Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Από την εφαρμογή του κινητού ούτε εμένα με άφησε. Όταν όμως μπήκα από υπολογιστή τα πλήρωσα κανονικά τα τέλη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Λόγω windows phone, μπαίνω μόνο από υπολογιστή (easypay)..

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα δει για 25 πόντους ανα συναλλαγή στην ΕΘΝΙΚΗ; Δεν είμαι 100% βέβαιος όμως.

Και η YES, δεν δίνει κάτι επίσης.

Η ΠΕΙΡΑΙΩΣ δίνει 1 yellow ανά 10 ευρώ (ή αλλιώς 0,02% επιστροφή στους συνεργάτες).

ΟΚ, γελοίο ποσό, αλλά είναι το μόνο που δίνει κάτι. Αν ισχύει και για απόδοση ΦΠΑ, παίρνεις κανα ψιλό

 

Ενημερωτικά, μόλις προσπάθησα να πληρώσω κι εγώ τέλη κυκλοφορίας μέσω winbank και δε με αφήνει. Θα δοκιμάσω πάλι αύριο σε εργάσιμη ώρα

 

Ασυζητητί ξεφτίλα τελείως οι επιστροφές. Η Πειραιώς εκτός από το (γελοίο) 0,02% δίνει αν δεν κάνω λάθος και 25 yellows/πληρωμή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα εγώ με easypay ήταν ότι είχα δηλώσει λάθος ημερομηνία λήξης της κάρτας. Το διόρθωσα και δούλεψε.
Link to comment
Share on other sites

και 25 yellows/πληρωμή.

Οχι για πληρωμες δημοσιου. Αυτο συζηταμε τωρα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η πληρωμή τελών κυκλοφορίας με δοσεις στη Eurobank, είναι διαθέσιμη μόνο μέσω τραπέζης κι όχι μέσω e-banking;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πληρωμή τελών κυκλοφορίας με δοσεις στη Eurobank, είναι διαθέσιμη μόνο μέσω τραπέζης κι όχι μέσω e-banking;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι διαθέσιμη μέσω livepay
Link to comment
Share on other sites

Πληρωμές με κάρτα ανα τράπεζα (και δόσεις για οφειλές δημοσίου όπως τέλη κυκλοφορίας κτλ)

 

ΠΕΙΡΑΙΩΣ: http://www.easypay.gr

ΕΘΝΙΚΗ: http://www.simplepay.gr

ALPHA: http://www.myalphawallet.gr

EUROBANK: http://www.livepay.gr

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα εγώ με easypay ήταν ότι είχα δηλώσει λάθος ημερομηνία λήξης της κάρτας. Το διόρθωσα και δούλεψε.

 

Πάντως την προηγούμενη εβδομάδα δεν μου πέρναγε πληρωμή με easypay με όλα τα δεδομένα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι για πληρωμες δημοσιου. Αυτο συζηταμε τωρα

 

Εξ' ου και το έγραψα με επιφύλαξη. Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

 

Ερώτηση: Με την Cosmote Prepaid Mastercard που μπορώ να πληρώσω Τέλη κλπ;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εξ' ου και το έγραψα με επιφύλαξη. Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

 

Ερώτηση: Με την Cosmote Prepaid Mastercard που μπορώ να πληρώσω Τέλη κλπ;

 

Ένας τρόπος είναι οι online πληρωμές που παρέθεσε ένας φίλος πριν δύο μηνύματα. Ένας άλλος είναι το web banking της κάθε τράπεζας. Λογικά και στον γκισέ της τράπεζας μπορείς να την δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος είναι οι online πληρωμές που παρέθεσε ένας φίλος πριν δύο μηνύματα. Ένας άλλος είναι το web banking της κάθε τράπεζας. Λογικά και στον γκισέ της τράπεζας μπορείς να την δώσεις.

 

Μέσω web-banking δεν έχω δει να είναι εφικτό να γίνει πληρωμή με κάρτα. Οπότε, με δεδομένο ότι θέλουμε να αποφύγουμε τη φυσική παρουσία σε κατάστημα (λόγω ημερών), οι σελίδες που παρέθεσα πριν είναι μονόδρομος.

 

Νομίζω η συγκεκριμένη κάρτα είναι της εθνικής, άρα στην αντίστοιχη σελίδα της εθνικής

Link to comment
Share on other sites

Μέσω web-banking δεν έχω δει να είναι εφικτό να γίνει πληρωμή με κάρτα. Οπότε, με δεδομένο ότι θέλουμε να αποφύγουμε τη φυσική παρουσία σε κατάστημα (λόγω ημερών), οι σελίδες που παρέθεσα πριν είναι μονόδρομος.

 

Νομίζω η συγκεκριμένη κάρτα είναι της εθνικής, άρα στην αντίστοιχη σελίδα της εθνικής

 

Παιδιά δεν θα ρωτούσα χωρίς να κοιτάξω πρώτα. Στο simplepay.gr δεν κατάφερα να το χρησιμοποιήσω. Όποια άλλη ιδέα ευπρόσδεκτη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι ζητατε. Αν το ερωτημα ειναι αν γινεται μεσω ebanking πληρωμη τελων κυκλοφοριας με χρεωση πιστωτικης καρτας, η απαντηση ειναι οτι τουλαχιστον στην AlphaBank και στην Πειραιώς γινεται.
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και στον γκισέ της τράπεζας μπορείς να την δώσεις.

 

:rolleyes: - μαζι με την ταυτοτητα συν λιγη καθυστερηση να βρουν τον λογαριασμο σου για ταυτοποιηση κλπ

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

και δυο ευρω προμηθεια αν πληρωσεις τα τελη στον γκισε.

ευτυχως, για να τελειωνει η βλακεια με τις ουρες κ τις προπληρωμενες καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έκανε κάποιος (χρήστης του app) συναλλαγή με κάρτες Eurobank, ώστε να πάρει το 10% της επιστροφής στις επιχειρήσεις που συμμετέχουν. Έκανα την Παρασκευή στις 29/12 μια συναλλαγή σε κατάστημα Γερμανού και ακόμα δεν έχω δει την επιστροφή στην εφαρμογή. Αργεί γενικότερα να περαστεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έκανε κάποιος συναλλαγή με κάρτες Eurobank και χρήστης του app, ώστε να πάρει το 10% της επιστροφής στις επιχειρήσεις που συμμετέχουν. Έκανα την Παρασκευή στις 29/12 μια συναλλαγή σε κατάστημα Γερμανού και ακόμα δεν έχω δει την επιστροφή στην εφαρμογή. Αργεί γενικότερα να περαστεί;

 

Εγω σε attica πηρα το 10% τη στιγμη της συναλλαγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έκανε κάποιος (χρήστης του app) συναλλαγή με κάρτες Eurobank, ώστε να πάρει το 10% της επιστροφής στις επιχειρήσεις που συμμετέχουν. Έκανα την Παρασκευή στις 29/12 μια συναλλαγή σε κατάστημα Γερμανού και ακόμα δεν έχω δει την επιστροφή στην εφαρμογή. Αργεί γενικότερα να περαστεί;

 

 

Τι συναλλαγή εκανες? Το 10% δεν ισχύει πχ για πληρωμή σταθερής... μήπως εγινε κάποια τέτοια συναλλαγή? Οσες φορες εχω κανει συναλλαγή σε κατάστημα που συμμετεχει στο πρόγραμμα επιστροφή eurobank η επιστροφή στο app φαινεται κατευθείαν...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Όχι ήταν αγορά ενός Apple tv. Και στην απόδειξη συναλλαγής δεν μου έβγαλε την επιστροφή, όπως γίνεται συνήθως. Αυτό με παραξένεψε, ενώ είπα στην υπάλληλο να το περάσει μέσω Eurobank pos. Επισης η συναλλαγή φάνηκε αμέσως στο e-banking. Έστειλα στην τράπεζα μήπως βγάλω άκρη από εκεί
Link to comment
Share on other sites

Όχι ήταν αγορά ενός Apple tv. Και στην απόδειξη συναλλαγής δεν μου έβγαλε την επιστροφή, όπως γίνεται συνήθως. Αυτό με παραξένεψε, ενώ είπα στην υπάλληλο να το περάσει μέσω Eurobank pos. Επισης η συναλλαγή φάνηκε αμέσως στο e-banking. Έστειλα στην τράπεζα μήπως βγάλω άκρη από εκεί
Μου έχει τύχει δυο τρεις φορές στο παρελθόν να μην περαστούν οι πόντοι. Κάνοντας τηλέφωνο στη Eurobank μετά από λίγες μέρες μπήκαν οι πόντοι. Θέλει προσοχή πάντως. Εγώ πάντα μετά από κάθε αγορά κοιτάω μέσω της εφαρμογής αν μπήκαν
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έκανε κάποιος (χρήστης του app) συναλλαγή με κάρτες Eurobank, ώστε να πάρει το 10% της επιστροφής στις επιχειρήσεις που συμμετέχουν. Έκανα την Παρασκευή στις 29/12 μια συναλλαγή σε κατάστημα Γερμανού και ακόμα δεν έχω δει την επιστροφή στην εφαρμογή. Αργεί γενικότερα να περαστεί;

 

Έμενα σε συναλλαγή που έκανα στα Village φάνηκε 2 μέρες μετά, στα υπόλοιπα συνήθως φαίνεται αμέσως σούπερ μάρκετ, Αττικά κα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει δυο τρεις φορές στο παρελθόν να μην περαστούν οι πόντοι. Κάνοντας τηλέφωνο στη Eurobank μετά από λίγες μέρες μπήκαν οι πόντοι. Θέλει προσοχή πάντως. Εγώ πάντα μετά από κάθε αγορά κοιτάω μέσω της εφαρμογής αν μπήκαν

 

Και εγώ μια από τα ίδια, αλλά δεν εμφανίστηκαν καθόλου εκείνη τη στιγμή και λεω ας δώσω λίγο χρόνο. Έχω γράψει ήδη ενα e-mail στην τράπεζα να δω τι παίζει. Πάντως αν ειναι ευθύνη του υπαλλήλου, ενώ του είπα οτι θέλω μέσω eurobank να πληρώσω, δεν ξέρω αν θα βρω το δίκιο μου.

 

Έμενα σε συναλλαγή που έκανα στα Village φάνηκε 2 μέρες μετά, στα υπόλοιπα συνήθως φαίνεται αμέσως σούπερ μάρκετ, Αττικά κα.

 

Όντως από τα Village το έχω παρατηρήσει οτι καθυστερεί, για αυτό και δεν έδωσα βάση αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια, αλλά δεν εμφανίστηκαν καθόλου εκείνη τη στιγμή και λεω ας δώσω λίγο χρόνο. Έχω γράψει ήδη ενα e-mail στην τράπεζα να δω τι παίζει. Πάντως αν ειναι ευθύνη του υπαλλήλου, ενώ του είπα οτι θέλω μέσω eurobank να πληρώσω, δεν ξέρω αν θα βρω το δίκιο μου.

 

Αν την εφαρμογή την εγκατέστησες όταν πήγες να κάνεις την αγορά, οι πόντοι περνάνε κατόπιν επικοινωνίας με την τράπεζα και όχι αμέσως. Όσο για τον υπάλληλο, απ' όσο γνωρίζω δεν απαιτείται κάτι απ' αυτόν οπότε δύσκολα να έκανε κάτι λάθος.

 

Ενδεχομένως να ήταν κάνα κόλλημα της τράπεζας. Στην περίοδο των γιορτών τα συστήματα των τραπεζών έπεφταν σχεδόν σε καθημερινή βάση.

Link to comment
Share on other sites

Αν την εφαρμογή την εγκατέστησες όταν πήγες να κάνεις την αγορά, οι πόντοι περνάνε κατόπιν επικοινωνίας με την τράπεζα και όχι αμέσως. Όσο για τον υπάλληλο, απ' όσο γνωρίζω δεν απαιτείται κάτι απ' αυτόν οπότε δύσκολα να έκανε κάτι λάθος.

 

Ενδεχομένως να ήταν κάνα κόλλημα της τράπεζας. Στην περίοδο των γιορτών τα συστήματα των τραπεζών έπεφταν σχεδόν σε καθημερινή βάση.

 

Όχι την εφαρμογή την έχω αρκετό καιρό, οπότε δεν πήρα το 1% επιστροφή κατα την συναλλαγη και το άλλο 9% μέχρι την ημερομηνία που λέει η τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι ζητατε. Αν το ερωτημα ειναι αν γινεται μεσω ebanking πληρωμη τελων κυκλοφοριας με χρεωση πιστωτικης καρτας, η απαντηση ειναι οτι τουλαχιστον στην AlphaBank και στην Πειραιώς γινεται.

 

Ρώτησα για μια συγκεκριμένη κάρτα (Cosmote Prepaid Mastecard). Δοκίμασα μέσω simplepay όπως έχω ξαναγράψει χωρίς αποτέλεσμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...