Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα , ερωτηση ...,,,... οταν συνδεω το diamond με το καλωδιο (active sync ή power) μετα απο λιγο κληνει (αναμονη) και ετσι μου κοβει την συνδεση για οτι κανω, πως διορθονετε...???

Επισεις κλεινει (αναμονη) και οταν του βαζω το gps , και κατανταει σπαστικο ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Pigaine stis rythmiseis tis syskevis kai epelekse na min kleinei otan einai se trofodosia i syskevi.

 

Episis, gia to GPS poio programma xrisimopoieis? Afto pou anafereis einai gnwsto bug palaioteris (beta) ekdosis tou Destinator. Bale tin teleftaia kai den tha exeis tetoio problima.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Επειδή ακόμη δεν έχω την ανάλογη εμπειρία αναβαθμίσεων θα βάλω την νέα αγγλική rom που έχω κατεβάσει. Επειδή λοιπόν στην ace hellas δεν δέχεται το IMEI της συσκευής, πιθανόν να το έχει καταγράψει ο πρώτος χρήστης της συσκευής, μπορεί κάποιος να μου στείλει με email το τελευταίο αρχείο Ελληνικών της ace (για τα windows και το touchFlo); Αν τελικά η συσκευή δεν είναι Ελληνική απλά δεν θα εγκατασταθεί (διότι ελέγχει το ΙΜΕΙ-όπως έχει αναφερθεί). Το email μου είναι : basdel33@hotmail.com

Ευχαριστώ

Ευχαριστώ τον φίλο που μου έστειλε τα αρχεία που ζήτησα, δυστυχώς όμως αφού κατέβασα τα αρχεία έσβησα το e-mail του και δεν κατάφερα να του απαντήσω και να τον ευχαριστήσω. Τον ευχαριστώ από εδώ.

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Giati den pairneis to Pro tote pou mesa sto idio paketo exeis kai ekswteriko pliktrologio? :rolleyes:

 

Τι σχέση έχει το pro? Επειδή είπα για το ματ κάλυμα?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Pigaine stis rythmiseis tis syskevis kai epelekse na min kleinei otan einai se trofodosia i syskevi.

 

Episis, gia to GPS poio programma xrisimopoieis? Afto pou anafereis einai gnwsto bug palaioteris (beta) ekdosis tou Destinator. Bale tin teleftaia kai den tha exeis tetoio problima.

 

thank's athanaso77 !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι σχέση έχει το pro? Επειδή είπα για το ματ κάλυμα?:blink:

 

Το Diamond με την μεγάλη μπαταρία αποκτά το μέγεθος που έχει το Pro. Αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Diamond με την μεγάλη μπαταρία αποκτά το μέγεθος που έχει το Pro. Αυτό.

 

Η διαφορα με την μεγάλη μπαταρία είναι περίπου 2 χιλιοστά.Δεν είναι τόσο τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα δεν είναι τόσο τραγικό και εάν τέλος πάντων είσαι διατεθειμένος να κάνεις την υποχώρηση του extra όγκου, αξίζει μια μεγαλύτερη μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να ενημερώσω τα πρωτόκολα ασφαλείας για το wifi?

Θέλω να συνδεθώ σε δίκτυο WPA-PSK+WPA2-PSK με encryption Technique TKIP+AES αλλα δεν μπορώ να βρώ τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο που μου έστειλε τα αρχεία που ζήτησα, δυστυχώς όμως αφού κατέβασα τα αρχεία έσβησα το e-mail του και δεν κατάφερα να του απαντήσω και να τον ευχαριστήσω. Τον ευχαριστώ από εδώ.

Βασίλης

 

Παρακαλώ!

Κατάφερες να τα περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ!

Κατάφερες να τα περάσεις;

Ναι, έκανα την αναβάθμιση χτες το βράδυ στην έκδοση 2.03 από 1.93(;) και πέρασα κανονικά και το αρχείο των Ελληνικών της ace (προφανώς το κινητό είναι Ελληνικό). Η όλη διαδικασία δεν πήρε πάνω από 20 λεπτά. Αλλά δεν έχω προλάβει ακόμη να το δοκιμάσω εάν έχει κάποιες αλλαγές και βελτιώσεις. Ακόμη είμαι στην εξερεύνηση του τηλεφώνου μια και το έχω μόνο τρεις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Ελληνική rom για το κινητό αλλά οι απορίες μου παραμένουν φιλοι μου για το κινητό.

1ον γιατί όταν τραβώ βίντεο και το μεταφέρω στον φορητό δεν έχω ήχο με ότι player το ανοίγω?

2ον Στην επιφάνεια εργασίας πως αλλάζουμε θέμα αφού δεν το επιτρέπει προς το παρόν το touch 3D καθώς αλλάζει μεν το θέμα με το χρώμα του αλλά κυρίως πως αλλάζουμε το φόντο της αρχικής σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

1ον γιατί όταν τραβώ βίντεο και το μεταφέρω στον φορητό δεν έχω ήχο με ότι player το ανοίγω?

Μου έχει τύχει με το Ν82 ... Κάνένα codec θα θέλει πιστεύω. Έχω , στο PC, αλλά δεν ξέρω ποιος από όλους είναι...

 

2ον Στην επιφάνεια εργασίας πως αλλάζουμε θέμα αφού δεν το επιτρέπει προς το παρόν το touch 3D καθώς αλλάζει μεν το θέμα με το χρώμα του αλλά κυρίως πως αλλάζουμε το φόντο της αρχικής σελίδας.

Το θέμα αλλάζει και υπάρχουν πολλά στο xda-developers. Αν εννοείς τώρα το wallpaper , πας στο tab των ρυθμίσεων , έχει μια επιλογή wallpaper, και πατάς πάνω.. .Αμέσως θα σε πάρει εκεί που διαλέγεις wallpaper

 

edit : Ίσως με τον KMPlayer τα παίξεις .... Δοκίμασε το...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

προγραμμα κλειδωματος του τηλεφωνου (πληκτρα και οθονη) ποιο εξελιγμενο απο αθτο που εχει ηδη το τηλεφωνο ξερετε;

κατι σαν το touch lock pro 2.2 αλλα δωρεαν

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω μεγαλο προβλημα επειδη δεν ξερω πως να εγκαθιστω προγραμματα μορφης .rar sto diamond.Yπαρχει βρε παιδια καποιο λινκ με οδηγο εγκαταστασης?μπερδευομαι πολυ...εχω προσπαθησει και με το pocket rar aλλα και με αυτο τζιφος.βοηθειααααα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το destinator 8 στο htc αλλά δεν μπορώ να βρω την κεραία , κανένας φίλος γνώστης του προβλήματος ας βοηθήσει. (Destinator7 – igo8) δουλεύουν άψογα:!:
Link to comment
Share on other sites

dr1976, τα .rar αρχεία περιέχουν άλλα αρχεία μέσα... Είναι σαν .zip να πούμε ... Το μόνο που μπορείς να εγκαταστήσεις είναι .cab αρχεία , ή exe μέσω του PC , εφόσων έχεις συχρονισμένο το PC με το Diamond (με active sync , ή Windows Mobile Device center).... To .rar βάλε το στο pc σου , κάνε το extract , και αν περιέχει μέσα κάνα .cab αρχείο ρίξτο στην συσκεή και τρέξε το ... Ελπίζω να σε βοήθησα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

dr1976, τα .rar αρχεία περιέχουν άλλα αρχεία μέσα... Είναι σαν .zip να πούμε ... Το μόνο που μπορείς να εγκαταστήσεις είναι .cab αρχεία , ή exe μέσω του PC , εφόσων έχεις συχρονισμένο το PC με το Diamond (με active sync , ή Windows Mobile Device center).... To .rar βάλε το στο pc σου , κάνε το extract , και αν περιέχει μέσα κάνα .cab αρχείο ρίξτο στην συσκεή και τρέξε το ... Ελπίζω να σε βοήθησα

 

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου,με βοηθησες και με το παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλα το destinator 8 στο htc αλλά δεν μπορώ να βρω την κεραία , κανένας φίλος γνώστης του προβλήματος ας βοηθήσει. (Destinator7 – igo8) δουλεύουν άψογα:!:

 

To 8 exei polla bugs... den synistw ti xrisi tou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα softkeys πως αλλαζουν;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα softkeys πως αλλαζουν;

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila

 

LSK = aristero Soft Key

RSK = deksi Soft Key

 

HomeLSKPath - To path, px \Windows\calendar.exe

HomeLSKText - To keimeno pou thes na emfanizetai, px. Ημερολόγιο

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να βρω το πακετο με τη μεγαλη μπαταρια με το ματ καπακι σε καποιο καταστημα με ηλεκτρονικα οπως Πλαισιο, Multirama κτλ? Κατα προτιμηση καποιο καταστημα στα Βορεια Προαστια
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα...

 

Προσπαθώ να συνδέσω το διαμάντι Με premium bluetooth με RCD510 σε VW Tiguan:worry:

ενώ συνδεεται λίγο αφού πάρει σήμα κάνει disconnect μετά από 1 λεπτό ξανασυνδέεται και μετά παλι disconnect..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...