Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα προτιμω να με ελενχουν καθε φορα (κανοντας την συναλλαγη λιγο μπελα ) παρα να γινει οποιοδηποτε λαθος-απατη με την καρτα μου.

ειναι πως το βλεπει κανεις τελικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, σε όσους έχουν την αγγλική συσκευή..

 

Μπορούμε να τη ρυθμίσουμε στην αρχική οθόνη να δείχνει την ημ/νια ως εξής;

 

Κυριακή 13 Ιουλίου 2008

 

 

 

Στα regional settings το έχω ρυθμισμένο να είναι έτσι, αλλά την εμφανίζει ως

 

 

Ιουλ 13, 2008 Κυριακή ( προσθέτει και τη μέρα μετά την εγκατάσταση του Weekday.cab )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε όσους έχουν την αγγλική συσκευή..

 

Μπορούμε να τη ρυθμίσουμε στην αρχική οθόνη να δείχνει την ημ/νια ως εξής;

 

Κυριακή 13 Ιουλίου 2008

 

 

 

Στα regional settings το έχω ρυθμισμένο να είναι έτσι, αλλά την εμφανίζει ως

 

 

Ιουλ 13, 2008 Κυριακή ( προσθέτει και τη μέρα μετά την εγκατάσταση του Weekday.cab )

 

Βγαλε το weekday.cab. Βαλε το config TF3D και αντε στο δευτερο TAB (appearence). Εκει επιλεγεις GREEK και στο DATE Format γραφεις dddd d MMMM yyyy :D

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει...ενώ του πατάει να κάνει save, όταν κάνει restart είναι στο:

 

Ιουλ 13, 2008

 

 

Μήπως έχει conflict που ήδη στα Regional Settings το έχω στα ελληνικά;;

 

Ή παίζει πρόβλημα που διαλέγω στο Config TF3D greek. ( γιατί λέει Choose your ROM language )

 

 

Μήπως να βάλω στο Config TF3D αγγλική Rom και να αφήσω τα Regional σε ελληνικά;;

 

Οκ, αυτό δούλεψε τελικά, ευχαριστώ :)

 

 

Αν έχουμε ήδη τα Regional Setting σε ελληνικά, στο Config TF3D 0.5.1 διαλέγουμε "English" στην επιλογή της Rom και από κάτω ενώ θα αλλάζουμε τα Date Formats, θα τα δείχνει στα ελληνικά :)

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει...ενώ του πατάει να κάνει save, όταν κάνει restart είναι στο:

 

Ιουλ 13, 2008

 

 

Μήπως έχει conflict που ήδη στα Regional Settings το έχω στα ελληνικά;;

 

Ή παίζει πρόβλημα που διαλέγω στο Config TF3D greek. ( γιατί λέει Choose your ROM language )

 

 

Μήπως να βάλω στο Config TF3D αγγλική Rom και να αφήσω τα Regional σε ελληνικά;;

 

Και εγω αυτα εχω κανει. Στα regional settings το εχω σε greek.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε εμένα ήθελε να διαλέξω ότι έχω αγγλική Rom.

 

Έχω το τελευταίο Config TF3D 0.5.1 ( χθεσινή έκδοση).

 

Ίσως να έχει σχέση με την έκδοση ^^

 

Βρήκαμε άκρη Μέγα Geovass :)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε εμένα ήθελε να διαλέξω ότι έχω αγγλική Rom.

 

Έχω το τελευταίο Config TF3D 0.5.1 ( χθεσινή έκδοση).

 

Ίσως να έχει σχέση με την έκδοση ^^

 

Βρήκαμε άκρη Μέγα Geovass :)

 

Perfect! Enjoy !!:D

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλημερα παιδια.Τοσο καιρο ανηκω στο χωρο των nokia series 60,και δεν ειχα σχεση με τα windows mobile pocket pc's.

Εδω και 14 μερες βρισκομαι στη γερμανια με την προοπτικη να μεινω για αρκετο καιρο.

Στο ψητο λοιπον.Χαλβαδιαζω λοιπον το Diamond και σκεφτομαι να το χτυπησω με συμβολαιο της Ο2 απο καποιο online shop η απο ebay.

Μια απλη ισως παιδαριωδης για εσας ερωτηση:

Nα παρω το HTC diamond η το O2 XDA diamond?γνωριζω πως στην ουσια ειναι η ιδια συσκευη αλλα μηπως αν παρω της Ο2 και ειναι Βranded εχω τιποτα προβληματακια η περιορισμους η κλειδωματα οπως,λεω τωρα...,ειχαν τα Branded nokia απο τη vodafone που καποια παιδια δε μπορουσαν να βαλουν εφαρμογες κλπ????

Για να συνοψισω,δηλαδη μηπως πρεπει να παρω το HTC ωστε το κινητακι μου να ναι παρθενο,και το κεφαλακι μου ησυχο??

Σας ευχαριστω προκαταβολικα γιατι ξερω οτι θα καλυψετε τις αποριες μου με το παραπανω.

Θοδωρης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nα παρω το HTC diamond η το O2 XDA diamond?γνωριζω πως στην ουσια ειναι η ιδια συσκευη αλλα μηπως αν παρω της Ο2 και ειναι Βranded εχω τιποτα προβληματακια η περιορισμους η κλειδωματα οπως,λεω τωρα...,ειχαν τα Branded nokia απο τη vodafone που καποια παιδια δε μπορουσαν να βαλουν εφαρμογες κλπ????

 

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με τις συσκευές της O2. Διάλεξε αυτή που σε καλύπτει πιο καλά η εγγύηση εκεί που βρίσκεσαι. Στην Ελλάδα ας πούμε... το service των συσκευών της Ο2 είναι ανύπαρκτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο μάλλον θα ναι να ρωτήσεις την εταιρία, αλλά τους φοβάμαι κάτι τέτοιους..

 

 

Πάμε και άλλη ερώτηση...:lol:

 

Στις επαφές, μπορούμε στην αγγλική συσκευή να τις βάλουμε με αλφαβητική σειρά ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ;

 

Οκ, κάποιο κόλλημα είχε φάει με 1 επαφή και την έβαζε λάθος, ξαναέγραψα το όνομα πάλι και τα φτιαξε όλα :)

Link to comment
Share on other sites

Nα παρω το HTC diamond η το O2 XDA diamond?

 

Να ξερεις οτι σε περιπτωση βλαβης σε Ο2 κινητα στη Γερμανια, σου κανουν αντικατασταση την συσκευη σε 2 μερες το πολυ, εαν κανεις συμβολαιο σε εταιρια, π.χ. ΕΠΕ.

Ισως πεσεις μετα σε καινουργια συσκευη, αλλα συνηθως ειναι χρησιμοποιημενες συσκευες και διορθωμενες.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Αλλη μια ερωτησουλα...κοιταξτε τις 2 προσφορες στο ebay:μια για συμβολαιο κινητης τηλεφωνιας που δινει το diamond 69 €,και αλλη μια για mobile internet flatrate με δωρο το asus eepc900(με 99€)....

http://cgi.ebay.de/HTC-P3700-TOUCH-Diamond-LIEFERBAR-ORIGINAL-o2-Vertrag_W0QQitemZ150267072929QQihZ005QQcategoryZ124883QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#details

http://cgi.ebay.de/Asus-eee-PC-900-USB-Umts-echte-o2-Internet-Flat-25_W0QQitemZ120282399082QQihZ002QQcategoryZ124883QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Η ερωτηση τωρα...

για τη συνδεση θα παρω καρτα σιμ.Για το ιντερνετ θα παρω κι αλλη καρτα σιμ?Δηλαδη μπορω να συνδυασω αυτες τις 2 προσφορες απο 2 διαφορετικους sellers?

Οποιος εχει χρονο και το τσεκαρει ας μου πει τη γνωμη του...Ευχαριστω Θερμα

Link to comment
Share on other sites

Ηi guys, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με την εγκατάσταση του αρχείου configΤF3D, το περνάω στην συσκευή και μου ζητάει σύνδεση στο internet. κάτι κάνω λάθος.:O
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η ερωτηση τωρα...

για τη συνδεση θα παρω καρτα σιμ.Για το ιντερνετ θα παρω κι αλλη καρτα σιμ?Δηλαδη μπορω να συνδυασω αυτες τις 2 προσφορες απο 2 διαφορετικους sellers?

 

Βρίσκεσαι στη Γερμανία για να κάνεις τέτοιου είδους αγορά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Βρίσκεσαι στη Γερμανία για να κάνεις τέτοιου είδους αγορά;

 

ναι γερμανια βρισκομαι.και επειδη θελω γερμανικο κινητο(συνδεση) σκεφτομαι να κανω συμβολαιο και να παρω και το diamond.Εδω τα συμβολαια ειναι 24μηνες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι γερμανια βρισκομαι.

 

Α οκ τότε! Δεν έχω εμπειρία από τις εκεί προσφορές και τα γερμανικά μου δεν είναι και στο καλύτερο επίπεδο για να μπορέσω να σε βοηθήσω! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα σήμερα (χθες) την αυθεντική τη θήκη. Είναι πολύ όμορφη και δεν προσθέτει καθόλου όγκο στη συσκευή. Μην τη μπερδέψετε όμως με αυτή που είναι στο youtube που πατάς τις δύο πλάγιες πλευρές και πετάγεται η συσκευή. Αυτό δεν υπάρχει στη θήκη της HTC. Επίσης, η συσκευή μπαίνει μόνο από τη μια πλευρά ενώ η άλλη μπλοκάρεται από μια υφασμάτινη ελαστική ταινία. Τέλος, στη μια πλευρά έχει ανάγλυφο το λογότυπο της HTC.

 

Αν και είχα κάποιες ανησυχίες για το πόσο σταθερή θα ήταν η συσκευή μέσα στη θήκη, τελικά η συσκευή είναι πολύ σταθερή. Για να πέσει η συσκευή χωρίς να την πιέσεις από την κάτω πλευρά για να πεταχτεί μπροστά πρέπει να γυρίσεις τη θήκη ανάποδα και να αρχίσεις να την κουνάς. Αν απλά την έχεις ανάποδα η συσκευή δεν κουνιέται.

 

Αυτη που υπάρχει και στο youtube παιζει αν την βρούμε???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από το expansys ψωνίζω χρόνια αλλά μόνο με κατάθεση στον τραπεζικό τους λογαριασμό(emporikiBank)και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Ούτως ή άλλως όλοι όσοι έχουμε την συσκευή αυτήν την στιγμή στα χέρια μας θεωρώ ότι από εκεί την πήραμε και δεν νομίζω κάποιος να αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα.

Για τα άλλα που λέτε περί πιστωτικών δεν γνωρίζω..αλλά με τίποτα δεν θα καθόμουνα να παρακαλάω κάθε ace-cosmote-play247-γερμανό με τα λεφτά μου,πότε θα του καπνίσει να μου φέρει την συσκευή και σε τι πιασάδικη τιμή,όταν έχω την άνεση και την πολυτέλεια να την έχω από οπουδήποτε αλλού(π.χ.expansys).

Έτσι και αλλιώς και εγγύηση κανονικότατα έχω αλλά και τα Ελληνικά στο touchflo..άσε που και τα Ελληνικά είναι της ACE,πράγμα που όλοι καταλαβαίνουμε τις συνέπειες αυτών στην ταχύτητα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση του my phone, μπορουμε να μπενουμε με οποιον δηποτε browser και με wind plus.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με τον τελευταίο Opera όμως (9.51 pc) έχει πρόβλημα εμφάνισης η αρχική σελίδα. Η αριστερή μπάρα είναι μισή με μια σελίδα πιο κάτω...Πριν την αναβάθμιση ήταν όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με την Cosmote και τα OTESHOP?

 

Μπορεί να μας δώσει κανείς μια υπεύθυνη απάντηση?

 

Ας "μιλήσει" και λίγο (πιο συγκεκριμένα) η Ace σχετικά με το θέμα:"διάθεση συσκευής"!

 

Διαβάζουμε στο forum για πρώτες παρτίδες που εξαντλήθηκαν με την πρώτη ...κλπ.

 

Πάει 14/7 και ακόμη στα καταστήματα κι ακόμη στις κεντρικές αποθήκες του ΟΤΕ δεν γνωρίζουν τίποτα!

 

Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε κάτι συγκεκριμένο και ακριβές σαν πληροφορία μα... πάνω απ' όλα επίσημο, επιτέλους?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Gia oti pio episimo... sto forum tis ACE Hellas.

 

Alliws...tilefwnise sto 801-11-97000. To tilefwno gia ta katastimata Cosmote na se enimerwsoun pou yparxoun diathesimes syskeves.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Γιάννη για την απάντησή σου.

 

Όμως και με την Cosmote μίλησα (και δεν ξέρουν τίποτα για τη συσκευή) και στην Ace Hellas έστειλα για δεύτερη-τρίτη φορά e-mail και περιμένω απάντηση.

 

Φιλικά

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...