Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Παρόλο που δεν την συμπαθώ το καλύτερο επιτόκιο που βρήκα για ξένο νόμισμα είναι η eurobank. Αν δεν έχεις πρόβλημα με την τράπεζα ρώτα εκεί.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Στην Εθνικη!!Και βγαινουν τακτικα κ ειναι τριμηνα η εξαμηνιαια :) Λεγονται Επενδυτικα προιοντα εγγυησης αρχικου κεφαλαιου :)

apo oti eida sto site ths ethnikhs yparxoyn dyo prorammata

a) to kefalaio plus

poy exei egyhsh arxikoy posoy katatheshs, alla den exei sigoyro epitokio, leei eos 6% analoga me tis isotimies toy dollarioy

b) to triployn poy exei egyhmeno epitokio alla exei elaxisto xroniko orio katatheshs 10 xronia:blink:

 

exete na moy proteinete kamia pio sygoyrh kai symferoysa lysh? ypenthimizo oti exo gyro sta 19000 usd (dollaria)

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν την συμπαθώ το καλύτερο επιτόκιο που βρήκα για ξένο νόμισμα είναι η eurobank. Αν δεν έχεις πρόβλημα με την τράπεζα ρώτα εκεί.

epsaxa kai thn eurobank alla eida oti h novabank symferei perissotero. exete na proteinete tipota kalytero?

Link to comment
Share on other sites

allo pragma h katathesh allo h ependysh kai allo paizo deiktes.sta index h promithia einai 2% sthn kaliterh ara kai me eggyhsh kefalaiou pairneis 2% ligotero.

allo to akousa kai allo to exw kanei kapoia stigmh sto parelthon.afta einai kala gia thn trapeza oxi ton ependyth.px diamonds ths peirews,giati to refstopoihsan?

Δεν του ειπα να επενδυσει σε αμοιβαιο Index αλλα σε ΕΠΕΑΚ το οποιο λογιζεται περισσοτερο ως προθεσμιακη καταθεση!!Θα παρει σιγουρα ενα ποσοστο αποδοσης το οποιο αυτη τη στιγμη δεν ξερω κ ροτοντας μπορει να το μαθει κ επιπλεον τη δυνατοτητα να εχει και μεγαλυτερη αποδοση αν ικανοποιηθει συγκεκριμενο κρητηριο!!!Μπορει πχ να ειναι να μην μεταβληθει η ισοτιμια Ε/$ περισσοτερο απο 5%!!!Εχει διαφορα τετοια κρητηρια!!!!Δεν εχει προμηθεια για την πωληση τους καθοτι τα αγοραζεις κ μολις ληξουν σε 3/6 μηνες αυτοματα τα χρηματα επανακατατειθενται στο λογαριασμο σου!!!

Επισης με μια ματια που εριξα τα τελευταια που δοθηκαν ηταν αρχες δεκεμβριου απο την εθνικη οποτε δεν εχει αυτο τον καιρο ΣΙΓΟΥΡΑ!!Θα ξαναβγουν ομως :O

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλά σε όλους και όλες και καλή χρονια να έχουμε.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με τις προπληρωμένες κάρτες

(βλέπε Attica Gift Card Visa και egnatiaPrepay)

 

1)Πρέπει να ανοίξω λογαριασμό στην τράπεζα?

2)Αν θέλω να την κάνω δώρο σε κάποιον και δεν ξέρω όλα τα προσωπικά στοιχεια που απαιτούνται τι μπορώ να κάνω?Μούφα στοιχεια μπορώ να δώσω?

3)μπορώ να την χρησιμοποιήσω κανονικά σε αγορές μέσω internet?Έχει την ίδια ισχύει όπως μια κανονική visa?

4)Αν γίνει κάποια "μαμακια" με αγορά στο internet χάνω μονο τα λεφτά που είναι στην κάρτα η έχω και αλλα τραβήγματα με την τράπεζα?

 

Αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία και ξέρει τίποτα παραπάνω παρακαλώ ας απαντήσει

Ευχαριστώ Προκαταβολικά και Καλές Γιορτές σε όλους

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δεν του ειπα να επενδυσει σε αμοιβαιο Index αλλα σε ΕΠΕΑΚ το οποιο λογιζεται περισσοτερο ως προθεσμιακη καταθεση!!Θα παρει σιγουρα ενα ποσοστο αποδοσης το οποιο αυτη τη στιγμη δεν ξερω κ ροτοντας μπορει να το μαθει κ επιπλεον τη δυνατοτητα να εχει και μεγαλυτερη αποδοση αν ικανοποιηθει συγκεκριμενο κρητηριο!!!Μπορει πχ να ειναι να μην μεταβληθει η ισοτιμια Ε/$ περισσοτερο απο 5%!!!Εχει διαφορα τετοια κρητηρια!!!!Δεν εχει προμηθεια για την πωληση τους καθοτι τα αγοραζεις κ μολις ληξουν σε 3/6 μηνες αυτοματα τα χρηματα επανακατατειθενται στο λογαριασμο σου!!!

Επισης με μια ματια που εριξα τα τελευταια που δοθηκαν ηταν αρχες δεκεμβριου απο την εθνικη οποτε δεν εχει αυτο τον καιρο ΣΙΓΟΥΡΑ!!Θα ξαναβγουν ομως :O

tilika to xana eida to programma sthn trapeza akoma pio prosektika sto proto trhmhno. sto teleytaio toys programma einai eggyhmeno to 6% kai meta paei analoga me ton deikth libor. alla dysthxos ayto to programma elhkse otan deis oti vgazoyn kainoyrio se parakalo eidopoihse kai mena epeidh me endiaferei poly

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλά και σε σενα

απο προσωπικη μου εμπειρεια με την Attica Gift Card Visa εχω να σου πω τα εξης:

 

1) Οχι (απλα καταθετεις το ποσο που θελεις επιτοπου - με μια μικρη παντα επιβαρυνση - και μετα απο μερικες μερες εκδιδεται η καρα)

2) Δεν ξερω 100%, αλλα αμα δωσεις μουφα στοιχεια πως θα τον ειδοποιησουν να παραλαβει την καρτα?

3) Kανονικα και με το νομο! Η καρτα ειναι visa electron

4) Αν γινει κατι στη χειροτερη περιπτωση θα χασεις τα χρηματα που εχει μεσα η καρτα - δεν μπλεκεις περεταιρω με την τραπεζα

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Το καταθετεις σε καποιο λογαριασμο??

Και τι στοιχεια σου ζητανε να δωσεις?

thanks

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το καταθετεις σε καποιο λογαριασμο??

Και τι στοιχεια σου ζητανε να δωσεις?

thanks

 

ΔΕΝ καταθέτεις λεφτά σε λογαριαμό. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω τα λεφτά τα καταθέτεις επιτόπου (+ την προμήθεια της τράπεζας) και μετά απο μερικές μέρες ή αυθημερόν (σε ορισμένα καταστήματα) βγαίνει η κάρτα στο όνομα που επιθυμείς.

 

Μπορείς να βγάλεις κάρτα σε τρίτο πρόσωπο ακόμα και αν δεν γνωρίζεις τα πλήρη στοιχεία του. Εγώ έχω βγάλει κάρτα για δώρο δίνοντας μόνο ονοματεπώνυμο και όνομα πατέρα (ενώ κανονικά ζητάνε διεύθυνση, ημερομηνία γεννήσεως, αριθμό ταυτότητας κλπ κλπ). Μούφα στοιχεία δεν χρειάστηκε να δώσω, το φρόντισαν οι ίδιοι το θέμα αφού εξήγησα ότι η κάρτα είναι για δώρο και δεν γνωρίζω τα πλήρη στοιχεία. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση πρέπει να ζητήσεις να παραλάβεις εσύ την κάρτα από το υποκατάστημα της τράπεζας και στην συνέχεια να την δώσεις στον/στην φίλο/η σου, καθώς η τράπεζα δεν θα ξέρει που να την στείλει.

 

Τα παραπάνω ισχύουν για Attica Gift Card Visa, για την egnatiaPrepay δεν ξέρω τίποτα.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραια και καλα και ευχαριστω πολυ για τις απαντισεις σας...

Κατι τελευταιο να ρωτησω...αν εγω παρω την καρτα και την φορτωσω 200 ευρω και παω σε μαγαζια και αρχισω να ψωνιζω τα μαλλια της καφαλης μου και την χρεωσω 5000 ευρω τι γινετε?ειναι δυνατον ολα τα μαγαζια να ελεγχουν on-line τα υπολοιπα των καρτων?και ας υποθεσουμε οτι γινετε αυτο αν αρχισω και την χρεωνω μεσω internet αντε να βρουν μετα απο ποια και απο που τους ηρθε το αυγο!!!!τι γινετε σε αυτην την περιπτωση??

Στην περιπτωση που καποιος via internet μου κλεψει τα στοιχεια της καρτας και την υπερχρεωσει τοτε εγω πως μπορω να ειμαι καλλυμενος?

Ευχαριστω

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραια και καλα και ευχαριστω πολυ για τις απαντισεις σας...

Κατι τελευταιο να ρωτησω...αν εγω παρω την καρτα και την φορτωσω 200 ευρω και παω σε μαγαζια και αρχισω να ψωνιζω τα μαλλια της καφαλης μου και την χρεωσω 5000 ευρω τι γινετε?ειναι δυνατον ολα τα μαγαζια να ελεγχουν on-line τα υπολοιπα των καρτων?και ας υποθεσουμε οτι γινετε αυτο αν αρχισω και την χρεωνω μεσω internet αντε να βρουν μετα απο ποια και απο που τους ηρθε το αυγο!!!!τι γινετε σε αυτην την περιπτωση??

Στην περιπτωση που καποιος via internet μου κλεψει τα στοιχεια της καρτας και την υπερχρεωσει τοτε εγω πως μπορω να ειμαι καλλυμενος?

Ευχαριστω

 

H κάρτα δεν είναι ανάγλυφη, οπότε είναι αδύνατον να την υπερχρεώσεις είτε την χρησιμοποιήσεις σε μαγαζί είτε στο ιντερνετ. Ισχύει αυτό ακριβώς που είπες, τα μαγαζιά που την κάνουν δεκτή (πραγματικά ή ηλεκτρονικά) ελέγχουν σε real time το υπόλοιπο σου και δεν επιτρέπουν την συναλλαγή εφόσον το υπερβείς.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απορία: Έστω ότι έχω 2 πιστωτικές κάρτες διαφορετικών τραπεζών. Ως γνωστών όλες οι τράπεζες προσφέρουν άτοκη περίοδο 6 μηνών όταν μεταφέρεις υπόλοιπο πιστωτικής κάρτας άλλης τράπεζας στη δική τους.

 

Υπάρχει κάποια δικλείδα ώστε κάποιος να μη μπορεί να κάνει μεταφορά από την κάρτα Α στην κάρτα Β και μετά να κάνει πάλι μεταφορά από τη Β στην Α ώστε να επωφελείται άτοκη περίοδο 6+6+... μηνών;

Link to comment
Share on other sites

kalipsera se olous..mias k einai polles oi selides k dne prolavaino na tis diavaso oles:

 

genikotera eimai kata ton karton giati paizei meglah apateonia meses akres....

 

alla kamia fora...eidika otan taxideueis exoteriko ktl..kalo 8a einai na exeis mia mazi su gia ora anaghs!!!!!

 

yparxei kamia karta xoris syndromh eforou zohs?!!?!!1!!?!

 

euxaristo poly!;-)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

kalipsera se olous..mias k einai polles oi selides k dne prolavaino na tis diavaso oles:

 

genikotera eimai kata ton karton giati paizei meglah apateonia meses akres....

 

alla kamia fora...eidika otan taxideueis exoteriko ktl..kalo 8a einai na exeis mia mazi su gia ora anaghs!!!!!

 

yparxei kamia karta xoris syndromh eforou zohs?!!?!!1!!?!

 

euxaristo poly!;-)

Αυτό τα λέει η γιαγιά μου... Ένας νέος δε τα λέει αυτά, ειδικά αν είναι ελάχιστα ψαγμένος στις ανάγκες της σημερινής κοινωνίας...

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάρτα χωρίς συνδρομή εφόρου ζωής, εγώ έχω την University Πειραιώς με 900€ πιστωτικό όριο και ετήσια συνδρομή 15€.

 

Αν ελέγχεις την κάρτα είναι πάρα πολύ εξυπηρετική. Εγώ λόγω της κάρτας μπόρεσα να αγοράσω και να εξοπλίσω υπολογιστή και όλο τον οικιακό hitech εξοπλισμό μου. :D Χωρίς την κάρτα δεν μπορούσα με το φοιτητικό μου χαρτζηλίκι να τα πάρω. Και παρόλα αυτά δεν χρωστάω πολλά, τα πάντα ελέγχονται.

Απορία: Έστω ότι έχω 2 πιστωτικές κάρτες διαφορετικών τραπεζών. Ως γνωστών όλες οι τράπεζες προσφέρουν άτοκη περίοδο 6 μηνών όταν μεταφέρεις υπόλοιπο πιστωτικής κάρτας άλλης τράπεζας στη δική τους.

 

Υπάρχει κάποια δικλείδα ώστε κάποιος να μη μπορεί να κάνει μεταφορά από την κάρτα Α στην κάρτα Β και μετά να κάνει πάλι μεταφορά από τη Β στην Α ώστε να επωφελείται άτοκη περίοδο 6+6+... μηνών;

Π@υστιές δηλαδή. :p Ε λογικά θα υπάρχει κάποιος περιορισμός, κάτι θα γνωρίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Π@υστιές δηλαδή. :p Ε λογικά θα υπάρχει κάποιος περιορισμός, κάτι θα γνωρίζουν...

Μα γιατί το θέτεις έτσι;;; Τις υπηρεσίες τους θα χρησιμοποιήσουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τα λέει η γιαγιά μου... Ένας νέος δε τα λέει αυτά, ειδικά αν είναι ελάχιστα ψαγμένος στις ανάγκες της σημερινής κοινωνίας...

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάρτα χωρίς συνδρομή εφόρου ζωής, εγώ έχω την University Πειραιώς με 900€ πιστωτικό όριο και ετήσια συνδρομή 15€.

 

Αν ελέγχεις την κάρτα είναι πάρα πολύ εξυπηρετική. Εγώ λόγω της κάρτας μπόρεσα να αγοράσω και να εξοπλίσω υπολογιστή και όλο τον οικιακό hitech εξοπλισμό μου. :D Χωρίς την κάρτα δεν μπορούσα με το φοιτητικό μου χαρτζηλίκι να τα πάρω. Και παρόλα αυτά δεν χρωστάω πολλά, τα πάντα ελέγχονται.

 

k pios su eipe esena oti dne exo thn idia hlikia me thn giagia su!??!?!;-)

 

pantos mhn xechans oti logika etsai opos to les h karta auth pu exeis einai mono gia foitites....kati to opioo eimun prin arketa mallon xronia 8a elega!...

 

tora oso anafora to pos thn xrisimopoieis einia megalo 8ema kubentas k sigura opos se ola ta pragmata xreiazetai ena metro!!!!...pantos k thn elaxisth dosh na vazeis ton mhna mhn nomizeis oti dne su vazun toko..apla se boh8aei na spaseis ena megalo poso se doseis...tora ama su kastei k tpt atokos diakanonismos einai mia xara!!!:D ..basika ego thn 8elo opos su eipa gia taxidia sto exoteriko k 8eoro koroidia na plhrono 100e(akusa k auto to noumero apo mia kalh trapeza gia mia karta!) to xrono gia na exom mia karta pu den xrhsimopoio sxedon ka8ololu

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Απορία: Έστω ότι έχω 2 πιστωτικές κάρτες διαφορετικών τραπεζών. Ως γνωστών όλες οι τράπεζες προσφέρουν άτοκη περίοδο 6 μηνών όταν μεταφέρεις υπόλοιπο πιστωτικής κάρτας άλλης τράπεζας στη δική τους.

 

Υπάρχει κάποια δικλείδα ώστε κάποιος να μη μπορεί να κάνει μεταφορά από την κάρτα Α στην κάρτα Β και μετά να κάνει πάλι μεταφορά από τη Β στην Α ώστε να επωφελείται άτοκη περίοδο 6+6+... μηνών;

 

Έχω αρκετή εμπειρία από μεταφορές .

Γενικά ισχύει το εξής .

Δεν έχουν όλες οι κάρτες μεταφορά με 0% .

Π.Χ Αγροτική κάνει μεταφορά με 8,5 Κύπρου με 4.9 για 2 όμως χρόνια και Γενική τράπεζα μεταφορά με 5 % .

Η CITIBANK έχει όρο ότι μόνο μία φορά μπορείς να μεταφέρεις .

Η Εθνική σου εμφανίζει την μεταφορά στο λογαριασμό σου μόλις λήξουν οι 6 μήνες . Μέχρι να τον πάρεις στα χέρια σου και να πάς αλλού έχει περάσει ένας-δύο μήνες .

Άρα με επιτόκιο 14,9% έχει βγάλει τα σπασμένα των 6 μηνών .....

Αντιθέτως η ALPHABANK εμφανίζει αμέσως την μεταφορά στον λογαριασμό και απλά δεν την τοκίζει . Tο ίδιο κάνει η Eurobank.

Έτσι πολύ εύκολα μπορείς 20 μέρες πριν λήξει το 6μηνο να τα πάς αλλού .

Πάντως στο παρελθόν κατάφερα την ίδια μέρα να μεταφέρω τα υπόλοιπα μου από την Εθνική στην Alpha και το υπόλοιπο της ALPHA στην Εθνική .....

Υπάρχει και ένα μικρό TIP .

μεταφέροντας το υπόλοιπο σου στην DYNAMIC VISA σου δίνει και επιστροφή 1% !!!!

Link to comment
Share on other sites

kalipsera se olous..mias k einai polles oi selides k dne prolavaino na tis diavaso oles:

 

genikotera eimai kata ton karton giati paizei meglah apateonia meses akres....

 

alla kamia fora...eidika otan taxideueis exoteriko ktl..kalo 8a einai na exeis mia mazi su gia ora anaghs!!!!!

 

yparxei kamia karta xoris syndromh eforou zohs?!!?!!1!!?!

 

euxaristo poly!;-)

Υπάρχει η VODAFONE-CITIBANK Αποκτήστε τη τώρα Χωρίς συνδρομή για πάντα!

Η προσφορά ισχύει μέχρι 28/02/06 καλώντας στο 801 11 11 611

για περισότερες πληροφορίες πήγαινε στην σελίδα http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001060100&vars=0000000000#903

 

 

Επιπλέον η DYNAMIC VISA ( κάρτα της ALPHABANK) που βγαίνει στον Μαρινόπουλο και στα Carrefour προσφέρει δωρεάν εφόρου ζωής με ετήσιες αγορές 1500 ευρώ που είναι λογικό νούμερο ( περίπου 125 ευρώ τον μήνα )

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την University Πειραιώς με 900€ πιστωτικό όριο και ετήσια συνδρομή 15€.

 

Σου συστήνω την Φοιτητική της Γενικής τράπεζας ή της citibank με δωρεάν συνδρομή ( Citibank Vodafone φοιτητική δωρεάν για πάντα) .

Επίσης αν ποτέ σου χρειαστή δάνειο η Γενική προσφέρει το χαμηλώτερο ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ δάνειο της Αγοράς .

Με επιτόκιο 6% και περίοδο χάριτος μέχρι την ολοκλήρωση των σπουδών ( στην διάρκεια της περιόδου χάριτος πληρώνει κανείς μόνο τους τόκους .) .

Δίνει 10.000 ευρώ με εγγυητή χωρίς να ελέγξει το εισόδημα του .

Αν το ελέγξει δίνει μέχρι 20.000 - και με δικαιολογητικά μέχρι 45.000 !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η VODAFONE-CITIBANK Αποκτήστε τη τώρα Χωρίς συνδρομή για πάντα!

Η προσφορά ισχύει μέχρι 28/02/06 καλώντας στο 801 11 11 611

για περισότερες πληροφορίες πήγαινε στην σελίδα http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001060100&vars=0000000000#903

 

 

Επιπλέον η DYNAMIC VISA ( κάρτα της ALPHABANK) που βγαίνει στον Μαρινόπουλο και στα Carrefour προσφέρει δωρεάν εφόρου ζωής με ετήσιες αγορές 1500 ευρώ που είναι λογικό νούμερο ( περίπου 125 ευρώ τον μήνα )

 

eisai arxontas man!!!euxaristo poly..8a koitaxo na enhmero8o!!!:lol:

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετή εμπειρία από μεταφορές .

Γενικά ισχύει το εξής .

Δεν έχουν όλες οι κάρτες μεταφορά με 0% .

Π.Χ Αγροτική κάνει μεταφορά με 8,5 Κύπρου με 4.9 για 2 όμως χρόνια και Γενική τράπεζα μεταφορά με 5 % .

Η CITIBANK έχει όρο ότι μόνο μία φορά μπορείς να μεταφέρεις .

Η Εθνική σου εμφανίζει την μεταφορά στο λογαριασμό σου μόλις λήξουν οι 6 μήνες . Μέχρι να τον πάρεις στα χέρια σου και να πάς αλλού έχει περάσει ένας-δύο μήνες .

Άρα με επιτόκιο 14,9% έχει βγάλει τα σπασμένα των 6 μηνών .....

Αντιθέτως η ALPHABANK εμφανίζει αμέσως την μεταφορά στον λογαριασμό και απλά δεν την τοκίζει . Tο ίδιο κάνει η Eurobank.

Έτσι πολύ εύκολα μπορείς 20 μέρες πριν λήξει το 6μηνο να τα πάς αλλού .

Πάντως στο παρελθόν κατάφερα την ίδια μέρα να μεταφέρω τα υπόλοιπα μου από την Εθνική στην Alpha και το υπόλοιπο της ALPHA στην Εθνική .....

Υπάρχει και ένα μικρό TIP .

μεταφέροντας το υπόλοιπο σου στην DYNAMIC VISA σου δίνει και επιστροφή 1% !!!!

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που δίνεις... thnx...

 

Μήπως ξέρεις τί γίνεται όταν αφού κάνεις μια μεταφορά π.χ. 1000 ευρώ, κάνεις μια αγορά 100 ευρώ. Τότε τί πρέπει να πληρώσεις στο λογαριασμό που θα σου έρθει για να μην πληρώσεις την επόμενη φορά τόκο;

 

100 + ελάχιστη χρέωση (η οποία περιλαμβάνει βεβαίως και μέρος των 100 ευρώ);

 

Ένας φίλος μου είπε ότι αν κάνεις αγορά την πάτησες.. γιατί δεν μπορείς με τίποτα να γλιτώσεις τον τόκο!... Θεωρούν ότι η πληρωμή που κάνεις εξοφλεί καταρχήν το ποσό μεταφοράς οπότε μόνο αν το εξοφλήσεις όλο αυτό μπορείς μετά να εξοφλήσεις τα 100 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχύει

Καταρχην Η Εθνική δεν στη εμφανιζει στον λογαριασμο την μεταφορά άρα πληρωνεις την αγορά και τέλιωσες

Στην Alpha παρόλο που την εμφανίζει δεν σου βάζει τόκο αν πληρώσεις τα 100 ευρώ που αναφέρεις .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...