Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Εχεις δικιο το ενεργοποιησαν και στην εφαρμογη σημερα ενω το update το ειχαν δωσει πιο πριν.
Αν πατε Ρυθμισεις -> Ενεργοποιηση Iris μετα στις μεταφορες χρηματων ανοιγει μια τριτη επιλογη για αποστολη χρηματων μεσω Iris.
Ευχαριστουμε testatos.
Ilka απο εκει το δοκιμασες και δεν σε αφησε να εχεις τον ιδιο αριθμο σε 2 τραπεζες?
Εγω με ιδιο αριθμο κινητου σε Alpha & Viva καταφερα να στειλω απο Viva σε Alpha χρηματα  
716655960_Screenshot2023-11-13at12_57_28.thumb.jpeg.cbd34baa15612c5bac14d7a4cbfa59ff.jpeg
άλλη εφαρμογή έχουμε; εμένα δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις ενεργοποίηση iris! f476977cc67396eb2af8f9300a05217c.jpg9ba7e54ea41d171a8585848dca7e7aae.jpg
Λειτουργεί κανονικά το p2p άμα επιλέξεις " Σε : προσωπικό "
image.thumb.png.d810b12381fc17330c2e58787d52c464.png
από εκεί εμένα όταν βάζω το κινητό μου(που έχω δηλώσει σε ΆΛΛΗ τράπεζα για iris) είναι γκριζαρισμενη η επιλογή συνέχεια!

ποια έκδοση εφαρμογής έχετε; εμένα και 1. 50.00

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

άλλη εφαρμογή έχουμε; εμένα δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις ενεργοποίηση iris! f476977cc67396eb2af8f9300a05217c.jpg9ba7e54ea41d171a8585848dca7e7aae.jpgαπό εκεί εμένα όταν βάζω το κινητό μου(που έχω δηλώσει σε ΆΛΛΗ τράπεζα για iris) είναι γκριζαρισμενη η επιλογή συνέχεια!

ποια έκδοση εφαρμογής έχετε; εμένα και 1. 50.00

Θα επρεπε να σου φαινεται κατω απο το discreet mode. παραξενο γιατι εγω εχω την 1.51 εκδοση στο iphone ενω στο android ειναι στην 1.50

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει IRIS, για να στελνω χωρις εξοδα με IRIS σε alpha π.χ., θα πρεπει να γραφτω στο IRIS στην VIVA ή στην alpha?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GaleaNatur said:

Παιδια επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει IRIS, για να στελνω χωρις εξοδα με IRIS σε alpha π.χ., θα πρεπει να γραφτω στο IRIS στην VIVA ή στην alpha?

Και στις δύο 

Με διαφορετικό αριθμό τηλεφώνου 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, alfeios said:
Και στις δύο 
Με διαφορετικό αριθμό τηλεφώνου 

και με τον ίδιο αριθμό γίνεται είπαμε

Εντάξει. Αφού το είπατε ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, GaleaNatur said:

Παιδια επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει IRIS, για να στελνω χωρις εξοδα με IRIS σε alpha π.χ., θα πρεπει να γραφτω στο IRIS στην VIVA ή στην alpha?

Για να είμαστε ακριβείς και να μη χαθείς στην αρχή άμα το κάνεις με ένα κινητό μεταξύ λογαριασμών σου

Πρώτα θα γραφτείς στο IRIS στο λογαριασμό από τον οποίο θέλεις να στέλνεις έστω Viva. Μετά θα γραφτείς στην τράπεζα στην οποία θέλεις να λαμβάνεις έστω Α. Αν θέλεις όμως να λάβεις για κάποιο λόγω χρήματα στη Viva, θα πρέπει να "ξαναγραφτείς" στη Viva. 

Αν σε όλο αυτό το γαϊτανάκι, κάπου μπλέκεται μέσα η ΕΤΕ, είναι πολύ πιθανό να πάνε στην ΕΤΕ τα χρήματα έναντι αυτής που θα ήθελες. Είχα ενεργοποιήσει το IRIS στην ΕΤΕ, μετά το έβαλα στη Eurobank, μου έστειλαν χρήματα πήγαν κανονικά στη Eurobank, και την επόμενη φορά που μου ξαναέστειλαν χρήματα, χωρίς να έχω πειράξει τίποτα, τα χρήματα πήγαν στην ΕΤΕ...

Edited by Kipouros_tou_GAP
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω ότι έστειλα δωρεάν μέσω iris από Viva(ήρθε η νέα έκδοση της εφαρμογής σήμερα) σε alpha Bank που έχω και στις δύο το ίδιο κινητό.
ερώτηση
το ανάποδο πως γίνεται; στις ρυθμίσεις iris στην Viva έχει έναν ήδη ενεργό διακόπτη(παρότι της alpha Bank είναι ενεργό τώρα το iris) πως ξανά ενεργοποιώ το IRIS στην viva;

Link to comment
Share on other sites

χα έγινε αυτό που είπες. έκλεισα το διακόπτη IRIS στην viva (παρότι όπως είπα στην άλφα ήταν τελευταία ενεργοποιημενο), τον ξανά άνοιξα (άρα εκεί ήταν ενεργό το IRIS) έστειλα δοκιμαστικά 1 ευρώ από άλφα με iris και αντί για Viva πήγαν εθνική!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο χρήστης με μακράν τους περισσότερους πειραματισμούς με το IRIS 😛 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο χρήστης με μακράν τους περισσότερους πειραματισμούς με το IRIS  
άκου τώρα τι έγινε σήμερα. ενεργοποιώ iris στην alpha Bank. παω απο Viva να στείλω στο κινητό μου... ολα καλα λέει αλλά στο ιστορικό απο κάτω στην εφαρμογή της viva έλεγε pending μισή ώρα...και φυσικά τα χρήματα δεν είχαν πάει στην αλφα.. αλλαζω το iris να πάει στην Πειραιώς. τα ίδια μετά απο μισή ώρα τίποτα, τα λεφτά ακόμα στην Viva. αλλάζω και πάω το IRIS στην εθνική τα ίδια.... και τώρα μετά από 2 ώρες πήγαν επιτέλους τα χρήματα στην εθνική! μάλλον είχε φάει κόλλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε beta version σε Android? Ούτε σε εμένα έχει επιλογή για IRIS ή κάτι δεν καταλαβαίνω! Έχω μόνο προσωπικό λογαριασμό στην Viva και δεν έχω καμία σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις του app με v1.50.0 (5000).

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε beta version σε Android? Ούτε σε εμένα έχει επιλογή για IRIS ή κάτι δεν καταλαβαίνω! Έχω μόνο προσωπικό λογαριασμό στην Viva και δεν έχω καμία σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις του app με v1.50.0 (5000).
θα σου έρθει 1. 51.00 αυτή έχει την ρύθμιση για iris. όχι δεν έχουμε την beta
Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε κι αυτό.

Η EUROBANK έκοψε τα τηλέφωνα στα καταστήματα της.

Η επικοινωνία γίνεται πλέον από τα κεντρικά της με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι η μεταφορά μιλίων στην Aegean ( κλασική μέθοδος πήγαινε-έλα τα μίλια, για να μην λήξουν) χρεώνεται 15 ευρώ!  😶 Ρε πάνε καλά?

 

Link to comment
Share on other sites

Τα μίλια εξαργυρωσης στην Aegean (στο miles and bonus, καμία σχέση με τραπεζες) δεν λήγουν ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Με τον εξής περιορισμό: 

1.      Σε περίπτωση που το Μέλος δεν έχει καταχωρήσει τουλάχιστον 1 πτήση στο δίκτυο της AEGEAN, Olympic Air ή με τις συνεργαζόμενες αεροπορικές εταιρίες του δικτύου της Star Alliance στον Miles+Bonus λογαριασμό του, και δεν είναι κάτοχος AEGEAN Bonus Visa ή AEGEAN Visa Cyprus δεν θα έχει τη δυνατότητα να εξαργυρώνει Μίλια στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις του Προγράμματος, αλλά και να μεταφέρει Μίλια Εξαργύρωσης.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nabonidus said:

Με τον εξής περιορισμό: 

1.      Σε περίπτωση που το Μέλος δεν έχει καταχωρήσει τουλάχιστον 1 πτήση στο δίκτυο της AEGEAN, Olympic Air ή με τις συνεργαζόμενες αεροπορικές εταιρίες του δικτύου της Star Alliance στον Miles+Bonus λογαριασμό του, και δεν είναι κάτοχος AEGEAN Bonus Visa ή AEGEAN Visa Cyprus δεν θα έχει τη δυνατότητα να εξαργυρώνει Μίλια στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις του Προγράμματος, αλλά και να μεταφέρει Μίλια Εξαργύρωσης.

Οι περισσότεροι έχουν μαζέψει μίλια με μια πτήση ή με χρήση καρτών από τράπεζες άρα είναι και λίγο περιττό 😛 

Για να αποτρέψουν την μεταφορά των 1000 που δίνει ως welcome το κάνουν. 
τελείως off topic. Συνεχίζουμε 🙂

3 ώρες πριν, Nabonidus said:

Το είδαμε κι αυτό.

Η EUROBANK έκοψε τα τηλέφωνα στα καταστήματα της.

Η επικοινωνία γίνεται πλέον από τα κεντρικά της με ότι αυτό συνεπάγεται.

Δυστυχώς αρκετό καιρό πριν. Σήμερα κιόλας που πήγα είδα ότι δεν έχουν καν συσκευές πλέον, μιλάνε με ακουστικό μέσω ΗΥ 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, ilka71 said:

έχει καταφέρει κανείς να ΣΤΕΊΛΕΙ στην Viva λεφτά μέσω iris? όχι από την viva σε άλλες τράπεζες. το ανάποδο.

νομιζω ελαχιστοι εχουν παρει την v1.51 οποτε για αυτο εχουμε μικρη συμμετοχη. ακομα περιμενω και εγω

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ελαχιστοι εχουν παρει την v1.51 οποτε για αυτο εχουμε μικρη συμμετοχη. ακομα περιμενω και εγω
οκ να το δοκιμάσουν όσοι πάρουν την 1.51 να δούμε εάν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παλιά εφαρμογή της Πειραιώς στη μεταφορά χρημάτων σε άλλο λογαριασμό πόσα νούμερα από το ιβαν πρέπει να βάλω; όλο με τοGR στην αρχή δενι το πιάνει

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το παίρνει όλο το iban (χωρίς κενά εννοείται).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιώς μάλλον έκανε συμφωνία με την Visa και άρχισε να αντικαθιστά τις MasterCard που έχουμε.

Μου έχει έρθει ήδη η Visa, ενώ η MasterCard μου λήγει 6/25.

Μίλησα με την τράπεζα, γιατί δεν θυμόμουν να έχω ζητήσει να μου εκδώσουν Visa (κάτι που είχα κάνει παλιότερα από την Εθνική), και μου είπαν για την αποστολή των νέων καρτών στους πελάτες τους αυτόματα από την τράπεζα άσχετα αν η τρέχουσα κάρτα έχει ακόμη πολλούς μήνες για να λήξει.


Λογικά αυγά ή γρήγορα θα την παραλάβετε όλοι όσοι έχετε MasterCard, ενώ μπορεί να φαίνεται ήδη μέσα στο winbank ότι την έχουν αποστείλει.

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk







Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2023 at 1:17 ΜΜ, Nabonidus said:

Το είδαμε κι αυτό.

Η EUROBANK έκοψε τα τηλέφωνα στα καταστήματα της.

Η επικοινωνία γίνεται πλέον από τα κεντρικά της με ότι αυτό συνεπάγεται.

Από την επιλογή για ραντεβού μπορείς να ζητήσεις να σε καλέσουν από το κατάστημα.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...