Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δοκιμασει με EQO mobile αλλα δεν περναει.

Εσας περναει το voip του EQO mobile?

Eχει δοκιμασει κανεις τα παρακατω να δει αν περνουν μεσω wind plus non stop?

 

http://www.palringo.com/

http://www.tivi.com/

http://www.fring.com/

 

Μολις καλεσα σταθερο απο eqo και δουλευει κανονικα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη θελω και εγω να το αγοράσω το διαμαντι

εφαρμογές πέρνει [0πως τα uiq] και αν ναι που τις βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο.

 

Έχω πρόβλημα στο συγχρονισμό των Notes. Και εξηγώ. Άνοιξα σήμερα για πρώτη φορά από τη μέρα που αγόρασα τη συσκευή το Notes για να γράψω κάτι. Προς μεγάλη μου έκπληξη, χωρίς να δω πού αποθηκεύει τις σημειώσεις, όταν έκανα τον συγχρονισμό με το outlook μου πέταξε στον υπολογιστή καμιά δεκαριά αρχεία ήχου. Πάω λοιπόν στο diamond και διαπιστώνω ότι, χωρίς να το έχω πειράξει εγώ πριν, οι σημειώσεις αποθηκέυονται στο φάκελο του Ptravelalarm!!!!

 

Αρχικά πήγα από τα settings του notes να αλλάξω τον φάκελο αποθήκευσης αλλά από κει σε αφήνει μόνο να επιλέξεις εσωτερική-εξωτερική μνήμη.

 

Μετά δοκίμασα από το browse των φακέλων που έχει στο notes πάνω αριστερά, και έφτιαξα έναν δικό μου φάκελο στο my documents του system storage. όταν γράφω σημειώσεις τώρα τις αποθηκεύει εκεί που του είπα.

 

Όταν όμως γράψω μια σημείωση στο outlook και πάω να τη συγχρονίσω με το diamond πάλι πάει και τις πετάει στο φάκελο του ptravelarm χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί.

 

Τι συμβαίνει;;; Καμιά βοήθεια;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελω και εγω να το αγοράσω το διαμαντι

εφαρμογές πέρνει [0πως τα uiq] και αν ναι που τις βρισκω

Παίρνει εφαρμογές που είναι για Windows Mobile. Για τα υπόλοιπα έχεις πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα γινεται χαμος με τις roms θα μεινω τελικα σε αυτη (μια χαρα παει ) και θα βαλω καμια modded rom οταν βγαλει ο φιλος μου panossha:):):)

 

Pros to paron... mono tou bepe tha synistousa!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια επειδη θελω και εγω να το αγοράσω το διαμαντι

εφαρμογές πέρνει [0πως τα uiq] και αν ναι που τις βρισκω

 

Den exei kamia sxesi to Symbian me ta Windows mobiles sto thema twn efarmogwn kai to customization. Sta WM tha breis poly perissoteres kai ousiastikoteres efarmoges. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι μια χαρά τα πάνε σαν τηλέφωνα. Αλίμονο. Δεν είναι και τίποτα το τρομερό να παίρνεις τηλέφωνο ή να στέλνεις SMS σήμερα. Το κάνουν και τα κινητά των 30 ευρώ. Δεν σου έχει τύχει όμως για παράδειγμα όταν είσαι σε navigation ή τρέχοντας κάποια άλλη εφαρμογή να βαράει το τηλέφωνο και να κολλάει το σύμπαν. Αυτό εννοώ.

Η βασική λειτουργία τους είναι PDA. Μετά τηλέφωνο.

:)

 

Κοίτα να δεις.Στα πρώτα βήματα των wm κινητών συνέβαινε αυτό που λες εσύ.Ηταν καθαρά wm pda που τους είχαν προσθέσει στο hardware δύο κουμπάκια για αποδοχή και απόριψη κλήσεων και στο software την εφαρμογή "τηλέφωνο" και ήταν γεμάτα προβλήματα του στυλ "δεν ακούω καλά τον συνομιλητή μου ή δεν με ακούει καλά αυτός","δεν είναι αρκετά δυνατός ο ήχος κλήσης με αποτέλεσμα να χάνω κάποια τηλέφωνα","μόλις με καλούν και ανοίγει η εφαρμογή τηλέφωνο,ενώ πατάω το πράσινο κουμπάκι περνάνε μερικά δευτερόλεπτα για να αποδεχτεί η εφαρμογή την κλήση και να μιλήσω",και άλλα τέτοια ευτράπελα ενώ τα κολλήματα που λες ήταν σε καθημερινή βάση.

Τώρα όμως οι κατασκευαστές των wm κινητών ξεκινάνε τον σχεδιασμό και την κατασκευή με βάση το "κινητό τηλέφωνο".Δηλαδή μπορεί και σήμερα να σου κολλάει το σύμπαν κάποιες στιγμές αλλά τα σημερινά wm κινητά-τουλάχιστον στη φιλοσοφία και στον σχεδιασμό-είναι εξίσου κινητά και pda.Δηλάδή είναι κινητά-pda και όχι pda-κινητά.

 

Υ.Γ Να τα εκατοστήσεις

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελω και εγω να το αγοράσω το διαμαντι

εφαρμογές πέρνει [0πως τα uiq] και αν ναι που τις βρισκω

 

σου απάντησαν άλλοι γι' αυτό εγώ θα απαντήσω αλλιώς (θεωρώ και αυτή την απάντηση χρήσιμη πάντως, γι' αυτό τη γράφω)

 

πρώτα ψάξε, πρώτα δες και πιάσε στα χέρια σου κάποιο/κάποια WM

 

μετά αγόρασε

 

αλλιώς μπορεί και να έχουμε "κλάματα"

 

ο αριθμός και ο όγκος του software για WM, ξεφεύγει από το UIQ όπως σου είπαν και οι άλλοι - όμως το ΠΩΣ είναι αυτό το software και συνήθως με ποιόν χρήστη στο μυαλό, είναι άλλο θέμα - δεν θέλω να σε φοβίσω, απλά θέλω να προλάβω πράγματα που έχω δει από άλλους (που είχαν πχ. P900 ή κάνα Nokia Communicator και μετά πήγαν σε WM και νόμιζαν ότι η αλλαγή θα είναι μικρή και θα συνέχιζαν να κάνουν ότι έκαναν όπως το έκαναν πριν)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

απογοητευμενος πολυ απο τη μνημη ραμ ευκολα φτανει στο 80% κ κλεινει εφαρμογες
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

απογοητευμενος πολυ απο τη μνημη ραμ ευκολα φτανει στο 80% κ κλεινει εφαρμογες

 

Έχεις περάσει καινούρια rom 1.37… , γιατί οι πρώτες ήταν απελπισία.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει καινούρια rom 1.37… , γιατί οι πρώτες ήταν απελπισία.

 

nai tin1.37 eho vali k moni efarmogi resco explorer afou ksekina apo 64% k molis doulepso msn k internet se ligi ora kolaei

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

nai tin1.37 eho vali k moni efarmogi resco explorer afou ksekina apo 64% k molis doulepso msn k internet se ligi ora kolaei

Περίεργο. Τα υπόλοιπα registry tweaks τα έχεις περάσει;

Link to comment
Share on other sites

Νά'μαι και εγωωωω!!!Δεν αντεξα να περιμενω και το πηρα τελικα.(expansys-Panaros)

Πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες.Εχω ενα μικρο προβλημα με το Activesync,γιατι στον υπολογιστη μου εχω outlook expess και δεν μπορει να κανει συγχρονισμο.Υπομονη μεχρι να εγκαταστησω το microsoft office.:)

Ολα ενταξει τελικα.

Link to comment
Share on other sites

ευκαιρία να απαλλαγείς από την ηλιθιότητα με όνομα outlook express (άφριζα όποτε το πετύχαινα σε πελάτη)

Χαχαχα.. Δε μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ. Μια φορά το άνοιξα στη ζωή μου και από τότε ούτε να το βλέπω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ευκαιρία να απαλλαγείς από την ηλιθιότητα με όνομα outlook express (άφριζα όποτε το πετύχαινα σε πελάτη)

 

i did!:)

Οντως ειναι απαραδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κάνας κάτοχος (ή μη) κάποιο τρόπο να βρούμε PDF το manual;

(και αν υπήρχε του pro, even better)

 

http://msmobiles.com/news.php/7442.html

 

Είναι του diamond :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κάνας κάτοχος (ή μη) κάποιο τρόπο να βρούμε PDF το manual;

(και αν υπήρχε του pro, even better)

 

Του προ δεν εχει βγει ακομα.

 

Ζορι το γραψιμο σε landscape mode @ opera

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Η ώρα στο TF3D δεν μπορεί να μπει σε 24ωρο mode?
Link to comment
Share on other sites

1.5 δεν ξέρω αν είναι, αλλά μέχρι να φορτώσουν windows και TF3D θέλει το χρόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Το EQO το voip ειναι πανακριβο αν δεν κανω λαθος.

Ποια εφαρμογη αραγε ειναι καλη με καποιον sip account και να περναει και απο wind plus non stop? Και να παιζει και καλα με το diamond?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...