Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι παιδιά σχετικά με το Iris και την alpha bank. Λέει ότι μπορείς να στείλεις χρήματα στο κινητό του άλλου αυτός που λαμβάνει τα χρήματα από που τα παίρνει?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά σχετικά με το Iris και την alpha bank. Λέει ότι μπορείς να στείλεις χρήματα στο κινητό του άλλου αυτός που λαμβάνει τα χρήματα από που τα παίρνει?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

"Παντρεύει" ένα IBAN με ένα κινητό τηλέφωνο . Στέλνοντας στο κινητό κάποιου στην ουσία τα στέλνεις στο IBAN που έχει δηλώσει να χρησιμοποιεί για αυτήν την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Τα βγάζει από την θήκη του κινητού. Αν δεν έχει τότε τα βγάζει από το κάτω ηχείο

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

 

Θεός απλά :lol::lol::p:p

 

komatoza ο αριθμός του κινητού ή το mail είναι συνδεδεμένο με το τραπεζικό λογαριασμό οπότε τα λεφτά πάνε κατευθείαν εκεί χωρίς να χρειάζεται ουσιαστικά να πληκτρολογήσεις όλα αυτά τα στοιχεία

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οπότε απαραίτητη προϋπόθεση να είναι και ο παραλήπτης στο Iris. Σωστά?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θεός απλά :lol::lol::p:p

 

komatoza ο αριθμός του κινητού ή το mail είναι συνδεδεμένο με το τραπεζικό λογαριασμό οπότε τα λεφτά πάνε κατευθείαν εκεί χωρίς να χρειάζεται ουσιαστικά να πληκτρολογήσεις όλα αυτά τα στοιχεία

 

Οπότε απαραίτητη προϋπόθεση να είναι και ο παραλήπτης στο Iris. Σωστά?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά ....

Σωστα για την Alpha Bank

Αλλα απο την Eurobank μπορεις να στειλεις με iris σε οποιονδηποτε, ανεξαρτητα αν εχει ενεργοποιησει το iris ή όχι, ανεξαρτητα δηλαδη αν εχει παντρεψει το κινητο του με IBAN. Πηγαινει στον παραλήπτη ενα sms που του λεει οτι σταλθηκαν χρηματα και ενα link που κανει κλικ και βαζει εκει οποιο ΙΒΑΝ θελει και πανε τα χρηματα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σωστα για την Alpha Bank

Αλλα απο την Eurobank μπορεις να στειλεις με iris σε οποιονδηποτε, ανεξαρτητα αν εχει ενεργοποιησει το iris ή όχι, ανεξαρτητα δηλαδη αν εχει παντρεψει το κινητο του με IBAN. Πηγαινει στον παραλήπτη ενα sms που του λεει οτι σταλθηκαν χρηματα και ενα link που κανει κλικ και βαζει εκει οποιο ΙΒΑΝ θελει και πανε τα χρηματα

 

 

:thanks:.............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αύξηση ορίου σε πιστωτική της εθνικής με ποιόν τρόπο μπορεί να γίνει εκτός από κατάστημα και πόσο χρόνο κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Σε επικοινωνια με την Alpha μου ανεφεραν οτι με τους λογαριασμους του Μαιου θα λαβουμε και την επιστολή για το το προιον αντικαταστασης.Η Blue και η Gold που εχω δεν εχουν αλλάξει ακομη.H AMEX Gold θα γινει Platinum και οι Blue θα γινουν (Gold) ΜasterCard ή Diners ανα περιπτωση βασει κριτηριων της τραπεζας.Επισης η αλλαγη αριθμού θα γίνει στο υφισταμενο προιον και θα ειναι ορατο μεσω web banking.Δηλαδη στη (φιλικη) ονομασια θα γραφει αλλο αριθμο.Αν εχετε βαλει φιλικες ονομασιες στις AMEX καντε reset να φαινεται αριθμός καρτας.Επισης ανεφεραν οτι δοθηκε εμφαση στις εταιρικες καρτες και σε οσες εληγαν συντομα.Δηλαδη μεχρι και Ιουνιο που ειναι η προθεσμια μεταβολής.Επισης το συστημα δεν διαβαζει αν εχεις ηδη Diners που αυτο σημαινει οτι μπορει να βρεθουμε με 2 ή και 3 ιδια προιοντα(ενεημερωση απο το cc).Σ αυτες τις περιπτωσεις προτεινω συγχωνευση οριων με αλλη και κλεισιμο καρτας ή νέα αιτηση με μεταφορα του ορίου.Οπότε όποιος έχει νεα γραφει....

 

 

 

 

Βγήκε ο λογαριασμός Μαϊου της ΑΜΕΧ και πουθενά δε βλέπω ενημέρωση για την αντικατάσταση και τα σχετικά...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έβαλε ανέπαφη πιστωτική στο πλυντήριο ρούχων; Και αν ναι, επιβιωσε το "ξεπλυμα χρήματος";
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έβαλε ανέπαφη πιστωτική στο πλυντήριο ρούχων; Και αν ναι, επιβιωσε το "ξεπλυμα χρήματος";

 

Για τι ποσό μιλάς;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη ερώτηση είναι σε τι πρόγραμμα την εβαλε για πλύσιμο

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

 

Το πρόγραμμα δεν εξαρτάται από το ποσό;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο λογαριασμός Μαϊου της ΑΜΕΧ και πουθενά δε βλέπω ενημέρωση για την αντικατάσταση και τα σχετικά...:ninja:

 

Aπό τον Ιανουάριο έτσι λένε ότι θα έρθει τον επόμενο μήνα ενημερωτικό και έτσι πάμε από μήνα σε μήνα οπότε καλό Ιούνιο τώρα όπως το βλέπω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Θελω να κανω αιτηση για πιστωτικη στη eurobank.Θα ηθελα να ρωτησω με δανειο στην ιδια τραπεζα που τρεχει αλλα το πληρωνω κανονικα και μια βδομαδα πριν με 11000 φορολογικη και γυρω στα 800 μισθοδοσια θα μου εγκρινουν;ή λογο δανειο θα φαω ακυρο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Θελω να κανω αιτηση για πιστωτικη στη eurobank.Θα ηθελα να ρωτησω με δανειο στην ιδια τραπεζα που τρεχει αλλα το πληρωνω κανονικα και μια βδομαδα πριν με 11000 φορολογικη και γυρω στα 800 μισθοδοσια θα μου εγκρινουν;ή λογο δανειο θα φαω ακυρο;

Κάνε την αίτηση και σε λιγες ημέρες θα ξέρεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τελικα την έκανα μέσο ίντερνετ.Γνωριζουμε πόσο χρόνο θα πάρει;περίμενα σήμερα τηλ απτην τράπεζα άλλαζε με πήραν.Παρασκευη βράδυ την έκανα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τελικα την έκανα μέσο ίντερνετ.Γνωριζουμε πόσο χρόνο θα πάρει;περίμενα σήμερα τηλ απτην τράπεζα άλλαζε με πήραν.Παρασκευη βράδυ την έκανα

 

Παρασκευή βράδυ έκανες της αίτηση και θέλεις απάντηση σε λιγες ώρες; Και γιατί να σε πάρουν τηλέφωνο;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή βράδυ έκανες της αίτηση και θέλεις απάντηση σε λιγες ώρες; Και γιατί να σε πάρουν τηλέφωνο;

 

για να στειλω τα δικαιολογητικα.Δεν επρεπε να με καλεσουν;Δε ξερω κιολας γιαυτο ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

για να στειλω τα δικαιολογητικα.Δεν επρεπε να με καλεσουν;Δε ξερω κιολας γιαυτο ρωταω..

 

Πιστεύω την άλλη βδομάδα. Μέχρι τότε μπορείς να παρακολουθείς την πορεία της αίτησης με τον κωδικό της από το site της Alpha

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...