Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω λογαριασμό στο voipbuster, αλλά δεν το ΄΄εχω χρησιμοποιήσει ακόμη στο Diamond...

Να σε ρωτήσω, όταν εγκατέστησες το fring σου άλλαξε το περιβάλλον του (αρχική οθόνη ή menu επαφών της συσκευής ή όχι)?

Αν δοκιμάζαμε να μπούμε στη σελίδα του voipbuster κανονικά (μέσω Wi-fi πχ), δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε τηλεφωνήματα voip? Θέλω να πω...είναι ανάγκη να κατεβάσουμε το fring για να χρησιμοποιήσουμε τη δυνατότητα που παρέχει το voipbuster ???

 

Φιλικά

Κώστας

Κώστα δεν το έχω περάσει ακόμα. Όσον αφορά στη δεύτερη ερώτηση δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε από τον υπολογιστή την επιλογή να τηλεφωνήσω μέσω του site και δεν ξέρω τι ποιότητα μπορεί να έχει η κλήση αν αναλογιστείς ότι θα περνάει και μέσω opera στο diamond.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to fring pezei k polu kala malista..kanei k klisi me msn k ohi mono..den allazei tipota sto kinito kanei ekinisi stin arhi k se rota meso ti thes na sundethis...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν το έχω περάσει ακόμα. Όσον αφορά στη δεύτερη ερώτηση δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε από τον υπολογιστή την επιλογή να τηλεφωνήσω μέσω του site και δεν ξέρω τι ποιότητα μπορεί να έχει η κλήση αν αναλογιστείς ότι θα περνάει και μέσω opera στο diamond.

 

Πάντως εγώ που χρησιμοποιώ το voipbuster συχνά από laptop προκειμένου να κάνω international long-distance τηλεφωνήματα θεωρώ ότι είναι άψογο!

Η δε ποιότητα ήχου ίσως καλύτερη και από το συμβατικό τηλέφωνο.

 

Αν , όπως λέει ο φίλος , δουλεύει τόσο καλά μέσω fring δεν έχουμε παρά να το δοκιμάσουμε και στο diamond.

Εμένα, πάντως, θα με εκνεύριζε να εμφανίζονταν εικονιδιάκια fring στην έναρξη και να με ρωτάνε (κάθε φορά που θα άνοιγα το κινητό) αν θέλω να συνδεθώ.

Αν υπάρχει τρόπος να το υπερβούμε αυτό, τότε no-problem!

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να γράψω στήν SIM ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες που έχουν πάνω από 4-5 γράμματα. Μου βγάζει μήμυμα ότι -σημειώθηκε υπέρβαση μέγιστου μήκους

ονόματος- ενώ με αγγλικό πληκτρολόγιο γράφει κανονικά. Η συσκευή είναι ελληνική με την αρχική ROM. Πώς μπορώ να το διορθώσω;:help:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. απο τη στιγμη που κατεβαζω το προγραμμα τυπου .cab σε ποιον φακελο το εγκαθιστω και μπορω να το εκτελεσω?

 

ειμαι νεος.. :(

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. απο τη στιγμη που κατεβαζω το προγραμμα τυπου .cab σε ποιον φακελο το εγκαθιστω και μπορω να το εκτελεσω?

 

ειμαι νεος.. :(

 

Σε όποιον φάκελο θες, αλλά κατά προτίμηση στην εξωτερική μνήμη (για το Diamond συγκερκιμένα στην internal, όχι στην ROM).

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ να αγοράσω ένα Diamond, η τιμή είναι αρκετά καλή θα έλεγα.

 

Θα ήθελα να μάθω τι παίζει με την εγγύηση της ACE hellas. Έχω την χειρότερη εμπειρία, από ένα S100 που είχα κάποτε, που για ένα usb μου ζητούσαν 300 ευρώ.

 

Το πρώτο πράγμα που θα κάνω με το που το πάρω στα χέρια μου θα είναι να βγάλω την ελληνική ROM και να βάλω κάποια WWE cooked... Με την εγγύηση τι παίζει?

Φαντάζομαι οι φίλοι μας στην ACE, θα ακυρώνουν την εγγύηση, άρα τρόπος επαναφοράς υπάρχει??

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. απο τη στιγμη που κατεβαζω το προγραμμα τυπου .cab σε ποιον φακελο το εγκαθιστω και μπορω να το εκτελεσω?

 

ειμαι νεος.. :(

Το cab είναι σαν το setup.exe που έχουν οι υπολογιστές. Βάλτο μέσα στο Mydocuments σου αν θες (σε όποια από τις 2 μνήμες) και τρέξτο. Το μόνο που θα σε ρωτήσει είναι αν θες να κάνεις εγκατάσταση στη συσκευή ή στο Internal storage. Να προτιμάς το δεύτερο για να μη φορτώνεις τη συσκευή. Αυτό μετά θα πάει και θα σου περάσει το πρόγραμμα εκεί που πρέπει. Μετά την εγκατάσταση αν θες το .cab αρχείο μπορείς να το σβήσεις ή να το κρατήσεις. Ό,τι θες κάνεις.

 

Αν εγκαθιστάς προγράμματα στην Internal storage τότε μετά από hard reset δε χρειάζονται ξανά εγκατάσταση. Απλά θα ανοίγεις με έναν file explorer θα κάνεις αντιγραφή το .exe αρχείο του προγράμματος και μετά ένα paste shortcut στο φάκελο Windows/Start menu/programs και μετά θα το τρέχεις από κει.

 

Αφού είσαι νέος κοίτα και το http://www.modmydiamond.info

 

Καλώς ήρθες

Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ να αγοράσω ένα Diamond, η τιμή είναι αρκετά καλή θα έλεγα.

 

Θα ήθελα να μάθω τι παίζει με την εγγύηση της ACE hellas. Έχω την χειρότερη εμπειρία, από ένα S100 που είχα κάποτε, που για ένα usb μου ζητούσαν 300 ευρώ.

 

Το πρώτο πράγμα που θα κάνω με το που το πάρω στα χέρια μου θα είναι να βγάλω την ελληνική ROM και να βάλω κάποια WWE cooked... Με την εγγύηση τι παίζει?

Φαντάζομαι οι φίλοι μας στην ACE, θα ακυρώνουν την εγγύηση, άρα τρόπος επαναφοράς υπάρχει??

 

Εάν σκοπεύεις να βάλεις cooked rom τότε παρήγγειλε από Expansys για να σου έρθει και πιο φθηνά. Και από Expansys και από ACE χάνεις την έγγυηση έτσι αλλά υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις την μαμίσια rom αν θες να το στείλεις για service.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ να αγοράσω ένα Diamond, η τιμή είναι αρκετά καλή θα έλεγα.

 

Θα ήθελα να μάθω τι παίζει με την εγγύηση της ACE hellas. Έχω την χειρότερη εμπειρία, από ένα S100 που είχα κάποτε, που για ένα usb μου ζητούσαν 300 ευρώ.

 

Το πρώτο πράγμα που θα κάνω με το που το πάρω στα χέρια μου θα είναι να βγάλω την ελληνική ROM και να βάλω κάποια WWE cooked... Με την εγγύηση τι παίζει?

Φαντάζομαι οι φίλοι μας στην ACE, θα ακυρώνουν την εγγύηση, άρα τρόπος επαναφοράς υπάρχει??

 

Από τη στιγμή που αλλάζεις το original spl με το hard spl για να περάσεις cooked rom η εγγύηση χάνεται. Επαναφορά στο original γίνεται. Δές εδώ.

 

Αν όμως θες να περάσεις cooked γιατί να πάρεις το ελληνικό; Πάρε από έξω μια συσκευή και θα σου βγει 510 ευρώ. Εκτός αν θες τα ελληνικά τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον φάκελο θες, αλλά κατά προτίμηση στην εξωτερική μνήμη (για το Diamond συγκερκιμένα στην internal, όχι στην ROM).

 

ψαχνοντας βρηκα εναν τροπο και τον παραθετω για οποιον απορει...

 

εναρξη-προγραμματα-διαχειριση αρχειων - βρισκουμε το φακελο και εκτελουμε

 

thanx..

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που αλλάζεις το original spl με το hard spl για να περάσεις cooked rom η εγγύηση χάνεται. Επαναφορά στο original γίνεται. Δές εδώ.

 

Αν όμως θες να περάσεις cooked γιατί να πάρεις το ελληνικό; Πάρε από έξω μια συσκευή και θα σου βγει 510 ευρώ. Εκτός αν θες τα ελληνικά τόσο πολύ.

Δεν έχω καθόλου χρόνο και υπομονή για RMA και αποστολές στο εξωτερικό κτλ...

Θέλω αν πάθει τίποτα να το δώσω στους ανίδεους και απλά σε μερικές μέρες να το έχω πίσω...

Link to comment
Share on other sites

ψαχνοντας βρηκα εναν τροπο και τον παραθετω για οποιον απορει...

 

εναρξη-προγραμματα-διαχειριση αρχειων - βρισκουμε το φακελο και εκτελουμε

 

thanx..

Αυτό που λες είναι ο μαμίσιος file explorer ο οποίος δεν έχει καθόλου δυνατότητες. Κατεβάστε και βάλτε το Resco File Explorer. Κάθε φορά που θέλετε να κάνετε browsing στα αρχεία σας να το κάνετε με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καθόλου χρόνο και υπομονή για RMA και αποστολές στο εξωτερικό κτλ...

Θέλω αν πάθει τίποτα να το δώσω στους ανίδεους και απλά σε μερικές μέρες να το έχω πίσω...

Όπως νομίζεις. Όρμα για ελληνικό τότε και όταν αποφασίσεις να φλασάρεις εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καθόλου χρόνο και υπομονή για RMA και αποστολές στο εξωτερικό κτλ...

Θέλω αν πάθει τίποτα να το δώσω στους ανίδεους και απλά σε μερικές μέρες να το έχω πίσω...

 

H ACE πάντως θα σε καλύπτει και σε συσκευή που έχει αγοραστεί από άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα εφόσον η συσκευή προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Δες και στο forum της HTC http://www.htc.com.gr/forum/showpost.php?p=75445&postcount=47

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

H ACE πάντως θα σε καλύπτει και σε συσκευή που έχει αγοραστεί από άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα εφόσον η συσκευή προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά. Δες και στο forum της HTC http://www.htc.com.gr/forum/showpost.php?p=75445&postcount=47

Αυτό είναι μεγάλη πρόοδος. Στις αρχές τους, χρέωναν υπέρογκα ποσά για οτιδήποτε.

Αλλά όπως και να χει, τώρα μου καρφώθηκε, πάω να τα σκάσω μετρητά, να το πάρω ευθύς αμέσως τώρα, και αν ποτέ (φτου φτου φτου) πάθει τίποτα, να τα αναλάβουν όλα αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς ποιές είναι οι ρυθμίσεις του MMS και του Vodafone Live!. 'Οπως καταλάβατε έχω Vodafone:) Έχει διαφορετικές ρυθμίσεις το Vodafone Live!Unlimited?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:απο το youtube πως αποθηκευω τα βιντεακια που κατεβαζει ετσι ωστε οποτε θελω να τα ξαναδω να μην κανει συνδεση;

Γνωριζει κανεις;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

1. Δυνατότητα αυξομείσωσης ήχου στο handsfree

2. Ποιό δυνατό ηχείο

3. Καλή μπαταρία

4. Επιπλέον μεμβράνες προστασίας (1 σετ ακόμα)

 

--το 1 & 3,4 διορθώνονται after market... αλλά τόση δουλειά έκαναν...

Link to comment
Share on other sites

1. Δυνατότητα αυξομείσωσης ήχου στο handsfree

2. Ποιό δυνατό ηχείο

3. Καλή μπαταρία

4. Επιπλέον μεμβράνες προστασίας (1 σετ ακόμα)

 

--το 1 & 3,4 διορθώνονται after market... αλλά τόση δουλειά έκαναν...

1. Στα περισσότερα μαμίσια έτσι είναι.

2. Κάνε ένα search εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=429 για το audio booster. Όχι 100% διόρθωση, αλλά κάτι κάνει

3. Πόσο καιρό το έχεις; Η μπαταρία στρώνει μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης

4. Τα μαμίσια screen protectors είναι χάλια ούτως η άλλως. Και 10 να είχε μέσα πάλι για κάτι άλλο πρέπει να ψάξεις. Κοίτα για Brando ultra clear.

Link to comment
Share on other sites

Έχω wind δεν στέλνω sms καμια βοήθεια....

 

Ειναι λαθος ο αριθμός κεντρου μηνύματων, βαλε τη σιμ σε αλλη συσκευή για να το διορθώσεις ποιο ευκολα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...