Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχω κάνει Ηspl.το διαμαντι είναι της Ace..απείραχτο.έχω κάνει hard reset έβαλα μόνο το προγραμματάκι gps test..τίποτα..κάνω αναζήτηση gps στο destinator,κάνει την σύνδεση αλλά απο δορυφόρους τίποτα..αυτό το πρόβλημα το παρουσίασε μετά από το service που το είχα στείλει για αλλαγή πλακέτας πληκτρολογίου (λόγω βλάβης του μικροφώνου) και μου έκαναν calibration το wi-fi..απλά έχω κουραστεί..(να σας θυμήσω ότι το έχω ξαναστείλει την πρώτη μέρα για αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινίλας)..με την Ace κανένα πρόβλημα..Μάλλον είμαι λιγο γκαντέμης μ'αυτή την συσκευή..αν και μου αρέσει απίστευτα..

Πιστεύω ότι έχεις βάλει σωστή ημερομηνία και ώρα στο κινητό σου και ότι έχεις κάνει update στο προγραμμα που δίνει η HTC για το GPS.Μετά άνοιξε το GPStest που λές ότι το έχεις και όχι το destinator και περίμενε να δείς τι θα γίνει.Πιθανό να τα έχεις κάνει ήδη αυτά αλλά στα λέω μήπως κάτι δεν το έκανες σωστά.Μάλλον πάς για service πάλι

 

Υ.Γ. ελπίζω να μην έχεις κάποια unofficial έκδοση του destinator και να είναι εκεί το πρόβλημά σου.Δοκίμασε αποκλειστικά με το GPStest και αν βρείς σήμα τότε το πρόβλημα είναι στην έκδοση του destinator που χρησιμοποιείς

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλα παιδιά. Στο htc diamond μου εσπασε τα νευρα και δεν μπορω να στειλω με τιποτα φωτογραφια στο φορητό μου παρά τις ενεργοποιημένες υπηρεσίες. Εχω φωτο στο κινητό και δοκίμασα αποστολή με ΒΤ απο το resco file explorer -απο πουθενα αλλου δεν υπάρχει δυνατότητα- αλλά λεει οτι δεν μπορει να στειλει δεδομενα. Πως θα παρω τις φωτό αφου ολα τα αλλα τα κανω σωστά...
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι δεν μπορω να περασω δυο ή περισσοτερα προγραμματα πλοηγησης,ισχυει αυτο;

 

 

τα cab αρχεια πως τα εγκαθιστουμε;

 

περασα μουσικη και δεν μπορω να αναπαραγαγω ολα κομμματια απο το touch flo,ενω ενα ενα χωριστα μπορω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περασεις οσα προγραμματα πλοηγησης θελεις.

 

Το cab το αντιγραφεις εαν θες στην Internal storage και το τρεχεις απο εκει.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω πάνω το καλώδιο με τον φορητό,εμφανίζει το μήνυμα για συγχρονισμό ή ως σκληρό δίσκο και επιλέγω το δεύτερο, ωστόσο δεν υπάρχει πουθενά και δεν εμφανίζεται με τιποτα και μου έσπασε πάλι τα νεύρα με τις ******** των windows mobile. Με τα νόκια ποτε δεν είχα πρόβλημα, οι ρυθμίσεις είναι σωστές και τουλάχιστον κάποιος να βοηθήσει για να βγούμε απο το αδιέξοδο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα cab αρχεια πως τα εγκαθιστουμε;

 

Τα τρέχεις με ένα από click στον explorer της συσκευής σου. Μετά την εγκατάσταση εάν θέλεις μπορείς να το σβήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρόνια πολλα παιδιά. Στο htc diamond μου εσπασε τα νευρα και δεν μπορω να στειλω με τιποτα φωτογραφια στο φορητό μου παρά τις ενεργοποιημένες υπηρεσίες. Εχω φωτο στο κινητό και δοκίμασα αποστολή με ΒΤ απο το resco file explorer -απο πουθενα αλλου δεν υπάρχει δυνατότητα- αλλά λεει οτι δεν μπορει να στειλει δεδομενα. Πως θα παρω τις φωτό αφου ολα τα αλλα τα κανω σωστά...

 

Έχεις το beam ενεργοποιημένο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η πρώτη λύση είναι να περάσεις ξανά το radio που θές και αν συνεχίσει να μην βρίσκει δορυφόρους τότε η λύση είναι να ξαναπεράσεις HSPL το οποίο όμως να ξέρεις ότι θα σου κάνει hard reset.

 

Εάν έχεις κάνει μια φορά hard-spl δεν χρειάζεται να ξανακάνεις ποτέ (εκτός και αν έχεις επαναφέρει το stock SPL). Το hard-spl δεν έχει καμία σχέση με την απόδοση ή τα προβλήματα μιας ROM. Τέλος... το hard-spl δεν κάνει hard-reset τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παδιά θα το πετάξω, δεν μπορω με τίποτα να στειλω με ΒΤ σρ φορητό, σε ένα κινητό πήρε 1 φωτο και μετά τίποτα. Τι να κάνω? Να μπορω να στέλνω...Πειτε μου τι κανετε σε αυτη την περιπτωση, η υπηρεσια ΟΒΕΧ δεν λειτουργεί, πως θα ενεργοποιηθεί? Απο το resco μονο 2 αρχεια καταφερα να περασω σε κινητο...

Επισης που βρισκεται η ρυθμιση για sms με 160 χαρκατηρες, παροτι το εμφανιζει κανονικα μετα τις 70 λεξεις τα κακαρωνει, δεν βρηκα επιλογη για unicode. Σημειωτέον έχω ελληνική έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις κάνει μια φορά hard-spl δεν χρειάζεται να ξανακάνεις ποτέ (εκτός και αν έχεις επαναφέρει το stock SPL). Το hard-spl δεν έχει καμία σχέση με την απόδοση ή τα προβλήματα μιας ROM. Τέλος... το hard-spl δεν κάνει hard-reset τη συσκευή.

Φαινεται δεν σου έχει κολλήσει το GPS και να μην βλέπει κανένα δορυφόρο.Μόνο έτσι μου ξεκόλλησε.

Και ΦΥΣΙΚΑ και έχει σχέση το HSPL με την απόδοση μιας rom στο GPS.Eίχα περάσει το 1.93 olinex με το οποίο ειχα μάπα σήμα GPS,ενώ με το 1.40 οlinex παίζει μια χαρά.

edit: Όταν περνάς HSPL δεν κάνει hard reset κινητό,έχεις δίκιο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται δεν σου έχει κολλήσει το GPS και να μην βλέπει κανένα δορυφόρο.Μόνο έτσι μου ξεκόλλησε.

Και ΦΥΣΙΚΑ και έχει σχέση το HSPL με την απόδοση μιας rom στο GPS.Eίχα περάσει το 1.93 olinex με το οποίο ειχα μάπα σήμα GPS,ενώ με το 1.40 οlinex παίζει μια χαρά.

edit: Όταν περνάς HSPL δεν κάνει hard reset κινητό,έχεις δίκιο

Απλά να περνάτε την ίδια έκδοση HardSPL olinex, με αυτή που είχε η συσκευή αρχικά. Εμένα ήρθε με 1.93, και έβαλα 1.93 olinex, και δουλεύουν όλα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα οταν περιστρεφουμε το τηλεφωνο να περιστρεφεται και η οθονη,οχι μονο στις φωτογραφιες αλλα και στο μενου;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα οταν περιστρεφουμε το τηλεφωνο να περιστρεφεται και η οθονη,οχι μονο στις φωτογραφιες αλλα και στο μενου;

 

Gyrator

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-gyrator.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

το εγκατεστησα και μου λεει οτι χρειαζεται νεοτερη εκδοση του microsoft .net compact framework.τι κανω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα και μου λεει οτι χρειαζεται νεοτερη εκδοση του microsoft .net compact framework.τι κανω;

 

Google it !! :D

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=E3821449-3C6B-42F1-9FD9-0041345B3385&displaylang=en

 

Καλημερα σε ολους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

Google it !! :D

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=E3821449-3C6B-42F1-9FD9-0041345B3385&displaylang=en

 

Καλημερα σε ολους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!

 

ειναι αρχειο .msi πως θα το εγκαταστησω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ειναι αρχειο .msi πως θα το εγκαταστησω

 

Το κατεβαζεις και με το τηλεφωνο συνδεμενο με activesync με το καλωδιο το κανεις εγκατασταση απο το pc..

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και ΦΥΣΙΚΑ και έχει σχέση το HSPL με την απόδοση μιας rom στο GPS.Eίχα περάσει το 1.93 olinex με το οποίο ειχα μάπα σήμα GPS,ενώ με το 1.40 οlinex παίζει μια χαρά.

 

Επέτρεψε μου να τα έχω ψάξει αυτά τα θέματα λίγο παραπάνω και να έχω αρκετά εμπεριστατωμένη άποψη για το πόσο επηρεάζει το hard-spl την απόδοση του GPS ή της συσκευής γενικότερα, και κάτι τέτοιο δεν ισχύει καθόλου. Αυτό που σε έκανε να δεις τη διαφορά ήταν μάλλον η εκάστοτε cooked ROM που φορούσες στη συσκευή σου, κάτι που θεωρώ δηλαδή εντελώς τυχαίο γεγονός. Μπορείς να ρωτήσεις και τους ίδιους δημιουργούς του (Olipro & cmonex) για να στο επιβεβαιώσουν εάν δεν σου αρκεί αυτό που λέω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δουλευει τελεια,σας ευχαριστω.

υπαρχει η δυνατοτητα να ρυθμισουμε το τηλεφωνο να ανοιγει καποια προγραμματα κατα την εκκινηση του;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις shortcut του προγράμματος στο /Windows/Start Up

 

χιλια συγνωμη αν σας κουραζω αλλα ειμαι καινουριος χρηστης και αρκετα ασχετος.το /Windows/Start Up που το βρησκουμε;

 

το i go 8 σπασμενο που το βρησκουμε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψε μου να τα έχω ψάξει αυτά τα θέματα λίγο παραπάνω και να έχω αρκετά εμπεριστατωμένη άποψη για το πόσο επηρεάζει το hard-spl την απόδοση του GPS ή της συσκευής γενικότερα, και κάτι τέτοιο δεν ισχύει καθόλου. Αυτό που σε έκανε να δεις τη διαφορά ήταν μάλλον η εκάστοτε cooked ROM που φορούσες στη συσκευή σου, κάτι που θεωρώ δηλαδή εντελώς τυχαίο γεγονός. Μπορείς να ρωτήσεις και τους ίδιους δημιουργούς του (Olipro & cmonex) για να στο επιβεβαιώσουν εάν δεν σου αρκεί αυτό που λέω.

Σου ξαναλέω ότι η συσκευή μου μου έχει κολλήσει 2 φορές και δεν έπιανε ούτε ένα δορυφόρο.Με την ίδια rom έκανα hard reset,έβγαλα τη μπαταρία για κάποιες ώρες,πέρασα ξανά radio...με τίποτα δεν ξεκόλλαγε.Με το που πέρασα ξανά το HSPL έπιασε αμέσως δορυφόρους.Και με το 1.40 olinex είμαι απόλυτα σίγουρος ότι πιάνει καλύτερα το GPS απ ότι με το 1.93, το έχω τεστάρει σε δύο συσκεύες συγχρόνως.Οι cooked rom δεν νομίζω να επηρεάζουν την απόδοση του GPS αφού δεν περνάνε κανένα radio

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...