Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
HTC Diamond to come in two variants – one with QWERTY keyboard

 

Emena pali mou fainetai oti ta exoun mpleksei ligo kai oti afto prokeitai gia tin T-Mobile ekdosi tou Raphael. An kai kanei kati tetoia koula i T-mobile. Tha deiksei... :worry:

 

(Me prolabes NLS) :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
πρώτα γιατί έχει microSD, δεύτερον για το πληκτρολόγιο και τρίτο γιατί πιθανά να έχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία (πιο "pro")

 

Fimes pantws lene oti kai ta 3 isxyoun... :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε ακούσει τίποτε περι ακρίβειας τις τελευταιες ημέρες; Δεν νομίζεται οτι στην χώρα μας τα πάσης φυσεως ηλεκτρονικα ειναι πανακριβα. ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα η τιμή του iphone στις ΗΠα και την Ελλάδα. Μήκως και εδω κατι πρεπει να κανουμε γιατι τα κερδη των εταιρεων ειναι εκπληκτικα μεγαλα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eimaste oxi ligo alla poly off-topic gia na anoiksoume tetoia syzitisi edw mesa alla... yparxei kai kati pou den einai akribo simera? Kai milaw gia ta pros to zein. Eksallou oi syskeves gia tis opoies ginetai logos edw einai kai proionta polyteleias.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eimaste oxi ligo alla poly off-topic gia na anoiksoume tetoia syzitisi edw mesa alla... yparxei kai kati pou den einai akribo simera? Kai milaw gia ta pros to zein. Eksallou oi syskeves gia tis opoies ginetai logos edw einai kai proionta polyteleias.

 

 

Φίλε μου δεν ειμασθε off-topic, υπο την ευρεια εννοια του ορου. Το συγκεκριμένο κινητο ειναι καλο αλλα μάλλον θα ειναι πανακριβο και υπερτιμημένο και αυτο πρεπει να μας προβληματίσει ολους. Δεν μιλω ομως για το συγκεκριμένο κινητό μονο. Δεν πρεπει να μας πιανουν κοροιδο. Οπως ειπα και προηγουμένως το iphone στις ΗΠΑ κανει 300$ και εδω κοστίζει υπερδιπλασια. Γιατι; Τι παραπανω εχει εδω στην Ελλάδα; Επίσης αυτα που ονομάζει πολυτελη προιοντα στην Ευρωπη ειναι λαικης καταναλωσης. Εγω εκείνο που λεω ειναι οτι δεν πρεπει να μας πιάνουν κοροιδο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην φεύγουμε εκτός θέματος. υπάρχει θέμα για το raphael. εδώ είναι για το diamond Μόνο.

 

και απλά για να απαντήσω λίγο σε αυτό με την ακρίβεια, ο λόγος που είναι πιο ακριβό εδώ είναι ότι τα παίρνει ΠΡΩΤΑ η ACE, βάζει την ελληνική έκδοση μέσα, απο αυτό παίρνει 100 ευρώ για τη δουλειά της, και μετά το πουλάει στο πχ Πλαίσιο το οποίο πλαίσιο πρέπει να βάλει και ένα ποσοστό κέρδους 20% λέω εγώ. οπότε να πως είμαστε κατα 200 ευρώ πιο ακριβοί απο την αγγλική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αλλο θεμα η ακριβεια και αλλο τα χρηματα που διαθετει κανεις για τα αντικειμενα του ποθου του...

ετσι και αλλιως καταναλωτικη συνειδηση δεν εχουμε σαν λαος.

και σιγουρα η λυση δεν ειναι να πουμε μην αγοραζετε την ταδε συσκευη επειδη κερδιζει υπερογκα η ταδε εταιρια.

ο καθενας κρινει αν αξιζει να αλλαξει την συσκευη του για μια αλλη.

προσωπικα δεν με ενθουσιαζει το diamond μιας που δεν βρισκω να διαθετει κατι που να χρειαζομαι και που δεν εχει το cruise μου.(εκτος απο την Vga χωρις την οποια ομως κανω μια χαρα την δουλεια μου)

να το πω ακομα πιο χαρακτηριστικα ακομα και ανταλλαγη να εκανα χωρις να πληρωσω ουτε ενα ευρω παραπανω θα εβαζα στην ζυγαρια τον κοπο ενος νεου στησιματος (hard reset και προγραμματα και ρυθμισεις απο την αρχη) με την vga και παλι δεν ξερω που θα εγερνε η ζυγαρια.

συνεπως η κινηση της htc να βγαλει νεο προιον 6 μηνες μετα την κυκλοφορια του cruise μαλλον αδιαφορο με αφηνει.

υπαρχει παντως χωρος για νεους πελατες οποτε μαλλον σε αυτους στοχευει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το συγκεκριμένο κινητο ειναι καλο αλλα μάλλον θα ειναι πανακριβο και υπερτιμημένο και αυτο πρεπει να μας προβληματίσει ολους. Δεν μιλω ομως για το συγκεκριμένο κινητό μονο. Δεν πρεπει να μας πιανουν κοροιδο.

 

To Diamond den einai pio akribo apo to Polaris kai einai pio ftino apo to Kaiser. Ksereis poso ekanan ta Artemis kai Trinity otan bgikan? Aftos o problimatismos pou les tha eprepe na ypirxei 5 xronia twra pou toso kostizoun oi syskeves.

 

Kai oson afora tin agora tis Amerikis... ti sygkrineis? :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην φεύγουμε εκτός θέματος. υπάρχει θέμα για το raphael. εδώ είναι για το diamond Μόνο.

 

και απλά για να απαντήσω λίγο σε αυτό με την ακρίβεια, ο λόγος που είναι πιο ακριβό εδώ είναι ότι τα παίρνει ΠΡΩΤΑ η ACE, βάζει την ελληνική έκδοση μέσα, απο αυτό παίρνει 100 ευρώ για τη δουλειά της, και μετά το πουλάει στο πχ Πλαίσιο το οποίο πλαίσιο πρέπει να βάλει και ένα ποσοστό κέρδους 20% λέω εγώ. οπότε να πως είμαστε κατα 200 ευρώ πιο ακριβοί απο την αγγλική έκδοση.

 

 

Φίλε αυτο ακριβώς λεω. Μηπως αυτο που γινεται ειναι μεγαλη κοροιδια σε βαρος μας. Αυτη η επιπλεον ...δουλεια δεν αξίζει 200 ευρω. 10 ισως. Τα υπολοιπα ειναι αισχροκέρδεια και πρεπει να το καταλάβουμε. Μην δεχόμασθε πάντοτε οτι μας προσφέρουν. και ξανατονιζω οτι δεν μιλώ για το συγκεκριμένο προιόν, αλλα για ολα.

Link to comment
Share on other sites

Η εξήγηση για την ακρίβεια είναι απλή: το σύστημα των αγορών στην Ελλάδα είναι υποανάπτυκτο. Λίγες οι επιχειρήσεις, περιορισμένος ο ανταγωνισμός, υψηλές τιμές. Επίσης πολλές αγορές στην Ελλάδα είναι κλειστές, δεν υπάρχουν καν επιχειρήσεις που να δραστηριοποούνται στους αντιστοιχους τομείς.

 

Δυστυχώς εμείς οι ίδιοι φταίμε. Σα λαός αποδεικνύουμε συνεχώς ποσο έχουμε δαιμονοποιήσει το κόσμο των επιχειρήσεων. Δε μπορείς από τη μια να εναντιώνεσαι στη βασική ατμομηχανή της οικονομίας και από την άλλη να παραπονιέσαι για το επίπεδο διαβίωσης σου, γιατί οι τιμές είναι υψηλές, γιατί εμείς εδώ δεν παράγουμε τίποτα κλπ. Αν ο Έλληνας μπορούσε να δει ποια είναι η επιχειρηματική κουλτούρα των αμερικανων θα τον έπιανε ίλιγγος. Αυτοί πατάνε στο φεγγάρι κι εμείς τώρα ανακαλύπτουμε τον τροχό...

 

Tελοσπάντων, πίσω στο diamond, εγώ δεν είμαι σίγουρος πως vga ανάλυση σε μόλις 2.8 ίντσες με WM6 να τρέχουν από πίσω είναι και τόσο σοφή επιλογή. Σίγουρα θα προσελκύσει αρκετούς πάντως.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ηρεμία ρε παιδιά, πρώτα θα πουλήσω εγώ το καιζεράκι μου και μετά εσείς. υπάρχει και μια σειρά.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εμείς δεν έχουμε να πουλήσουμε τίποτα! :p

 

Έεεετσι!!! Άρχοντες!!!!!!!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εμείς δεν έχουμε να πουλήσουμε τίποτα! :p

 

Έεεετσι!!! Άρχοντες!!!!!!!!

 

Αν και θα περιμένω να έρθει Ελλάδα, να ακούσουμε κ δύο πράγματα παραπάνω. Η μπαταρία του είναι αρκετά ανησυχητικό θέμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και με μια νέα συσκευή που κυκλοφορεί πολύ σύντομα σε σχέση με την προηγούμενη της η HTC ξεφτιλίζει την τιμή του cruise σε αυτούς που το έχουν στα χέρια τους.Να δώ πόσο θα πουλιούνται τα cruise από χέρι σε ένα τρίμηνο...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα πουλιεται το cruise...

εδω πουλιουνται τοσα και τοσα...

και για οσους ενδιαφερονται θα ειναι και εξαιρετικη επιλογη σε λογικη τιμη

Link to comment
Share on other sites

πουληστε ολοι σας τα μηχανακια σας για το diamond.

εγω το p3600 παντος δεν το δινω με τιποτα.

να εχω και καποιο για να κανω τα πειραματα μου:lol:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα πουλιεται το cruise...

εδω πουλιουνται τοσα και τοσα...

και για οσους ενδιαφερονται θα ειναι και εξαιρετικη επιλογη σε λογικη τιμη

 

σου δίνω 50 ευρώ να πάρω το δικό σου. κράτα τα ακουστικά και το κουτί του

Link to comment
Share on other sites

καλά.. μην βιάζεστε τόσο!

 

ανακοινώθηκε ο διάδοχος του Diamond :!: (και πριν απο την HTC...)

το T-Mobile MDA Vario IV

με qwerty πληκτρολόγιο και vga out, αλλά μόνο 4gb ram πάλι..

 

http://www.gsmhelpdesk.nl/img/news/main/1960.jpg

 

http://www.gsmhelpdesk.nl/en/read.php?id=2918&ch=1

 

(μάλλον θα το φέρει η Cosmote... λόγω D.T !!!??) :confused:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

το έχουμε αναφέρει μια σελίδα πιο πίσω και στο θέμα του Raphael, να διαβάζουμε λίγο ε.
Link to comment
Share on other sites

σου δίνω 50 ευρώ να πάρω το δικό σου. κράτα τα ακουστικά και το κουτί του

 

ειλικρινα δεν καταλαβα το νοημα του ποστ.

αν ηταν αστειο δεν το καταλαβα.

αν μιλας σοβαρα εχω γραψει νωριτερα οτι δεν προκειται να αλλαξω το cruise για το diamond (εξηγησα και τους λογους)

χωρις διαθεση αντιπαραθεσης και προσβολης κανενος παντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...