Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πάω και γω σήμερα να πάρω το νεο μου τηλέφωνο από Γερμανό. Δεν έχει αυτοκόλητο της ace, έχει αγγλικο μενού και όλα οσα έχουν πουλήσει, μου είπαν, έιχαν αγγλικο μενού. Αυτά φέρνουμε είπαν πολύ ευγενικά. Δεν το πήρα και περιμένω να μου φέρουν άλλο. Ρωτώ, υπάρχει πιθανότιτα να μου πουν αυτό έχουμε το θες ή παίρνεις ένα άλλο κινητό? Το παίρνω με επιδότηση

 

Προφανώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί που πήγες. Η αλυσίδα καταστημάτων Γερμανός πουλάει επίσημα τις ελληνικές συσκευές της ACE Hellas. Εάν δεν το έχουν αυτοί, θα το βρεις αλλού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα μικρό προβληματάκι ακόμα: Έχω το Destinator 7 αντιγράφω το αρχείο main sto Internal Storage, το εγκαθιστώ και αυτό το βάζει στη μικρή μνήμη της συσκευής την οποία δε θέλω να γεμίζω έτσι. Δε με ρωταει πουθενά για destination folder. Αν το αντιγράψω μετά χειροκίνητα, δε δουλεύει το shortcut στο programms.

 

Καμία ιδέα???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το αντιγράψω μετά χειροκίνητα, δε δουλεύει το shortcut στο programms.

 

Εάν αλλάξεις το shortcut στη καινούργια θέση του Destinator.exe θα δουλεύει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξεις το shortcut στη καινούργια θέση του Destinator.exe θα δουλεύει κανονικά.

 

και πως το κανω αυτο χωρις δεξι κλικ?????:wacko::confused:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και πως το κανω αυτο χωρις δεξι κλικ?????:wacko::confused:

 

Πήγαινε με τον explorer της συσκευής σου στο φάκελο που υπάρχει το Destinator.exe στην Internal Storage σου και στο pop-up μενού που προκύπτει με παρατεταμένο πάτημα στο αρχείο, πάτησε το "Copy". Πήγαινε μετά στον φάκελο /Windows/Start Menu/Programs και πάτησε πάλι παρατεταμένα κάπου τυχαία εκεί μέσα και στο pop-up μενού πάτησε το "Paste Shortcut". Το παλιό shortcut να το σβήσεις.

 

Μετά θα μπορείς να το βλέπεις κανονικά στα προγράμματά σου το Destinator.

 

Άλλος τρόπος είναι να πας στο υπάρχον shortcut και να αλλάξεις το path σε /Windows/Start Menu/Programs.

 

Διαλέγεις και παίρνεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Αρχιζω σιγα σιγα να μπαινω στη φιλοσοφια....

 

Εβαλα λοιπον το Destinator, υποθετω οτι καποια στιγμη θα βρει και σημα... Το TCM απο οτι εχω ακουσει στην Ελλαδα δε λειτουργει, σωστα?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Το TCM απο οτι εχω ακουσει στην Ελλαδα δε λειτουργει, σωστα?

 

TMC .

Οχι δεν λειτουργει δυστυχως

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όσο με ειδοποίησε 4,5 και 6 Αυγούστου που είχαν γενέθλια τρεις φίλοι μου...

 

Mπερδεύτικα στο ποστ παραπάνω, αυτό έχω (και αυτό είχα στο 3300), απλά τώρα πλέον δεν μου χρειάζεται παρά σαν ringtone manager και το συγκεκριμένο καταναλώνει πόρους.

Και κάτι ακόμα..

έχει κανεις ιδέα να μπορεί να γυρίσει το msn σε landscape γιατί με τα keyboard της htc βλέπω μία γραμμούλα απο την συνομιλία με αποτέλεσμα να μην είναι καθόλου λειτουργικό. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχει κανεις ιδέα να μπορεί να γυρίσει το msn σε landscape γιατί με τα keyboard της htc βλέπω μία γραμμούλα απο την συνομιλία με αποτέλεσμα να μην είναι καθόλου λειτουργικό. :(

 

Yparxoun diaforoi tropoi gia na kaneis afto pou thes alla endiaferon exei mia efarmogi pou ekmetallevetai to G sensor tis syskevis kai otan topotheteis sta plagia ti syskevi allazei tin eikona aftomata se landscape.

 

http://s-k-tools.com/index.html?m_util.html#gsen

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να μαζέψει ποιά είναι τα σημαντικά προβλήματα που δεν έχουν διορθωθεί με αναβαθμίσεις?

 

Den tha elega oti yparxoun simantika problimata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το gsen αλλά στο messanger δεν μου γυρνάει ... το πρόσθεσα στην λίστα που έχει αλλά και πάλι τίποτα ... θα το ξαναψάξω σε λίγο

Άκυρο..

Έβαλα την 1.7 και δουλεύει μια χαρούλα ... αν και πάλι δεν έχει χώρο να μιλήσεις .. οπώτε .. μάλλον greekenglish και απλό keyboard στο msn

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο πλέον έχει κανονικότατα ελληνικά.

Αυτό που θα ρωτήσεις είναι στο eshop αν είναι η συσκευή από την ACE Hellas. Αν είναι τότε είναι ελληνική. Αν δεν είναι τότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχει πλήρη ελληνικα.

Καλύτερα αν δεν υπάρχει διαφορά τιμης να πας μια βόλτα από πλαίσιο και να δεις την συσκευασία αν έχει αυτοκόλλητο της ACE

Link to comment
Share on other sites

Giati den tous pairneis na to sigourepseis?

 

 

πηγα απο εκει χθες και δεν εβγαλα ακρη....

 

 

υπαρχει περιπτωση απλα να ειναι μια εξευγενισμενη αγγλικη εκδοση η ελληνικη που δινουν αυτα τα καταστηματα???

 

μονο και μονο αν εχει το αυτοκολητο της ACE ειναι ελληνικο?? σε οποια αλλη περιπτωση ειναι παραεισαγωγη?

Link to comment
Share on other sites

πηγα απο εκει χθες και δεν εβγαλα ακρη....

 

 

υπαρχει περιπτωση απλα να ειναι μια εξευγενισμενη αγγλικη εκδοση η ελληνικη που δινουν αυτα τα καταστηματα???

 

μονο και μονο αν εχει το αυτοκολητο της ACE ειναι ελληνικο?? σε οποια αλλη περιπτωση ειναι παραεισαγωγη?

 

 

Akrivos mono ean exei autokolito ths ace einai ellhniko...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει περιπτωση απλα να ειναι μια εξευγενισμενη αγγλικη εκδοση η ελληνικη που δινουν αυτα τα καταστηματα???

 

Den yparxei (mexri twra toulaxiston) allos tropos plirous eksellinopoiisis tou menou tou Diamond. Mono tis ACE Hellas.

 

μονο και μονο αν εχει το αυτοκολητο της ACE ειναι ελληνικο??

 

Afto einai to pio asfales gia kapoion gia na einai sigouros oti prokeitai gia elliniki syskevi.

 

σε οποια αλλη περιπτωση ειναι παραεισαγωγη?

 

Ean me to paraeisagwgi ennoeis na to exei ferei to katastima pwlisis edw stin Ellada kateftheian apo to ekswteriko xwris tin parembasi tis ACE Hellas nai.

 

Syskeves omws pou exoun proorismo tin Evrwpi kalyptontai kanonika se themata hardware apo tin edw antiproswpia.

 

Aftes pou den kalyptontai katholou einai aftes pou einai agorasmenes ektos Evrwpaikis Enwsis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den yparxei (mexri twra toulaxiston) allos tropos plirous eksellinopoiisis tou menou tou Diamond. Mono tis ACE Hellas.

 

 

 

 

 

Pleon yparxei tropos na exei plhrh ellinopoihsh,kalos h kakos alla yparxei ayth h dynatothta

Link to comment
Share on other sites

Pleon yparxei tropos na exei plhrh ellinopoihsh,kalos h kakos alla yparxei ayth h dynatothta

 

Πλήρης λέγοντας ?

Άν μου έχεις βρει τρόπο να γράφω 160 χαρακτήρες σε sms με το δαχτυλο (έχω και κατι τεραστια δαχτυλα αστα να πανε) με Τ9 και χωρις ενδιάμεσες στάσεις (δλδ οπως το greeksmswriter) τότε είμαι έτοιμος να ξηλώσω την original ρομ :lol:

Link to comment
Share on other sites

cakrit με λιγο ψαξιμο θα βρεις αυτο που θέλεις!!Τα πάντα υπάρχουν για το μικρό διαμαντάκι...!

μηπως ξερει κανεις πως λεγεται το προγραμματακι που ζωγραφιζεις μετην γραφίδα?και αν υπαρχει κανένα λιν για ταβλι.

Link to comment
Share on other sites

έψαχνα πάρα πολύ καιρο για τρόπους για το 3300 και δεν βρήκα κάτι ικανοποιητικό.

Είτε δεν θα υποστήριζε 160 χαρακτήρες, είτε θα έπρεπε πρώτα να τα περάσεις απο άλλο πρόγραμμα, είτε δεν θα μπορούσες να γράψεις ελληνικα.

Οπώτε για την ώρα με έχουν βολέψει απίστευτα τα πληκτρολόγια της μαμας του.

Αν μπορέσουν κάποια στιγμή τα γατόνια να τα κάνουν extract και να τα ρίξουν στις δικές τους ρομ τότε αλλάζει πολύ το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγορασα σημερα το diamond και φυσικα δεν εχω ιδεα αν ειναι καλο η κακο επισης ειναι το 1 smart phone που εχω.Αυτο σημαινει πως δεν εχω ιδεα.Το αγορασα απο τον γερμανο και ετσι οπως το χαζευω δεν βρισκω πουθενα ελληνικα και γενικα θελω βοηθεια.Εχω διαβασει ηδει 75 σελιδες αλλα απελπιστικα.Θα εκτιμησω καθε απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγορασα σημερα το diamond και φυσικα δεν εχω ιδεα αν ειναι καλο η κακο επισης ειναι το 1 smart phone που εχω.Αυτο σημαινει πως δεν εχω ιδεα.Το αγορασα απο τον γερμανο και ετσι οπως το χαζευω δεν βρισκω πουθενα ελληνικα και γενικα θελω βοηθεια.Εχω διαβασει ηδει 75 σελιδες αλλα απελπιστικα.Θα εκτιμησω καθε απαντηση.

 

Αρχικά διάβασε το manual!

Τα λέει αναλυτικότατα!

Και οτι άλλη απορία έχεις μη διστάσεις να ρωτήσεις!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αγορασα απο τον γερμανο και ετσι οπως το χαζευω δεν βρισκω πουθενα ελληνικα και γενικα θελω βοηθεια.

 

Το κουτί απέξω έχει τη σφραγίδα της ACE Hellas;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...