Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκεί και μόνο που έχεις απενεργοποιήσει το GPRS με το No Data. Τίποτα άλλο δε χρειάζεσαι.

 

ΟΚ, ευχαριστώ! :)

 

Όταν ενεργοποιώ το wi-fi, εντοπίζει το Connx (Security-Enabled) και μου ζητάει Key. Τι πρέπει να εισάγω σε αυτό το πλαίσιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΟΚ, ευχαριστώ! :)

 

Όταν ενεργοποιώ το wi-fi, εντοπίζει το Connx (Security-Enabled) και μου ζητάει Key. Τι πρέπει να εισάγω σε αυτό το πλαίσιο;

 

To key που εχει το router σου. Αν δεν το εχεις πειραξει θα δεις το κλειδει στο βιβλιαρακι του router, καλυτερα να το πειραξεις ομως γιατι σε κλεβει ο γειτονας.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος κάτοχος του διαμαντιού και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος να στείλω sms σε μια ομάδα που θα φτιάξω εγώ?(όπως στα άλλα κινητά).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ψαρωτικό! Το έβαλα και δουλεύει κανονικά!

 

Καλό είναι αλλα δεν χρεισιμεύει σε τίποτα...απλά σαν παιχνίδι!Ετσι δεν είναι?

ΚΟΥΒΑΝΟΙ!!Κάθε Παρασκευή 19:00-21:00,για στοίχημα και όχι μόνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Oι προτασεις μας στο betradio.dom.gr

football-manager.gr

blog-->koubanoiradio.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνετε προγραμμα που να μην πατιετε η οθονη οταν το εχετε στην τσεπη σας και ανοιγει τις κλησεις εδω λυνετε το προβλημα σας. Αρκει να μην σας πιασει ο καρπος σας απο το γυρω γυρω:lol::lol::lol::lol::lol: πηγη
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος να στείλω sms σε μια ομάδα που θα φτιάξω εγώ?(όπως στα άλλα κινητά).

 

Opws sta alla kinita oxi alla mporeis na epilekseis osous theleis apo tis epafes sou mazi gia na to steileis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι αλλα δεν χρεισιμεύει σε τίποτα...απλά σαν παιχνίδι!Ετσι δεν είναι?

 

Pio poly pros xarin entypwsiasmou. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Pio poly pros xarin entypwsiasmou. :rolleyes:

Το χαρακτήρισα ως must γιατί πραγματικά από τη μια δείχνει τι μπορεί να κάνει η συσκευή και από την άλλη ανοίγει ένα παράθυρο γι' αυτά που θα ακολουθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!Αντιμετωπίζω ένα μικρό προβληματάκι..Μου στελνουν mms το κινητο συνδέεται για να το κατεβάσει και μετά "ξεχνάει" να ξεσυνδεθεί. Και απ' ότι είδα στο λογαριασμό που μόλις έλαβα αυτο χρεώνεται..Τι μπορώ να κάνω γι'αυτό??
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!Αντιμετωπίζω ένα μικρό προβληματάκι..Μου στελνουν mms το κινητο συνδέεται για να το κατεβάσει και μετά "ξεχνάει" να ξεσυνδεθεί. Και απ' ότι είδα στο λογαριασμό που μόλις έλαβα αυτο χρεώνεται..Τι μπορώ να κάνω γι'αυτό??

Ή να το αποσυνδέεις από μόνη σου ή αν ξέρεις πώς περνάνε προγράμματα στο diamond να περάσεις ένα πρόγραμμα που θα κάνει αυτή τη δουλειά για σένα (όπως αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=409540 - στο δεύτερο Post έχει και ελληνική έκδοση)

Link to comment
Share on other sites

To key που εχει το router σου. Αν δεν το εχεις πειραξει θα δεις το κλειδει στο βιβλιαρακι του router, καλυτερα να το πειραξεις ομως γιατι σε κλεβει ο γειτονας.

 

Βιβλιαράκι δεν έχω, το 'φαγε το μαύρο χώμα προ πολλού. Ωστόσο ευτυχώς είχα κρατήσει ένα χαρτάκι που είχε πάνω στη συσκευασία, εξωτερικά. Το key αναγράφεται και εκεί. Το έβαλα αλλά... τίποτις.

Πώς μπορώ να το "πειράξω"; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά!!Αντιμετωπίζω ένα μικρό προβληματάκι..Μου στελνουν mms το κινητο συνδέεται για να το κατεβάσει και μετά "ξεχνάει" να ξεσυνδεθεί. Και απ' ότι είδα στο λογαριασμό που μόλις έλαβα αυτο χρεώνεται..Τι μπορώ να κάνω γι'αυτό??

 

Kanonika den prepei na xrewnesai me ti lipsi MMS, ektos kai an menei anoixto to GPRS. :confused: Kata ti gnwmi mou apenergopoiise to GPRS me to aplo programmataki No Data kai de tha ksanaxrewtheis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ το κατέβασα!!Αυτό το πρόγραμμα τώρα μου διασφαλίζει ότι μόλις κατεβάσει το mms θα διακόψει τη σύνδεση?επειδη χρησιμοποιώ και video calls πρέπει να κάνω καποια ρύθμιση?
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποιό από τα δύο κατέβασες. Αν κατέβασες το NoData τότε αυτό σου μπλοκάρει γενικά τη 3G σύνδεση.

 

Αυτό που σου δωσα εγώ έχει επιλογή για να απενεργοποιείται η σύνδεση μετά από Χ λεπτά σε idle.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ το κατέβασα!!Αυτό το πρόγραμμα τώρα μου διασφαλίζει ότι μόλις κατεβάσει το mms θα διακόψει τη σύνδεση?

 

Apenergopoiise mesw tou programmatos to GPRS. Tote den epitrepeis sti syskevi na mpei aftheretai sto GPRS kai den tha xrewtheis. Afto einai kai pou se endiaferei.

 

επειδη χρησιμοποιώ και video calls πρέπει να κάνω καποια ρύθμιση?

 

Den exei sxesi afto, den xreiazetai na kaneis kati ekei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν κατέβασες το NoData τότε αυτό σου μπλοκάρει γενικά τη 3G σύνδεση.

 

Oxi Niko... den exei na kanei me afto. Apla mplokareis ti syndesi sto Internet mesw GPRS. Den peirazei tipota allo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oxi Niko... den exei na kanei me afto. Apla mplokareis ti syndesi sto Internet mesw GPRS. Den peirazei tipota allo.

Δηλαδή το NoData αν το έχεις ενεργοποιημένο μπορείς να κάνεις video κλήση αλλά όχι να σερφάρεις?

Link to comment
Share on other sites

τα κατέβασα και τα δύο.τελικά ποιο είναι καλύτερο δεν κατάλαβα :wacko:

thanks πάντως για τον κόπο σας...

Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή το NoData αν το έχεις ενεργοποιημένο μπορείς να κάνεις video κλήση αλλά όχι να σερφάρεις?

 

Fysika... den exei kamia sxesi to ena me to allo. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Fysika... den exei kamia sxesi to ena me to allo. :rolleyes:

Καλώς.. Κάτι μάθαμε και σήμερα. Θα ψάξω λίγο περισσότερο να δω πώς ακριβώς δουλεύει η video Κλήση. Νόμιζα ότι παίρνει κανονικά data από τη σύνδεση, οπότε απερνεργοποιώντας το data plan έχανες και αυτή τη δυνατότητα.

 

τα κατέβασα και τα δύο.τελικά ποιο είναι καλύτερο δεν κατάλαβα :wacko:

thanks πάντως για τον κόπο σας...

To NoData βάλε. Πιο απλό και κάνει μόνο αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...