Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις πέρασα unsigned hardspl 1.93 και SwiftBL-WWE-Diamond-ROM-v5-5-Lite.

 

Απενεργοποίησα Touchflo3d κ λοιπά άχρηστα εφετζιλίκια, και το diamond μου πετάει. :D

 

Ο μόνος αρχικός ενδοιασμός που είχα ήταν οι 160 χαρακτήρες στα sms της ACE, αλλά στην πράξη είμαι παραδοσιακός τύπος και χρησιμοποιώ το hikeyboard με stylus όπως κάνω εδώ και χρόνια για τα SMS...

 

Οπότε όλα καλά!

 

Ένα πρόβλημα έχω μόνο... Με το Vito Audionotes δεν ακούγεται η φωνή των συνομιλητών μου... Υπάρχει εναλλακτική?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ένα πρόβλημα έχω μόνο... Με το Vito Audionotes δεν ακούγεται η φωνή των συνομιλητών μου... Υπάρχει εναλλακτική?

 

Xrisimopoieis tin ekdosi Touch tou Vito Audio Notes? Egw me afti eimai efxaristimenos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Xrisimopoieis tin ekdosi Touch tou Vito Audio Notes? Egw me afti eimai efxaristimenos.

Ναι, αυτή. Σου ηχογραφεί και το συνομιλητή στην ίδια ένταση? μπορείς να μου πεις ακριβώς το build?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, αυτή. Σου ηχογραφεί και το συνομιλητή στην ίδια ένταση? μπορείς να μου πεις ακριβώς το build?

 

Den to polyxrisimopoiw gia afto to logo. Den akougetai me tin idia entasi o synomilitis alla den exw kapoio problima. Tin teleftaia ekdosi (1.02) exw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρα απλά ηχογραφεί ότι "πιάνει" το μικρόφωνο... :-(

Στο ετεν που είχα ο συνομιλητής ακουγόταν πιο δυνατά κ από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγκατέστησα το Lingvosoft English-Greek Dictionary αλλά δεν "παίζει".

 

Το έβαλα κανονικά (το cabaki) στο internal storage, το έτρεξα αλλά τίποτα.

 

Δεν έχει βγάλει συντόμευση στα προγράμματα.Είναι φυσιολογικό?Τι κάνω λάθος?

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Den exw kapoio problima me ti sygkekrimeni efarmogi. Se emena trexei kanonika. Pou to egkatestises? Stin eswteriki mnimi? Pigaine /Internal Storage/Program Files na to breis (ean exei egkatastathei swsta) kai ftiakse esy ti syntomefsi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να ηχογραφήσει τον συνομιλητή καλύτερα δοκίμασε να τον βάλεις στην ανοιχτή ακρόαση. Βέβαια γίνεται λίγο δύσχρηστο να πρέπει να ανοίξεις πρώτα το ηχείο, μετά το πρόγραμμα ή ανάποδα. Ειδικά αν οδηγείς.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα απο cosmote (Ελληνικο) το βαζω να φορτισει και σας λεω μετα εντυπωσεις :)
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

αν το μαγειρευουμε με roms κτλ υπαρχει αλλος λογος να παρουμε το ελληνικο?γιατι εχω επιδοτηση πλαισιο και βαριεμαι να αλλαξω σε γερμανο?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το μαγειρευουμε με roms κτλ υπαρχει αλλος λογος να παρουμε το ελληνικο?

 

Ean den theleis to elliniko menu kai de se noiazei pou de tha grafei sms me 160 ellinikous xaraktrires me ta pliktrologia tis HTC (pou antikeimenika omws aksizoun)... den yparxei allos logos na pareis elliniki syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω συσκευη της ACE και sms γραφω με greeklish τζαμπα δηλαδη :P

 

...kai alloi exoume faei ton topo gia na doume pws tha kanoume ta pliktrologia tis HTC (se mi ellinikes syskeves) na grafoun sms me 160 ellinikous xaraktires! :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια συμφερει να το παρω καινουργιο 600 ευρο η να το βρω σε μεταχειρο

εννοειται πως λεω ελληνικο απο ACE HELLAS για να με καλυπτει εγγυση..

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εννοειται πως λεω ελληνικο απο ACE HELLAS για να με καλυπτει εγγυση..

 

Από οπουδήποτε στην Ευρώπη και να το πάρεις θα σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση της ACE Hellas σε οποιοδήποτε θέμα hardware προβλήματος. Απλά δεν θα έχεις ελληνικό μενού με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα βλεπω στο site του πλαισιου νεα παραλαβη diamond greek os,αυτο που ειναι ομως περιεργο ειναι οτι αναφερει εγγυηση πλαισιο και οχι htc οπως τα cruise,tytn κτλ.επισης αναφερει Windows Mobile 6.0 GR ενω στο αγγλικο Windows Mobile 6.1 Pro EN ,δεν παιζει 6.1 στα ace?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει 6.0 για το Diamond. Προφανώς πρόκειται για ανακρίβειες τις διαφήμισης. Εάν έχει ελληνικό μενού σημαίνει ότι θα έχει τα ελληνικά της ACE κάτι που συνεπάγεται κανονικά την παροχή εγγύησης από ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από οπουδήποτε στην Ευρώπη και να το πάρεις θα σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση της ACE Hellas σε οποιοδήποτε θέμα hardware προβλήματος. Απλά δεν θα έχεις ελληνικό μενού με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

αν το παρω απο γερμανο θα εχει ελληνικο μενου;

ή απο που αλλου θα εχει ελληνικο μενου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cosmote, Γερμανός, Wind (κάποια κομμάτια), Πλαίσιο (έχει ελληνικά και αγγλικά) και μπορεί και σε άλλα μαγαζιά που δεν θυμάμαι τώρα.

 

Αν θες ελληνικό πάντως, και για να είσαι 100% σίγουρος, από όπου και να το αγοράσεις θα πρέπει στο κουτί να υπάρχει το αυτοκόλλητο της ace hellas αλλιώς θα είναι αγγλικό.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το παρω απο γερμανο θα εχει ελληνικο μενου;

 

Στο γερμανό πάντως υπάρχει ευρέως και είναι σίγουρα ελληνικές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση εχω wind non stop plus πως μπορω μεσω wind να εχω ιντερνετ στο λαπτοπ;τι ρυθμισεις πρεπει να κανω ειναι ευκολο;

plz για μια συντομη απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το htc με το laptop μέσω usb. Πας και βρίσκεις στα προγράμματα του htc το Internet sharing και το τρέχεις. Σιγουρεύεσαι ότι γράφει PC connection: USB και Network Connection: Wind Internet. Πατάς connect. Ετοιμος!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το htc με το laptop μέσω usb. Πας και βρίσκεις στα προγράμματα του htc το Internet sharing και το τρέχεις. Σιγουρεύεσαι ότι γράφει PC connection: USB και Network Connection: Wind Internet. Πατάς connect. Ετοιμος!

 

 

Μιχάλης

εισαι θεος!σιγουρα wind internet;μην φαμε καμια τρελη χρεωση....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...