Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια ποσταρω πρωτη φορα εδω...

ενδιαφερομαι να το παρω αλλα εχω μερικεσ αποριες...

ειναι καλο σαν κινητο ;

εχει και χαρτες ε;

γνικα αξιζει τα λλεφτα του ;

thanks:)

 

Ισως το καλύτερο κινητό που τρέχει στην αγορά αλλά διάβασε και καμιά κριτική

τον μπες στο side του NLS και διάβασε

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια ποσταρω πρωτη φορα εδω...

ενδιαφερομαι να το παρω αλλα εχω μερικεσ αποριες...

ειναι καλο σαν κινητο ;

μπορεί και να μην μείνεις και πολύ ευχαριστημένος

εχει και χαρτες ε;

πρόγραμμα πλοήγησης και χάρτες δεν έχει.Θα πρέπει να του περάσεις εσύ

γνικα αξιζει τα λλεφτα του ;

thanks:)

 

και μόνο από την άποψη ότι παίρνεις την τελευταία λέξη στα wm αξίζει τα λεφτά του.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μόνο από την άποψη ότι παίρνεις την τελευταία λέξη στα wm αξίζει τα λεφτά του.

 

Παρότι αυτό δεν ισχύει πάντα, στην προκειμένη περίπτωση ίσως και να ισχύει. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κανείς αν , σε αυτό το φοβερό πρόγραμμα που λέγεται "destinator7 "μπορούμε να προσθέσουμε χάρτες Αμερικής και πιο συγκεκριμένα Νέας Υόρκης...γιατί προσανατολίζομαι να πάω άμεσα.

 

Επίσης, κατέβασα το εορτολόγιο αλλά δεν μου το ανοίγει παρότι έχω κάνει install το αρχείο cab στο internal storage του Diamond....

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous.!

katarxin na po oti eimai kai ego enas (dysarestimenos) katoxos tou diamond htc. exo mia aporia. oloi eseis oi xristes pou to pirate san kinto alla kai san gps kinito opos ego, den exete diapistosi akoma oti den dexete miomap i igo ? kai to problima ayto to gnorizei kai i ace hellas kai genikotera i htc.

lypame alla exo idi anaferthei se alo post, to tilefonaki einai psiloapati.!! kai oxi tipota allo ala skotosa kai to kakomiro (apsogo) tytn 2. :(

Link to comment
Share on other sites

diabasa file mou... alla kamia sxesi me ayta pou diabasa kai auta pou ida.! opos p.x. den anaferotan pouthena to problima me to miomap kai igo. pira tilefono stin acehellas kai mou epibebeosan oti igo kai miomap den trexei. profanos apo tin elipsi kartas mnimis, afou apo ekei trexoun ta sigekrimena programnmata nomizo.
Link to comment
Share on other sites

diabasa file mou... alla kamia sxesi me ayta pou diabasa kai auta pou ida.! opos p.x. den anaferotan pouthena to problima me to miomap kai igo. pira tilefono stin acehellas kai mou epibebeosan oti igo kai miomap den trexei. profanos apo tin elipsi kartas mnimis, afou apo ekei trexoun ta sigekrimena programnmata nomizo.

 

η τελευταια εκδοση του igo , δουλευει κανονικα...ψαξε λιγο και σε αλλα φορουμ...

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous.!

katarxin na po oti eimai kai ego enas (dysarestimenos) katoxos tou diamond htc. exo mia aporia. oloi eseis oi xristes pou to pirate san kinto alla kai san gps kinito opos ego, den exete diapistosi akoma oti den dexete miomap i igo ? kai to problima ayto to gnorizei kai i ace hellas kai genikotera i htc.

lypame alla exo idi anaferthei se alo post, to tilefonaki einai psiloapati.!! kai oxi tipota allo ala skotosa kai to kakomiro (apsogo) tytn 2. :(

 

 

Γιατί δεν έχει iGo??????

 

Ακόμη και γω που έβλεπα στο παρελθόν WM(QTEK 8310) και έστριβα στην γωνία κατάφερα να βάλω το igo και να δουλέψει.

 

 

Για κάποιον που επιθυμεί ως όρο απαράβατο η αγορά του να συνδυάζει και GPS και σχετικά καλό τηλέφωνο νομίζω πως χωρίς να είναι τέλειο αγγίζει το ικανοποιητικότατο και σου μιλάει κάποιος που έχει δουλέψει και το iPhone θεωρώντας ακόμη και τὠρα το Interface του επικοινωνίας με τον χρήστη αξεπέραστο....

 

Μια χαρά το βρίσκω.....

Link to comment
Share on other sites

diabasa file mou... alla kamia sxesi me ayta pou diabasa kai auta pou ida.! opos p.x. den anaferotan pouthena to problima me to miomap kai igo. pira tilefono stin acehellas kai mou epibebeosan oti igo kai miomap den trexei. profanos apo tin elipsi kartas mnimis, afou apo ekei trexoun ta sigekrimena programnmata nomizo.

 

Λοιπόν , μπες στο ipmart, κατέβασε το Nav N Go iGO V 8.0.0.41506 ή κάποιο μεταγενέστερο, κάνε το εγκατάσταση στο Diamond σου κι έπειτα πάρε τηλ. ξανά την Ace Hellas να τους πεις τα μαντάτα. ;)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κατέβασα το εορτολόγιο αλλά δεν μου το ανοίγει παρότι έχω κάνει install το αρχείο cab στο internal storage του Diamond....

Τι κάνω λάθος?

Αν κοιτούσες 2-3 σελίδες πιο πίσω θα έβλεπες την απάντηση. Το εορτολόγιο είναι today plugin και με το tf3d ενεργοποιημένο δεν μπορείς να δουλέψεις τα Plugins. Έχεις δύο λύσεις: ή απενεργοποιείς το tf3d και γυρνάς στην κλασσική εμφάνιση των wm ή διαβάζεις εδώ και πράττεις αναλόγως.

 

Όσο για χάρτες Αμερικής για το destinator, με μια γρήγορη ματιά δε βρήκα κάτι. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

diabasa file mou... alla kamia sxesi me ayta pou diabasa kai auta pou ida.! opos p.x. den anaferotan pouthena to problima me to miomap kai igo. pira tilefono stin acehellas kai mou epibebeosan oti igo kai miomap den trexei. profanos apo tin elipsi kartas mnimis, afou apo ekei trexoun ta sigekrimena programnmata nomizo.

Όπως σου είπαν και οι άλλοι... Το Igo (τελευταία έκδοση) δουλεύει όχι απλά καλά αλλά άψογα. Το άλλο δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά αν όντως δε δουλεύει εγω δε θα ανησυχούσα γιατί φαντάζομαι θα βγει συμβατή έκδοση όπως έγινε και με το igo. Μη θάβουμε μια συσκευή χωρίς πρώτα να μάθουμε ακριβώς τι παίζει. :)

 

Και για του λόγου του αληθές για να μη νομίζεις ότι απλά λέμε... Click Me

Link to comment
Share on other sites

btw χάρτες Αμερικής για D7 υπάρχουν μια χαρά

good to know NLS. Δεν το γνώριζα.. Όπως είπα έκανα απλά μια γρήγορη αναζήτηση, γι' αυτό και το υπογράμμισα.

Link to comment
Share on other sites

...lypame alla exo idi anaferthei se alo post, to tilefonaki einai psiloapati.!! kai oxi tipota allo ala skotosa kai to kakomiro (apsogo) tytn 2. :(

 

Κατ' αρχήν δεν μπορείς να πεις απάτη ένα προιόν (diamond) όταν το πρόβλημά σου έχει να κάνει με άλλο προιόν (miomap ή igo).Απάτη πες το igo αν θες που δεν τρέχει σε όλες τις συσκευές και όχι το diamond που δεν είναι συμβατό με το συγκεκριμένο πρόγραμμα.Κανείς δεν σου είπε ότι το diamond είναι αποκλειστικά gps συσκευή.Απλά το gps είναι μία από τις πολλές δυνατότητές του.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι ... η οθόνη του είναι ακριβός 2,8 ίντζες ??? γιατί μου φαίνεται ότι είναι ποιο μικρή από του htc touch ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι ... η οθόνη του είναι ακριβός 2,8 ίντζες ??? γιατί μου φαίνεται ότι είναι ποιο μικρή από του htc touch ...

 

Η οθόνη είναι ακριβώς η ίδια. Μήπως σε μπερδεύει η διαφορετική ανάλυση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γινετε να ρυθμισω το weather Να λεει τον καιρο στην Λαμια? ή αν υπαρχει αλλο program που να το κανει?

 

thnx..

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εδώ μέσα κάνανε upgrade στην τελευταία ROM απο ACE παρατηρήσατε διαφορά την διάρκεια της μπαταρίας ή είναι η ιδέα μου? Αν ναι πιστεύω ότι είμαστε σε καλό δρόμο ......στις επόμενες ενημερώσεις. Αυτα έχεις όταν πέρνεις HTC αμέσως μόλις βγεί......
Link to comment
Share on other sites

γινετε να ρυθμισω το weather Να λεει τον καιρο στην Λαμια? ή αν υπαρχει αλλο program που να το κανει?

 

thnx..

Ψάχε παραπάνω θα βρεις σχετικό θέμα..... Υπάρχει Weather database config.... .net 3.5

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσοι εδώ μέσα κάνανε upgrade στην τελευταία ROM απο ACE παρατηρήσατε διαφορά την διάρκεια της μπαταρίας ή είναι η ιδέα μου?

 

Λίγο αυτό, λίγο οι κύκλοι φόρτισης... βελτιώνουν την απόδοση την μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που είναι η τελευταία ελληνική ρομ από την ace ?

Δεν τη βλέπω στο λινκ....

 

 

Ακυρο το βρήκα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...