Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θέλω να μπορώ να διαβάζω και να γράφω ελληνικά. ΔΕ θέλω να γράφει “έναρξη” αντί για “Start» το διαμάντι μου. Άρα τι αγοράζω?

Επίσης το WM 6 αναβαθμίζεται σε 6.1?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ θέλω να μπορώ να διαβάζω και να γράφω ελληνικά. ΔΕ θέλω να γράφει “έναρξη” αντί για “Start» το διαμάντι μου. Άρα τι αγοράζω?

Επίσης το WM 6 αναβαθμίζεται σε 6.1?

 

Μα ολα τα διαμαντια 6.1 εχουν:)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή απορία επειδή αυτό θα είναι το πρώτο μου τηλέφωνο με WM.

 

Τι μέγεθος έχουν οι εφαρμογές? Το Destinator με τους χάρτες ας πούμε?

 

Με άλλα λόγια φτάνει η μνήμη που έχει η συσκευή, για μια normal χρήση?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αν και το destinator ειναι μικρη εφαρμογη εχει τον χαρτη που φτανει μαζι με το προγραμμα περιπου 60 Mb αν βαλεις και τον Αγγλικο μαζι. Αλλα γενικα οι εφαρμογες ειναι πολυ μικρες δηλαδη μια πολυ μεγαλη εφαρμογη ειναι περιπου στα 6mb! Να γεμισει η μνημη απο εφαρμογες ειναι απιθανο.
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μα ολα τα διαμαντια 6.1 εχουν:)

 

έτσι νόμιζα και εγώ, αλλά εδώ λέει άλλα (ή καταλαβαινω κατι λάθος)?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978016&product=1150464

 

Επισης ομολογω οτι δεν εχω καταλαβει αν αυτη η συσκευη θα δουλευει στις ΗΠΑ. (Διαβασα αντικρουεμενα πραγματα σε ξενα φορουμ.

 

Αν παντως δε δουλευει ως τηλεφωνο, αυτο δεν επηρεαζει τη λειτουργια του GPS, θα δουλευει και χωρις το Α του, ετσι δεν ειναι?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις χωρητικοτητα νομιζω τα 4γκιγκα θα σε υπερκαληψουν. αν εννοεις ραμ και αυτα ικανοποιητικα ειναι. Μια φορα καναμε την δουλεια μας με επεξεργαστες στα 200 και με ραμ 64αρες οποτε αν συγκρινεις θα δεις οτι σε υπερκαλυπτει το διαμαντακι!!!
Link to comment
Share on other sites

έτσι νόμιζα και εγώ, αλλά εδώ λέει άλλα (ή καταλαβαινω κατι λάθος)?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978016&product=1150464

 

Επισης ομολογω οτι δεν εχω καταλαβει αν αυτη η συσκευη θα δουλευει στις ΗΠΑ. (Διαβασα αντικρουεμενα πραγματα σε ξενα φορουμ.

 

Αν παντως δε δουλευει ως τηλεφωνο, αυτο δεν επηρεαζει τη λειτουργια του GPS, θα δουλευει και χωρις το Α του, ετσι δεν ειναι?

 

Δεν καταλαβαινεις λαθος αλλα εχουν κανει αυτοι λαθος.:)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινεις λαθος αλλα εχουν κανει αυτοι λαθος.:)

 

Thanks! Γιατί προς το παρόν ανησύχησα :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια φορα καναμε την δουλεια μας με επεξεργαστες στα 200 και με ραμ 64αρες οποτε αν συγκρινεις θα δεις οτι σε υπερκαλυπτει το διαμαντακι!!!

 

De tha elega oti mporei na tethei thema sygkrisis mias kai tote itan kai diaforetikes oi apaitiseis gia kathe syskevi.

 

Επισης ομολογω οτι δεν εχω καταλαβει αν αυτη η συσκευη θα δουλευει στις ΗΠΑ. (Διαβασα αντικρουεμενα πραγματα σε ξενα φορουμ.

 

Yparxou Quad Band Radio ekdoseis kai doulevei kanonikotata kai sta 850MHz tis Amerikis. ;)

 

Αν παντως δε δουλευει ως τηλεφωνο, αυτο δεν επηρεαζει τη λειτουργια του GPS, θα δουλευει και χωρις το Α του, ετσι δεν ειναι?

 

Oles oi ypoloipes leitourgies tou PDA tha leitourgoun kanonika symperilambanomenou tou GPS.

 

Με άλλα λόγια φτάνει η μνήμη που έχει η συσκευή, για μια normal χρήση?

 

Ftanei kai perissevei. :rolleyes:

 

Εγώ θέλω να μπορώ να διαβάζω και να γράφω ελληνικά. ΔΕ θέλω να γράφει “έναρξη” αντί για “Start» το διαμάντι μου. Άρα τι αγοράζω?

 

Afti ti dynatotita tin exeis kai me tin Aggliki alla kai me ti syskevi tis ACE Hellas. Ean de se endiaferei na ksekleidwseis ti syskevi sou kai na paizeis me cooked ROMs... pare tin elliniki.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Oxi gia 3 diaforetikous logous:

1. Den einai original enw ean den kykloforei idi, syntoma tha doume sta katastimata original.

2. Xanetai ena apo ta simantikotera xaraktiristika tis syskevis... i leptotita tis.

3. Den symferei to kostos twn metaforikwn gia agora antikeimenwn sxetika mikris aksias apo to expansys.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εβαλα καποια αρχεια pdf και προσπαθω να τα ανοιξω με το Adobe reader αλλα μου ενφανιζει καθε φορα που παω να ανοιξω ενα αρχειο αυτο Μη υποστηριζομενος δεικτης χειρισμου ασφαλειας τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Oxi gia 3 diaforetikous logous:

1. Den einai original enw ean den kykloforei idi, syntoma tha doume sta katastimata original.

2. Xanetai ena apo ta simantikotera xaraktiristika tis syskevis... i leptotita tis.

3. Den symferei to kostos twn metaforikwn gia agora antikeimenwn sxetika mikris aksias apo to expansys.

 

H original ειναι στα 1340 mAh και οχι στα 1700 mAh.

Ειναι σαφως πιο φτηνή απο την "μαμα" και τα μεταφορικά ειν αι 12 ευρώ.

Η λεπτότητα θα χαθει οτι και να κανεις φιλε μου! Δεν μπορω ομως να το φορτίζω 2 φορες την ημερα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα αυτόν http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163185 τον φορτιστή αυτοκινήτου και με μεγάλη μου έκπληξη είδα οτι δεν ταιριάζει στο diamond.

Το usb που έχει είναι διαφoρετικό και όχι με μια αμβλεία γωνία όπως η υποδοχή του diamond.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα παρέλαβα αυτόν http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163185 τον φορτιστή αυτοκινήτου και με μεγάλη μου έκπληξη είδα οτι δεν ταιριάζει στο diamond.

Το usb που έχει είναι διαφoρετικό και όχι με μια αμβλεία γωνία όπως η υποδοχή του diamond.

 

Etsi den einai kai tou USB kalwdiou syndesis me to PC? Logika nai kai prepei na mpainei kanonika.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τον πιστεύεις ? Αμα ΝΑΙ, τοτε όρμα!

 

Apo ton sugekrimeno exw parei kai alla pragmata kai einai entaxi....

 

To kalo einai oti to kapaki tou einai san to original....

 

Pantws sou erxete polu pio fthna apo to expansys...

Link to comment
Share on other sites

Etsi den einai kai tou USB kalwdiou syndesis me to PC? Logika nai kai prepei na mpainei kanonika.

 

 

oxi to usb του καλωδίου σύνδεσης είναι διαφορετικό. Και νόμιζα οτι όλα τα προιόντα για το diamond θα έχουν την ίδια τροποποίηση. Καλά μόνο το δικό μου έχει διαφορερική υποδοχή usb ρε παιδιά? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τον πιστεύεις ? Αμα ΝΑΙ, τοτε όρμα!

 

Den kserw ean prokeitai gia tin idia alla... ton sygkekrimeno pwliti (GPSForless) ton empistevomai apolyta. Exw parei arketa pragmata apo afton sto parelthon. Ola se ypsilo epipedo poiotitas kai aksiopistias.

 

http://cgi.ebay.co.uk/HTC-O2-XDA-TOUCH-DIAMOND-P3700-EXTENDED-1800mAh-BATTERY_W0QQitemZ160272643704QQcmdZViewItem?hash=item160272643704&_trkparms=72%3A1121%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

 

Καλά μόνο το δικό μου έχει διαφορερική υποδοχή usb ρε παιδιά?

 

Oxi bebaia! Diladi... den mpainei? Eisai sigouros?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

oxi to usb του καλωδίου σύνδεσης είναι διαφορετικό. Και νόμιζα οτι όλα τα προιόντα για το diamond θα έχουν την ίδια τροποποίηση. Καλά μόνο το δικό μου έχει διαφορερική υποδοχή usb ρε παιδιά? :)

 

Ola ta diamond exoun thn idia upodoxh kai ola ta proionta pou tha pareis apo exw tha mpenoun opws kai auto pou phres ...ean to dokimaseis tha deis oti mpenei.

Link to comment
Share on other sites

Oxi bebaia! Diladi... den mpainei? Eisai sigouros?

 

Γίνομαι πιο λεπτομερής: η υποδοχή usb εχει 3 ορθίες γωνίες και 2 αμβλείες.

Σαν τετράγωνο που του λείπει η πάνω δεξιά γωνία. Ενώ το usb που πήρα είναι το γνωστό mini usb που κυκλοφορεί και ταιριάζει και σε παλαιότερα htc.

Φωτογραφία όταν πάω σπίτι. Μου κάνει εντύπωση πάντως και νομίζω οτι είναι φουρνιά με διαφορετική usb υποδοχή.

 

ΥΣ. Τώρα που το δοκίμασα μπαίνει το usb αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ. Στο HTC diamond, τις 2 τελευταιες φορές που το σύνδεσε ένας φίλος με τον υπολογιστή, σβήνει τις επαφές!!! μήπως έχετε καμιά εξήγηση? ευχαριστώ

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Γίνομαι πιο λεπτομερής: η υποδοχή usb εχει 3 ορθίες γωνίες και 2 αμβλείες.

Σαν τετράγωνο που του λείπει η πάνω δεξιά γωνία. Ενώ το usb που πήρα είναι το γνωστό mini usb που κυκλοφορεί και ταιριάζει και σε παλαιότερα htc.

Φωτογραφία όταν πάω σπίτι. Μου κάνει εντύπωση πάντως και νομίζω οτι είναι φουρνιά με διαφορετική usb υποδοχή.

 

ΥΣ. Τώρα που το δοκίμασα μπαίνει το usb αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει.

 

Εμένα η υποδοχή του diamond είναι σαν ορθογώνιο που του λείπει η ΚΑΤΩ δεξιά γωνία και βέβαια είναι διαφορετική από την κλασσική mini-usb. Πάντως είναι απορίας άξιο ότι δεν ταιριάζει η υποδοχή του CC C100, αφού στο φυλλαδιάκι με τα αξεσουάρ που είχε μέσα το κουτί του diamond, αυτόν τον φορτιστή αυτοκινήτου προτείνει.

 

Παιδιά χαιρετώ. Στο HTC diamond, τις 2 τελευταιες φορές που το σύνδεσε ένας φίλος με τον υπολογιστή, σβήνει τις επαφές!!! μήπως έχετε καμιά εξήγηση? ευχαριστώ

 

Μια πιθανή εξήγηση είναι ότι συγχρονίζει με το outlook που υπάρχει στο pc του φίλου σου, το οποίο δεν έχει καθόλου επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...