καλά με το net κλπ. (μέσω WiFi στο σπίτι) αλλά παρότι όλα δουλεύουν σωστά δεν μπορώ να συνδεθώ στο Live Messenger! Βάζω στοιχεία κλπ. και όταν προσπαθεί να συνδεθεί μου βγάζει μήνυμα "αποτυχία συγχρονισμού". Υπάρχει κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν έχουν απαντηθεί τα ερωτήματα (αν και το 2ο το έχω ψάξει και εδώ και στο google και δε βρήκα άκρη)...

Link to comment
Share on other sites

2) Όλα καλά με το net κλπ. (μέσω WiFi στο σπίτι) αλλά παρότι όλα δουλεύουν σωστά δεν μπορώ να συνδεθώ στο Live Messenger! Βάζω στοιχεία κλπ. και όταν προσπαθεί να συνδεθεί μου βγάζει μήνυμα "αποτυχία συγχρονισμού". Υπάρχει κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν έχουν απαντηθεί τα ερωτήματα (αν και το 2ο το έχω ψάξει και εδώ και στο google και δε βρήκα άκρη)...

 

Καλορίζικο.

Δεν γνωρίζω τι μπορεί να φταίει για το Live Messenger, αλλά εγώ χρησιμοποιώ το fring που είναι πολύ πιο εύχρηστο και σου επιτρέπει μέσω αυτού να χρησιμοποιείς όλους τους γνωστούς messengers (msn, yahoo messenger, skype κ.λ.π.) εννοείται χρησιμοποιόντας τους λογαριασμούς που ήδη έχεις σε καθ΄ένα από αυτά.

Μπες στο site και κατέβασε το. http://www.fring.com/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Te_salat. Έλεγα να αφήσω την επιλογή εναλλακτικού client ως τελευταία επιλογή, αλλά μάλλον, μη βρίσκοντας λύση, θα αναγκαστώ να την ακολουθήσω. Πάντως να σημειώσω, για την περίπτωση που συνιστά χρήσιμο στοιχείο, ότι το πρόβλημά μου είναι κατά τον οδηγό εγκατάστασης που εμφανίζεται στην 1η χρησιμοποίηση του messenger (δηλαδή τον EULA κλπ.).
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το spbshell το οποιο ειναι συμπαθιτικο(χρειαζεται που και που καποια αλλαγη!!!), αυτο που δεν καταφερα ειναι να αλλαξω το θεμα- περα απο το default, οταν κανω την διαδικασια κοπυ/παστ μου βγαζει αλλα αντι αλλων...

Και ενα αλλο που θελω να μαθω, παιζει να κατανακωνει περισσοτερο μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

η extended battery για το diamond , η επισημη , το καπακι που προσφερει στη συσκευασια (που λενε οτι δεν αφηνει δαχτυλιες) ειναι απο το ιδιο υλικο που ειναι το πισω μερος του touch pro?? Το ειδα σημερα και δε μου αρεσε κα8ολου και 8α 8ελα να ξερω γιατι σκεφτομαι να παρω την μπαταρια..

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

παιδακια ο πανος μαλλον δεν θα ξαναβγαλει αλλη ρομ για το διαμαντι ....οποτε thats it.

 

athanasoo το google maps tι προσφερει ? καπου διαβασα οτι μπορεις να βλεπεις αν εχει κινηση στους δρομους τους οποιους θες να πας η το εχω μπερδεψει με καποιο αλο προγραμμα ?

παντως για πλοηγηση destinator πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο

 

για αυτους που ρωτανε για μπαταρια μεγαλυτερη, εινακαλυτερα να παρετε αλλη μια κανονικη κ να τις αλλαζετε παρα να βαλετε αυτο το γαιδουρι !!!οπως κ να εχει η μπαταρια ειναι χαλια και καποιος που το χρησιμοποιει επαγγελματικα δεν βγαζει την μερα ουτε καν !!κ δε μιλαω για ιντερνετ κ τετοια. αλλα με αρκετα τηλεφωνα μονο κ κανα σμσ !!! προσωπικα χαροπαλευω για να βγαλω μερα κ αν ειμαι εκτος γραφειου ολοκληρη μερα ειμαι συνεχεια με το αγχος !!! παντως η λυση ειναι κ αλλη μια μπαταρια μεσα στο αυτοκινητο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν καλύτερο φαντάζομαι η συσκευή να ήταν πάντα συνδεδεμένη σε gsm δίκτυο και όταν ανοίξεις μια εφαρμογή που χρειάζεται 3g ή προσπαθήσεις να κάνεις μια βιντεοκλήση, τότε να συνδέεται αυτόματα στο 3g.

 

Kαι μια ερώτηση. Ο opera της ace που ειναι εγκατεστημένος? Επειδη δεν τον πολυχρησιμοποιώ, αν είναι στη μνήμη της συσκευής (όχι στην internal), μήπως να πάρει πόδι? :confused:

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanasoo το google maps tι προσφερει ? καπου διαβασα οτι μπορεις να βλεπεις αν εχει κινηση στους δρομους τους οποιους θες να πας η το εχω μπερδεψει με καποιο αλο προγραμμα ?

παντως για πλοηγηση destinator πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο

 

To google maps xrisimopoiei ti syndesi sto internet gia na brei to stigma sou, omorfo alla mexri ekei. Afto pou les einai allo pragma kai den ypostirizetai stin Ellada.

 

Me to Destinator kaneis mia xara ti douleia sou sto thema tis aksiopistis ploigisis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kala ase to 3g me tin mpataria ayti xexase to !!!!!!!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ηταν καλύτερο φαντάζομαι η συσκευή να ήταν πάντα συνδεδεμένη σε gsm δίκτυο και όταν ανοίξεις μια εφαρμογή που χρειάζεται 3g ή προσπαθήσεις να κάνεις μια βιντεοκλήση, τότε να συνδέεται αυτόματα στο 3g.

 

Den einai toso efkolo afto mias kai apaiteitai reset tou simatos gia na metaferthei apo to GSM sto 3G (afou prokeitai gia entelws diaforetiko protokolo).

 

Kαι μια ερώτηση. Ο opera της ace που ειναι εγκατεστημένος? Επειδη δεν τον πολυχρησιμοποιώ, αν είναι στη μνήμη της συσκευής (όχι στην internal), μήπως να πάρει πόδι? :confused:

 

O Opera einai egkatestimenos sti kyria mnimi, alla den mporei etsi efkola na "parei podi" apo ti stigmi pou symperilambanetai sti ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To google maps xrisimopoiei ti syndesi sto internet gia na brei to stigma sou, omorfo alla mexri ekei. Afto pou les einai allo pragma kai den ypostirizetai stin Ellada.

 

Me to Destinator kaneis mia xara ti douleia sou sto thema tis aksiopistis ploigisis.

μαλιστα ωραια..γιατι λεω για να το εχει βαλει ο πανος στη ρομ του λεω θα αξιζει..αλλα τελικα πιο πολλα τα λεφτα που δινεις παρα το καλο που σου κανει. το βγαζω να κερδισω κ λιγη μνημη μιας κ ειναι στου κινητου....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

O Opera einai egkatestimenos sti kyria mnimi, alla den mporei etsi efkola na "parei podi" apo ti stigmi pou symperilambanetai sti ROM.

 

Ρωτάω γιατί όταν πάω να απεγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα το έχει στις επιλογές, σαν "ACE-HELLAS SA GREEK OPERA"

:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για τα εληνικά του όπερα

 

A, καλα! :lol:

 

Μλκια ρε γμτ που δεν μπορείς να βγάλεις τα διάφορα προγραμαατάκια που δεν χρησιμοποιείς και τρωνε και μνημη...

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το βγαζω να κερδισω κ λιγη μνημη μιας κ ειναι στου κινητου....

 

Pws tha to bgaleis akribws apo ti stigmi pou einai enswmatwmeno sti ROM? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μλκια ρε γμτ που δεν μπορείς να βγάλεις τα διάφορα προγραμαατάκια που δεν χρησιμοποιείς και τρωνε και μνημη...

 

Den tha to elega giati etsi se prostatevei apo tin periptwsi lathous. Enw twra... kaneis ena hard reset kai ola epanerxontai stis ergostasiakes tous rythmiseis. Nomizw oti einai protimotero apo to na kaneis format opws ginetai ston ypologisti. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den tha to elega giati etsi se prostatevei apo tin periptwsi lathous. Enw twra... kaneis ena hard reset kai ola epanerxontai stis ergostasiakes tous rythmiseis. Nomizw oti einai protimotero apo to na kaneis format opws ginetai ston ypologisti. :rolleyes:

 

Θα μπορούσε τα προγραμματάκια που επαναφέρονται από hard reset να είναι αποθηκευμένα στην internal storage.

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...