Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
να μην πω και εγω την γνωμη μου:)

 

Φυσικά και πολύ καλά έκανες. Η πληροφορία που έδωσες είναι σημαντική. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
λετε οτι σε καποιους κυκλους φορτισης βελτιωνεται η διαρκεια της, δηλαδη ποσο κραταει?

 

2 - 3 μέρες με σεμνή και ταπεινή χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά help!!!!!!!! Αυριο χρειαζομαι το gps. Εχω όλους τους φάκελους αλλά δεν ξέρω που να απόθηκευσω τι και τι να τρέξω που!!!!! Αν κάποιος μπορεί ας μου στείλει πμ με αναλυτικές πληροφορείες. Είναι ανάγκη......!:help:

 

το Destinator 7 είναι

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιός μπορεί να με βοηθήσει να χρησιμοποιήσω τη δυνατότητα της τηλεφωνίας Voip μέσω του Diamond?

Έχω username & password και υπόλοιπο στο πρόγραμμα Voipbuster, έχω εγκαταστήσει το Fring αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το τελευταίο.

 

Θερμή παράκληση επειδή ετοιμάζομαι για εξωτερικό και θα ήθελα να εκμεταλλευτώ την συγκεκριμένη δυνατότητα της συσκευής μας, μπορεί κανείς να μου δώσει αναλυτικές οδηγίες για το πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το fring?

 

Απαιτεί δικό του (νέο) κωδικό ή χρησιμοποιείται ο ίδιος που χρησιμοποιώ στο Voipbuster?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ πως συνδέθηκε.Πήγες στην καρτέλα του καιρού (εσύ ή κάποιος άλλος που έπαιζε με το κινητό σου) και αυτό συνδέθηκε αυτόματα (το έχει σαν default επιλογή να συνδέεται αυτόματα κάθε φορά που πας στην καρτέλα του καιρού) για να κάνει την ενημέρωση.

Γι' αυτό κοίτα να αλλάξεις την επιλογή πηγαίνοντας στην καρτέλα του καιρού,πατώντας "Μενού" -> "ρυθμίσεις" και απενεργοποιώντας το "Αυτόματη λήψη δεδομένων καιρού".

 

ναι οντως , πρεπει να εχεις δικιο ...;) το απενεργοποιησα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Μπορει να συνθεθηκε και απο το push email που εχει ? αν και το εχω βαλει στο χειροκινητο ?? μαλλον οχι πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω κ ας με κραξετε...

Δουλευω το Diamond 1 εβδομαδα τωρα και ειλικρινα εχω δοκιμασει ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολλα κινητα...Μετα απο το 1ο λεπτο χρησης κιολας θυμηθηκα γιατι ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να μην ξαναπαρω Windows κινητο...κολληματα,αργοπορια στο full εστω και για μια απλη κληση την οποια βλεπω λιγα δευτερολεπτα αφου ο αλλος με καλει ηδη...2 ωρες να εμφανιση απλα τις αναπαντητες κλησης,2 ωρες να ανοιξει τα μηνυματα,ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ....

Ειδικα αυτο το TouchFlow...που ειναι το touch??Με το stylus δουλευει αψογα,αλλα με τα δακτυλα???οποτε τ καπνισει και οτι τ καπνισει....

Δεν λεω ωραιο κινητο,πανεμορφο,αλλα το λειτουργικο το εθαψε....

Οποιος εχει εστω αγγιξει το Iphone ειλικρινα δεν γυρναει ποτε σε τιποτα αλλο....ολα γινονται αμεσως και απροβληματιστα...κολλημα μονο σε εφιαλτη...πουθενα αλλου...Δεν εκανα post για να θεοποιησω το Iphone...αλλα για να πω την γνωμη μου για την κοροιδια του Diamond

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, άποψή σου είναι αυτή και είναι απόλυτα σεβαστή.

Δεν έχω δοκιμάσει το i-phone για να εκφέρω γνώμη,βέβαια.Καλό όμως είναι να μιλάμε και να εκφράζουμε (απόλυτη) άποψη μόνο όταν δοκιμάζουμε μια συσκευή κι έχουμε ιδίαν πείρα (καλοπροέραιτα καταθέτω την άποψή μου προς αποφυγή παρεξηγήσεων).

 

Σχετικά με το voipbuster και το fring,τώρα...

Καμμία απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, άποψή σου είναι αυτή και είναι απόλυτα σεβαστή.

Δεν έχω δοκιμάσει το i-phone για να εκφέρω γνώμη,βέβαια.Καλό όμως είναι να μιλάμε και να εκφράζουμε (απόλυτη) άποψη μόνο όταν δοκιμάζουμε μια συσκευή κι έχουμε ιδίαν πείρα (καλοπροέραιτα καταθέτω την άποψή μου προς αποφυγή παρεξηγήσεων).

 

Σχετικά με το voipbuster και το fring,τώρα...

Καμμία απάντηση?

 

Εζω το Iphone 8 μηνες τωρα...για αυτο εφαγα τετοια φρικη με το Diamond...πιστεψε με,παρε το Iphone για μια μερα μονο κ δεν θα πιασεις τιποτα αλλο....κανει ολες τις καθημερινες σ δουλειες οσο απροβληματιστα κ γρηγορα δεν φανταζεσαι...πραγματικα φτιαγμενο για ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...anyway...τελος το offtopic....και με συγχωρειτε αλλα φρικαρα...

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω κ ας με κραξετε...

Δουλευω το Diamond 1 εβδομαδα τωρα και ειλικρινα εχω δοκιμασει ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολλα κινητα...Μετα απο το 1ο λεπτο χρησης κιολας θυμηθηκα γιατι ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να μην ξαναπαρω Windows κινητο...κολληματα,αργοπορια στο full εστω και για μια απλη κληση την οποια βλεπω λιγα δευτερολεπτα αφου ο αλλος με καλει ηδη...2 ωρες να εμφανιση απλα τις αναπαντητες κλησης,2 ωρες να ανοιξει τα μηνυματα,ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ....

Ειδικα αυτο το TouchFlow...που ειναι το touch??Με το stylus δουλευει αψογα,αλλα με τα δακτυλα???οποτε τ καπνισει και οτι τ καπνισει....

Δεν λεω ωραιο κινητο,πανεμορφο,αλλα το λειτουργικο το εθαψε....

Οποιος εχει εστω αγγιξει το Iphone ειλικρινα δεν γυρναει ποτε σε τιποτα αλλο....ολα γινονται αμεσως και απροβληματιστα...κολλημα μονο σε εφιαλτη...πουθενα αλλου...Δεν εκανα post για να θεοποιησω το Iphone...αλλα για να πω την γνωμη μου για την κοροιδια του Diamond

 

Σορρυ και εγω που θα συνεχισω για λιγο το ff topic αλλα με αφορμη το παραπανω μυνημα ας πω και γω την πικρη αληθεια.

 

Οντως αγαπητε φιλε optica_michalaro για το TouchFlow οντως και εγω αναριωτιεμαι που ειναι το touch???? με το πενακι δουλευει τελεια αλλα με το δακτυλακι αστα να πανε καλυτερα , για να σημαδεψω τα μυνηματα εχω μπει στα mail στις επαφες στον καιρο και μετα στα μυνηματα,εχω και το iphone 3g οντως ειναι καλυτερα τα πραγματα οσο αφορα το touch αλλα δεν ειναι και Θεικα.και εκει τρωει τα κολληματακια του , πριν λιγο περασα και την καινουργια 2.0.1 ειναι λιγο καλυτερα και γρηγοροτερα αλλα ακομη δεν ειμαι απολυτα βεβαιως οτι εχει διορθωσει ολα τα προβληματα.

Αλλα ισως να εχω εγω τελικα προβλημα οσο αφορα τα touch screen τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

@atkol

Γιατί δεν δοκιμάζεις το skype; Τώρα που βγήκε ο νέος client για τα WM 6.1; Δεν έχω Diamond ακόμα για να το δοκιμάσω αλλά πρέπει να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με την ανανέωση του καιρού;

 

Εμένα είναι η δεύτερη μέρα που δεν κάνει update.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με την ανανέωση του καιρού;

 

Εμένα είναι η δεύτερη μέρα που δεν κάνει update.

 

Μια χαρα κανει update! Με τι προσπαθεις? Wifi? 3G?

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ξεκόλλησε, δεν ξέρω τι είχε πάθει.

 

Με wifi έκανα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εντελώς ακαδημαϊκά; Στις wm συσκευές κάνει να αφήνουμε τη μπαταρία να ξεφορτίζει εντελώς και μετά να το φορτίζουμε ή πρέπει να το βάλουμε στην πρίζα προτού σβήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Σας παρακολουθω πολυ καιρο και ηθελα να σας ευχαριστησω για τις βοηθειες που μου προσφερετε απο το τοτε που πηρα Kaiser και μετα. Τωρα πηρα το diamond και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μια ερωτηση μονο: Το πηρα απο wind, αγγλικο οπως καταλαβαινετε και μου ειπε ο πωλητης σε 10 μερες περιπου να του το παω πισω για να μου περασουνε απο τη Wind τα ελληνικα οπως μου ειπε. Τι εννοει ο ποιητης; Αν γνωριζει κανεις ας βοηθησει γιατι ο συγκεκριμενος δεν ηξερε την τυφλα του. Ευχαριστω!

 

ΥΓ: αυτοκολλητακι ACE δεν υπαρχει πανω οπως καταλαβαινετε.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούν να μπουν παρά μόνο με αλλαγή συσκευής, με τη νέα να είναι της ace.

 

Θα είναι ενδιαφέρον πάντως να δούμε με ποιο τρόπο θα περάσουν τα ελληνικά σε 10 μέρες όπως λένε.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα το παω και ο Θεος βοηθος! Θα σας ενημερωσω με το τι ακριβως μου εκαναν. Ελπιζω να μην πονεσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η πίσω κάμερα του κινητού μου δεν έπαιζε, οπότε και θα μου το αλλάξουν (το ανακάλυψα Σάββατο, Δευτέρα θα φέρουν το καινούριο). Οπότε φιλική συμβουλή τσεκάρετε τις κάμερες, wifi κλπ όταν πάρετε το κινητό σας...

 

- Η μόνη ενστασή για το iphone είναι: πόσες free εφαρμογές, (όχι *****ed), cooked roms ,etc μπορείς να βρεις και για το iphone?

 

 

Εαν δεν το γνωρίζετε βγήκε wikipedia για Mobile συσκευές. Δωρεάν εδω΄http://www.free-soft.ro/pocket-wikipedia/download.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!πριν καμποσο καιρο εδωσα το ρ3300 και περιμενα τον αυγουστο(επιδοτηση)να παρω το diamond,τωρα ψαχνω τα reviews και βλεπω οτι ολοι εχουν παραπονα(interface,αργο κτλ) και ολοι ψηφιζουν iphone 3g,εγω θελω τη γνωμη απο εσας που το εχετε δουλεψει,ειναι το καλυτερο wm αυτη τη στιγμη,η βιαστικη κινηση να προλαβει το iphone 3g?το iphone ειναι ανωτερο?δυσκολα το πιστευω.αν ειμαι off topic remove pls!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!πριν καμποσο καιρο εδωσα το ρ3300 και περιμενα τον αυγουστο(επιδοτηση)να παρω το diamond,τωρα ψαχνω τα reviews και βλεπω οτι ολοι εχουν παραπονα(interface,αργο κτλ) και ολοι ψηφιζουν iphone 3g,εγω θελω τη γνωμη απο εσας που το εχετε δουλεψει,ειναι το καλυτερο wm αυτη τη στιγμη,η βιαστικη κινηση να προλαβει το iphone 3g?το iphone ειναι ανωτερο?δυσκολα το πιστευω.αν ειμαι off topic remove pls!

 

 

δεν πιστρευω οτι εχουν καμια σχεση τα 2 τηλεφωνα μεταξυ τους , εκτος ισως οτι το diamond προσπαθησε να φτιαξει ενα interface touch τυπου iphone , ειναι θεμα γουστου του καθενος , αν θελεις και εχεις μαθει με wm τοτε καλυτερα να πας στο diamond , αν οχι τοτε το iphone ειναι μια καλη επιλογη , βεβαια χωρις data plan καλο πακετο το iphone δεν λεει και κατι.πιστευω οτι υπαρχουν αρκετα νηματα που εχουν σαν συγκριση αυτα τα 2 τηλεφωνα που αναφερεις και εκει μπορεις να εχεις καλυτερες πληροφοριες.

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε alexasso για την απαντηση,ουτε εγω το πιστευω ουτε θελω το iphone,απλα μου δημιουργησαν αμφιβολιες για το diamond,πιστευω δεν θα με απογοητευσει!

ps αν το παρουμε απο πλαισιο uk rom,κανουμε reg στο htc.com για updates κτλ σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ...

το σκεφτομαι να το παρω τι λετε αξιζει τα λεφτα του ;

εκτος απο την μπαταρια του που κραταει λιγο τι αλλα μειονεκτηματα εχει;

thanks:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη καθαρα αποψη, ειναι το ομορφοτερο κινητο και συναμα ειναι και το καλυτερο smartphone που εχω κρατησει. Η μπαταρια μετα απο 10 περιπου γεμισματα και με νορμαλ χρηση κραταει γυρω στις 2 μερες, αλλα τοσο κραταγε και στην αρχη το tytnii μου. Αργοτερα και επειτα απο αρκετες φορτισεις ειχε φτασει και 4 μερες. Απλα απο καποια στιγμη και μετα το ξεχνας το θεμα της φορτισης, γιατι μιας και ειναι smartphone θα θελεις να το εχεις συνδεδεμενο πολλες φορες στο pc σου για να βαζεις εφαρμογες οποτε και θα φορτιζει. Απο τις πρωτες 15 μερες που το εχω το συνιστω ανεπιφυλακτα. Για μενα δεν υπαρχει αλλο αρνητικο.
Link to comment
Share on other sites

:)

Προσωπικη καθαρα αποψη, ειναι το ομορφοτερο κινητο και συναμα ειναι και το καλυτερο smartphone που εχω κρατησει. Η μπαταρια μετα απο 10 περιπου γεμισματα και με νορμαλ χρηση κραταει γυρω στις 2 μερες, αλλα τοσο κραταγε και στην αρχη το tytnii μου. Αργοτερα και επειτα απο αρκετες φορτισεις ειχε φτασει και 4 μερες. Απλα απο καποια στιγμη και μετα το ξεχνας το θεμα της φορτισης, γιατι μιας και ειναι smartphone θα θελεις να το εχεις συνδεδεμενο πολλες φορες στο pc σου για να βαζεις εφαρμογες οποτε και θα φορτιζει. Απο τις πρωτες 15 μερες που το εχω το συνιστω ανεπιφυλακτα. Για μενα δεν υπαρχει αλλο αρνητικο.

 

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου

και μενα μου αρεσει πολυ και εξωτερικα και εσωτερικα

αν δεν εχει ελληνικα πως μπορω να βαλω;

thnaks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...