Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Και θελει να ενεργοποιηση το GPS ... πως θα το κανει..?!

 

Energopoieitai aftomata otan energopoithei to programma ploigisis. Den xreiazetai na kanei kati allo.

 

To programma ploigisis to opoio prepei na agorastei extra, kanei afta pou zitas kai den exei kamia epipleon xrewsi i xrisi tou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει ενα φιλαρακι μου το κινητακι το HTC Touch Diamond...!

Και θελει να ενεργοποιηση το GPS ... πως θα το κανει..?!

μεσα στο κινητο τον εχει μονο το Quick GPS .....

Τι προγραμμα πρεπει να βαλουμε ετσι ωστε να δουλευει κανωνικοτατα το GPS.....?

Και το GPS του κινητου (με οποιο προγραμμα και αν ειναι αυτο)...... εχει φωνητικες εντολες...?!

Δλδ να το βαζεις στο αμαξι σου, να το βαζεις διαδρομη....και να σου λεει : πανε ευθεια,στριψε δεξια και τετοια κολπα.......???!!

 

Και μια τελευταια απορια σχετικα με το GPS παλι..!

Οταν θα το ενεργοποιησουμε τελικα......οταν θα το βαζεις διαδρομες και τετοια.....θα χρεωνεσαι σαν να εισαι στο ιντερνετ..?! η ειναι τελειως Φρη..?

 

Για να δουλέψει το GPS φίλε μου χρειάζεται να εγλατασταθεί κάποιο πρόγραμμα πχ Destinator. Μετά δουλευει μια χαρά! Και φωνητικές εντολές έχει και τετοια κόλπα:) Extra χρεώσεις δεν έχει εκτός ίσως έχει κάποια επιλογή για να γίνονται κάποια updates. Ισως κάποιος που το έχει ψάξει παραπάνω να γνωρίζει. Κατα την πλοήγηση θα χρεώνεσαι σίγουρα εάν εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα πχ Google Maps το οποίο χρειάζεται σύνδεση για να κατεβάζει τους χάρτες on-line.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα φιλαρακι μου το κινητακι το HTC Touch Diamond...!

Και θελει να ενεργοποιηση το GPS ... πως θα το κανει..?!

μεσα στο κινητο τον εχει μονο το Quick GPS .....

Τι προγραμμα πρεπει να βαλουμε ετσι ωστε να δουλευει κανωνικοτατα το GPS.....?

Και το GPS του κινητου (με οποιο προγραμμα και αν ειναι αυτο)...... εχει φωνητικες εντολες...?!

Δλδ να το βαζεις στο αμαξι σου, να το βαζεις διαδρομη....και να σου λεει : πανε ευθεια,στριψε δεξια και τετοια κολπα.......???!!

 

Και μια τελευταια απορια σχετικα με το GPS παλι..!

Οταν θα το ενεργοποιησουμε τελικα......οταν θα το βαζεις διαδρομες και τετοια.....θα χρεωνεσαι σαν να εισαι στο ιντερνετ..?! η ειναι τελειως Φρη..?

 

Το καλυτερο προγραμμα ειναι το destinator

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Thanks......!

 

οποτε για να λειτουργησει το GPS χρειζομαστε το Destinator ....!

 

τι κατεβαζω απο αυτα που εχει μεσα ..........?

Και πως το κανω εγκατασταση.....??!!

 

Edit: Το εβγαλα το λινκ....αλλα δεν καταλαβαινω γιατι στα ελληνικα φορουμ.........ολα να απαγορευονται.....και στα ξενα ολα να επιτρεποντε...! αυτο δεν το εχω καταλαβει ακομα....!!

(Φιλικα παντα.....)!!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε με τα ενεργά Links προς warez software γιατί σας βλέπω να σας στέλνουν για μπάνια...
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες φιλε μου...!

Μηπως ξερει κανεις τοτε...τι κατεβαζω απο κει..? και πως το κανω εγκατασταση...??!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

@morgan21 & Livas:

 

Einai prepon na afairethoun ta links pou parapempoun efthews se paranomo logismiko.

Γιάννη και ευθέως να μην παραπέμπουν πάλι απαγορεύονται από τους ΟΠΧ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη και ευθέως να μην παραπέμπουν πάλι απαγορεύονται από τους ΟΠΧ.

 

Dikio exeis se afto alla ean peis se kapoion "oti xreiazesai tha to breis sto ipmart-forum.com" den einai to idio mias kai to ipmart exei kai free efarmoges. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς χρήση του KG Power Toys (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=72186)?

Ξέρετε άλλα παρόμοια προγράμματα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι έκδοση SPL (Bootloader) έχει το Diamond του ?

 

Πήρα το diamond απο πλαίσιο και ξαφνικά δεν λειτουργεί καθόλου το bluetooth+wireless και θέλω να γυρίσω σε εργοστασιακό SPL + ROM για λόγους εγγύησης..

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι έκδοση SPL (Bootloader) έχει το Diamond του ?

 

Πήρα το diamond απο πλαίσιο και ξαφνικά δεν λειτουργεί καθόλου το bluetooth+wireless και θέλω να γυρίσω σε εργοστασιακό SPL + ROM για λόγους εγγύησης..

 

Ευχαριστώ..

 

Είναι σίγουρο ότι οποιαδήποτε συσκευή θα έχει το ίδιο spl με την δικιά σου?

Μήπως θα έπρεπε να απευθυνθείς σε αυτούς που το αγόρασαν από το πλαίσιο την ίδια περίπου χρονική περίοδο?

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις σου παρουσιάστηκε τώρα ή δεν το είχες αντιληφθεί πριν κάνεις to hard spl?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πήρα το diamond απο πλαίσιο και ξαφνικά δεν λειτουργεί καθόλου το bluetooth+wireless και θέλω να γυρίσω σε εργοστασιακό SPL + ROM για λόγους εγγύησης..

 

Hard reset/alli ROM dokimases?

 

Stin arxi sou douleve?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To pio pithano einai o filos na xrisimopoei palia ekdosi (beta) tou Destinator 7. Giati stin final exoun lythei afta ta problimata.

Εχω την εκδοση v7.0.0.463 . Δεν ειναι και τοσο παλαια.. Να δοκιμασω να βαλω την τελευταια μηπω δουλευει καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω την εκδοση v7.0.0.463 . Δεν ειναι και τοσο παλαια..

 

Ki omws einai toso palia wste na exeis ta problimata pou perigrafeis alla kai alla. Afti einai beta ekdosi.

 

Bale tin teleftaia pou einai kai final kai den tha exeis kanena problima.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έστειλα έναν φίλο να μου αγοράσει αυτήν την θήκη

http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=175&action1=details&prod=6265

μου είπαν ότι είναι η αυθεντική με τον μηχανισμό.

 

Την έχει κανείς, είναι καλή, χαλάει εύκολα, βγαίνει πολύ εύκολα το κινητό (για παράδειγμα αν το βάλω στην τσέπη)

Link to comment
Share on other sites

Καλό χειμώνα παιδιά . Γύρισα από τις διακοπές και είπα να περάσω κάτι προγραμματάκια που είχα βρει στο φόρουμ και δεν τα είχα εκμεταλλευτεί ακόμα. Κάποιο από αυτά (μάλλον κάποιο που βελτίωνε το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου ή η ρύθμιση στην registry για κατάργηση της βιντεοκλήσης ) μου άλλαξε το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου και τώρα μου βγάζει το παλιό πληκτρολόγιο που είχε το qtek s200 και το p3300 . Ξέρει κανείς κάτι να με βοηθήσει ; ευχαριστώ
Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

5. Πριν ξεκινησει η εγκατασταση σε ρωταει, επελεξε internal storage.

Έχει επίδραση στην ταχύτητα απόκρισης όταν αποθηκεύουμε στην internal storage?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έστειλα έναν φίλο να μου αγοράσει αυτήν την θήκη

http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=175&action1=details&prod=6265

μου είπαν ότι είναι η αυθεντική με τον μηχανισμό.

 

Την έχει κανείς, είναι καλή, χαλάει εύκολα, βγαίνει πολύ εύκολα το κινητό (για παράδειγμα αν το βάλω στην τσέπη)

Η αυθεντική είναι ΑΛΛΑ:

 

1. Δεν έχει κανέναν φοβερό μηχανισμό, απλά κάτι σαν ιμάντα ώστε να το κρατάει από τη μια πλευρά για να μη βγαίνει.

 

2. Η θήκη με τον καιρό "ανοίγει". Στην αρχή η συσκευή δε θα βγαίνει από μέσα αν τη γυρίσεις ανάποδα, αλλά μετά από καιρό θα βγαίνει όλο και πιο εύκολα. Από τη θήκη δε θα σου φύγει όταν είναι στην τσέπη, αλλά προσοχή όταν το έχεις στα χέρια με τη θήκη.

 

3. Το ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ που δημιουργεί αυτή η θήκη είναι ότι όταν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο πατιέται η οθόνη και απαντάει μόνο του σε κλήση. Αν δεν πάρεις και πρέφα ότι σε πήραν τηλέφωνο τότε η συσκευή είναι ξεκλείδωτη στην τσέπη σου με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό. Εμένα πχ έχει αρχίσει έτσι αυθαίρετα μέχρι και το destinator. Είναι τελείως γελοία αυτή η κατάσταση προφανώς γιατί μιλάμε για την αυθεντική θήκη της HTC. Στο xda παλεύουν να βρουν τρόπο ώστε η συσκευή να κλειδώνει την οθόνη όταν δέχεται κλήση και να επιτρέπει την απάντηση μόνο με τα hardware keys. Ακόμα ψάχνουν όμως.

 

Bottom Line: Δεν είναι καθόλου λειτουργική. Παρόλα αυτά εγώ ακόμα αυτή έχω γιατί μου αρέσει εμφανσιακά :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει επίδραση στην ταχύτητα απόκρισης όταν αποθηκεύουμε στην internal storage?

Καμία. Εκεί να εγκαθιστάς τα προγράμματά σου όταν δεν είναι απαραίτητη η εγκατάσταση στο system.

Link to comment
Share on other sites

...

 

στο Pro (που είναι ίδια αλλά φυσικά πιο χοντρή) έχει κι άλλο ένα πρόβλημα:

 

καλύπτει τελείως το μεγαφωνάκι στην πίσω μεριά και δεν ακούς όταν σε παίρνουν τηλ. :(

 

σκέφτομαι να της κάνω μια τρυπούλα εκεί με μηχάνημα για ζώνες :)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

στο Pro (που είναι ίδια αλλά φυσικά πιο χοντρή) έχει κι άλλο ένα πρόβλημα:

 

καλύπτει τελείως το μεγαφωνάκι στην πίσω μεριά και δεν ακούς όταν σε παίρνουν τηλ. :(

 

σκέφτομαι να της κάνω μια τρυπούλα εκεί με μηχάνημα για ζώνες :)

Απαντάει μόνο του και στο προ? Δεν έχω δει πώς είναι η θήκη του.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με συγχωρείτε αν έχει αναφερθεί αλλά δεν βρήκα κάτι όσο έψαξα..

 

Ξέρει κανείς κανένα site με παιχνίδια για το διαμάντι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...